Alergija- na kaj???

rožica · 75489

maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #60 : 25 September 2006, 10:21:44
Pa je pri vama Kotnikova ful vztrajala pri teh briketih, ali je dala se kaksno alternativo - npr. Royal Canin Sesitive oz. Hypoalergenic? Meni vem, da je rekla se za ene brikete, katerih ime mi je skocilo iz glave - nekaj v stilu 3vet, vet 3 ali nekaj podobnega, o RC se pa nekako ni hotela pogovarjat ...
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #61 : 25 September 2006, 10:27:27
Jaz sem jo vprašala zakaj točno te, ker sem na listu (dietni list, katerega si tudi ti najbrž dobila) videla še malo morje drugih hran in mi je rekla, da lahko tudi kakšno drugo, ampak ona osebno najraje priporoča to, ker je najboljša hipoalergenska hrana na našem tržišču.  Da nobena druga ni boljša (kar sicer malo nasprotuje z vsemi reklamami za RC, ki so pred ordinacijo, ampak ok  ;D ). Kljub temu, da nam ni pomagala (ker pri nas očitno ni fora hrana), jo je Astor mlatil s takim veseljem, da tudi nobene kuhane hrane ni s takšnim veseljem pojedel.  ???


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #62 : 25 September 2006, 10:39:56
teste ste vi ze delali, oz. jih boste?
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #63 : 25 September 2006, 11:38:10
Nismo. Ker je tudi sama Kotnikova izrazila dvom, da bi testi (ti, ki jih oni delajo) karkoli pokazali. Zato čakam in nabiram $$ za krvno analizo v Španiji in nato tretma na podlagi rezultatov. Oz. pred tem, upam, da mi bo uspelo, iti na eno seanso h fantovi prijateljici, ki se ukvarja z alternativnim diagnosticiranjem alergij na ljudeh. Moram se še pozanimati, če bo šlo na psu in če je pripravljena to storiti... Upam, da bo šlo skozi.  :-\


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #64 : 25 September 2006, 11:47:15
Ker je tudi sama Kotnikova izrazila dvom, da bi testi (ti, ki jih oni delajo) karkoli pokazali.

Zakaj pa? Meni je namrec zadnjic razlozila, da so vbodni testi (mislim, da se testira 34 najpogostejsih alergenov) ful bolj zanesljivi od krvnih, ok, res je pa, da na krvi lahko tetsirajo za xy alergenov... Ampak po cem sklepa(te), da naj bi slo za neko fuuul specificno alergijo oz. ful specifice alergen iz okolja - zakaj ne recimo na kaksno "obicajno" stvar (kaksnega od znanih cvetnih prahov, travo, ..)?
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


kimmy

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
Odgovori #65 : 25 September 2006, 13:02:00
Samo malo tako vmes - od sorodnice je psička alergična na roso na travi, tako da hodijo na sprehode ko se le-ta posuši. Imam pa tudi sama alergijo, pa poznam težave. Drugače pa zunaj največ zdaj zdravijo alergije s homeopatijo.
Lp, T.



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #66 : 25 September 2006, 13:58:43
Zakaj pa? Meni je namrec zadnjic razlozila, da so vbodni testi (mislim, da se testira 34 najpogostejsih alergenov) ful bolj zanesljivi od krvnih, ok, res je pa, da na krvi lahko tetsirajo za xy alergenov... Ampak po cem sklepa(te), da naj bi slo za neko fuuul specificno alergijo oz. ful specifice alergen iz okolja - zakaj ne recimo na kaksno "obicajno" stvar (kaksnega od znanih cvetnih prahov, travo, ..)?
m.
Zaradi pojavljanja čez celo leto (start sredi hude zime). Takrat ni cvetnega prahu (ali se motim  ??? biologija mi žal  ni zelo blizu  :-[ ) in tudi stika s travo je imel pes zelo malo (ker je bilo pač pol metra snega in spodnji del snega zaleden). V pozni pomladi oz. začetek poletja so se vnetja "ustavila", čeprav je v tem času v zraku največ prahu etc... Zato se mi zdi, da ni alergena med najpogostejšimi.
Lahko, da se motim.... Saj sem rekla, bom poizkusila najprej alternativno, če bo uspelo. Če ne.... potem bomo pa videli kako in kaj.


