Napad psa

tralalala · 105851

simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #120 : 09 Julij 2012, 16:29:33
Roxy, ti imaš svojega psa na povodcu, torej se lahko postaviš pred njega in lahko ti obračunaš s psom, ki ti napada psa.
Pokličeš policijo in poveš da te kuža ogroža. Zahtevaš njihovo posredovanje. Pa tako narediš vedno, ko je kuža spuščen.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #121 : 09 Julij 2012, 16:55:58
Zato, da se spremeni zakon oz, da se lahko določene stvari izvajajo, je potrebno spremeniti še druge zakone, ki nimajo veze z živalmi.

Kot pravnica to veš in je vse skupaj malo smešno.

Kaj če bi raje šli v izobraževanje laiokov in ne v neka brezvezna prepicavanja in spreobračanja besed...

Kaj pa če bi res. Kateri zakon je treba spremenit, da se spremni ZZZiv?

Da ni bilo narejeno nič se ne da rečt, predlogi so bili, tudi s strani Strokovnega sveta, pa jih vurs menda ni želel slišat, čeprav naj bi bili kolikor se le da upoštevani (mogoče v kakšni naslednjih sprememb).
V DZ je bil podan predlog novega zakona s potrebnim številom podpisov, pa aja, pardon, sej res - proslave.
Vurs, kot organ, ki izvaja določene zakone iz veterinarskega področja jih ne upošteva.
Vurs kot organ, ki izvaja nadzor po pravilnikih, ne zna/ne želi pojasnit ali pa nima pojma... mnogo reči, da niti vseh ne naštevam.
Zakon je res tak kot je, in če ni ne dober in ne slab, to še ne pomeni, da ni pomankljiv.

bi torej morali biti vsi enaki, vsem bi morali biti všeč psi z enakim karakterjem, bog ne daj izstopati pa bi bili vsi srečni in incidenti se ne bi dogajali...itak
Tako je. In vsi bi se imeli radi in živeli srečno do konca svojih dni. In mir na svetu. A še ne veš? ;)

Torej, čisto zaresno vprašanje: Ali ima moj pes boljše možnosti, da ne dobi oznake, če v samoobrambi naluknja (ne raztrga) drugega psa in lahko osebe z dolgoletnimi izkušnjami v kinologiji jamčijo, da ni napadalen? Prič incidenta, razen lastnikov psov, ni. Ali obstaja kak preizkus karakterja s katerim lahko dokazuješ, da tvoj pes ni nevaren, preden pride v register?
Če se kadarkoli izkaže, da bi (boh ne dej) rabila preizus karakterja se prej pozanimaj ali pa celo zahtevaj v naprej jasna pojasnila o tem kako bo tak test izgledal, kdo ga bo izvajal, kako in kaj se ocenjuje pa še kaj česar se zdajle ne spomnim. Pa raje dve mnenji kot eno samo, pa še raje iz tujine.

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #122 : 09 Julij 2012, 17:01:46
Roxy, ti imaš svojega psa na povodcu, torej se lahko postaviš pred njega in lahko ti obračunaš s psom, ki ti napada psa.
Pokličeš policijo in poveš da te kuža ogroža. Zahtevaš njihovo posredovanje. Pa tako narediš vedno, ko je kuža spuščen.

Ma, ja, saj to že naredim. V redu, policije še nisem klicala, ker so bili vedno zraven lastniki, ki so se hitro potrudili psa prijeti po moji reakciji (eno terierko sem že za kožo na hrbtu v zrak držala). In z istim psom se mi zaenkrat incident še ni ponovil.  Pravzaprav niti ne vem kaj bi v tem primeru bilo policiji za povedat, saj so psa lastniki do zdaj še vedno odstranili. Obe lastnici, s katerima sem imela nedavno incidente, se me zdaj izogibata in imata psa na povodcu (vsaj, ko mene zagledata). Moja tudi ne gre kar grizt manjših psov, zato imam načeloma dovolj časa za posredovanje. In, ko uspešno posredujem, se moja tudi ne brani. Ampak še vseeno me skrbi, da bom enkrat naletela na enega pacienta (lastnika), ki bo zagnal vik in krik, če bo moja slučajno uspela psa povaljat ali celo ugriznit...No, v tem primeru seveda takoj pokličem policijo.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #123 : 09 Julij 2012, 19:29:21
Jaz se pa fulll rada ''pogovarjam'' s svojimi psi  ;) Če že kaka mala mrcina (ki ne obvlada matematike) leti na nas umaknem svoje pse za sebe, če že drugače ne gre in zraven dovolj na glas komentiram v stilu: ''ojej. bejžmo ko nas lah kuža ugrizne.'' Po izogibu (če je seveda potrebno ga tudi z glasom in držo pomagam odgnat) Pohvalim moje za ''hrabrost''  :D Načeloma so lastniki tistih malih mrcin tolk užaljeni in osramočeni da kaj hitro nabavijo povodec  >:D

