Alergija- na kaj???

rožica · 75439

zvezdicazaspanka

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
Odgovori #120 : 27 November 2007, 16:52:02
Za bioresonanco se da poslati tudi blato v Moravske Toplice,veterinarju g. dr Nabergoj.

Pri naši Sky je ugotovil 9 stvari, potem smo dobili kapljice in sedaj ji končno ne odpada dlaka in se ne praska.

A mogoče lahko kdo napiše kakšno telefonsko, ali pa vsaj na kateri kliniki dela dr. Nabergoj?



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #121 : 27 November 2007, 17:27:46
Dela na kliniki v Moravskih toplicah, mislim da nima nekega posebnega imena. Sicer pa imam en kup slabih izkušenj z to kliniko, tako da NE priporočam....Saj veste, denar, denar, denar....


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #122 : 27 November 2007, 21:08:51
http://www.nabergoj-vet-inz.si/

Jaz sem bila tudi tam in meni se je zdel eden redkih,ki si res vzame čas in se res potrudi.Tudi po pripovedovanju drugih se meni ne zdi drago,sploh če pomaga.Mislim da je diagnostika z MR,če pošlješ tja blato 15 evrov.
Daš blato in problem rešen...za moje pojme veliko boljše kot sam doma preiskušat neke diete ali pa rezat kožo s psa,da se ugotovi...
Jaz imam od tam zelo dobro izkušnjo...



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #123 : 28 November 2007, 10:15:19
Meni je Nabergoj rešil dva psa...enega pred alergijami, drugega pred klopnimi boleznimi, ker so ga clinufugi ubijali, drugi veterinarji pa niso znali zdravit z drugim.....

Plačala pa sem tako malo, da sem mislila, da so se ostali veterinarji delali norca iz mene,ko sem puščala cela premoženja tam. Po enem letu neprestanih klavrnih obiskov veterinarjev, sedaj veterinarja nismo videli že pol leta.  :o Nam je pomagalo in v bistvu ne poznam nikogar, ki bi imel slabo mnenje...se pa vedno lahko zgodi kaj neprijetnega, saj nihče ni imun na vse...meni je samo všeč, da znajo pogledati tudi dalje od svojega nosu in ne visijo samo na uradni medicini z znanji izpred 10 let. Sploh na našem koncu je izbor veterinarjev bolj ubog...Ljubljana ima s tem večjo srečo.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


zvezdicazaspanka

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
Odgovori #124 : 28 November 2007, 13:08:19
http://www.nabergoj-vet-inz.si/

Jaz sem bila tudi tam in meni se je zdel eden redkih,ki si res vzame čas in se res potrudi.Tudi po pripovedovanju drugih se meni ne zdi drago,sploh če pomaga.Mislim da je diagnostika z MR,če pošlješ tja blato 15 evrov.
Daš blato in problem rešen...za moje pojme veliko boljše kot sam doma preiskušat neke diete ali pa rezat kožo s psa,da se ugotovi...
Jaz imam od tam zelo dobro izkušnjo...

Lahko dobesedno pošlješ blato tja?
Mi lahko kdo pove kako na podlagi blata pridejo do tega na kaj je alergičen? :-[

Mogoče kdo ve, če se da naredit to tudi kje v lj ali okolici?



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #125 : 28 November 2007, 15:30:15
Na to ti ne morem odgovorit, ker se nisem zanimala, sem bila že čist izžeta od vseh obiskov veterinarjev, tako da me niti zanimalo ni, samo da bi pomagalo...mojemu so pregledali urin, določili na kaj je alergičen in od takrat je mir (plačala pa sem 10 E in poslala urin po pošti... ;))

saj potem, ko se nas je več pogovarjalo o tem, kako to naredijo (poznam 4 lastnike psov, ki smo se na ta način rešli alergij), pa nobenemu ni nič jasno...strinjali smo se, da nam je vseeno, samo da pomaga.  :-[

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


zvezdicazaspanka

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
Odgovori #126 : 02 December 2007, 12:03:22
Ko sem že mislila, da nam dieta super pomaga, se je Lumpi začel spet neki praskat. Nimam pojma kaj ga zdaj moti, mogoče mu divjačina ne paše ???  Bojim se, da ne bi posledično spet prišlo do vnetja ušes.
Jutri bom poklicala na kliniko in vprašala kaj naj zdaj...
Še vedno premišljujem o tem ali bi poslala tudi dr. Nabergoju urin :-\, vendar bi se vseeno prej posvetovala z našo veterinarko.
Kakšen nasvet?  :(



