Talne obloge

Ria · 18192

Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
: 20 Februar 2012, 20:39:13
Mene pa zanima kaj imate pasjeljubci po tleh v hiši/stanovanju, ki jo/ga delite s svojimi kužki? Midva imava parket, ki ga ni več :o Najbolj boli prva praska pravijo, tako da se potem nisva več sekirala, je pa res neestetsko videti, da ji ga je nekje ratalo spraskati do konca - v hodniku,kjer je kar kopala, ko je kdo pozvonil (pa tudi,ker je veliko prostora smo se veliko igrali notri :-[ , tako da je bilo veliko divjanja tudi po najini krivdi). Začasno bova dala čez laminat, čez par let, ko bo pa hiška, pa obvezno keramiko po celi hiši. Kakšne izkušnje imate ostali? Kako zaščitite tla? Naša si res ni pustila preveč striči krempljev in te napake pri naslednji ne bova ponovila, tako da predvidevam, da bo laminat po parih letih lepši kot je bil parket ;D

Once you go boxer, you never go back :)


mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #1 : 20 Februar 2012, 22:43:45
Mi imamo vsepovsod, razen v spalnici (tepih), topli pod. V dnevni sva ga malo pobiksala, ker sva dala grobega in je po 3 mesecih ze orng slab... pa ni zgrizen, ampak od krempljev, ko se zazene oz se popelje po podu ipd. Moj nori, jaz pa ze gledam za novimi podi (obvezno gladki).

Mimi*


Agava

  • *
    • Prispevkov: 190
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 21 Februar 2012, 08:48:34
Laminat je res bolj obstojen, ampak kužkom zelo drsi. Za kakšno pasje norenje po mojem ni primeren, ker se kuža lahko poškoduje.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3 : 21 Februar 2012, 11:11:06
Laminat se skorajda ne splača polagat, ker je papir in nič drugega, res najslabša možna varianta. Potem je bolje PVC, ki se zalepi čez zdajšnji uničen parket, pod pogojem, da je ravna površina.


Daleč najbolje se obnese keramika-ampak če drsi se daje čez kake bremze, tepihe....Pri parketu iz lesa, pa pojdi v kak salon talnih oblog in kupi olje za parket, ki lepo zapolni praske in se spet šajna.  ;)

Ko bom velika, bom dala noter trde sorte les in dvojno lakiranje na "špil placu" pa obvezno tepih čez in pri kuhinjskem pultu.

Če si iz koroške regije, to lahko dobiš v SG, tam kjer je bila včasih nama.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Zumzum

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 21 Februar 2012, 12:24:44
Mi imamo tudi parket, ki je seveda že spraskan zaradi norenja po stanovanju. Na špilplacu pa sva dala na tla cca 2x6m kos neke vrste itisona, ker ji sicer drsi ko lovi žogo in je nevarno zaradi padcev. Ta itison lahko potem zviješ in pospraviš, če pridejo kaki posebni obiski ali ga vzameš zraven če daš psa za dalj časa v varstvo. Kupila sva menda v OBIju, najcenejšega, ki ni bil grd :)

lp t

htttp://www.sky-lab.si


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #5 : 21 Februar 2012, 13:47:31
Laminat se skorajda ne splača polagat, ker je papir in nič drugega, res najslabša možna varianta.

čara, ni res! Laminat je čisto odvisno kakšnega imaš oziroma kolk kvalitetnega si pripravljen položit. Pri mojem fantu imajo laminat po tleh in labradorca z dolgimi kremplji že 8 let, pa ni na tleh niti praske, kaj šele da bi bil uničen.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #6 : 21 Februar 2012, 14:06:39
Mi mamo ploščice po celi hiši in so super! Po desetih letih, ko psi stalno laufajo po hiši so še vedno kot nove! :)

:)


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 21 Februar 2012, 19:26:08
Ploščice bova 100% imela v hiški, iščeva pa nekaj kar bo začasno, in mogoče bi res bil najboljši topli pod. Hvala za idejo.

