Napad psa

tralalala · 105635

tralalala

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
: 28 Januar 2012, 00:32:25
Pozdravljeni.

Imam težavo glede napada psa, ker sem precej nedoločena kako ukrepati. V bistvu se mi ne da se prepirat z ljudmi, ampak vem, da bi bilo prav čimprej ukrepati.

Torej. V ponedeljek smo bili z našim psom pri veterinarju. Ko smo prišli ven, naš pes je bil na povodcu, ga je napadel drugi pes, ki se je slekel ovratnico. Prej je bil na povodcu, ampak je imel zelo široko ovratnico. Začel je napadati našega psa, gospodar je stal, nato je začel svojega psa udarjat s povodcem, tako kot se biča konje, da grejo bolj hitro... Naš pes ni bil bistveno večji od drugega. Mama je povlekla našega psa kar se da k zidu in v tistem sem jaz hotela psa porinit nazaj v čakalnico, ampak me je drugi pes napadel in ogrizel. Potem je lastnik psa svojega nekako primil. Ne vem kako. Je rabil precej časa. Jaz sem bila na tleh. Nato se niti ne spomnem, ampak sem šla jaz v avto, sem šepala in me je grozno in obupno bolela noga. Bila je tema. Mama je spravla psa v avto in mi pogledala nogo, je bila ranjena. Vrnila se je v čakalnico in rekla gospodu, da imam ranjeno nogo. On se je delal kot, da ni nič in rekel, da je imel psa na povodcu prej. Ko sem prišla domov, sem videla, da je rana kar precej velika. Hlače so bile strgane. Čevlji spraskani. Naslednji dan sem šla k zdravnici, ki me je cepila proti tetanusu. Ampak takrat poškodba ni zgledala še tako grozno. Od veterinarja sem izvedela, da je lastnik zdravnik in da je bil pes cepljen in zdrav.
Danes je rana kar grda. Je globja površinska rana, verjetno ugriz. Vse naokoli pa je modro. Šele danes. Torej 5 dni za napadom.
Kaj mi priporočate, da storim?  Verjetno bi se mogla pri veterinarju pozanimat kdo je točno lastnik. Mi je povedal priimek, ampak je več zdravnikov s tem priimkom. Rano sem slikala. Jutri je sobota in ne vem koliko je primerno klicat veterinarja.
Ne vem, kaj bi ... Zelo se mi zdi grdo, da se lastnik psa ni opravičil. Pa še zdravnik je. Torej izobražena oseba, ki dela z ljudmi.
Za nasvete bom zelo hvaležna.

Lp



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #1 : 28 Januar 2012, 11:25:21
Prijavi na policijo. Od zdravnice verjetno lahko dobiš potrdilo o ugrizu, veš k kateremu veterinarju hodi in veterinar verjetno ve kdo je, ampak osebnih podatkov veterinar ne sme dajat tebi, da naj jih policiji. Povodec gor ali dol, če ga ne zna uporabljat. Pes pa ni samo napadel psa, ampak tudi pogrizel človeka.



momokika

  • Gost
Odgovori #2 : 28 Januar 2012, 11:36:15
Jaz se strinjam z Roxy povodec gor ali dol ugriznil te je pes,ki ni bil na povodcu oziroma se je osvobodil ovratnice zato čim prej ukrepaj,ker drugače se     bodo  stveri preveč zavlekle.Tudi mene je ugriznil nemški ovčar in sicer v roko,ko je bila noč in nisem bila pazljiva.Sicer nisem šla k zdravniku na šivanje in nič saj rana ni bila globoka , pozna pa se sicer še danes.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #3 : 28 Januar 2012, 11:56:22
Povprašaj, še zdravnico, če je po uradni dolžnosti prijavila ugriz, ker ga mora! Preveri pa zato, da ni slučajno podlegla kolegjalnosti  :-X
Če ni, lahko še njo prijaviš zaradi neopravljanja svojega dela.

Prijavit pa obvezno na policiji! Glede na njegov odziv mu po domače dol visi.  >:(

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #4 : 28 Januar 2012, 12:01:47
Povprašaj, še zdravnico, če je po uradni dolžnosti prijavila ugriz, ker ga mora! Preveri pa zato, da ni slučajno podlegla kolegjalnosti  :-X
Če ni, lahko še njo prijaviš zaradi neopravljanja svojega dela.