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #127 : 03 December 2007, 10:33:13
Saj Nabergoj in njegova žena sta tudi veterinarja, to nista kr ena... ;)

Ko greš skozi takšno kalvarijo kot sem šla jaz z mojimi (časovno in da ne omenjam financ) samo zaradi ene alergije in erlihije, pa ti nihče ne zna pomagat, ti ratajo mnenja veterinarjevrahlo vprašljiva, sploh pa mnenja o drugem veterinarju, ker se nimajo blazno radi med seboj (konkurenca pa to).

Moja prejšnja psička, recimo je bila alergična na sintetiko...rabli smo 6 let, da smo to skužli, tačas pa je ostala brez dlake, dvakrat bila na operaciji ušesa, ker se ji je zaradi čohanja naredil hematon, smrdela je tako, da nihče ni zdržal na obisku...v glavnem katastrofa...prelaufali smo spet pol Slovenije, nobeni testi niso tega pokazali, dokler nismo naleteli na enega veterinarja, ki je predlagal naj vržemo ven vso sintetiko na kateri leži in je bil mir (ven smo pometali vse preproge, kupili volnene dekice za njo in tudi vse kavče pokrili z vonenimi dekami, da se ja ni ulegla na kaj sintetičnega), pa še dieto je dobila in po nekaj časa se je stanje izboljšalo.....po 6letih obupovanja!!!!

Jaz resnično nimam sreče z veterinarji, verjetno zaradi tega, ker sem se pri psih spopadala s takšnimi težko določljivimi boleznimi, kot je alergija, kjer je res en kup stvari, na katere je lahko pes alergičen in ni nujno, da to odkrijejo na testiranju. Zato me je tako presenetilo, ko so pri tem veterinarju to naredili na en dva tri in sedaj imam mir. In mi je tudi vseeno na kakšen način, samo da je pes zdrav in da funkcionira.

Resnično ti želim, da boste stvari hitro poštimali in da bo kuža kmalu spet tapravi. Naredi pa tako, kot ti vest narekuje.

Držim pesti, da vama bo šlo kmalu na bolje .

Lp, Tina




Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #128 : 03 December 2007, 17:46:42


Mogoče kdo ve, če se da naredit to tudi kje v lj ali okolici?

V volčjem potoku imaš tudi enega zelo dobrega homeopata veterinarja, amapk je precej dražji. Sama sem se obrnila na dr. Nabergoja, ki je zastonj naredil test za alergije ;)


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #129 : 14 December 2007, 19:24:16
mi smo spet od veterinarja, in ker po dobrih 3 tednih kljub injekciji, hrani, kopeli ni ful boljše, smo sedaj spet na stari hrani, peroxyderm šamponu,olju za k hrani(za kožo) in otonazolu, ampak so predlagali, da bi bilo res fino delati krvne teste, in sedaj sploh ne vem, priznam, da, stvar je cenovno res draga use komplet, zato me zanima, kaj predlagate, naj grem delat test, ki naj bi bil kar zelo zanesljiv, ali naj poskusimo še kaj??res ne vem kako naj se sedaj odločim..po eni strani mi je bolano, sedaj plačevati nevem koliko obistkov veterinarjev, če sem že v enem mesecu tam pustila 200evrov, če bom na koncu mogla res delati test,in dejansko sedaj stran denar mečem, sploh tista dietna hrana, za en mesec mi je bila bolana, pes ima pa doma canidae, od dane pa lahko je vse spet ::).pravijo pa da gre verjetno za pršice, vendar tukaj pravite, da ko to rečejo, ne vejo zakaj točno gre :-\. Kakšen nasvet bi mi prav prišel, da vem kako se odločiti...
lp



zvezdicazaspanka

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
Odgovori #130 : 14 December 2007, 19:42:03
Mi pa smo bili včeraj pri veterinarju. Dietna hrana še naprej, kot dodatek za šolanje samo kunec. Moj  se je tudi začel, kljub dieti spet nekaj praskati, zato smo tudi šli na kontrolo.