Se je pa že zgodilo, da je moj navezan pes z ritjo podru eno tetico. Zelo preprosto. Sosedov spuščen pes je prijadral na naš dovoz mojega scotat. Tetica pa veselo zapeljala ! med ! ravs  ::) Do kakšnih prijav ni pršlo. Smo se uspeli pametno pomenit - eni in drugi kljub temu da je moj imel naštepano uho.

Predvsem zato postavljam ograjo in si zelo želim en lep ampak funkcionalen napis. Sem mislila da bom dobila odgovor, ker iz situacij kjer pes res ni kriv lahko nekateri naredijo ''nevarnega psa''. Pa je debata žal zašla. Morda bom poskusila vprašanje postavit v drugi temi.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #124 : 09 Julij 2012, 20:51:02
Moj prispevek je bolj replika na to, da zaščitiš (primeš) svojega psa in drugega odženeš....

No ja, ko bo tvoj pes imel komado sedi ali prostor, drugi bo zaštartal, pa bo večja mrcina, tam okrog 60 +kg (landseer recimo)-ga kaj težko zastrašiš in odženeš, kaj šele primeš. Še posebej, če je pes resnično prismukjen (da lepše rečem), pa to je ob cesti, tako da niti svojega ne moreš odpeti in treščiti tavelikega s štrikom.

Ali pa ko dve spuščeni, ultra nori psici (sestri) napadeta naenkrat, ti si pa sam s svojim psom. Ena napade tebe, druga pa psa. JUPI!

Ali pa daš svojega zoprnega (privezanega, povodec v roki) psa na prostor, kaka 2M stran (pač, pes ki najraje vidi, da ga drugi ignorirajo in ne mara vpikovanja drugih psov). Malo vadiš poslušnost, trikcaš, odlaganje, a ne...Nakar druga psica, privezana s fleksijem, požene v tvojega psa, ki je še vedno na prostoru, fleksi zataji in gumb ne stisne, kar ne pričakuješ in posledično prepozno odreagiraš. Ajde na koncu je samo rohnenje-ampak še vseeno ti je tisti pes pokvaril delo ali vsaj trening tisti dan!

To so moji primeri.

Point- ne moreš vedno zaščitit lastnega psa in odgnat vsiljivca.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #125 : 09 Julij 2012, 23:41:26
ni to višek znanosti, ena dobro umerjena moška brca ali z pohodno palico med rebra pa je mir; Lanabela je nekoč dajala napotke kako se pravilno rešiš tečnega psa (ali otroka, ne vem več pri njej je to težko loćiti  :P ), sicer pa res ne vem s kakšnimi krdeli psov imate vi opravka, potem pa se meni pravi da imam fobije  :D

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #126 : 10 Julij 2012, 00:36:48
Moške brce ne zmorem (še posebaj ne v japonkah), s pohodno palico pa tudi ne hodim okoli. Davor, očitno pri oreng napadu še nisi bil zraven, če misliš, da se da vsakega cucka z brco odgnat...

No, tako hudih incidentov kot jih opisuje čara jaz nimam. Si pa lahko mislim kako zoprne so lahko take stvari, še posebaj, če je lastnik napadalnega psa totalen nesposobnež, ki niti štrika ne zna prav držat.



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #127 : 10 Julij 2012, 01:41:52
Citiraj
Davor, očitno pri oreng napadu še nisi bil zraven, če misliš, da se da vsakega cucka z brco odgnat...
 

Oh se je zgodilo, pa jih je napadalen pes konkretno skupil, če pride do tega da moraš zavarovati svojega psa pač uporabiš vsa sredstva, brca je tle zgolj karikaturno

in če z slednjimi nimaš prakse so tudi druge metode

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #128 : 10 Julij 2012, 07:25:02
Moški so se izkazali kot mega štori in nesposobneži v takih primerih, z izjemo enega, ki je znal preprečevati pravočasno in če je bilo tudi hitro odreagiral. Oz. nasplošno kar srečujem na sprehodih sprehajalce so ženske boljše vodnice in imajo bolj pod kontrolo pse.