Prijavit pa obvezno na policiji! Glede na njegov odziv mu po domače dol visi.  >:(

Točno to !!!
na policijski postaji pa preveri, če je bila prijava podana, če ni bila... tretji stavek, ki ti ga je Andreja napisala.

Nekateri pač mislijo, da so nedotakljivi  >:(

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


tralalala

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 28 Januar 2012, 12:02:34
Aha, ja, saj jaz sem mislila najprej na policijo, ampak vsi me prepričujejo, da naj tega gospoda najprej pokličem itd. Danes mi je veterinar dal podatke... torej je naredil narobe. Ne bi rada, da bi imel on posledic, ker je ful v redu in nima veze s tem. Tako, da sem izvedela, da ta gospod ni zdravnik, ampak doktor, ki uči na enem faxu in ima še en milijon drugih nazivov... Mislim, pa da je moja zdravnica ukrepala precej narobe... Nekako se ji ni zdelo nič kaj takega... Zdaj pa se je rana poslabšala... Rekli so mi, da bi morala dati zdravnica prijavo na antirabični urad, ali nekaj, pa tega ni naredila. V bistvu je še preden je videla rano, rekla po telefonu, da naj čimprej izvem od veterinarja, če je imel pes steklino, ker če ne bo morala dati naprej in je to brezveze... No, gospod na telefon ne odgovarja... Verjetno pa je boljše, da se gre kar do policije, ali kako?
Ne zdravnica ni nič naredila,... saj njej sem rekla, da gre za zdravnika... pa ni bil. Se mi je kar zdelo, da se je omehčala,. ko sem ji rekla da gre za zdravnika in je dejansko mislila, da je to kirurg. Veterinar je pa verjetno mislil, da je zdravnik, zaradi "dr."-ja pred imenom. Tako, da je bilo glede identitete nekaj nesporazumov. Zdravnica je sicer res v redu pa dejansko rana ni izgledala tako grozna prvi dan. A naj kličem še zdravnico in ji rečem, da bi morala prijaviti ugriz?



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #6 : 28 Januar 2012, 12:11:20
Boljše narediš , da greš nazaj ,k njej in da ti še enkrat pogleda rano. In ji tudi omeniš da je to vse hujše.
Ne po telefonu v živo.
Če je pa res hudo, bi šla pa jaz kar na urgenco in tam povedala... pa ne bi ravno omenjala kaj  je po nazivu un lastnik psa( koga to briga) . ;)
Ugriznil te je pes , in tvoje zdravstveno stanje je kakršno je.... konec debat.

na svoje zdravje misli in na svoje bolečine ne na to kdo je kdo.

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #7 : 28 Januar 2012, 12:16:49
Ta tvoja zdravnica je zrela ko kumara, totalno neprofesionalna in pomanjkljivo opravlja svoje delo.  >:( >:( >:( Joj me razjezijo taki.

Joj joj joj... me zanima kdaj bodo ljudje začeli delat in ne samo plačo pobirat :(

Mislim, da si več kot preveč čakala in bila vljudna do vseh. Potrudi se še za svoje pravice in povej teli tvoji zdravnici kar ji gre. Seveda lepo prijazno in kulturno ji lahko citiraš zakon in kako njeno ravnanje ravno ne kaže na to, da ga je vpoštevla  ::)

Citirano iz Z A K O N O ZAŠČITI ŽIVALI uradno prečiščeno besedilo (ZZZiv-UPB2), 

vir: http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=200743&stevilka=2354

"7. Ugrizi psov in šolanje psov

26.a člen

Zdravnik, ki obravnava poškodbo človeka zaradi ugriza psa, mora osebo napotiti v antirabično ambulanto skladno s predpisi, ki urejajo nalezljive bolezni, pri čemer mora v primeru smrti človeka ali posebno hude telesne poškodbe pisno obvestiti območni urad upravnega organa, pristojnega za veterinarstvo, v roku sedmih dni od obravnave smrti oziroma posebno hude telesne poškodbe in mu posredovati osebno ime ter naslov poškodovane oziroma umrle osebe zaradi izvedbe postopkov iz prvega in tretjega odstavka 26.b člena tega zakona.

