Talne obloge

Ria · 18197

psustar

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 02 Julij 2012, 22:04:22
Jao, jao ... Hvala za mnenje. Moram priznat, da sem čist zmedena od teh podnov  :P :P Res je parket dražji, ma ... Glede na to, da bo kompletna prenova stanovanja itak veliko stala in četudi nimam ogromno denarja  ::), bi dala nekaj več v prid lepoti in naravnosti lesa, če ... bi mi nekdo lahko zagotovil, da ne bo parket po dveh letih grd in spraskan. Mislim ok, vem, da praske bodo ... ampak al bodo v mejah normale al v taki meji, da bo izgled res grd. :)) Popoldne šla po dva vzorca 70cm x 70 cm ... beljen hrast - eden laminat, eden parket (oljen, krtačen) in ja, parket mi je všečnejši ... :)) Ma, res ne vem, potem so pa še neke nove PVC obloge, tudi izgledajo kot parket ... V glavnem, talnih oblog svašta, izbrat pa ne morva :))) Še kdo z izkušnjami, ki ima parket in peseka? :))



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 02 Julij 2012, 22:42:58
Pri nama je bokserka tekom let spraskala parket tako, da ga na določenih delih ni več bilo...Se je res zagnala vsakič,ko je pozvonilo, da bi po mojem letel po zraku, če ne bi bil naliman, samo vseeno si ne bi mislila,da ga bo tako spraskala, da bodo luknje. Zato sem tudi odprla to temo,da bi izvedela za alternativo,ko se bova selila.

Damayanti, boš laminat v Srbiji kupila, ali je slika od tam. Drugače po fotki izgleda odlično..

Once you go boxer, you never go back :)


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #32 : 02 Julij 2012, 23:24:31
sem samo  merkur laminat magona goognla in link  pa pogledala če je magona in barva...... nisem niti opazila da sem tasrbsko stran linkala...ups :-[ :-[ :-[
 Ne v Merkurju pri nas ga bom .. :D :D... oz sem ga nameravala
zdej si mi pa dala idejo... :o... dobr da še nisem predračuna plačala
Drug teden imam odpremo iz Srbije... ... hvala  Ria... se ne bi bilo neumno pozanimat... :-*

 
bi dala nekaj več v prid lepoti in naravnosti lesa, če ... bi mi nekdo lahko zagotovil, da ne bo parket po dveh letih grd in spraskan. Mislim ok, vem, da praske bodo ... ampak al bodo v mejah normale al v taki meji, da bo izgled res grd. :))
  ;D
Ps. Iz Srbije les uvažam ;D...polizdeljke... ta, ki  nam  dela polizdeljke dela tud parket...Hrast vseh vrst (razen beljen , da se izognejo reklamacijam) - klasika-in gotov
 samo nasvet... les diha prvo dejstvo... če se krtači in olji se vedno nekako potemni...  posvetljeno ostane posvetljeno zgolj umetno lanimat
 les pa spreminja barvo...oksidira...in  beljen hrast - je lep zgolj ko je nov potem rata siv in flekast  ;) čist zares ni več lep...
( meni je bil beljen hrast tud všeč za po sobah  :)  )

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


psustar

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 03 Julij 2012, 09:27:16
Hjaaa ... čist me boš odvrnila od lepega, toplega, naravnega krtačenega beljenega oljenega hrasta  :P :P :P :P



klavdij

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 02 Februar 2016, 17:00:47
Pozdravljeni,

doma imamo namen menjati talne obloge in se odločamo katere kupiti.
Gledamo pri ponudniku Hotenjka (http://www.hotenjka.si/) na Brezovici pa ne vemo ali izbrati parket ali laminat.
Kaj predlagate?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #35 : 02 Februar 2016, 19:27:32
Laminat je nekaj najslabšega možnega.

Sama zagovarjam les. Po možnosti akacijo in oljen les, ne lakiran.  Za vzdrževanje in pasje kremplje, pa se najbolje obnese keramika, v zemelski barvi  :D

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #36 : 02 Februar 2016, 21:10:13
Jaz imam pa PVC plošče v izgledu lesa. Super za čiščenje in za kremplje mojih pasjih barabinov :)



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #37 : 03 Februar 2016, 05:38:50
V dnevnih prostorih povsod keramika. S talnim gretjem. Odlično. Za čiščenje in vzdrževanje. Je pa res, da najbrž keramika psu bolj drsi, kot druge podlage. Zato imava okrog sedežne, pod klubsko mizico tepih, da psu ne zdrsi, ko skače na in iz kavča....
V spalnih prostorih parket.
Ima pa moj pes 3 kg in glede na to kilažo ne more spraskati parketa.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #38 : 03 Februar 2016, 07:27:38
PVC je trpežen ja, ga imajo tudi v kakih šolah, bolnicah...Obstajajo reliefne ploščice (imamo v kopalnici). Jih je pa težje za čistit.
Poleg laminata, se je še za izognit mehkemu lesu. Mi imamo leseni pod že vsaj 10-15 let BP in pluto brez vmesnega brušenja, najmanj 15 let.
Lestvica trdote pri lesu http://www.lega.si/trdotalesa

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!