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #67 : 25 September 2006, 13:59:52
ok, razumem ...

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #68 : 25 September 2006, 14:01:16
Samo malo tako vmes - od sorodnice je psička alergična na roso na travi, tako da hodijo na sprehode ko se le-ta posuši. Imam pa tudi sama alergijo, pa poznam težave. Drugače pa zunaj največ zdaj zdravijo alergije s homeopatijo.
Lp, T.
Kako pa so ugotovili, da je alergična na roso?  ??? (za to sklepam ni testiranja) Drugače pa ja vem...obstajajo zelo "nenavadne" alergije. Sem slišala zadnjič za psa, ki je alergičen na pokošeno travo.   :-\


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #69 : 25 September 2006, 14:04:20
Maja01 - no ja, edinole pršice (prah). Za to tudi najbrž testirajo ne? To je eden izmed tistih najpogostejših alergenov, ki pa pride v poštev...

Boš peljala Špelo testirat?


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #70 : 25 September 2006, 14:09:28
poleg cvetnega prahu in hrane testirajo se na prsice (precej pogosto) in na nekatere domace zivali (kunec, macka, ptici - mogoce sem se kaj pozabila).

Za Spelo se ne vem, bomo videli kaj bo, ko bom zacela nazaj vkljucevat se ostalo hrano. Ker zdaj je ok, kar kaze, da bi lahko bila alergija na nekaj v hrani (ali pa pac kaj drugega). Ce bomo testirali, bi itak sele cez kaksne 3 mesece, Kotnikova je rekla, da bi prej dali tole dieto skozi ... Ne vem se. Odvisno je se od testov za erlihijo in naslednjih krvnih testov cez kaksnih 10 dni.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #71 : 25 September 2006, 14:14:44
Glede briketov (zgoraj omenjeni) samo en nasvet: briketi so za malenkost cenejši na VF kot drugje (ok no, kot na 1 drugi kliniki; nisem kupovala na večih); največja pakunga je žal samo 10kg in zaloge na VF gredo zelo hitro. Tako, da se splača kupovati 1-2 tedna preden ti poide hrana. Se pa splača nadaljevati z dieto, če Špeli ustreza... Vsaj vidiš, da dejansko si na nečem.


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #72 : 25 September 2006, 14:19:45
saj jaz bi brikete samo za zraven, ker zdaj je na kuhani hrani, ampak je pac problem, ker glede na njeno tezo, mora pojest fuuul. In ker je meso pac zaenkrat samo konjsko, je ta hec "en malo" drag. Pa zoprno mi je v toliko, da moram studirat vsakic sproti za koliko obrokov vnaprej sem skuhala, ker je tecno, ce mi zjutraj zmanjka, ko se mi ze itak mudi v sluzbo (spanje do zadnjega hipa in se malo dlje ::) ). Hvalabogu zdaj poleg krompirja lahko dobi se ovsene kosmice.
No, bom sla naslednji teden po tisto slavno Eukanubo...
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


kimmy

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
Odgovori #73 : 25 September 2006, 16:16:58
Da je alergična na roso so ugotovili tako, ker je imala ispuščaje samo po tacah in gobcu, pa če je bilo suho, tega problema ni bilo. Pa so malo poizkusili in je bil rezultat hitro znan.
Glede mesa - za alergije je najbolj priporočljivo zajčje meso, naj ne bi imelo stranskih učinkov. Je pa cena ene toliko kot konjsko meso. Mogoče za zamenjavo, da ni preveč enolično.
Lp, T.