Antirabična ambulanta mora vnesti podatke o ugrizu psa v centralni register psov, pozvati skrbnika psa, da se s psom zglasi v pristojni veterinarski organizaciji zaradi preveritve suma na steklino in o ugrizu psa obvestiti pristojni območni urad upravnega organa, pristojnega za veterinarstvo.

Pristojna veterinarska organizacija mora podatke o opravljenih pregledih na steklino iz prejšnjega odstavka vnesti v centralni register psov in o rezultatih teh pregledov obvestiti antirabično ambulanto. Če antirabična ambulanta ne prejme podatka o opravljenih pregledih na steklino v roku petnajstih dni od ugriza psa, mora o tem obvestiti območni urad upravnega organa, pristojnega za veterinarstvo.

Pristojna veterinarska organizacija, ki obravnava poškodbo živali zaradi ugriza psa, mora podatke o ugrizih psov v roku treh delovnih dni vnesti v centralni register psov.

O ugrizih psov morajo policija in druge osebe iz 42. člena tega zakona, ki dogodek obravnavajo, v roku 24 ur obvestiti območni urad upravnega organa, pristojnega za veterinarstvo, ki podatke o ugrizih psov vnese v centralni register psov."

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #8 : 28 Januar 2012, 12:22:51

Če bi se meni zgodilo podobno. Pa da bi lastnik psa v danem trenutku vsaj rekel " se vam oproščam... je  pes znerviran, ali ste uredu, tu imate mojo telefonsko prosim javite kako  boste uredila to " itd.... v tem smislu.
Bi rekla ajde... razumem , je bilo pri veterinarju, neerečni dogodek se zgodi. In ne bi nekaj prijavljala pa drame delala. Tudi zdravnici bi rekla da je bila nesreča  in  da se je pač zgodilo kar se je  brez kakšnih potreb po prijavah.
Gre se za odnos. Med ljudmi.  Pa da bi me kasneje vsaj kontaktiral in vprašal kako sem.
S tem bi vso zadevo gladko rešil. Nobenih problemov mu ne bi bilo treba pričakovat iz moje strani.
Na pamet mi ne bi padlo, kakšnih prijav dajat.

Da bi pa ravnal tako kot je ta lastnik v tvojem primeru  ??? , bi se mi pa skrajno zamalo zdelo in ne samo zamalo... to ni  odgovoren človek in pika.. V takem primeru veš s kakšnim človekom imaš opravka, in če je v tvojem primeru ravnal tako, ni dvakrat zarečt ,da  se mu že prej ni kaj takega zgodilo, in je šlo na easy skozi, in se mu spet ne bo. Pa bo isto ravnal.



kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #9 : 28 Januar 2012, 12:23:31
Nikjer ne piše kdaj moraš ti podati prijavo  ;) Ti jo lahk otudi zdaj ali jutri, boljše je pa itak čimprej.

Se pridružujem Damayanti in mislim, da bi bilo najbolj enostavno it lepo na urgenco in poskrbet, da steče prijava tako kot mora  :-X

pa zdravnico zamenjaj, če je pomembnejši stan od pacienta... :-\

Res...gre za odnos...  :-X

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


tralalala

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 28 Januar 2012, 13:36:56
Hvala za odgovore... :) bom nekako ukrepala... Verjetno bom šla v ponedeljek kar do zdravnice ali pa kar do antirabične ambulante... ne vem... Saj rana ni ne vem kako huda... je pa, rana... ki bo verjetno pustila znak še celo življenje... in ena tretjina noge je modra... Pa pri veliko stvareh sem omejena... bazen, sprehodi...
Meni gre najbolj na živce odnos lastnika... Ker najprej smo mislili, da je mogoče en bogi gospod, kmet ... ali kaj takega, ki mu ni čisto vse jasno... Od tako šolanega človeka pa bi eno opravičilo že pričakovala... No... tudi od nekega neizobraženega bi...



