Inkontinenca (uhajanje urina)

mary · 35965

Abbyka

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 31 Januar 2016, 11:26:56
Lepo pozdravljeni! Sem nova na forumu imam podobne probleme s psičko, le da takšnega primera ne najdem na spletu..... Psička je stara 9 mesecev (kupili smo jo cca 2-3 meseca nazaj) urin ji naj bi uhajal že od mladička. Peljali smo jo vet.-u, ki jo je pregledal in predpisal sirup propalin, vendar se je po njemu stanje občutno poslabšalo v času jemanja ni bilo le lužic, ampak tudi kapljice za njo in povsod urin. Zato sem ji sirup nehala dajat in šla nazaj k Vet.-u z njo, da jo je bolje pregledal in poslikal, vendar ni ugotovil nič. Za tem se ji je poleg urina, ki ji uhaja pojavila še kri, psička je postala žalostna. Takoj sem pomislila na vnetje mehurja in tekla na veterino po Primotren antibiotik. Po parih dneh jemanja tablet je bila psička super, njeno počutje odlično in urina ni bilo več  ;D . Problem je nastal zopet (cca. mesec po antibiotiku) spet lužice  :-\ ....... Par dni nazaj sva bila s fantom na sprehodu, počakala pri prijateljih, kjer je psička malo sedela malo ležala na mrzlih tleh (max.pol ure)....naslenji dan lužice..... A je možno da ima tako zelo občutljiv mehur, ali je prej kaj druga??? Kakšna kronična zadeva???? Ker razmišljam koneckoncev, nisva še poskusila, ampak tudi če bi šla v kafič na kavo, pes ne more sedeti na sedežni, ali na stolu, mora ležati ali sedi na tleh........ kako naj rešim to zadevo, kako naj uredim, kaj naj naredim....????
Hvala, lp



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #31 : 31 Januar 2016, 13:26:05
Propalin (običajno) pomaga pri inkontinenci zaradi sterilizacije. Pri težavah zaradi vnetij sečil pa seveda ne. Če ji je urin uhajal od mladička, je treba postaviti diagnozo, zakaj se to dogaja: lahko da gre za kronično vnetje zaradi neprimernih razmer, v katerih je bila psička (v tem primeru zdravljenje ne more biti končano v nekaj dneh, apak se bo zadeva še nekaj časa ponavljala in bo zahtevala daljše zdravljenje) lahko pa gre tudi za posledico poškodbe, dedno bolezen....kup možnosti.  Vsekakor bi bilo pametno narediti temeljit pregled na kateri od klinik pri dobrem internistu. Psičko je treba zavarovati pred mrazom (tudi če gre za posledico sterilizacoje, poškodbe ali dedno napako, se ob podhladitvi poslabša) - psička naj biva v toplem prostoru, zunaj ima lahko plašček, nujno kadar miruje, če pa jo vzamete s sabo na kofe, vzemite s seboj še toplo podlago, na kateri bo ležala.


Abbyka

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 31 Januar 2016, 18:56:03
Za kafic sem samo razmisljala, zaradi same socializacije tudi, glede na to da je bila reakcija ze po obisku pri prijateljih ker smo bili zunaj, bom definitivno jemala s sabo odejo. A mislite da bi vsake toliko dajala Primotren (po potrebi seveda, da se naredi kura)???? Ni tvegano prevec antibiotika..? No jutri tako grem nazaj do vet.-a
Aja drugace pa psicka ni sterilizirana, je rodovniska (kar naj bi bilo preverjene vzreje), vendar lastnik cudak, ki je njo z mamo vred prestavljal z kraja v kraj (ker naj bi imel vec lokacij bivanja) tako da je tezko rec o razmerah predno je prisla k nam.  Zaradi njenega stanja zivi v hisi, ceprav je ogromen pes in imamo zunaj ogromno prostora, da se ne bi zunaj stanje se poslabsalo ali da bi se se bolj nahladila... Priporocate kaksno zdravljenje, kaksne tablete? Da povprasam vet.-a, ce bi prislo psicki v upostev..??? Hvala!



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #33 : 31 Januar 2016, 20:08:39
Kot sem že rekla, narediti bi bilo treba temeljit pregled na kliniki, postaviti diagnozo, potem pa se lahko dela načrte za naprej. Vsekakor ne bi smeli več zdraviti na pamet. Vzroki za inkontinenco pri mladih nesteriliziranih psicah so lahko resni. Za katero pasmo pa gre?
Preiskave  ti bi lahko prihranil vzreditelj, saj bi moral vedeti za kaj gre (navsezadnje je bila psica inkontinentna že pri njem - kaj ti je rekel ob nakupu?) Mogoče bi se splačalo vprašat lastnike bratov in sester če imajo podobne težave.


Abbyka

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 16 Marec 2016, 20:59:03
Če kdo pri svojih psičkih uporablja Propalin sirup in mu pride prav imam extra malo rabljeno 100ml flaško, lahko pošljem tudi po pošti s PP 20eur. Za našo psičko je namreč dal vet. Propalin, dobila je par dni, vendar ni pomagalo, le poslabšalo se je stanje.....Ugotovili pa kasneje, da gre dejansko za kronično vnetje sečil in vsake toliko se ji ponovi, za te zadeve pa itak ne pride Propalin v upoštev.

Lp,



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #35 : 17 Marec 2016, 14:44:53
Kaj pa je vzrok vnetjem? Kako ima obliko mehurja?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


fortuna

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 24 April 2017, 19:43:28
Pozdravljeni,

vsi, ki ste se že srečali s pasjo inkontinenco, za vas imam vprašanje in sicer ali je kdo izmed vas uporabil otroške plenice namesto pasjih higienskih hlačk + vložkov?

Namreč, na netu sem zaznala, da obstajajo tudi pasje plenice, pa se mi zdi celotna zadeva boljša od hlačk...predvsem bolj higienična in praktična (če odmislimo pranje hlačk in vstavljanje novih vložkov itd).

Kdorkoli?

Lp, F.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #37 : 24 April 2017, 19:53:33
Pri prejšnji psički sem uporabljala plenice za inkontinentne osebe.
Mislim, da so otroške dobra izbira, le poleti je morda malo vroče.



fortuna

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 24 April 2017, 19:59:22
Karmen, hvala za odgovor. Mene v bistvu zanima velikost plenic za nabavo prave veličine. Predvidevam, da pridejo v poštev otroške, ne vem pa kaj moram gledat -
širino otroškega pasu oz pasji obseg (moram priznat, da nimam pojma o otroških plenicah ???) ?



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #39 : 25 April 2017, 12:24:09
Doma imamo psicko, ki je ze od malih nog inkontinentna in so nam pomagale prav samo pasje plenicke, ker otroske nekako niso dobro oprijele in je slo obcasno tudi kaj cez.. ne znam razlozit dobro :) pasje plenicke imamo pa zdaj ze vec let in je super, koncno sem lahko brez skrbi :)



fortuna

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 25 April 2017, 17:11:52
Super informacija. Kje pa nabavljate pleničke?



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #41 : 25 April 2017, 23:02:20
Zdaj po novem ima mr pet tudi pasje plenicke, smo ze sprobali in se obnesejo :) drugace smo pa vedno te narocali: http://www.medpets.de/savic-comfort-nappy/ (in sicer za 17kg psicko je cist super velikost 6 ) S temi plenickami se psicka spet lahko normalno premika po hisi in ni nic polulano :) smo spet normalno zaziveli :)



fortuna

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 26 April 2017, 11:13:42
Hvala za odgovor. Sem že preverila v našem MP in so jih ravno včeraj dobili v trgovino. Upam samo, da bo na naši brezrepki ta zadeva ostala gor. ::)