No, ko boš srečal hitrega psa, ki ima visok prag bolečine in ga niti malo ne briga, če ga ti počiš-kvečjemu še tebe ugrizne. Me prav zanima kako boš še naprej veselo trdil da vsakokrat uspeš preprečit napad.

Pa dvigovanje tvojega psa v naročje ne velja pri tem.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


vesna-skway

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
Odgovori #129 : 10 Julij 2012, 08:42:12
Roxy, ti imaš svojega psa na povodcu, torej se lahko postaviš pred njega in lahko ti obračunaš s psom, ki ti napada psa.
Pokličeš policijo in poveš da te kuža ogroža. Zahtevaš njihovo posredovanje. Pa tako narediš vedno, ko je kuža spuščen.

Čisto tako, če ima kdo izkušnje iz prakse. Kaj policija naredi, če prijaviš ... do ugriza ni prišlo, ker si ga uspešno preprečil, prič ni .... ?
Pes pa še vedno terorizira "svoj prehod" po cesti ob hiši in če ima priložnost se z dvorišča zakadi v tuje pse na štriku.

Davor glede napisanega se pa strinjam s čaro. Je tudi razlika med tečnim psom ali pa psom, ki iz svojega dvorišča zaštarta na polno proti tvojemu, po možnosti izza hrbta, da ga niti ne vidiš pa brez opozoril. Na žalost ima še vedno preveč ljudi pse namesto vrtnih palčkov ...



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #130 : 10 Julij 2012, 09:31:04
Čisto tako, če ima kdo izkušnje iz prakse. Kaj policija naredi, če prijaviš ... do ugriza ni prišlo, ker si ga uspešno preprečil, prič ni .... ?
Pes pa še vedno terorizira "svoj prehod" po cesti ob hiši in če ima priložnost se z dvorišča zakadi v tuje pse na štriku.


Vsakič pokličeš policijo. Spušen pes = denarna kazen

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #131 : 10 Julij 2012, 09:51:24
Čisto tako, če ima kdo izkušnje iz prakse. Kaj policija naredi, če prijaviš ... do ugriza ni prišlo, ker si ga uspešno preprečil, prič ni .... ?
Pes pa še vedno terorizira "svoj prehod" po cesti ob hiši in če ima priložnost se z dvorišča zakadi v tuje pse na štriku.
Bo tole ka držalo, zna bit da bo vmes še vprašanje "in kaj naj mi zdaj nardimo"? Če ni nekega resnega ogrožanja življenja ne bojo ravno pritekli po vsakega sitnega psa, bodo pa (vsaj naj bi) klicatelja usmerili na pristojno zavetišče oz. ga z njim povezali. Če ogroža promet pa posredujejo, vsaj na našem koncu, brez težav. Policisti v piranski občini, tudi z izolskimi imam podobne izkušnje, so v bistvu zelo user friendly in se zelo pogosto in hitro odzovoje, lovit psov, ki nikogar (več) ne ogrožajo, pa tudi oni ne grejo. Tako prijavo je treba pač it podat na policijo. Včasih pomaga že, če policisti opravijo informativni razgovor z lastnikom psa, če ga poznamo.

Kazen za spuščenega psa na javni površini je res predvidena, samo psu se plačilnega naloga ne da izstavit, še najmanj če ni zadržan. Torej je treba zato, da bi imela predpisana denarna kazen še učinek, imet še psa. Pa še vedno ne bo dovolj, ker tudi, če je pes označen, policisti nimajo čitalcev. Če gre za "sosedovega psa" je torej lažje, sicer pa je treba najprej ugotovit kdo je lastnik psa.
Do izreka tele mandatne kazni v praksi ni tako simpl kot zgleda v teoriji, torej samo s klicanjem policije.

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #132 : 10 Julij 2012, 11:16:12
Citiraj
Lanabela je nekoč dajala napotke kako se pravilno rešiš tečnega psa (ali otroka, ne vem več pri njej je to težko loćiti 

Saj taktika je v bistvu pri obojih enaka - razlika je le v niansah.