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #11 : 28 Januar 2012, 16:50:37
Kar se rane tiče: ne bo nič hudega, zgleda grdo, ker pri ugrizu pes močno stisne, pride do poškodbe tkiva in krvavitev, boli kot sto hudičev, a po nekaj tednih povsem izgine (če je pa okrog samih lukenj kaj globoko raztrganega pa zna ostat brazgotina) tisto plavo (in potem mavričasto) pa ni panike.

kar se tiče prijave: če bi se to zgodilo meni, pa če bi se tip opravičil, pa da bi mu bilo iskreno žal in bi se tudi pozanimal, kako se zdravi ugriz in ali je vse ok....ne bi šla v nobeno prijavo  - se je zgodila pač nesreča, tudi meni bi se lahko. Če pa bi bil tako brezobrazen kot tale fini gospodek, pa bi šla najprej k dohtarju po poškodbeni list (ga mora napisati) in s tem listom na policijo (lahko narediš tudi obratno, a vsekakor brez poškodbenega lista ne moreš nič). Na antirabično te pa dohtarca mora poslati (lahko greš tudi sama tja) In tam vsako prasko vzamejo zelo resno.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #12 : 29 Januar 2012, 14:16:48
Koliko si pa punca stara.......................i n kaj na to poreče tvoja mama ???
Čeprav nepomembno ampak me zanima; o kakšnih psih je govora?

......še "eminenca" z dr. nazivoma in zanimivim psom. Aje čistokrven?  :-[  ("moli boga" da ne  ;D ;D ;D )



tralalala

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 31 Januar 2012, 00:06:25
No... zdaj pa sem še bolj zapletla... in imam slabo vest. Na veterinarski postaji so mi rekli, da moram najprej v antirabično ambulanto in ker je moja zdravnica delala popoldne  in so me vsi prepričevali, da naj le grem tja, sem šla do te ambulante. Saj... že od imena bi lahko sklepala, da se ukvarjajo izključno s steklino,... ampak... pač... Šla sem. Sestra je bila prijazna. Ampak je napisala na tisto prijavo, da je bil pes odvezan... in upam, da zaradi tega ne bo imel ta gospod kakih slabših posledic... Ker se mu je pač pes izmotal iz ovratnice.... No... Vetrinarja sem že prejšnji teden vprašala, če je bilo s psom vse v redu glede stekline in je rekel, da je bilo vse ok. Zdaj se prav butasto počutim, da bodo kljub temu dali to naprej... Ampak si mislim, da oni vejo kaj je prav in kaj ne.... Čeprav imam marsikdaj dvome... A ve slučajno kdo, kaj naj bi se pa zdaj zgodilo? A samo gre ta lastnik psa do veterinarja na pregled 3x, tam ugotovijo, da je vse ok in potem? Nič? ... Na čigave stroške je to?
Ah... kaj se vse zgodi, za to, ker se nekdo ne opraviči... V bistvu me je najbolj in edino zares motilo to... Pač... zdaj sem hotla, da bi se dogodek nekako evidentiralo, da si pomirim vest in pomirim ljudi naokoli, lepo bi bilo tudi opravičilo, s s simbolično vsoto za hlače pa bi bila več kot zadovoljna... Zdaj pa se mi zdi, da se to samo plete... Vsakemu, ki pokažem rano se zgrozi, ampak verjetno za to, ker tako minimaliziram... Kaj bi priporočali, da naredim...? Naj grem še do svoje zdravnice? Zdaj imam velike dvome kaj sploh... Pač... Sprašujem se, če bi v primeru, da bi naš pes ugriznil tega gospoda, le-ta bil tako menefregističen kot je bil... Res se mi zdi nesramno... Nimam pa  tako grozne rane...Vem, da se zgodi... Ampak odnos pa prav ne fer...
Mi je pa bilo prav hecno... sem vprašala tega zdravnika v ambulanti, da je imel pes neke probleme z žlezami in če je kaj takega, ki bi se lahko preneslo pa mi reče, da bi to mogla vprašat veterinarja... no... mogoče res... ampak je bilo malo smešno... Na nič mi ni hotel odgovorit, kot samo in izključno o steklini... to se mi zdi že rahlo anahronistično... mogoče je bila steklina nekoč res tako množična, ampak danes pa le ni...

Sicer pa je naš pes škotski ovčar-mešanec, ta drugi pa je bil nek črn srednje rasti... Sama pa lahko že kar nekaj let volim, tako, da nisem več mladoletni otrok...

