Podrejanje

T.M.T · 4376

T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
: 01 Marec 2006, 19:48:48
No pri nas je pri nas je prišlo do te meje,da Ron brez povodca nikamor!Razlog pa...vsi,ki ste bili na 2.pesjanar srečanju ste videle kako veselo si je hotel podrediti Neona potem še Šadota... >:( >:( >:(.Pri nas si je hotel podrediti bratrančevega psa,znančevega...vsakega "cucka",ki ga srečamo na sprehodu si hoče podrediti.Kar pa večini psov ni všeč in (lahko) pride do pretepa :(.
Danes na sprehodu ga odpnem na istem mestu kot vedno in jo mahne lulat za smreko od koder ga ni...gremo vzvratno 5m in glej ga zlodja :o...enega ogromnega NO si hoče podrediti,mrcina je kazala zobe...ježešmarička :-\ :-X....

Sploh ne vem kaj naj naredim :'(.Se ga da tega odvaditi?Nekako pripraviti do tega da se on podredi drugim psom?Ker,če si bo na vsakem srečanju podrejal vsakega pesjanarčka,ki bo pritacal mimo ne vem kako bo...pa saj če se pes lepo podredi je vse vredu,v nasprotem primeru pa :-X---grrrrrrrrr,wuf,wuf itd.
Pri samičkah je vredu (no razen naskakovanje) samčki pa so poden.
Torej vsak nasvet,kaj storiti,izkušnje...res dobrodošle :'(

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1 : 01 Marec 2006, 21:43:37
Mogoče kastracija?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #2 : 02 Marec 2006, 15:22:20
Sem že govorila z  veterinarjem pa je rekel,da ni nujno,da bi nehal naskakovati in podrejati...pa tudi starši bi bili definitivno proti češ,da je brez veze :-X

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #3 : 02 Marec 2006, 15:32:18
Koliko pa ti Ron pusti da ga ti prevrneš na hrbet? Sicer če gledam pri smartu... smart se vsakemu pesjanu vrže na tla in čaka kaj bo ... vendar če vidi da ni nevarnosti začne veselo skakati po njem ... malo hinavska fora  ;D

Lp, Črt

Aja... še pozabil povedati možno rešitev ... torej psa naj se nebi odvajalo grdega vedenja (ker pač težko razume da nečesa ne sme) temveč je veliko več uspeha če ga navajamo pravilnega obnašanja ... torej začneš Rona učiti da se ob srečanju z psom usede (ker ne more obenem naskakovati in sedeti ;)) in tako počaka dokler pes ne gre mimo oz. ga sprostiš.




T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #4 : 02 Marec 2006, 16:17:12
za prevračanje na hrbet se mi sam---samo,da ga nekdo "žgečka" ::).Bomo poskusili tole strategijo,ki si jo povedal-hvala.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #5 : 02 Marec 2006, 16:35:09
Tvoj "mali" pesjanar odrašča in tako odrašča tudi njegova samozavest. Pazi, da se ti ne stepe... Kar se lahko zgodi nekoč, ko bo srečal psa, ki se mu ne bo želel podredit. No, mogoče je pri njemu tudi odločilna velikost, da se ga drugi malo bojijo. In če je tvoj pes brez povodca in "brez tebe" (kar pomeni, da si malo bolj stran), potem tudi nima dosti poguma (no, ima ga manj, kot pa ce bi bila ti zraven). Mi smo zato ob srecanju samcev z nasim, nasega vedno spustili. Bilo je nekaj rencanja, ampak ker sta bila oba odvezana in brez lastnikov, se je samo z rencanjem koncalo. Dokler ga ni en samec napadel. Od takrat je med psi vedno na povodcu... Žal!



Bačko

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 03 April 2011, 22:25:53
Pišem prvič, ker sem do sedaj vse informacije, ki sem jih potrebovala že našla na vašem forumu  ;)
Tako je...pred dobrim mesecem, sem dala psa kastrirati (pri 7ih mesecih) in od kastracije naprej, si ga želi skoraj vsak samec podredit in ga naskakuje.  ??? Je to samo naključje, da se je to zgodilo po kastraciji, ali je kakšna povezava?

Hvala!



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 04 April 2011, 08:57:27
Pobrskaj malo po forumih, je bilo pa napisano, da opažajo, da kastrirane samce drugi psi bolj pogosto naskakujejo.



mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #8 : 02 Februar 2012, 00:25:42
Tudi mene zanima, kako dejansko res odvadis tega? Imam nemsko bokserko, in sele pred kratkim si je zacela podrejat majhne cucke. Doma imam cucka, pa si on njo podreja, torej ona je vedno na hrbtu. Zunaj je kontra. Na vsakega psa da taco in se nahrsi kot macka. Ko srecamo velikega psa, jo lahko z trudom posedem, da se umiri, se povohata in gremo dalje ( ce je vecji od nje, se ga pa itak boji). Ko pa srecamo cucka, pa je katastrofa! Zakaj to? In s cim to RESNICNO popravit?

Spomladi se spravljava v solo. Ceprav bi raje individualne ure. Zanima me, koliko dejansko pomaga sola? Vem, da se tam ucimo lastniki itd. Ampak, jaz sem ze toliko vsega poskusala, vztrajala... Mogoce sem prenezna...

Mimi*