Vprašala sem veta tudi glede bioresonance in je rekla, da škodit ne more (sploh pa ker je cenovno poceni). Zato v ponedeljek pošljem tja slino, in bomo videli kaj bo...
Mogoče bi M_tejch to probala ????

Pogovarjale smo se tudi glede krvnih testov, in je rekla da so 60% zanesljivi in ne popolnoma. Da pa ona vseeno raje vidi, da je na dieti in gre čez vsa obdobja (letni časi), zaradi vplivov, kot je cvetni prah...

Pri mojemu je možno, da je alergičen na pik bolhe, plus kakšna hrana, alergije se seštevajo in pride posledično do vnetja ušesa. Super je, da se vnetje ušes ni ponovilo, tako da upam, da smo na pravi poti...



šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #131 : 17 December 2007, 18:37:18
Mi smo nesli danes blato, zaradi ponavljajoče se in trdovratne driske, ki smo jo uspeli zaustavit edino z eucanuba dermatosis (riba+krompir) in dr. Nabergoj je danes rekel, da je alergičen na vse meso, razen ribe, pa na lešnike in orehe in na mleko ter jajčni beljak. Bogi mi. Nam je priporočal še neko terapijo (neke elektrode), ki bi naj odpravile alergen, ampak ne vem no. Jutri nesem še urin, da mi bo znal potem še natančneje povedati. bomo videli. Sicer glede alergenov je ugotovil, sploh z mesom. za mleko pa ne bi mogla potrdit ali zanikat, ker mlečnih izdelkov tako ne mara.

lp

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


zvezdicazaspanka

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
Odgovori #132 : 23 December 2007, 09:31:41
Mi smo dobili odgovor od dr. Nabergoja (poslali smo mu vzorec sline) in sicer je alergičen na svinjino, govedino, jajca, mleko. Dieta, ki jo ima, briketi RC sensitivity in ostalo mu ne pomaga, šli smo se špricat proti bolham, vendar ni odpravio srbenja.

Zato smo se odločili, da bomo probali s kuhano hrano sami doma in sicer konjsko meso+ (ena priloga prosena ali ajdova kaša, ješprenj, za eno se moramo še odločiti). Mi lahko svetujete, če smo se prav odločili.

Problem pa je, ker ne vem koliko mesa, priloge lahko dobi? Ima skoraj 17kg, dobro bi bilo, da bi dobro kilo zgubil.
Ne vem, če ste pisali o tem, ampak koliko gramov česa naj bi mu skuhala na dan?



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #133 : 23 December 2007, 10:07:33
Glede diete... mogočće bi namesto konjskega mesa rajši dala kakšno ribo in recimo ajdovo kašo. Kupiš zmrznjene ribje fileje in jih natur skuhaš ali spečeš mogoče na malo olivnega olja.

Glede količin, najprej pribilžno, po občutku in ne preveč komplicirati ;) Če se bo pes redil, mu dajaj manj, če bo hujšal in recimo zgubil tisto kilo pol pa itak veš na čem si. Ker koliko hrane dati je odvisno od psa, od aktivnosti, od letnega časa ... tako da ni neke splošne formule. Pa seveda je odvisno tudi od hranljivosti in kalorične vrednosti obroka.
Tudi za sebe nikoli ne merimo koliko gramov bomo skuhali ;) Kuhaš pa itak recimo tako, da ajdovo kašo lahko za sebe in za psa narediš. Jaz je nikoli ne solim, samo v vodi skuham in je ful dobra - za mene in za psa. :)

m_tejch kaj pa točno je z psom? na kakšni hrani je?


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #134 : 23 December 2007, 12:16:50
Ko smo šli prvič do veterinarja, ga je dal za 3 tedne na dieto s hills d/d salmon &rice, čez 4 tedne smo se vrnili na kontrolo in bila je druga veterinarka, ki je rekla, da pač ni nekega izboljšanja, kar se je zdelo tudi meni, zato je rekla, da hrana verjetno ni in da bomo mogli verjetno delati kar krvne teste, in da naj kar je vso hrano kot prej, obadva pa sta dala isto diagnozo, da so glivice, da so najbolj prizadete tačke in tudi ušeski, in da so glivice posledica neke alergije, verjetno nekaj kar vdihuje, najbrž pršice.
 Potem sem pa jaz doma začela ful razmišljati, kaj bi lahko bilo, ker je res, da dokler je bil pes v pesjaku(pb. 2 leti nazaj) je bilo z njim vse ok, začelo se je poočasi od kar je v hiši, in razlika od prej je samo, da je sedaj na ploščicah, in da je mogoče trava pred hišo kaj drugačna, kot je bila tista okoli pesjaka. Jaz najbolj sumim ploščice in sedaj sem mu jih pokrila in se mi zdi da maloooo se je mogoče celo izboljšalo, moram počakati še kakšen teden, da lahko rečem kaj več.
lp