A v bistvu osebna zdravnica to nekako evidentira s poškodbenim listom? Pa resnično hvala za odgovore... Ste mi razjasnili dosti več stvari... kot pa tisti, ki bi morali to početi po službeni dolžnosti...



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #14 : 31 Januar 2012, 07:33:45
Finta je ta da če si ti prijavila ugriz se to tudi evidentira pri psu - nisem sigurna sedaj ali je dovolj da je en ugriz ali mora pes ponovno ugrizniti da se ga da potem na program prevzgoje. Ampak ko pes ugrizne se plača kazen, če se ne motim 400€ + kazen bo moral plačati ker pes ni bil na povodcu (200€??) . To da se pes izmota iz ovratnice je isto kot če ni pripet, cela poanta pripetega psa je v tem da preprečiš točno to da pes nenadzorovano lahko kaj naredi. če pa lastnik ni sposoben ene ovratnice pravilno natakniti pa je tudi njegov problem ker dejansko je s tem ogrožal druge - tako kot se je v tvojem primeru pokazalo.

Pa za preveriti je tudi ali je pes že to kdaj naredil.

Če sem kaj narobe napisala glede kazni me prosim popravite, ker nisem šla uradno preverjati.

BTW jaz bi na tvojem mestu že takrat podala prijavo, ali pa vsaj tako kot si sedaj naredila, tako da se nimaš kaj sekirati.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 31 Januar 2012, 08:33:52
... in imam slabo vest.
??? ??? zakaj? Ti si tista, ki je pogrižena.
Ljudje, ki so pa na mestu, da bi postopek korektno opravili pa so ali nesposobni ali brezbrižni.
Ovratnica se NEsme sneti s psa. Če obstaja dvom v psa, da se lahko sname imaš pač dve ovratnice, zatezno ovratnico... - nesposoben lastnik, ki je bil za povrhu še nesramen.
Zdravnica mora podati prijavo o pacientu s pasjim ugrizom. Ne samo s poškodbenim listom ampak z napotitvijo v antirabično ambulanto. Prav tako kot, če bi prišla pošteno oklana z nožem ali strelnim orožjem (to ni praska pri rezanju zrezkov!) in bi morala obvestiti pristojne o nenavadni rani. In ugriz ni navadna rana, ki se zgodi kar tako.
In če se dogodkov ne bo prijavljalo se jih ne bo videlo (saj pri nas pa ni ugrizov-problemov, a ne).
Opravičil, da je bil pes napet, pa razdražljiv, da se lahko zgodi, da sej nisi veliko pogrižena...NI.
Tudi, če na parkirišču butneš pešca, ker ti je avto po nesreči padel v prosti tek te pošteno oglobijo (še posebej če spi***) - to se ne dogaja po nesreči ampak po malomarnosti.

In nič ne imej slabe vesti. Si vsaj ti naredila nekaj za postopek, namesto ljudi, ki so za to odgovorni in plačani. Če ti je tukaj žal psa, ti verjamem. Ga je tudi meni. Da ima nesposobnega lastnika.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #16 : 31 Januar 2012, 09:42:58
Točno tako! Škoda je imeti slabo vest zato, ker si se potrudila in naredila tako kot je prav!  :)
Tisti, ki bi jih morala vest preganjat, pa se še spomnijo ne in to je žalostno in obsodbe vredno  :-\

Pomisli raje, da je kar nekaj možnosti, ker si ti ukrepala, da ne bo nihče več pogrižen.  :) Ko pride enkrat pes v register nevarnih psov, mora biti povsod na povodcu IN imeti nagobčnik. Če je na vrtu spuščen, mora biti ograja 1,8 m visoka. Plus, da je to skupina psov oz. njihovih skrbnikov, ki jih inšpektorji preverjajo! Akcije, ko grejo čisto do vsakega preverit so že bile in kazni so se kopičile, če ni bilo vse tako kot mora bit.
Če bo pa še eden in bo ta eden prijavu (če nmi morda že) pa bo imel obvezno šolanje itd.

Žalostno je samo to, da obstajajo nekateri ljudje, ki jih ne briga čisto nič, dokler jih ne sreča položnica.  :( :-\
Ene spametuje, eni morajo še parkrat ponovit....

