Jaz in moje "prevelike želje"

Gost · 1677

Kayya

  • Gost
: 18 Januar 2012, 17:05:25
 ;D
Mama: No, katero pasmo si rekla da boš vzrejala ko boš velika?
Jaz: Labradorce. In flatkote.
Mama: Kaj? Fakocke? Hatkote? Kaj za vraga je to?
Jaz: (Pokažem sliko).
Mama: Ja, lepi so ti fatkoti. Kašen pa je značaj? Rabijo veliko gibanja? Kaj pa nega, lej to dolgo dlako! Ma ta zverina pa je videt nekam veliko! A je redka pasma?
Jaz: (Odgovarajam na vprašanja. Pri tem pazim da je vse navedeno v čimbolj pozitivnem smislu).
Mama: Aha torej. Pa kaj bodo v Ljubljani?
Jaz: Seveda.
Mama: Pa kaj v Sloveniji je kaj psarn?
Jaz: (Vklopim računalnik, pokažem spletne strani psarn. Mama opazi, da se psička iz psarne RonRaj imenuje Pia-tako je ime moji sestri.)
Mama: Am...a Pia bo imela leglo?

A mislite, da je kaj na tem? Tukaj ste predvsem odrasli in ne vem kaj se kuha v njeni glavi. V Ljubljani se je zelo navdušila in smo se zmenile, da gremo na obisk legla ko bo (v Sloveniji).

Pasmo ravno študiram sem na vezi z vzrediteljicama, pripomočki za psičko so doma(tudi razstavna vrvica).  8) In tako je...ko dobim psičko (fora pa je da ne vem če jo sploh DOBIM), se začenja obdobje, ki ga čakam že nekaj let.
Bi pa rabila malo pomoči kako naj prepričam mamo. Zdaj imam v planu it na JH tečaj in mamo čimbolj približat pasmi. V soboto je eno čokoladko sicer res zmečkala sam to pač ni znak da gremo v nakup.
Plan za prihodnost je pa tak:
Najdem res zelo kvalitetno leglo, preštudiram rodovnik in prednike, zdravje in vse kar spada zraven, zaslišim vzreditelja/ico do vsake podrobnosti in MORDA kupim psičko. Takrat bom začela razstavljat svojega psa, morda pa se bom udeležila kake agility tekme.  Če bo s psičko vse vredu bova šli probat na VPR in če se bo izkazala se bova MORDA podali v vzrediteljske vode. Glede na težave ki so jih deležni flati res nočem pasmi prizadejat kakšneškode (pa čeprav minimalne) zato so moji standardi kar strogi. Rada pa bi si prej pridobila še izkušnje s pasmo, saj bom 100% nekoč vzrediteljica.  :-[




hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 18 Januar 2012, 17:53:24
kaj pa je ta JH tečaj???? :-[



Kayya

  • Gost
Odgovori #2 : 18 Januar 2012, 17:57:24
Junior Handling.



hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 19 Januar 2012, 17:17:38
Junior Handling.

kaj pa tu delaš.prvič slišim.



Kayya

  • Gost
Odgovori #4 : 19 Januar 2012, 20:48:51
Ocenjuje se hendlanje otrok. Pobrskaj se kaj v temi.



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0

Kayya

  • Gost
Odgovori #6 : 27 Januar 2012, 18:23:08
mama je zacela brat knjigo o pasmi. in gledat videe o njih. upam da mi bo uspelo. :)