Sicer ne vem, na kateri primer si mislil, je bilo veliko različnih, a za TEČNEGA (ne resnično nevarnega psa) ki nadleguje psa in ne vodnika...Lahko se postaviš pred psa (potrebno držo si lahko ogledaš pri C.M. kadar "claima" prostor), en oster ne ali stran in zadeva je rešena. Pri bolj vztrajnih lahko še udariš z nogo ob tla ali se delaš, da pobiraš kamen in blefiraš da ga boš vrgel.....Za TEČNE pse to zadostuje - se ne spomnim da ne bi. S psi, ki se strgajo s povodca, ketne, preskočijo ograjo....je malo težje, s plenskimi napadi na mladiče še bolj, a Lanabeli še nikoli ni bilo treba uporabiti brce ali pohodnih palic, kaj šele dejzerjev, poprovih sprejev in kar je še takih neumnosti.  Je pa v enem res hudem (ni šlo za napad na psa) primeru uporabila granitne kocke.
V praksi pa Lanabela večinoma zaradi tečnih cuckov ki težijo njenim psicam ne naredi popolnoma ničesar, ampak zahteva od psic mir in gre naprej kot da ni nič.


vesna-skway

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
Odgovori #133 : 10 Julij 2012, 11:22:52
Zavetišče v primeru naleta lastniškega psa, ki ga po napadu lastniki pospravijo za ograjo najbrž ni pravi naslov. Pa kaj v takem primeru moraš imeti prav dokaze - sliko spuščenega psa ali zadostuje že sama prijava po napadu?
Saj po eni strani je vse skupaj absurdno ... ker nimam nič proti spuščenim psom, ki grejo z lastnikom na sprehod dokler ima ta nad vedenjem psa kontrolo, mu pes hodi zraven, tudi brez povodca, pride na klic .. prijavljat pa v takem primeru moraš prav to, da je pes spuščen in ne samega napada ...



Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #134 : 10 Julij 2012, 12:12:40
Če je pospravljen za ograjo, ne. V tem primeru tudi klicanje policije ne bo pomagalo, je treba it kar osebno tja. Ne vem kaj je dovolj, verjetno odvisno od tega kaj želiš dosežt. Če to, da se psu onemogoči prost nalet iz dvorišča, potem zna bit dovolj že informativni razgovor s policistom. Zna se pa zgodit, da pes pol na verigi konča. To niso ravno enostavne stvari za urejat, vsaj če naj bi bila korist za vse. Se da stvari stopnjevat. Najprej pogovor z lastniki, pa opozorilo, da bo šla naslednjič zadeva na policijo, potem prijava policiji, kaj je pa dovolj kot dokaz pa v bistvu ne vem. Pridržan pes zagotovo, ostalo pa res ne vem kako uporabno je. Za napad zna bit, da morajo bit kakšne vidne posledice, ampak o tem se itak s policisti pomeniš.

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #135 : 10 Julij 2012, 12:56:57
Tak primerek je bil na vasi, imajo dve ultra nori psici, sestri, napadali ljudi, živali. Nista bili tečni, nikoli. Oni dve sta na polno zaštartali z namenom ugriznit, spravit na tla, cotat sem in tja. Pa ne samo v bližini domačega dvorišča. Po celi vasi.

Kaj jih strezni? Ko se nekaj jeznih sovaščanov zdere na te sosede, izterja denar za novo bundo, hlače...vse to je zaleglo za kratek čas. Ko je dejansko prišlo do ugriza in posledično prijave za eno izmed norih psic, pa so obe dali v boks, ena je občasno privezana na tramu pred hišo, sprehajajo jih pa na fleksu v nočnih urah.  ::) Meni se jih ne da prijavljat, vsaj fraj nista  več in od takrat nimam informacij, da bi kdo bil ogrožen s strani psic razen, ko se ustrašiš, ko privezana rohneča pošast nori po dvorišču.

Največja komedija je pa ta, da je enkrat lastnica teh dveh prišla k nam (ne vem zakaj že) in izjavi, da se boji psov, da samo domačih se ne boji...A ravno njihovi dve sta ultra nori (celotno "leglo").

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #136 : 10 Julij 2012, 16:07:10
Pes pa še vedno terorizira "svoj prehod" po cesti ob hiši in če ima priložnost se z dvorišča zakadi v tuje pse na štriku. .