Za vse brez vesti velja, da če ni posledic, bodo živeli dalje kot da ni bilo nič! In v tem primeru si jim ti povedala, da tako pa ne bo šlo! :o
Zato še enkrat nič slabe vesti met, ampak bodi ponosna, da si se postavila zase in tudi za vse potencialne žrtve!  :)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #17 : 31 Januar 2012, 13:54:28
Brez slabe vesti lahko v zasebni tožbi dobiš tudi odškodnino za hlače, za poškodbe, za strah, za porabo časa, za itd. Takole ene par tisoč Eur lahko pljune, ker mu je pač to očitno lažje kot pa se opravičit in dat na licu mesta 100 eur za nova oblačila in en Mc Donalds v BTCju.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #18 : 31 Januar 2012, 14:10:10
Sicer si bila za ugriz več ali manj kar sama kriva (ker si šla psa porivat v ambulanto), zato bi na tvojem mestu jaz ne naredila nič. Če bi se tip opravičil in plačal hlače. Pa se malo pozanimal kako je kaj z nogo. In poskrbel, da se mu pes v bodoče ne bo mogel več izmuzniti.
Ker pa zgoraj naštetega ni naredil, si naredila edino prav. sitnosti bo imel malo morje - tri preglede, ki jih bo moral plačati: Če bo vse kot je treba, bo pes zaveden v register nevarnih psov, kar pomeni, da bo dosmrtno obsojen na nagobčnik, povodec in visoko ograjo. Kazen za to, da "ni zavaroval nevarne živali" je 400 - 800€ (200€ ti nabašejo, če je  pes spuščen in  ne naredi nobene škode) Vendar pa boš morala za to, da se bo zgoraj napisano tudi zares zgodilo nesti na policijo poškodbni list in tipa prijaviti. Če boš pa hotela še nekaj tisočakov za bolečine, strah in strgane hlače, pa rabiš podat odškodninsko tožbo - po možnosti z dovolj zoprnim odvetnikom.


Klaudija

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 31 Januar 2012, 15:04:52
Lanabela, jaz sem pa razumela, da je svojega psa poskušala porinit v ambulanto, ne tistega, ki jo je napadel.



tralalala

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 31 Januar 2012, 20:06:20
Aha... V bistvu je bilo tako, da je pes lastniku zbežal in začel skakat po našemu in grizt...lajala sta oba...  lastnik pa je kar nekaj časa samo gledal. Pa smo bili lih med avti in zidom in je moja mama hitro povlekla našega psa ful proti drugemu zidu, med tem pa sem jaz hotela našega psa spravit v čakalnico. Nisem dala rok neposredno med psa, drugi pes je bil kak meter stran. Itak pa v dveh sekundah je bil ta drugi pes že na meni... Delno sem si sama kriva, to vem... Ampak... res ni zgledalo, da bo ta gospod sploh primil svojega psa... Ker smo mu govorili naj ga že enkrat prime in držali našega čisto gor, ga tudi za dlake držali... pa človek ni nič naredil...razen udarjal s povodcem... Saj če bi bil naš pes ful velik ali kake nevarne pasme bi še nekako razumela... ampak je bil le malenkost večji od drugega in škotski ovčar, ki nekomu, ki ima psa ne bi smel vzbuditi toliko strahu, da si ne bi upal niti blizu... Ne mislim pa dajat nobene prijave, če ta povleče za sabo toliko stvari...  si želim dat vedet gospodu, da njegovo ravnanje ni bilo sprejemljivo to je v glavnem vse... pač lahko bi se opravičil, res. Rekel tri besede. Pa nič. Delal se je, kot da nič ni in rekel, da je bil njegov pes privezan... Ljudje pa vzamejo zares stvari samo po uradni poti... In je verjetno res prav, da se to uradno evidentira... Mogoče se bo naučil kako pravilno nadeti ovratnico...
No... bom še videla kaj bo... Itak moremo še do veterinarja pa bo mogoče on kaj več vedel, če se mu je ta lastnik kaj izpovedal...