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #74 : 25 September 2006, 16:21:15
Hello vsi alergični  :D

Midva sva prejšnji teden začela z imunoterapijo, je dobil prvo injekcijo od 14 teh treh ampul. Jutri sledi druga. Naj povem, da se je stanje vmes sicer izboljšalo, saj je tudi na Dermatosisu ampak se ca. dva dni po injekciji začne dogajati na koži, pojavljajo se fleki, dlaka zelo izpada. Izgleda da je mešanica seruma res zadela "bistvo"  ::)

Sky, vprašanje zate  :)
Si ti tudi opazil očitne spremembe na koži? Se ti je sploh pojavilo kaj v času imunizacije, oz. ob vsaki injekciji ali kako?

Pozdravček!


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #75 : 25 September 2006, 17:59:12
Maja01 - kaj pa prosena kaša? Tudi dosti priročna (vsaj pri nas je bila dovoljena in komot si jo za 2 dni skuhal). Je pa res malo zoprno računanje. Tudi meni se je kdaj zgodilo, da mi je zmanjkalo kuhane hrane in takrat sem bila res vesela, da imam zraven še brikete. Jaz sem pač potem kuhala za 2 dni hkrati, ker se niti prosena kaša, niti konjsko meso ne pokvari tako hitro v hladilniku.


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #76 : 25 September 2006, 18:23:15
prosene kase ne sme, ker jo je jedla z prej ::) Saj pravim, s temi ovsenimi kosmici smo ze na konju (dobesedno  ;D ). Se mi je pa vedno zdelo, da je krompir bolj kaloricen...

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #77 : 25 September 2006, 21:33:36
Citiraj
Sky, vprašanje zate 
Si ti tudi opazil očitne spremembe na koži? Se ti je sploh pojavilo kaj v času imunizacije, oz. ob vsaki injekciji ali kako?

Pozdravček!

Ne,jaz nisem ničesar opazil.
Glede na to,da smo stanje do dostave cepiv spravili skoraj v normalo,se potem po teh kurah res ni dogajalo nič posebnega.

Vem le to,da letos Sky ni imel nobenih težav-pa ga niti približno nisem zavijal v vato.

Edino pri hrani pač pazim,da ne vsebuje stvari na katere je alergičen-predvsem pšenice.

Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #78 : 24 Oktober 2006, 20:27:00
ali kdo potrebuje Eukanubo dermatosis? Jaz imam se polovico 5 kg vrece (torej 2,5 kg hrane). Hrano podarim, ker se je Speli po njej pojavila alergija ::) Zdaj testiramo Trovet (raca in krompir) + je kuhano hrano, novembra greva pa na teste.
Sovrazim klope.  >:(
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #79 : 15 November 2006, 10:55:49
Skogkkat, kako je z vama po terapiji? Moja Sky ima tudi alergijo, na bolhe sigurno, ostalo še ne vemo, je na dieti- Dermatosis, hrana verjetno ni.Kaj je najboljše proti bolham po vaših izkušnjah, a v Ljubljani tudi jemljejo kri za pregled v Madridu?


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #80 : 15 November 2006, 11:08:51
Hello! Moj Maj je bistveno bolje  :)
Imunizacijska terapija še poteka - zdaj še dobiva injekcijo vsak teden, potem bodo intervali daljši. Dlaka je bistveno lepša in ne izpada v takšni količini kot je to bilo. Praska se tudi ne več toliko, res pa je da mu niti ne damo možnosti da bi tega počel. Kaj točno je pripomoglo k izboljšanju ne vem - dietna hrana Dermatosis, injekcije za imunizacijo, hladni letni čas ko drevesa ne cvetijo - verjetno vse skupaj  8)

Za bolhe ti ne vem svetovati, jih še nismo imeli.

Veliko uspeha pri odpravljanju težav!


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #81 : 15 November 2006, 11:13:43
Pri nas je pri zelo zelo trdovratnih bolhah pomagal Stronghold (Frontline ne).
Mislim, da Stronghold deluje malo drugace kot Frontline, Frontline pobija samo odrasle, medtem ko Stronghold deluje tudi na jaceca ali nekaj takega...

battito animale


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #82 : 15 November 2006, 15:34:45
Pri Sky je problem, da je bolha ne sme pičit, če slučajno kje kakšno dobi. Lahko je mir tudi 14 dni, potem pa na sprehodu spet kakšno fašemo od kakšnega psa.


