reprodukcija

nelli · 4430

nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
: 19 Februar 2012, 09:18:07
Lep pozdrav
Imam samčka starega 3 leta ,živimo v bloku in dve sosedi imata psički ki se trenutno obe gonijo.
Do zdaj ni bilo nobenih problemov vedno je bil miren ,sedaj pa je nemiren, joka in cvili .
kaj storiti da se umiri ???Kastracija zaenkrat ne pride v poštev,ker sem slišala  veliko negativnih mnenj.
Lp



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 19 Februar 2012, 12:25:55
Težko kaj, razen da počakaš da mine :)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #2 : 19 Februar 2012, 15:25:23
Imaš srečo, da se gonita naenkrat, kar pomeni, da bo zadeva tudi naenkrat končana in bo mir pol leta.
Je pa v takih primerih, ko je pes obkrožen z gonečkami, do katerih ne more (če imaš samca in samico je še vseeno lažje - zapreš psico v boks pes pa je lahko zraven in ni tako zelo nesrečen) pa je zaradi tega zares v stresu (ne samo da malo cvili in je nemiren) razmislek o kastraciji čisto na mestu - čeprav sem sicer proti kastracijam brez razloga.
Pomaga pa tako kot pri vseh podobnih problemih: čimveč gibanja in zaposlitev, da ne bo imel časa 24/7 mislit na gonečke.


nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 20 Februar 2012, 20:57:59
Hvala za odgovor in nasvet  :)



heart_alba

  • *
    • Prispevkov: 150
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 20 Februar 2013, 21:12:06
Čimveč gibanja in zaposlitve, tako kot je navedla Lanabela ter če je možnost, da se ne gibljete tam, kjer so gonečke (sprehod, opravljanje potrebe,..).
Ker ste v istem bloku, greste najbrž mimo stanovanja, kjer so gonečke. Če je male pasme, bi ga nesli čimhitreje mimo oz. se mu ne daje možnosti, da vohari tam naokoli.

Če ste si dobri z sosedami, ki imajo psičke, ji poskusite predlagati, če bi psičkam v času gonitve pač dajali klorofilove tablete, ki "zabrišejo" gonečkin vonj.
Za te sosede bi bilo dobro s tega vidika, da ko gredo z gonečko na sprehod, da ji ne sledijo kakšni potepuški samčki.

Mi jih uporabljamo pri naši psički že cca 4 gonitve in od takrat dalje nimamo več vasovalcev pred hišo, niti spremljav na sprehodu.



denis93

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
  • Dogo Argentino/Argentinska Doga <3
Odgovori #5 : 19 Februar 2014, 23:45:03
Jaz imam pa vprašanje glede Argentinske doge star je pa 13 mesecev, čeprav lula  še čepe (kar naj bi bil (naj bi bil) znak da kuža še ni spolno dozorel) hoče naskočiti vse psice pa čeprav se ne gonijo?.!! sicer manjše pasme tudi ni probal ker ne more, ampak pri prijateljevi psici rottwailer (stara 9let in se ne goni že od 5 leta!) se mu kar trga, cvili probava naskočit,  če se mu izmuzne še kar dva metra med hojo  ''gunca rit'' v prazno in še probava, tudi renči nanj in ugriznila ga je že kar dobro ampak ne odneha tudi za pol minute ne... In na splošno z vsemi psicami dela tako oz katere še ne pozna samo skače in probava... Torej pri rotki je neverjetno divji pri ostalih pa malo manj a vseno zelo zelo moteče.!! A je to normalno ali ? Plus tega da se ne goni nobena od njih, edino naša psica ki jo imajo starši ( bavarski barvar ko se je gonila)  je takrat skoraj dal malo bolj mer kot pa ponavadi.. A je imel kdo podoben primer ali ima kako pametno razlago, rešitev ?

A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself.”
― Josh Billings


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #6 : 20 Februar 2014, 11:19:07
Rešitev je tu vzgoja ;) .
Vsake psice, ki jo sreča pač ne more in ne sme naskakovati. Kar tako direkt - če bi probal na moji 8 letni labradorki, bi ga jaz zelo hitro in prav nič nežno sterala dol. Tako velik pes mi lahko psico resno poškoduje.
Se pa veliko mladih samcev tako obnaša, ni vaš ravno izjema. Je pa na vas, da ga naučite kaj ni dovoljeno.



dogs-along

  • *
    • Prispevkov: 119
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 20 Februar 2014, 11:26:34
Naš je začel to počet pri 3m. Zaenkrat uspešno odpravljamo, se mi zdi.



