PRIVAT SOLA ZA PSE

rodezijski · 51305

rodezijski

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
: 18 Februar 2012, 07:06:34
pozdrav
kaksne izkusnje ima gdo z privatno solo za pse?
Jaz moram priznat da zelo dobre. Namrec zacel sem psa trenirat v KD kjer sem ugotovil, da pes vse dela ampak z podvitim repom  ??? Prostor in pocakat na prostoru ja na poligonu, dma pa kakor hitro me ni vidu je ze bil za menoj. Na poleg pocasi ni vec reagiral, ali pa na sem tako da sem ze obupal. Ce sem sel od doma je jokal. No nekega dne sem se pogovarjal z kolegom in priporocu mi je privat solo,saj se v njej dela na raznih gterenih , na domu in ob uri ki tebi odgovarja, tudi soboto ali nedeljo. Bil sem skepticen a sem tega trenerja vseeno povabil k sebi. Takoj mi je bilo jasno ko smo se pogovarjali , da je to drugace kod v KD. Ze nacin komunikacije pes trener je drugacen in v osnovi je prvo zacel mene solat :)
Danes po 3 mesecih pes ostane na prostoru tudi 3 ure brez da se makne, gre na pocasi komando, ko ga dam na poleg me gleda gor , na odpoklic gre ko raketa, ogromno ur sma imela tudi doma, delali smo skupinske vaje in seveda tudi posamezno in to ne na enem mestu ampak po vsem mariboru. V skupini pa nas ni bilo nikoli vec kod 4 razen ko smo meli kak piknig z treningom.
No Hvala lepa kolegu, da mi je to solo priporocal.



Klaudija

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 18 Februar 2012, 07:51:11
Meni se bi pa zdelo smiselno, če bi omenil za katero šolo gre, ker prav gotovo niso vse enako dobre ali enako slabe. Prav tako kot tudi KD ne.
Osebno bi me pa tudi zanimalo, kako je kaj cenovno, glede na to da je to bolj individualno, v primerjavi s kinološkimi društvi, kjer se dela malo bolj v skupini (vsaj po mojih izkušnjah).



mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #2 : 18 Februar 2012, 10:11:40
Tudi mene zanima kak kontakt od tega trenerja. Mi pa nimamo srece z iskanjem privat, oz individualne ure :( Ne najdem nikogar. Pa cena me se zanima, ce lahko izdas.

Mimi*


rodezijski

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 18 Februar 2012, 15:58:47
No kod dejal sem hodil v KD Pobrezje  in tam pac se dela na masovno nazalost niso sami krivi so taksna navodila.Nas je bilo v skupini 11 kar je prevec saj se ne more posvetit. Ta sola je:
Prijazna sola za pse Zorro iz Kamnice. Cena je odvisna od tega kaj lastnik zeli , odvisno pove on ko naredi preskus znanja z psom in lastnikom. Na FB ce daste not Zoro vam pokaze vse podatke tudi telefonsko stevilko in e-mail. In kar se se men tu dopade ti v osnovi ze pokaze napake ki jih mi kod lastniki delamo. Komaj za tem zacne trenirat psa seveda skupaj z lastnikom in kasneje tudi se z ostalimi druzinskimi clani, tako da psa vsi obvladajo , ampak samo eden je vodja kardele.
lp



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #4 : 18 Februar 2012, 16:34:02
mimi89bu...kaj pa Alfakan si že kontaktirala? Njihovo predavanje je bilo navdušujoče, pa glede strokovnosti in načinu dela po slišanem jim ne gre nič očitat.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #5 : 18 Februar 2012, 19:40:36
Prvic slisim, za eno in drugo. Zoro bom dodala na fb.
Kje pa je Alfakan?

Mimi*


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #6 : 18 Februar 2012, 19:46:58
Alfakan ima sedež v Mariboru in hodijo po celi Sloveniji http://www.alfakan.si/ Dejavnost je prijavljena in je to dejansko njihova služba. Mladi, izkušeni, v koraku s časom in polni energije inštruktorji, taki konkretni :).


Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #7 : 18 Februar 2012, 21:40:46
Hvala ti za tole informacijo, grem kar brskat in jim pisat :D Upam na dobro. Do zdaj sem dobila same negativne odgovore ali pa sploh ni bilo odgovora :(

Rodezijski - samo enega Zora mi je ven vrglo. Zaposlen pri SDS tako, da mislim, da tole ni pravi :/ Mi posljes prosim link na privat sporocilo?

Mimi*


rodezijski

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 19 Februar 2012, 07:30:50
Jutro
seveda javim sicer pa sploh ni tajna naslov:[email protected] me pa cudi da ti ni pokazalo na FB.  No telefon pa je :031 884784.Ta glavni trener je cca 30 let bil vodja sole za trening policijskih, vojaskih in carinskih psov. Uporablja po moji oceni najmodernejse metode ki so trenutno in seveda kar je najbolj vazno grobost do psa NI SANS. Sem osebno dozivel ko je eden od tecajnikov vdaru psa. In kaj se je, hodi trenirat na dom in to bilo kje stanujes ter casovno se prilagaja tecajnikom. Tudi ce negdo zeli delat izpite je mozno in tud priprave psa za razstave se delajo.Sedaj celo z skupnimi mocmi iscemo zemljisce, kjer bi se naredil sprehajalen poligon v velicini nekje 8000-10000 m2, ter urno cuvanje psov v casu nakupov ali kaj podobnega. Hotel za pse pa se bo odpru v zacetku Maja. No posebej pa se ima trgovino z Hrano za pse in ti svetuje katera hrana bi ti bila najprimernejsa seveda ce zelis in vso opremo ki pa je od  K9(policija).
No ne mislim ga hvalit , da nebi gdo napacno razumel, samo dozivel sem ze ko smo bili okrog z psi, da so sprhajalci nas zaustavili, se pozanimali pri njemu in vecina njih je nato prisla v solo. In Verjamite mi da ne pretiravam saj sem do sedaj imel 6 psov ki so vsi bili solani  KD , toda sedaj ga solam v Zorro prijazni soli in nebi vec nikoli sel drugam.
lp



mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #9 : 23 Februar 2012, 13:01:46
Sem malo pogooglala tega zorota. In nasla sem, da ima preko policijske pse, za iskannje prepovedane droge. Sva se slisala, danes ali jutri pride na prvi brezplacni sestanek, kjer se doloci cena, nacrt in vse. Bomo videli, kako naprej. Ce ne bo predrag, ga bom preizkusila.

Rodezijski, te drzim za besedo, da je res tako vredu. Vidla sem tudi, da ima s.p. za solanje psov, pa me zanima, ce si ti dobil potem kako potrdilo, da je pes solan?

Mimi*


katajuska

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 23 Februar 2012, 16:21:13
Sicer priznam, da njegovega privat šolanja ne poznam, ampak če primerjam njegovo skupinsko šolo in malo šolo KD Maribor, se mi njegov sistem ne zdi nič kaj bolj napreden. V principu je oboje isto. Kakor komu odgovarja tak ali drugačen inštruktor. KD Maribor ima to prednost, da se po zaključku osnovnega šolanja lahko usmerih v različne pasje športe, v Kamnici pa nisem zasledila, da bi imeli opremo za to.




mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #11 : 23 Februar 2012, 18:19:47
Jaz sem iskala privat zato, ker nimam avta in tale pride do mene :) Tudi razume mojo situacijo in mi je to vsec. Saj se ni ziher. Trenutno je moja odlocitev taka, naprej bom pa videla :)

Mimi*


rodezijski

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 23 Februar 2012, 21:18:52
Halo
Ja me lahko drzis za besedo. Res je dober ja in tudi po koncanju sole dobis potrdilo o opravljenem izpitu in ce zelis naredit izpit a,b ali bbh tudi naredi z tabo ta izpit. res je ja da agilitija nima je pa vsekakor boljsi od KD saj se bolj posveca vsakemu psu posamezno, ne dela na istem mestu treninge, in pse pripravlja na vse mozne situacije kar pa KD ne.
No sicer pa se sama prepricaj in anto napisi tudi sama komentar.
lp



rodezijski

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 23 Februar 2012, 21:21:51
Aja Katajusa, je verjami je bolj napreden od KD , ze nacin dostopa do psa od nacina gdja uporabis tukaj , ali sem ali poleg itd Velika razlika je in tudi ko ti nekaj pove zakaj in kako ti tudi naredi primerjavo zakaj je tako. Verjami sem sam hodu v KD in sedaj v to solo in to ni moj prvi pes in kod dejal NIKOLI VEC V KD. Vse izpite pa se tudi pri njemu opravljajo oz preko njega.
.lp



mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #14 : 24 Februar 2012, 09:28:35
In koliko si ti placal na srecanje? Predvidevam, da si hoto od psa vso znanje, ki ga premore? Danes naj bi prisel na sestanek, ampak mi se ni sporocil. Menda si ja ni premislil.

Mimi*


rodezijski

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 24 Februar 2012, 10:25:58
Dan
ce ti je reku da pride sigurno pride in si ni premislu verjami. Ti bo sigurno javu gdaj pride ce sta dogovorjena. Glej res je ja pes ko sma bila v KD je "delal" vendar rep imel med nogami sedaj pa DELA RES Z VESELJEM IN TO VSE : od pocasi, do poleg, do sem , sedi, tukaj, itd in ko ga sedaj dam na prostor lezi tudi do 3 ure ce treba na istem prostoru brez da me vidi, kar prej ni blo sans.
Ko greva na sprehod imam ga pripetega vrvica pa vtakjena v zep in se sprehajama pa psi gredo mimo niti pogleda jih ne kaj sele da bi skocu, kar prej ni blo mozno. No kod dejal cena je stvar dogovora kaj zelis  in jaz imam od a-do z vse tako da jeseni bom sel delat izpit vodic sluzbenega psa in to preko njegove sole. zacela pa sma lani 22 augusta.
No upam da napises ce se je jevu in kaj je tvoje mislenje
lp



la monza

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 24 Februar 2012, 21:56:13
Tudi sama sem sla malo pogledat to stran na  facebooku - ZOro
Mislim, da pozitivna motivacija in zatezna ovratnica nimata nic skupnega.  ::) Pa saj imajo vsi psi od visavca do doge gor zatezne ovratnice. 



mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #17 : 24 Februar 2012, 22:54:24
Pa kje ga najdete na fb ce ga meni sploh ven ne vrze. A mi da nekdo link?

Mimi*


rodezijski

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 25 Februar 2012, 06:13:33
La Monza res je da imajo skoraj vsi psi zatezno ovratnico. A jo imajo prav gor? na kateri strani je rinka za zateg??? Pozitivna mutivacija je zelo vazna verjami. Sicer pa jaz pravim takole: Vsak ima moznost se dogovorit z trenerjem da pride in pogleda kako dela in potem sam vidi kako in kaj. Me pa cudi ce nebi dobro delal zakaj nas ljudje na razlicnih terenih zaustavljajo mu postavljajo vprasanja in nato vidim da je 80% od teh ljudi tudi v soli??
No men je vseeno kako gdo misli jaz vem kaj je iz mojega psa nastalo-rodezijskega grebenarja kaksen je bil po 60 urah na KD in kaksen je danes po 33 urah .
ni ti treba linka na FB samo daj not zoro pod iskalnik in t lepo vrze ven .
No naprimer danes imamo skupni trening cca 22 psov razlicnih pasem  ki imamo nekje enako kolicino ur na hockem pohorju nato pa se picknig . In v tem casu bodo psi z nami na prostem brez da skrbimo da se med seboj pogrizejo, ceprav so od Arg,doge, belg.ovca, bigl, doberman, visavski terjer,ang.buldog, franc.buldog, in se kaka pasma.
Pa mi naj negdo rece da je to v KD mozno??? NE NI SEM SAM DOZIVEL
tako lep soncen dan vsem skupaj



la monza

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 25 Februar 2012, 09:08:39
rodezijski... saj nisem mislila nic slabega, samo jaz sem pac mislila, ker pise na strani prijazna sola za pse, da to pac  zatezna ovratnica ni . Tudi jaz imam psicko solano na zatezno ovratnico in rezultat :=)  :'( Mogoce se se vam jaz pridruzim.  :) In ja, tudi jaz poznam KD. Ne mores pa trditi, da je vse tako slabo tam. Imas trenerje kot so Felina & Co, le skoda, da imajo samo malo solo, da nimajo se nadaljevalnih tecajev, takih pozitivnih. Ali, sole za zivljenje in ne le za poligon. S tem mislim, kot so sprehodi v mesto in razlicne situacije.



rodezijski

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 25 Februar 2012, 17:12:21
hehe vem da nisi nic slabega mislila, saj jaz tudi ne  ;) in tudi ni vse tako slabo v KD mogoce izpadlo tako samo ne ni, je pa res da pri 10-12 psov v skupini kod smo mi naprimer meli se ne more posvetit tako kod pa ce delas z enim oz z max 4. Je drugace sigurno. No zatezna obratnica pa nima nic z prijaznostjo :) to pes mora met in tud narobe obrnjena zatezna ovratnica je ze problem pri vzgoji.
No glej iskreno povedano saj smo mi tud sli na sprehod v mesto ampak tu se pes sola ne samo mesto, promet, kolesarji ampak tudi kod naprimer en pes- rodvajler- se je bal podzemne garaze in smo vsi imeli trening tudi v podzemni. Ravno tako se psa uci doma na lastnem dvoriscu in hisi ali stanovanju, ter tudi ostali druzinski clani nato sodelujejo, kar v KD ni. Je ogromno stvari ki jih pac KD ne dela ker ne more-ne uspejo, oz ni v programu, razen ce vzames privat ure pri trenerju.
No danes pa smo meli lepo vreme odlicen trening in nato smo jedli zajca na lovski nacin kuhanega v kotlu  :P. Ne bilo je super in psi so se nato se zdivjali.
lp



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #21 : 25 Februar 2012, 17:28:46
Pa kje ga najdete na fb ce ga meni sploh ven ne vrze. A mi da nekdo link?
http://www.facebook.com/ZorroPrijaznaSolaZaPse

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #22 : 25 Februar 2012, 18:22:11
Hvala ;)

Mimi*


manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 25 Februar 2012, 19:00:40
Hmm... Ne vem zakaj se ti je KD društvo tako zamerilo. Upam, da se ne bo tudi nekomu, ki to bere... Tam smo opravili tečaj in je bilo vse super... Nobene pripombe cez instruktorje.
Sicer nimam direktnega stika z gospodom iz Kamnice, ampak vseeno o njem nimam dobrega mnenja in nikoli ne bi peljala psa tja. Najbolj motece je to, da se baje placa solanje ne po tecajih, ampak naenkrat, recimo 400, 500 eur in to velja za vedno, za celo zivljenje psa. Ampak  potem ima te skupine tako formirane, da se vmes kar nekdo lahko prikljuci skupini, ko ga recimo par mesecev ni bilo, treningi se vcasih zakljucijo kar kako uro pred koncem, ne opazi se, da kak pes komaj hodi in se ne opozori lastnika....
Vsaka zgodba ima dve plati...
Pa nisem hotela sedaj opravljati tega gospoda, verjetno je za nekatere njegovo delo ok, ampak ce se dela tako antireklamu KD, lahko malo recemo tudi cez "hvaljeno" Kamnico.
Se mi pa zdi, da imajo ljudje, ki hodijo v Kamnico, kar veliko za povedati čez KD... In to tudi taki, se niso prestopili praga KD in sploh ne poznajo poteka dela tam. Kot da bi se jih hujskalo...

Bulldogs... And nothing else...


manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 25 Februar 2012, 19:06:45
Sem se enkrat sla brat poste, pravo zanicevanje dela v KD in kovanje Kamnice med zvezde :)
 

Bulldogs... And nothing else...


manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 25 Februar 2012, 19:16:42
Se opravicujem, ampak se nekaj moram pokomentirat... Zakaj v KD drustvu ne bi morali psi shajati skupaj, tako kot na vasem pikniku? :)
Veliko stvari ni odvisnih samo od instruktorjev, ampak tudi od lastnikov. Imate sreco, da v vasi trenutni skupini ni kaksnega zares problematicnega psa, v takem primeru ne bi mogel biti spuscen z ostalimi 22, ali pa ne bi bil povabljen na piknik? Ali je ta instruktor tako dober, da bi ga preobrazil v enem tednu? :)
No, zakaj sem morala pokomentirati, tudi v Kamnici je že prislo do napadov med psi... Doticni pes terorizira in v soli in zunaj nje. Tako da njega ocitno gospod ni mogel sporihtati...:D

Bulldogs... And nothing else...


manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 25 Februar 2012, 19:24:58
Uf, menda sta v Kamnisi dve soli, upam da nisem sedaj govorila ravno o drugi. Kakorkoli, vse o KD, druzenju psov in ostali izlivi se zmeraj drzijo...

Bulldogs... And nothing else...


mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #27 : 25 Februar 2012, 20:02:50
Vem ti odgovorit samo glede cene... ostalo bolj verjetno ve, tisti, ki hodi k njemu. Cena je na 3 obroke. Bil je te dni pri meni na sestanku, zato vem. Ce ti vmes pes pogine, imas potem tiste placane ure za naslednjega psa. Ce imas ur nad 50, ti jih da 10 zastonj + ce sta pes in lastnik "pridna", dobis se vmes kako uro zastonj. Toliko o tem, o njegovem solanju pa ne vem, ker trenutno odpade. 1x na dva tedna naj bi bilo skupinsko. Pohodi in to, pikniki.... Toliko od mene. Nisem bila pa niti v KD niti privat, tako da ne morem govorit, kje je bolje.

Mimi*


la monza

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 25 Februar 2012, 20:29:52
jaz bi pa rada vedela za koga se gre... Ker na faceboku ne  zasledim nobenega imena trenerja.  ???



rodezijski

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 26 Februar 2012, 06:05:31
Jutro
Manchy ni tu dobenega hujskanja proti KD in res je ja da sta 2 soli v Kamnici. Kolikor je meni poznano ni v nasi soli doben pes ki bi bil agrsiven in napadalen in delal nered v soli in izven, tako da ne vem . Glej bom povedal takole: v KD sem solal solal kar nekaj svojih psov, in ne bom reku da so bili slabo vzgojeni -zdresirani, vendar sedaj ko hodim v to solo vidim razliko. To da se zakljuci kako uro prej in da ne vidi da pes komaj hodi, hm tega sigurno ni v tej soli, je pa res da se psa sola v kolikor ne zelis delat izpita od A-Z. V kolikor pa zelis izpite, pa hodis na vsak izpit posebej.
Napisala si 400-500€ za solanje. Ja tu nekje je samo , ce gledas koliko te pride KD od vrtca do koncnega izpita BBH ali vodic sluzbenega psa, pa se na 2-3 obroke ti da. Poleg tega imas po koncani soli se vsak mesec 1-2 uri brezplacnih treningov , pri pojavi kakega problema pride tudi na dom in se in se. Ne napacno razumet ni to OVELIKOVECENJE TE SOLE, samo pisem po mojih izkusnjah razliko med KD in privat solo in verjami pri mojih letih na puklo in pseh ki sem jih ze imel da sem ugotovil da je razlika.
MANCHY NI KOVANJE MED ZVEZDE IN NI ZANICEVANJE KD se enkrat ponavljam, mogoce tako izpade samo dejansko je razlika in roko na srce v katerem KD se solanje prilagaja casu vodnika psa, kje imas ob sobotah ali nedeljah trening ce nimas cez teden cas, v katerem KD ce si bolan in ne prides na trening se ti ure pisejo v dobro, kateri instruktor pride do tebe ce mu javis da je z psom nekaj narobe in gre z teboj do zdravnika,itd da ne bom nasteval dalje. Aja glede pikniga in sprostitve psov, se to ja seveda je odvisno tudi vod vodnika psov  ne SAMO OD INSTRUKTORJA , samo gdo pripravi vodnika tako dalec??? In koliko picknigov ste vi Manchy imeli v KD? Ko sem jaz hodil v KD dobenga!!
VSEM KI BERETE PONAVLJAM SE ENKRAT: NE ZANICUJEM KD IN INSTRUKTORJE V KD BOG NE DAJ SAMO POVEM RAZLIKO KI JO JAZ SEDAJ VIDIM.
Tak sedaj pa se lepo nedeljo vsem skupaj