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #83 : 15 November 2006, 19:25:27
Za informacijo- testiranje krvi v Madridu širok obseg pride 166,80 EUROV ,plačaš direkt v Marrid prek banke.To je cena z Veterinarske fakultete, privatniki so dražji.


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #84 : 15 November 2006, 20:02:31
Za informacijo- testiranje krvi v Madridu širok obseg pride 166,80 EUROV ,plačaš direkt v Marrid prek banke.To je cena z Veterinarske fakultete, privatniki so dražji.
Pri privatnikih mislim, da je cena 250 eur.
LP


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #85 : 16 November 2006, 17:43:44
No, tko ... Spela je imela danes alergijske teste (vbodne kozne). Smo se odlocili, da jih naredimo kar zdaj, ker je imela probleme kljub predpisani dieti. Alergicna je na prehranske prsice (prisotne so v vsej vrsti suhe hrane - od suhega sadja, sladkorja, briketirane hrane, ...), na hisno prsico, manj pa na hrcke  ::) in pelod platane. Desenzibilizacije ne bomo delali, bo pac od zdaj naprej samo na kuhani oz. lahko tudi na konzervirani hrani (to bo jasno, bolj izjemoma). Do nadaljnega bo se na predpisani dieti, ce bo ok, bomo potem postopoma zaceli dodajati ostala zivila.
Spotoma smo preverili se kri (hemogram + tista dva parametra (Ca in kreatinin), ki sta bila pred kuro s clinofugom povisana in je vse bp, tako da ocitno je imela erlihija prste zraven).
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #86 : 03 December 2006, 20:50:40
Scythe se je potrudila in naredila prispevek za rubriko zdravje: Alergije

Lp nina



niki

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #87 : 07 Februar 2007, 11:23:59
Odlično da se tako trudite za informiranost forumašev-članki in vse.. :)

Tisti ki imate svoje pse alergične na določene sestavine v hrani, s katero hrano hranite svoje pse?

Jaz moram povedat,pa upam da to ne vzamete kot antireklamo,da se je moji psici pokazala alergija ko sem ji nekaj časa dajala Belcando brikete.Pojavilo se je praskanje,izpuščaji na hrbtu,driska.Potem nisem vedela od česa je to in so mi svetovali da je verjetno alergija na kaj v hrani.Po nekaj mesecih preizkušanja,kuhanja različne hrane in krvnih testov se je pokazalo da je najverjetneje koruza tista ki ji povzroča težave.
Dobro se je izkazala doma kuhana hrana: krompir z ribo ter puran in riž.




ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #88 : 07 Februar 2007, 12:32:31
Glede na to, da vama krompir z ribo odgovarja... sta morda probali Nutra gold? Holistična zadeva imajo tudi varianto losos in riž. Pri nas se žal ni obnesla, ampak vsak pes je razred zase ;)
http://www.nutragoldholistic.com/
in http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=1856.0

Druga hrana, ki naj bi bila tudi namenjena psom z alergijam je  Forza 10, ampak mislim, da vse njihove hrane vsebujejo koruzo, lahko pa malo pregledaš njihovo stran: http://www.forza10.com/ in odzivi : http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=2451.0

Lp nina



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #89 : 08 Februar 2007, 15:25:56
ce perutnina in jagnjetina nista problematicni, je za poskusit tudi s Canidae Lamb& Rice ali Chicken & rice ali pa tudi navadno Canidae. Nobena od teh hran ne vsebuje drugega vir OH kot riz. V L&R je edini vir mesa jagnjetina, v C&R piscanec, v normalni hrani pa so piscanec, puran, ribe.
Nam se je ob prvem izbruhu alergije (par let nazaj) prehod na C. super obnesel, zdaj je pa erlihija stanje zal poslabsala in je Spela alergicna se na pra zadev na katere prej ni bila in briketi popolnoma odpadejo.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --