Nega po sterilizaciji

MynnCi · 8057

MynnCi

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
: 09 Februar 2012, 10:03:05
Bom še sem napsiala, ker se mi zdi, da smo res lepo in uspešno zacelili ranico po sterilizaciji in sicer v 5 dneh je bila popolnoma zaceljena s tem da našo čbelco ni nič srbelo in se nismo borili s tisto trobento na glavi. Namreč, ko smo ji jo nataknili še ko je bila na pol v snu se je popolnoma predramila in čist ven padla... tako da smo takoj videli, da to ne bo šlo.
Potem smo se znašli drugače in sicer iz povijalne mrežice sem naredila tak bodi s tem da je ni tiščalo, vsak dan dvakrat razkužila z Betoine in namazala s kremo Bionect, ter čez zalepila opri prep-op (pooperativni obliž) povezla čez to mrežico in uala... zaradi Bionecta je ni popolnoma nič srbelo tako da se sploh ni ukvarjala z ranico. Danes je 10 dni pos terilizaciji in se ji komaj kaj pozna. Še vedno mažem z Bionect kremo, najbrž še dan, dva potem pa prenehamo.

Če bo komu prišlo prav :)

Srečno!



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #1 : 09 Februar 2012, 10:42:04
Sterilizacijske in kastracijske rane se načeloma izredno dobro celijo,že zaradi tega ker so rezi čisti.poleg tega je dobro čim manj bezat po rani in mazat ali razkuževati ali spirati če ni potrebno.Moj pokojni samec je bil operiran zaradi zasuka želodca in treh hernij 4x v mesecu in pol,pa se mu je rana brez kakršnih koli mazanj zacelila v cca. 5 dneh.