Kužika (6 mesečna) ima nekakšne "napade"

smukec · 3522

smukec

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
: 22 Februar 2012, 08:27:00
Že tretjič zapored me je sredi noči prebudila z nekakšnim kašljanjem, pohrkavanjem ali kolcanjem oziroma nekaj takega. Vse skupaj traja kaki dve do tri minute (to noč je mogoče še malce dlje), potem pa je vredu. V 24 urah se to izgleda zgodi samo enkrat in vsakič takole ponoči.

Mislim jo peljati k veterinarju, še prej pa bi tule vprašal, če bi mogoče kdo kaj vedel kaj bi ji lahko bilo.
Posnel sem video z zvokom, da se vidi kaj se dogaja z njo. Pri 55 sekundi je dobro vidno in se sliši.

http://www.youtube.com/watch?v=fXsJgmnqcF0

Hvala za kakršnekoli informacije.



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1 : 22 Februar 2012, 09:03:29
Psička ima najverjetneje reverse sneezing, pogost pojav pri psih ;) Kaj lahko narediš je, da ko se ji to zgodi, da ji začepiš nosnice, da vdihne skozi usta ali kar se meni bolj obnese, da psu potisnem prst v gobec. Problem nastane, ker se zgornji zadnji del neba zlepi s spodnjim delom in pride do majčkenega zastoja zraka in s tem hitro odpraviš problem.

Če bi se to pojavljalo prepogosto, je potreben obisk veterinarja.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


smukec

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 22 Februar 2012, 09:06:55
Hvala lepa za tale odgovor, razmisljam, da bi res bilo lahko to, ker slišim kako psička potem nekako cmoka, mogoče res zaradi tega.



Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #3 : 22 Februar 2012, 09:30:23
Naša ima zelo podobno stvar, vendar pa nisem vedela kako se ji reče. Ampak ona to dela bolj pogosto skupaj (ko dela), sicer zadnje čase bolj redko (1x na teden?), ampak ko dela, traja kakšne pol minute do minuto, sliši se pa nekako tako kot tvoja psička samo da dela ful hitreje in bolj na gosto skupaj (hjoj, kako naj opišem ???). Tako, kot da bi zelo hitro dihala (pa še to delala zraven). Posnet mi je pa še nikoli ni uspelo. Bila pa je že na RTG pljuč ampak je vse ok, tudi vet je rekel da ni nič narobe.



mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #4 : 22 Februar 2012, 09:54:09
Pri nasemu je isto. Meni je veterinarka svetovala, naj mu takrat jezik malo ven potegnem, ampak me je to strah, pa mi je rekla, naj ga z vodo pospricam. In deluje. Drugace se pa dobijo neke pumpice, ampak dokler stvar ni prepogosta, mi jo je veterinarka odsvetovala, ker se da na naravn nacin resit.

Mimi*