Once you go boxer, you never go back :)


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 21 Februar 2012, 19:45:51
Mi smo zadovoljni s temle

http://www.juteks.si/

čista milina ga je pobrisat, cenovno dostopen, pa še drsi krempeljcom manj kot na ploščicah

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #9 : 21 Februar 2012, 19:49:57
čara, ni res! Laminat je čisto odvisno kakšnega imaš oziroma kolk kvalitetnega si pripravljen položit. Pri mojem fantu imajo laminat po tleh in labradorca z dolgimi kremplji že 8 let, pa ni na tleh niti praske, kaj šele da bi bil uničen.

Ziher nimajo lamelni parket? Ma meni je to povedala prijatlca, se ukvarjajo s polaganjem poda.
Laminati so res od/do-ampak huda kvaliteta to vseeno ni. Je pa res, da jaz pričakujem, da pod vzdrži 15let in več. Večinoma menjajo laminat na 5-7 let.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 21 Februar 2012, 19:50:03
Hvala, si bom pogledala. Sicer se moram še pozanimati kako se to polaga, samo me zanima, kako imate vi narejen stik med enim in drugim kosom - predvidevam,da ni en kos za celotno stanovanje? Se to zelo vidi?

Once you go boxer, you never go back :)


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #11 : 21 Februar 2012, 19:59:08
Ne, laminat imajo.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 22 Februar 2012, 16:52:15
Tam v njihovi prodajalni so ful prijazni pa ti vse povejo (možno da tudi polagajo ???).
Mi smo sami polagali. Dobi se tekoče lepilo ali pa v spreju. Potem pa samo razviješ rolo pvc poda in to je to. (ok čist natančno ti oni povejo ;))
Mislim, da imajo najširšo rolo tam okoli 5-6 m kar po navadi zadostuje za povprečno sobo. Dolžino ti pa odrežejo po želji. Spoji med enim pa drugim se da lepo nardit. Pač ravno moraš z olfa nožem rezat. Starši imajo celo stanovanje v tem podu pa so spoji med določenimi prostori tako ločeni s pragom od vrat.
Za obrobo pa tudi prodajajo en tak trak, ki se barvo sklada s podom. Tistega pa enostavno polepiš z dvokomponentnim lepilom.

Saj pravim, glede na cenovni razred so nam super v primerjavi z laminatom. Če pa kaj več investirata pa sigurno obstajajo še boljše variante. Bojda obstajajo neke PVC lamele, ki zdržijo ni da ni. Polagajo se podobno kot laminat. Točnega imena se pa ne spomnem.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #13 : 22 Februar 2012, 18:48:02
Večinoma menjajo laminat na 5-7 let.

Ma to ni cisto res.. Ce le malo pazis (ne meces po tleh ostrih predmetov itd) ti laminat zdrzi kar dolgo. Mi ga imamo v dnevni ze okoli 8 let - prezivel je tri macke in enega psa, se vedno nima nobenih risov ali cesarkoli drugega (razen od noza in od kladiva se pozna par lukenj, ko je letelo po tleh). Je pa res precej hladen, pa za zivali precej drsec..

Pa btw, to ni papir, ampak stisnjen les, smola, karton je samo za dekorativni sloj..  :P In po mnogih porocanjih drugih, je laminat veliko bolj obstojen kot parket..  :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #14 : 22 Februar 2012, 19:36:36
Pri nas je pri 4ih psih, otrocih in dveh leglih mladičev laminat nedotaknjen, parket pa .... škoda besed  :'( Tako da je sigurno laminat bolj obstojen od parketa. Pa še sam ga lahko položiš in zamenjaš, če je treba.



roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 22 Februar 2012, 20:11:52
Mi imamo v stanovanju parket in to tak lep, drag, ki je nekoč super izgledal  :D
Meni laminat ni niti malo všeč, bi si raje omislila ploščice - imitacija lesa + talno gretje. In nobenega tepiha!



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #16 : 22 Februar 2012, 20:14:35
Mi imamo v stanovanju parket in to tak lep, drag, ki je nekoč super izgledal  :D
Meni laminat ni niti malo všeč, bi si raje omislila ploščice - imitacija lesa + talno gretje. In nobenega tepiha!

O tem jaz sanjam... nekoč ko....  ::) :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #17 : 22 Februar 2012, 20:44:48
Udarci in risi se prej poznajo na parketu, na lesu. Se jih pa da lepo zapolnit in prekriti z vročim oljem (tako nekako, to v salonu bolje vejo). Ampak jaz sem zaljubljena v naravne materiale in posledično les (leseni pod, pluta mi zmaga in lesena okna)...Za začasno rešitev-do adaptacije ipd, pa če ni časa/denarja za eno kvalitetno polaganje poda in lakiranje...Je PVC moja izbira.  :)

A se samo meni zdi al res topota pod nogami, če hodiš po laminatu?

V salonu talnih oblog ti bojo znali najbolj svetovati, res pojdi tja.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 22 Februar 2012, 22:59:31
No mi imamo merbau, ki je eden najbolj trdih lesov..pa je prezivel dva psa in smo ga lakirali pa ni nekih hudih posledic..sploh pa je masiva se pravi kot star pod vcasih-deske, tako da nas bo verjetno prezivel saj lahko brusis v nedogled ce hoces, vedno izgled kot nov ;) . Mogoce je zacetna investicija res vecja samo dolgorocno pa nekomu, ki prisega na les vsekakor varcnejsa kot menjavat na nekaj let. Pa se to se splaca malo pogledat po tujini ker cene tam te eksotike so kar precej nizje kot pri nas.



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #19 : 23 Februar 2012, 00:03:31
A se samo meni zdi al res topota pod nogami, če hodiš po laminatu?

Pod nogami, da bi ti obcutil vibracije, ne. Vsaj ne, ce so tla ravna, ce je spodaj pena in ce je polozeno tako kto se zagre. Se pa ful slisi hojo po laminatu, sploh pasje kremplje, ker je povrsina ful trda (pa nima veze kako je polozen ali na kaj je polozen - tudi, ce je vrhunsko, se slisi). Meni ful ni vsec, ker je hladen, pa motilo me je to topotanje. Poleg tega res drsi. Na pasje kremplje je pa "stokrat" bolj odporen kot parket.

Moja izbira, ko bo, bodo tudi ploscice ...

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #20 : 23 Februar 2012, 10:43:39
Mi imamo parket, mislim, da je hrastov (na slikici parket2). Praske se zelo poznajo, mnogo bolj kot prej, ko smo imeli tisti parket v kockah (na slikici parket1). Ob normalni pasji hoji in teku je sicer ok, problem je, če pes leži in na hitri vstane in kam steče. Ker parket tudi malo drsi, za pomoč uporablja kremplje.
Škrtanje krempljev ob hoji se ful sliši, tako kot na laminatu.

V kuhinji, kopalnici in hodniku imamo ploščice. Tam se seveda praske ne poznajo, ampak ful drsi, ker niso hrapave pa še vsaka mala umazanija se pozna, ker so svetle barve.

V glavnem, za pasjeljubce ne priporočam parketa ali gladkih ploščic :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #21 : 23 Februar 2012, 10:46:24
Za pasljeljubce torej zunanje/notranje ploščice z reliefom zemeljskih barv  ;D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #22 : 23 Februar 2012, 10:53:11
Hehe, najbrž res :D Čeprav si nekako ne predstavljam naše hiše brez parketa, samo s ploščicami.

Ok, vzamem nazaj, vidim da imajo svašta ploščic, tudi take, ki izgledajo kot parket ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #23 : 23 Februar 2012, 11:55:46
ni da ni dandanes  ;D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


psustar

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 02 Julij 2012, 14:03:30
Joj, jaz sem tudi v blazni dilemi, kaj dati v celotno stanovanje ... Ploščice odpadejo, ker so mrzle in nimava talnega gretja. PVC, laminat ... se spogledujeva z njima, ma ... so umetni in to mi je velik minus. Parket - krtačen in oljen ... Ta naju najbolj mika, ampak se bojiva, da bo prehitro vse popraskano ...  Ima kdo izkušnje s krtačenim parketom, po možnosti oljenim? Je pa naš sostanovalec labradorec :-)



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 02 Julij 2012, 14:28:58
To je po moje najbolj odvisno od psa samega. Prijatelji imajo oljen parket (res pa je, da ne vem,če je krtačen), pa se poznajo raze od otroškega poganjalca. Tako, da bi me težko prepričali,da se kremplji ne bi poznali.

Once you go boxer, you never go back :)


psustar

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 02 Julij 2012, 17:21:35
Ja, saj jaz mislim, da bi se poznali ... Vendar iščem varianto, kjer praske ne bi bile preeeveč vidne in očitne in bi bila parket vsaj približno vzdržljiv. Pri krtačenem naj bi bili odstranjeni mehkejši deli lesa. Oljenemu dajem prednost, ker se baje lahko lokalno pobrusi in ponovno naolji. Na lakiranem se hitreje vsaka prsaka pozna, ker se popraska lak. Je pa res, da se bojim, da bi se na oljenem preveč poznale npr. mokre tačke (ko dežuje, psa že zbrišeš, ampak povsem osuši se ne ...) Ne vem, se mi zdi, da bom diplomirala iz talnih oblog    ;D ;D ;D



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #27 : 02 Julij 2012, 20:04:41
 krtačen oljen...  kar verjemi  da se bo poznalo. Če nisi preveč občutljiva potem ti bo vseeno. Če imaš  veliko denarja in imaš rada lepo potem bo brušenje pa oljenje   veliko prej kot normalno. :)
jaz sem ugotovila, da je to preveč denarja za premalo časa... je že res ,da je občutek  z boso nogo na parketu boljši kot na laminatu... ampak ,ko imaš psa... ali dva, ne ravno neko mini lahko žvau... ga pa ni parketa , jih ni olj  ne krtač ...kamo li laka
uni stari laki včasih so bili vzdržljivi, ti novi na bazi vodne osnove so pa cvetje v jeseni.

Mene je npr pri parketu tud barva motila( hrast- mrtva)...
 tako da požrem  občutek lesa in toplote... če že moram pospravljat durh-marš( kar itak da moram) pa vsak dan sesat in brisat imam rada zgloncan podn ,  ko od strani pogledam da imam vsaj un feeling da sem pospravila nič več ni  ...
Sploh pa  laminat....  kakšen un kronospan ali kronotex( malo poglej kje so akcije- se kar najde) je še bistveno manj denarja pa, če imaš vsaj malo tehničnega desca doma ga še sama lahko položita...  gledaš, da je  vsaj minimalno 8 mm in 32 razred... ga dobiš za 12 eur po m2 ali pa še manj ( zaklučne lajšte so drage to je res/ samo pri parketu tudi) ...ampak kakor koli obrneš preračunaj napram parketu.  ;) najprej nakup-polganje- potem obnova- klasičen se še da ,un gotov.... če imaš res  globoke praske nikoli več ni kot nov :-X ... če imaš kvadraturo sploh.
 meni laminat zmaga...  pa še barve so bolj apetitlih po dostopnih cenah...10-15 let ima garancijo, če ga pa čez 10 let ven fliknem pa novega položim , me bo  ziher manj zabolelo v denarnici kot če bom morala čez 10 let  kakšen drag parket menjat... vmes pa še obnavljat.
 evo nekako tako je moje mnenje.  ;D... ga pojdi nekam pogledat... ampak ne novega..pejdi nekam tako kjer ga imajo že enih par let...boš dobila realno sliko.


