Uvoz psa iz Norveške

esta · 1874

esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10
: 20 Januar 2012, 18:24:36
Pozdravljeni. :) Začetek marca letim na norveško pa papillonko, ki bo takrat stara 10 ali 11 tednov. Zanima me, katere dokumente in kaj nasploh potrebujem, saj res ne bi rada, da bi se kaj zakompliciralo. Vem, da moram prositi za export rodovnik, je še kaj takega? Zelo bi bila vesela, če bi mi kdo podrobno odgovoril. :)
Hvala, Ester

''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''


k94lif

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 20 Januar 2012, 19:37:54
Če pes ne bo še cepljen za steklino potrebuješ poročilo veterinarja, da je pes zdrav in da ni prišel v kontakt z divjimi živalmi.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #2 : 20 Januar 2012, 20:10:19
Preberi si temo ki je že odprta, je vse tam napisano glede uvoza iz skandinavskih držav. export rodovnik absolutno ni potreben zaradi samega prevoza, to je čisto tvoja privat zadeva. za uvoz rabiš eu knjižico, v katerem si ti navedena kot lastnica, če je pes pod 3 meseci rabiš še potrdilo da ni bil v stiku z divjimi živalmi, če bo nad 3 meseci rabi cepljenje za steklino. pa za vsak slučaj piši na vurs in vprašaj če je še kaj, če niso vmes spreminjali kaj zakonov pri nas. pa seveda mora biti pes čipiran :)


nata

  • Gost
Odgovori #3 : 21 Januar 2012, 01:19:36
pa pri letalski družbi (ker letiš) se pozanimaj, če ti bodo sploh pripeljali necepljenega mladiča ne glede na to, da še ne bo imel 3 mes.



esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10
Odgovori #4 : 22 Januar 2012, 13:12:14
Najlepša hvala za odgovore. Glede na to, da ni direktnega leta z Bergen na Norveškem, bi morala prestopiti v Frankfurtu. Veljajo tam kaj drugačna pravila? Pisala sem tudi na VURS, ampak še niso odgovorili. Če je mladič mlajši kot 3 mesece in ima potrdilo, da ni bil v stiku z divjimi živalmi, in potrdilo da je popolnoma zdrav (9 in 10. rubrika v potnem listu).

Mogoče še kdo ve kakšna so pravila za psa na letalu, ko iz norveške v slovenijo potuješ z lufthanso? :)

Hvala, Ester

''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''