Ker nekaj časa moja pot sprehoda ni mogla drugače mimo kot mimo ene hiše kjer je vedno pridivjala en psica (bernika)...besedna opozorila niso zalegla. Psu sem namestila ovratnico z bodlami...pa je psica začela v rep grizit. Sem se sprehajala z gojzerji...ampak pes, ki zna dobro naciljati svoj ugriz se super izogne in naslednjič proba z drugo taktiko. Skratka tečna, vztrajna, vsiljiva in predvsem agresivna psica z namenom grizenja/ščipanja/ravsanja.
Ker vedno probam s pogovorom pa ker vse to ni pomagalo sem naslednjič mimo šla opremljena s parom rok več in fotkotom  >:D Jaz s psom naprej. Par rok za mano pa je lepo posnel sceno. Bilo je na javni površini (nisem kršila zakona ;)). Slika/posnetek je romal na policijo in Vurs. Psica je sedaj za ograjo.

Na razno teženje kako se obnašam do sosedov...čist lepo...so se oni prej dosti slabše do mene  >:D Nikjer ne piše da moraš svojega psa na javni cesti naložit na viličarja, da ga varno prepelješ mimo hiše, kjer ljudem ni jasno, da njihov pes (pa tudi če je njihov vrtni palček -všeč izraz  :D) nima kaj sam iskat na javni cesti. Pa se vsak dan v stres spravlat in naredit cel bojni plan kako boš poleti hodil z gojzerji in pohodnimi palicami na sprehod.

Se pa strinjam s čaro, da je žal (k sreči :P) tako da so vodnice v večini primerov dosti bolj odgovorne kot vodniki psov.

Je pa vsekakor tudi razlika sedaj ko šetkam več psov kot prej enega samega. Zdaj kak ''slaboviden'' tečko pride samo preštet koliko jih je in hitro nazaj. Vsekakor se je količina ''napadov'' zmanjšala. Seveda pa vedno poskušam tudi jaz kot vodnica situacijo prav čas pomirit (svoje pse opozorim da prihaja kuži in da mi gremo naprej - sledi pohvala ker sledijo - tako se tudi srečujemo manj burno)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #137 : 10 Julij 2012, 19:47:13
Davor glede napisanega se pa strinjam s čaro. Je tudi razlika med tečnim psom ali pa psom, ki iz svojega dvorišča zaštarta na polno proti tvojemu, po možnosti izza hrbta, da ga niti ne vidiš pa brez opozoril. Na žalost ima še vedno preveč ljudi pse namesto vrtnih palčkov ...
Lastna izkušnja, je en 'belgijec' tako priletel v pokojno psico in jo napadel, zagrabil za zadnje noge in jo vlekel, grabil za vrat, je bila čisto naluknjana, bilo treba šivat. Pes je dobil več brc v glavo, telo, udarcev s trdimi stvarmi, je trala par minut tega, da je psico končno spustil in šel stran! Pa še takrat je razmišljal ali bi skočil še v koga ali bi šel domov...

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


vesna-skway

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
Odgovori #138 : 10 Julij 2012, 20:26:10
Ne vem kaj je dovolj, verjetno odvisno od tega kaj želiš dosežt. Če to, da se psu onemogoči prost nalet iz dvorišča, potem zna bit dovolj že informativni razgovor s policistom. Zna se pa zgodit, da pes pol na verigi konča.

Želim doseči samo to, da gremo v miru mimo brez da pesa z viličarjem spravim mimo :-)) Ne vodi me kakšna posebna želja, da bi dobil oznako ali verigo. Varno se pa menda lahko počutim ko grem na sprehod, ne da se obračam in grem po drugi poti, če ga vidim zunaj. Pa še ekstra para nog za obrambo nimam vedno s sabo.

Se povsem zavedam da je pes pri tem še najmanj kriv. Imajo dovolj visoko ograjo, pesjak, samo kaj ko se jim dogaja da je pes na dvorišču, vrata v ograji pa odprta ko greš mimo. Gre samo za brezbrižnost lastnikov. Mi je celo rekel naj ga kar prijavim nazadnje. No ga nisem, ne še, ker sem sklepala takrat da brez poškodb tudi prijava ne zaleže. Vem za drugič ... slej ko prej itak bo.



Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #139 : 10 Julij 2012, 20:53:05
No sej to sem mislila. A hočeš doseč, da greš ti varno mimo, pes pa je varno na dvorišču, al hočeš kaj drugega za lastnika. Jaz bi v tem primeru šla na policijo in povedala v čem je problem in ne bi lovila primernega posnetka. Opišeš situacijo, poveš da lastnik na opozorila ne reagira in kako jih komentira, in da ne veš kako zaščitit sebe in svojeg psa. Včasih pač pomaga, če se pride policaj pomenit, še sploh če obvlada people managemet in če imajo podobne težave tudi drugi sosedi, ker namreč se lahko pomeni tudi z njimi.

