Posoda proti polivanju vode

Lunette · 11924

Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
: 28 Februar 2012, 21:45:14
Kako rešujete problem, ko imaste ''vodne pse''? Našim gre več vode ven iz posode kot pa dejansko po grlu  >:( Menjamo pa pod pa nebi rada, da toliko polivajo kot so dosedaj.
Obstaja kakšen res učinkovit sistem?

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2

katajuska

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 28 Februar 2012, 21:54:17
Manj polivanja je tudi, če posodo z vodo dvigneš, tako da se pes ne sklanja več toliko



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3 : 28 Februar 2012, 21:58:39
Moji štirje polivajo na polno. In tam kjer je stala posoda z vodo nam je že laminat napihnilo. ::) Z roadrefresherjem je polivanja in pocejanja iz gobcev veliko manj, škoda samo ker ne obstaja kakšna 4 ali 5L velikost, ker pri 4ih velikih psih tako lahko vodo menjam non stop. ::)



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 29 Februar 2012, 08:10:17
Dvignjena posoda No-Go. Niti nam ni pomagala (vsaj pri mojih ne  ::) ), niti je ne morem dovolj dvignat, ker potem tamale dve ne moreta pit  :P (plečka cca 30cm)

Tale road refresher sem že gledala...samo res je to malo premalo  :-\ Sej za enega bi še šlo, pa mu pač parkrat doliješ. Naši pa to spijejo tak hiter, da je potem vseeno, če jih iz pipe napajam  ;) Drugače pa izgleda super!

Iščemo naprej  :) Pogoj je nerazlivna, dovolj velika (vsaj 3 l ali več), po možnosti keramična (ali vsaj BPA free plastika)... ravno prav zakomplicirana da mi bo všeč  :D
Nekaj bomo že našli, če pa ne, bomo pa izumli.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #5 : 29 Februar 2012, 09:36:54
Jaz imam za tamale zveri tole nepolivljivo posodo, za Spelo imam pa pac eno obicajno veliko kovinsko posodo. So pa vsi piskri z vodo postavljeni na pladnu, pod njim imam pa plenicno podlogo. Poleg tega, da Speli vse tece od gobca po pitju (ce sem zraven, jo pac obrisem), mi tamale posasti blazno uzivajo v prevracanju skled, pluskanju vode ven in tauhanju v pasji skledi.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #6 : 29 Februar 2012, 09:55:17
Elegantno se reši tudi tako, da prestaviš skledo z vodo v tuš kabino (smo imeli lep čas tako), zdaj je neka vpojna podloga pod posodo. Itak pol še svoj gobec nese naokoli in je še kak meter, dva kapljic za njo :D

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 29 Februar 2012, 09:58:27
Jah eden od mojih tudi tace namaka med pitjem. Se čist flegma postavi v posodi in pije zraven.  >:( Tudi dvignjena ni prav prišla (mu jo je parkrat uspelo prevrnat, pol smo jo pa še obtežili, nazadnje pa kar prišraufali - polito pa je še vedno).
Nebi glih vode imela drugje, ker mi tale prostorček kjer jo imajo sedaj ustreza (po vseh ostalih noramativi  :D ).

Tole na linku bomo še preštudirali. Se mi pa vidi kot verzija road refresherja.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #8 : 29 Februar 2012, 10:04:12
Jaz imam pod posodo položeno tako plastično podlogo, dokaj veliko, kupila pa sem jo v Ikei in je namenjena prav temu. Zgleda kot oni podstavek plastični za na mizo, samo je ful večji. Tako, da ko pljuskata naokrog ostane vse tam gor, se posuši ali pa ga pač obrišem, ne gre nič mimo, ker je dovolj velik. Pa še kr lušten, s kostkami. :)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #9 : 29 Februar 2012, 10:12:44
Glede dvignjene posode - mi smo tudi to probali ne deluje, ker mi psica namoči CEL gobec v vodo in zajema vodo z usti. Kadar zgleda kot da ne uporablja jezika ::) Pri roadrefresherju kjer te možnosti nima pa lepo z jezikom pije  ::)



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 29 Februar 2012, 10:44:09
naj bi bilo takole  ;) Pes pije z jezikom, pri čemer zajame vodo s spodnjo stranjo jezika in si jo dostavi v gobec.
http://www.youtube.com/watch?v=63Ch2pNkZwU

No pri nas je očitno težava v tem, da imajo nepravilno obliko gobca in pijejo, ko krave (beri teče mimo žnabel).  :D

A je že kdo probal, da bi dal v posodo z vodo žogo (nekaj podobnega kot slow federji)? Ali kakšno drugo plavajočo oviro?

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


MANDY

  • Gost
Odgovori #11 : 01 Marec 2012, 11:02:48
Tudi jaz sem kupila podobno posodo z robom, pomaga pri posodi, sam iz gobčka pa vseeno teče. Ker rada pije iz bideja, ji spustim vodo in počakam da konča pol pa jo obrišem okoli gobčka. Ej kako ji gre na živce  :P ;), če je le možno se izmuzne  :-X >:D.



urbana

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 25 Julij 2016, 19:30:57
Malo stara tema ampak vseeno. Jaz sem rešila kar tako da sem dala četrtino planičke za učenje mladičev sobne čistoče pod posodo...

every day is my day


mamarozi

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 28 Julij 2016, 22:51:43
Jaz mam kar poleg posode z vodo eno brisačo in brišem po pitju.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #14 : 29 Julij 2016, 07:12:00
Jaz pa v kopalnici, v tuš kabini :D Poleg tega mnogo raje pije vodo zunaj in potem nosim posodo za njo, sveže luže so top, reke, jezera, potoki...Vse je mnogo bolje, kot posoda v hiši. Pa zračim prostore, menjam vodo...meeh. še pozimi, ji nesem ven, da pije.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!