zvezdicazaspanka

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
Odgovori #135 : 23 December 2007, 13:03:45
Botticelli hvala za odgovor.

Pa se vam zdi sploh dobra ideja, da zdaj probamo sami s kuhanjem, brez posvetovanja z vetom? ???

Sem še enkrat prebrala celo temo in je možno, da je tudi v briketirani hrani cel kup stvari, ki mu lahko ne odgovarjajo..., mogoče pa bo res pomagalo kuhanje.

Odločila sem se najprej za konjsko meso in potem po kakšnih 3 ali 4 tednih bi dodala ribo, pa bomo videli kaj bo.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #136 : 23 December 2007, 13:11:52
Prvič se meni zdi da je 4 tedne ful prekratka doba, da bi sploh v večini primerov prišlo do kakšnega izboljšanja, ker še ima pes že dalj časa težave, potem je načeloma dolgotrajen proces sploh dobiti kakšno izboljšanje v tako kratkem času.
Pa problem se mi zdi, da itak če ti greš k vetu bo prva stvar ki ti jo da, dietna prehrana po možnosti od Hillsa. recimo kot v tvojem primeru je verjetno pes reagiral na spremembe v okolju. Sicer ne vem kako naj bi bile ploščice krive... mogoče edino da je v pločšicah ali v fugi kakšna snov, ki je izzvala tekom časa takšno reakcijo.
Sicer pa pes lahko rata tudi z leti alergičen na določene zadeve...
Mah jaz bi definitivno probala z dietno prehrano domače kuhinje - bela riba in kakšna ajda ali kaj podobnega. In to vsaj za kakšen 2-3 mesece, da vidiš kakšno bo stanje. Itak če so glivice, pa moraš tudi glivice pozdraviti.
Pa v vsakem primeru kakšno drugo mnenje, vsaj kakšne informacije z interneta, ... jaz sem se naučila, in to tudi na ta najtežji način, da enostavno ne moreš zaupati eni osebi celotnega zdravljenja, se pravi ne se zanašati na mnanje samo enega veterinarja, posebno če itak povejo, da še njim ni jasno kaj je, in primeri alergij so večinoma taki.

Če pes vredu prenaša kuhano hrano, potem je to v primeru alergij in diet to najboljša možna varianta ;)


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #137 : 23 December 2007, 14:29:41
Ma sej ubistvu smo imeli že 3 mnenja, najprej v Trbovljah, kjer res ni bilo nič od nič, potem pa v Topolščici najprej dr Firm in potem še dr Matko, sedaj pa čeprav je rekla, da lahko je vse, ubistvu dobiva samo canidae ovčko, probiotični jogurt pa skuham mu kakšne riž, tuno, mogoče bo še kakšno zelenjavno juhici z rižem dobil, to je pa od hran vse, je pa res da za priboljške mu sedaj poleg nutrovih piškotov riž ovčetina, dajem še eukanubine, ki vsebujejo piščanca, je pa vse kar dobi brez konzervansov in ne vem kakšne svinarije, dajem mu pa tudi kosti iz kože, ker sedaj 1 mesec ni nič dobil za zobke, nekaj pa le more :-\. S takšno hrano imam pa namen tudi nadaljevati v prihodnosti, mogoče namesto canidae, kakšno drugo hrano z ribo ali ovčetino.
Pri ploščicah se mi zdi problematično, da so skos vlažne, ko je bil moker, so itak bile mokre, tudi če je imel obrisane tačke,  ko je pil, je isto vse pomočil in je bila ista zgodba, ne vem, ampak že po  občutku počasi jaz krivim ploščice, itak je možno, da tudi zaradi čistil, ki si mogoče ostajale med fugami ne vem, bomo videli, vendar mi je že to dosti, da se RAHLA spremembica vidi odkar so pokrite.