denis93

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
  • Dogo Argentino/Argentinska Doga <3
Odgovori #8 : 20 Februar 2014, 11:34:40
Saj mu ne dopuščam, govorim v primeru če ga spustim an, in takoj ko začne ga steram dol.. Sicer pa ko ga psica kake pol ure ali pa še več ne pusti naskočit ga po lahko mine, zanima me samo to ali bo kdaj prerasel to svojo ''potrebo'' po skakanju ne gonečih se psic..  Zanimivo mi je samo to da ne zna prebrati znakov psice da si ne želi da jo naskakuje, če renči na njega in tudi ugriznila ga je že večkrat (nič resnejšega, samo opozorila, ampak vse eno kdaj tudi kaka praskica nastala s kapljico krvi) in ko mu ne uspe skočit se on to prefinjeno spreobrne v igro in se kao igra s psico, dokler ne dobi prilike da mu spet pokaže rit  >:( :D :D

A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself.”
― Josh Billings


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #9 : 20 Februar 2014, 11:57:47
Saj mu ne dopuščam, govorim v primeru če ga spustim an, in takoj ko začne ga steram dol.. Sicer pa ko ga psica kake pol ure ali pa še več ne pusti naskočit ga po lahko mine, zanima me samo to ali bo kdaj prerasel to svojo ''potrebo'' po skakanju ne gonečih se psic..  Zanimivo mi je samo to da ne zna prebrati znakov psice da si ne želi da jo naskakuje, če renči na njega in tudi ugriznila ga je že večkrat (nič resnejšega, samo opozorila, ampak vse eno kdaj tudi kaka praskica nastala s kapljico krvi) in ko mu ne uspe skočit se on to prefinjeno spreobrne v igro in se kao igra s psico, dokler ne dobi prilike da mu spet pokaže rit  >:( :D :D

Ga hormoni preveč mešajo in nič ne razmišlja ;) . Jaz bi na tvojem mestu prekinila že takoj v štartu, da se preveč ne zagreje, ker je potem samo še bolj zmešan. Za vsak poskus naskoka naj gre pa na timeout - konec igre, še posebaj, ker ga očitno grožnje psice ne ganejo. Kdaj ga bo pa minilo ti pa ne znam povedat. Moje mnenje je, da ne čakaj, da ga mine, ampak mu že zdaj dopovej, da je to nezaželjeno.

P.S.: Moja psica se zaradi takih "tečnih" samcev, raje igra s psicami ;) .



dogs-along

  • *
    • Prispevkov: 119
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 20 Februar 2014, 12:03:09
Mi sankcioniramo, damo na štrik in konec igre. Če naslednjič proba spet, isto. Zdej je že nekako pogruntal, da se mu bolj splača lepo igrat  >:D Drugače pa ob renčanju in umikanju neha, takoj.



denis93

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
  • Dogo Argentino/Argentinska Doga <3
Odgovori #11 : 20 Februar 2014, 13:14:18
Mah njega bi lahko zapiral cel dan  pa ko bi ga spustil bi spet probal, največkrat se je sam naveličal in odnehal in se po tem lepo igral..
Je pa res da zdaj ni bil v stiku s psicami/psi skoraj mesec in še malo zaradi poškodbe in je bil verjetno zdaj kar malo podivjan... Zato ker pred operacijo ko je bil skos v stiku  s psico ga niti ni tako razganjalo...

A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself.”
― Josh Billings


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #12 : 20 Februar 2014, 13:49:41
Mah njega bi lahko zapiral cel dan  pa ko bi ga spustil bi spet probal, največkrat se je sam naveličal in odnehal in se po tem lepo igral..

Doslednost, doslednost... Če se ga enkrat ustavi/zapira, drugič pusti, da se sam naveliča, je logično, da gre vedno sprobat katera pravila veljajo danes...
Pa vem kaj pomeni imeti psa, ki redno testira, če danes pa mogoče lahko  ::) (v drugih situacijah sicer, ampak doslednost velja v vseh).



denis93

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
  • Dogo Argentino/Argentinska Doga <3
Odgovori #13 : 20 Februar 2014, 13:59:15
Pa saj v bistvu nisem pri tem rabil nikoli biti nekaj dosleden, ker ko je bil non stop z njo se je večinoma samo igral in niti ni probaval tako naskakvat...
Problemi so se začeli zdaj ko je bil malo osamljen :D Ampak sem dosleden pri temu, in če mene vidi da se samo obrnem proti njemu ali pa da ga samo pokličem, takoj odneha.. Ko pa vidi priliko jo pa takoj zagrabi ;)

A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself.”
― Josh Billings