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #21 : 31 Januar 2012, 20:37:35
Potem sem narobe razumela, se opravičujem, razumela sem da si poskušala drugega psa porinit v ambulanto. to bi bilo precej riski in bi se težko končalo drugače kot z ugrizom. Pa naj se ti oni gospod ne smili preveč - če je bil tako nesramen do tebe, bo verjetno podobno nesramen tudi ob naslednjem ugrizu, do katerega bo po vsej verjetnosti prej ali slej prišlo,  če ga ta zdajšnja izkušnja ne bo izučila. Jaz sem staknila že precej ugrizov, pa sem prijavila samo tistega, ki je bil nesramen in ne samo da se ni opravičil, tudi za varnost psa po ugrizu ni poskrbel. Je imel sitnosti in stroškov, da se ven ni videl. Nekateri pač delujejo po principu, da so oni iz zlata (in jim je vse dovoljeno) drugi pa iz blata. In jih je treba po buči da (mogoče) pridejo k sebi.


baron1

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 01 Februar 2012, 09:04:22
Tralalala, ker je kar nekaj takih kot ti, ki ne bi prijavila ugriza, ker je toliko stvari še za tem, je po svetu tako kot je. Neprimerni ljudje imajo pse in z njimi počnejo kar se jim zahoče in so posledično morebitni napadalci. >:(
Ker je bil napad na človeka s poškodbo, je vsak doktor primoran po zakonodaji, da ugriz prijavi. (Že veterinar bi moral, glede na to, da je vedel za napad) Mogoče je ta isti pes že napadel nekoga in bi potemtakem moral biti uvršen v kategorijo nevarnih psov (pa tega ne vemo, ker najverjetneje ni bil nikoli prijavljen). Naslednjič lahko pride do hujših poškod kot pri tebi. Pomisli malo še na morebitne ostale žrtve.
Ne vem pa, zakaj ni že tvoja mama prijavila napada.
Če pri napadu ne pride do ugriza, je v prvo lastnik psa samo opozorjen. Če se to dogaja konstantno, ga policija poda sodniku za prekrške zaradi ogrožanja in kaljenja miru. Če pride do ugriza, pa je to vsaj kršenje zakona o zaščiti živali, ki mora biti na javnem prostoru na povodcu in ji moramo preprečiti, da bi se le-ta "snela" z njega (nadzor nad svojo živaljo) in ogrožanje človeka.

Upam, da boš pametno izbrala.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #23 : 01 Februar 2012, 11:34:26
Pa sej je prijavla  ::) :P

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


baron1

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 01 Februar 2012, 14:07:14
Vem, da je prijavila. Leti na to, da če bi vedela, da to potegne toliko stvari za sabo, ne bi prijavila.
Se opravičujem, če je bilo napačno mišljeno.  :-[



Shoelaces

  • Gost
Odgovori #25 : 06 Julij 2012, 11:56:18
Da je pes z odločbo VURS-a razglašen za nevarnega psa, je dovolj, da le enkrat ugrizne človeka ali drugo žival. Osebno menim, da je ta zakonska določba nekorektna, četudi se strinjam, da moramo lastniki psov poskrbeti, da naši psi ne ogrožajo ljudi ali živali in sem za povodec v bližini ljudi. Problem je le v tem, da je zakon napisan tako, da ne dopušča izjem - glede na določilo 5. člena ZZZiv je nevaren tisti pes, ki je ugriznil človeka oziroma žival. Za nevarne pse se ne štejejo:
- službeni policijski ali vojaški psi, katerih ugriz je posledica izvajanja službene dolžnosti;
- psi, katerih ugriz je posledica nedovoljenega vstopa osebe v objekt ali na ograjeno zemljišče, ki je na vhodu označen z opozorilnim znakom.

Potemtakem je nevaren tudi pes, ki ga nekdo z železno palico tolče po glavi in ga ta v obrambi ugrizne, saj VURS ob ugrizu avtomatsko dodeli status nevarnega psa, ne da bi presojalo v kakšnih okoliščinah je prišlo do ugriza. Absurdno, če se mene vpraša. Jaz se zavzemam za to, da se vsak primer presoja posebej. Ta zakon bi bilo nujno potrebno dopolniti z določbami, ki dejansko ščitijo živali.

Pa to ne leti na konkreten primer! Samo razglabljam in se sama pri sebi jezim nad zakonodajalcem, ki vse dela na pol.