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #140 : 11 Julij 2012, 18:00:12
Večina policajev je kar zazvetih za take zadeve. Lepo opišeš (ne da se dereš, kot nekateri naredijo) in če že zakonsko s kaznijo ne bo mogel kako ukrepati, bo šel vsaj na njihova vrata in se pomenil z njimi in jih opozoril.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #141 : 11 Julij 2012, 18:14:01
To je super, če seveda zaleže. Mi smo mogli ukrepat dalje od pogovora...pač zategle sorte pa to  ;)
Jaz bom res vesela ko bo enkrat (utopija  ::)) vsem jasno da je njihov pes -njihov. In ne sosedov pa javni pa od vseh...ter da s svojo pravico imetja psa ne bojo več obremenjevali okolice.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #142 : 03 Avgust 2015, 14:27:11
Filmček, ki ste ga verjetno že videli. Domača mačka reši otroka med napadom psa
https://www.youtube.com/watch?v=aBW5dfRoG7Q

Bi prosila za eno laično razlago ,kaj to dogaja psu v glavi ali je pač preprosto nor?



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #143 : 03 Avgust 2015, 14:34:15
O temu so na Modern dog traning and behaviour advice na FB diskutirali se mi zdi. Nekateri so bili mnenja da je pes zamenjal otroka za plen drugi pa da naj bi bila tole genetsko pogojena agresija (nor pes - sploh glede na to da je bil še mlad na tem posnetku - shar-pei mix). Ga pa ni nihče dejansko pregledal/testiral - je lastnik prostovoljno dal psa uspavat - kljub pritisku z strani Cesarja Millana ki je hotel sprejet tega psa v svoj "center za rehabilitacijo".  :-X

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #144 : 03 Avgust 2015, 17:51:27
Ali pa kake res slabe izkušnje z otroci in je zdaj napadalen do njih?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #145 : 03 Avgust 2015, 17:52:05
Iz tega posnetka, brez poznavanja ozadja psa, brez poznavanja poznanstva ta pes in ta otrok (soseda), gre tezko kaj reci. Bi se pa dalo kaksno reci o lastnikih tega psa.

V Dol. nemski vasi je pred leti zivel en majhen cucek, ki se je nenadoma znasel v mojem levem gleznju zadaj, ugriznil in pobrisal domov - dom je bil hiso nazaj na drugi strani ceste. Hisa ni bila ograjena, pes brez nadzora sam zunaj. Pred par leti sem zvedela, da je ta pes grizel vse otroke, in ne le mene. Sedaj naj bi imeli (ne vem, ce se imajo) neko lovko pasmo, ki je v boksu, spustijo pa ga zvecer, da se sam zlaufa...
Krivi so bili izkljucno lastniki.
Zakaj je tisti pes ugriznil prvega otroka - kdo bi vedel (morda je imel slabe izkusnje s kaksnim otrokom, ki ga je lahko umirli le s savsom - pa potem preventivno savsal se ostale otroke...). Je pa izdelal nek vzorec oz. mu je bila to morda edina zabava dneva... Nepozabno ;)

Je pa zelo pomembno vedeti, ali pes iz posnetka napada vse zivo, vse otroke ali le tega.


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #147 : 03 Avgust 2015, 18:09:45
Ali pa kake res slabe izkušnje z otroci in je zdaj napadalen do njih?

Čeprav bolj kot gledam manj se mi zdi verjetno....bogsigavei kaj je vzrok in ozadje. Je fiksiral, podobno kot plen.  Ampak eni psa znajo štartat na vrat in v glavo, tale je pa direkt nogo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #148 : 03 Avgust 2015, 19:27:25
Nemogoče je reči, kaj je bil vzrok. Še najbolj verjeten je plenski napad. Zagotovo pa ni niti napad iz strahu niti zaradi slabih izkušenj - pes ne kaže nobenega znaka strahu, niti ga otrok ne ogroža na noben način.


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #149 : 03 Avgust 2015, 21:58:09
Posledica slabih izkusenj s prav  dolocenimi otroci (ali celo otroci dolocenega tipa; ali pa da pes celo generalizira na vse otroke), ki ti psa drezajo s palico, mu mecejo storze..., ko je se mladic, je, da si jih pes zapomni in ze v pubarteti ga je lahko potrebno sila paziti prav s temi otroci, ker jih odkrito ne mara in bi jim odkrito tudi kaj naredil - le isce priloznost, da vrne milo za drago.