 

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 02 Julij 2012, 20:15:37
Pa psom nič ne drsi na tem tvojem laminatu? Ker pri prijateljici, ki ima laminat, se naša dva kar drsata :(

Once you go boxer, you never go back :)


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #29 : 02 Julij 2012, 20:52:33
 sta se navadila ,da po blazincah hodita. ;) pa  nič več ne poštartata uno s polnim gasom  ;) ;D ampak lepo počasi pospeši.
Sem imela parket najprej v spodnjem prostoru pisarne  in  rezervna soba( ko smo se na hitro vselili v bajto)na začetku ko je kreda padla smo še trackali ::)
   v enem letu ga je Damč obdelal :-X... potem ,ko je prišla Dina( ona je imela navado na polno poštartat... ej kar zakopala je  :-X)
 zdej sta tud že starejša... ni več une vzhičenosti  , ne podita se notri...
 škoda ,da nimam starih slik od pisarn... je bil hrast, in lakiran z unim lakom na ne-eko osnovi... samo polaganje vem ,da je bilo že takrat drago- smrdelo pa tud  na začetku... kjer ga ni pes zdrajsal  ali  stoli je nekje lak spokal...  pa da ne omenjam še obšlesal je kjer je svetloba padla. Čez  par  let sem pa jaz   izpad dobila( ker me je bilo sram nekoga spustit notri, ker je zgledalo kot, da je vse zanemarjeno in usrano) ,  tolk časa sem  navirala da sva čez laminat fliknila...( in to srednje pocenski iz obija)... s čevlji not , pisarniški stol non stop  sem in tja...  brišem pomivam... Dina se tud še občasno  za kakšno tenis žogo zapodi... ni prask... ni nič.Posesaš z močotom pobrišeš...in ave/pospravljeno.
Zdejle v jeseni gre še v zgornji štuk in naprej v sobe...
 tale( je že izbran)  http://www.e-merkur.rs/index.php?nivoa=833&nivob=886&nivoc=1288&prid=1748937

Pa da ne boš mislila... je naš desc naumil, da more bit zgoraj pa vseeno parket( laminat je drek, pa umetno, pa kup anti propagande-  on drugače ne pospravlja  ;))...in ga je zrihtal  klasičnega ( spet hrast- pa kao dejmo ga lužit na konjak barvo/ da bo "baba"( jaz  ::))   nehala nad barvo žnarat.
 predračuni od parketarjev... da so gate  trgali ..kljub temu da parket- material je bil že doma.
In potem on najde nekega od njegovega znanca  experta za polaganje ,ki bo pa to  ceneje naredil.....  - smo ga čakal pol leta...potem je začel... pa prej brusil podne , pa priprav imel miljon pa neke mase..pa limal skup ga je klamfal ko noe barko ...  mi že not nagonil pohištvo ( hvala bogu da samo napol)... pridem po stopnišču en dan gor pa hrib nasred dnevne  tadrug krater pa v jedilnici ???... men je kar slabo ratalo...potem  je bilo vse drugo krivo samo njegovo expertno polaganje ne... kup kolobocij leto in pol.. da je priznal , da je mogoče pa res neki usral... in dnar vrnu( kar mi je bilo taglavno >:()...
 potem sem pa zmagala- še gor  laminat ;D
 je bilo pa potem spet jovo na novo brušenje, pa podni... pa svinjarija/gradbišče  po celi bajti.  :-X( pa stisnit  se spet v en cimer in pol  ... vse spet nazaj v spodnje prostore selila( pisarne))
 Mene živ krst več za parket ne prepriča...
Ploščice al pa laminat... se more pa pes navadit da se not ne nori :)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.