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #26 : 06 Julij 2012, 12:59:03
Da je pes z odločbo VURS-a razglašen za nevarnega psa, je dovolj, da le enkrat ugrizne človeka ali drugo žival. Osebno menim, da je ta zakonska določba nekorektna, četudi se strinjam, da moramo lastniki psov poskrbeti, da naši psi ne ogrožajo ljudi ali živali in sem za povodec v bližini ljudi. Problem je le v tem, da je zakon napisan tako, da ne dopušča izjem - glede na določilo 5. člena ZZZiv je nevaren tisti pes, ki je ugriznil človeka oziroma žival. Za nevarne pse se ne štejejo:
- službeni policijski ali vojaški psi, katerih ugriz je posledica izvajanja službene dolžnosti;
- psi, katerih ugriz je posledica nedovoljenega vstopa osebe v objekt ali na ograjeno zemljišče, ki je na vhodu označen z opozorilnim znakom.

Potemtakem je nevaren tudi pes, ki ga nekdo z železno palico tolče po glavi in ga ta v obrambi ugrizne, saj VURS ob ugrizu avtomatsko dodeli status nevarnega psa, ne da bi presojalo v kakšnih okoliščinah je prišlo do ugriza. Absurdno, če se mene vpraša. Jaz se zavzemam za to, da se vsak primer presoja posebej. Ta zakon bi bilo nujno potrebno dopolniti z določbami, ki dejansko ščitijo živali.

Pa to ne leti na konkreten primer! Samo razglabljam in se sama pri sebi jezim nad zakonodajalcem, ki vse dela na pol.

Ne vem od kje vam podlaga za takšno pisanje in kakšni so motivi za to. A dejstvo je, da se obravnava vsak ugiz individualno in da ni ravno tako, kot hočete to nekateri prikazati.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #27 : 06 Julij 2012, 13:12:36
Mene pa resno zanima - recimo bolj realen teoretičen primer: Mojega psa napade tuj pes, jaz mojega psa ne uspem obvarovati in se mora braniti sam in ugrizne... Recimo, da je drug pes toliko štorast, da mojega ne uspe zares ugriznit (da bi se videla ugriznina). Ali moj pes dobi oznako nevaren pes?

Pa še realen primer: Psica se na dvorišču zakadi in skozi ograjo poskuša ugrizniti drugo psico (glavo stegne skozi ograjo). Napadalka uspe v gobec dobiti samo dlako, psica na zunanji strani ograje pa uspe ugrizniti v obrambi in ji naredi luknjo. Ali psica dobi oznako nevaren pes?



Shoelaces

  • Gost
Odgovori #28 : 06 Julij 2012, 13:31:56
kakšni so moji motivi in od kje mi to? nimam nikakršnih skritih motivov, od kje mi to: delam v odvetniški pisarni in sem se konkretno borila zoper odločbo VURS-a, s katero je bil pes označen za nevarnega, čeprav se je le branil pred napadom drugega psa. To je zame dokaz, da se primeri pač ne obravnavajo individualno, saj se niti ne rabijo, glede na določilo zakona.

Sem pa tudi napisala, da so to moja razmišljanja glede ohlapnih določil zakona in nikakršen napad na kogar koli (razen na zakonodajalca). Če ima kdo pozitivno izkušnjo, torej, da je uspel s pritožbo zoper odločbo o razglasitvi psa za nevarnega, naj mi to prosim pove. Zanimajo me tudi argumenti, ki jih je navajal v pritožbi, tako da bom vedela, kaj je šlo narobe z našo pritožbo.

glede na boldanje mojega besedila, Simi, domnevam, da imate izkusnjo s primerom, ko je nekdo zlorabljal psa in ga je ta ugriznil, pa potem pes ni bil označen za nevarnega (?). Ce je bilo tako, potem dam resnično kapo dol organu, ki je izdajal odločbo!



Shoelaces

  • Gost
Odgovori #29 : 06 Julij 2012, 13:34:01
Roxy, mi smo imeli v pisarni ravno tak primer. Tuj pes je napadel psa od naše stranke, pes od naše stranke ga je hlastnil in oplazil, tako da se mu je poznal ugriz, posledično je bil razglašen za nevarnega. Nič nam ni pomagalo pojasnjevanje, da se je le branil. Ravno zato sem tako kriticna, do določb ZZZiv.