Lovstvo

diva1 · 279329

Wachtelhund

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #120 : 08 Marec 2012, 21:28:23
tako pa izgleda, ko sibre hvalabogu opravijo delo.... Zgodba sledi jutri, zdaj pa se finis danasnje sluzbe.. Jutri pa obljubljena zgodba....



helca

  • *
    • Prispevkov: 144
    • Točke: 0
Odgovori #121 : 08 Marec 2012, 22:22:42
No pa dajmo eno o lovu na veliko divjad...eno o moji žal pokojni psički-žimavki Elfi in meni ki takrat nisem bila še niti pripravnica :)

November se je bližal koncu, listje je že davno odpadlo z dreves...Zjutraj ob sedmi uri je lovovodja zbrani druščini ukazal zbor. Lovili bomo v predelu Kamenšc-zelo zaraščen teren, gosto da ne vidiš pet metrov naprej...Gonjači smo stopili na njegovo levo stran, ostali lovci-štantarji kot jim pravimo pri nas pa so žrebali številke stojišč. Poženemo po mobitelu-tako pravimo pri nas temu, da lovodja pokliče vodjo gonjačev ko postavi zadnjega lovca na stojišče...

Z mano je Elfi in očetov brak jazbečar-Bak. Čakam ob robu gošče na začetek pogona, psa sedita zraven čeprav imata mravljince v riti in Elfi nos steguje visoko v zrak in lovi vonjave ki jih prinaša vetrič....Končno zatrobi rog-začetek pogona. Najprej spustim Baka-on ima večji radij iskanja, naj najprej spregovori on. Kmalu se oglasi in gonja gre po gošči sem in tja, pridruži se še gonja ostalih psov..."Elfi, tebe bom rabila v zgornjem delu, kjer vedno zmanjka psov"-seveda ker se še niso vrnili od gonje divjadi iz spodnjega dela.

Pogon se nadaljuje, prispem do potke, ki razdeli to goščo prepleteno s srobotom in trnjem na zgornji in spodnji del. Na polovici smo. Tu se vedno počakamo, poravnamo v vrsto in nato naprej...Zdaj je na vrsti moja Elfi, ki se sedaj že zelo živčno prestopa zraven mene in me grdo gleda izpod obrvi..."Išči naprej" in že se požene v zgornjo goščo...Trenutek tišine, nato pa hov,hov,hov po nasadu levo. Naenkrat lajež na mestu in nato strel...Za delček sekunde je vse utihnilo, nato pa spet gonja, tokrat naprej, proti stojiščem. Še en strel in Elfi obmolkne in je čez dve minuti že pri meni. Torej to kar je oblajavala leži.

Ko prisopiham na vrh, do štantarja mi ta z roko pokaže desno od sebe...tam leži Jelen! Jelen z veliko začetnico, tak za vikat. Rogovje štirinajsteraka kot lovci imenujemo jelena, ki ima na vsaki veji 7 parožkov (odrastkov). Sledi iskren stisk roke-"Lovski blagor" "Veš, ga je Elfi prignala" se zadovoljno nasmehne možakar in jo poboža po glavi...Ja je tako, da imajo le redki lovci ki ne vodijo psa, posluh za pse...Veliko jih ne ve zakaj sploh lovimo s psi, nekateri ne vejo niti čigav je bil pes ki je gonil mimo njih in jih to niti malo ne briga...Jaz pravim na njihovo žalost, ker zamujajo oni, ne jaz ki uživam lahko le na lovu kjer sodelujejo psi. Oziroma bolje rečeno sodelujem jaz in vodijo psi he-he

Počasi se vsi gonjači zberemo okoli jelena. Med njimi tudi Jože, ki je poganjal levo ob nasadu. Ko vidi jelena se mu usta raztegnejo v nasmeh "O pa vendar leži! Lovski blagor! Veš, je Elfi lajala na mestu v gošči, pa sem se počasi približal in ga zagledam-točno tega. On v psico, ona v njega. In sta se dajala. Dvignem, pomerim, pok in zadanem gaber pred sabo...."  Šele ob strelu, ko je zaznal prisotnost človeka je jelen stekel naprej...

Sledi spravilo jelena v dolino, do zbornaga mesta. Lovci si pomagajo med seboj, eden nosi puške, drugi ruzake, ostali pa vlečejo jelena navzdol. Psi se podijo okoli njega in ližejo kri, ki ostaja na listju. Ko se prva ekipa vlačilcev upeha, se zamenjajo...in tako vse do zbornega mesta.

Pozdrav lovini. Lovci mirno stojijo v vrsti, puške na levi rami, psi mirno sedijo ob nogah vodnikov. Lovovodja na kratko povzame potek lova, nato sname klobuk in smrekovo vejico orosi s krvjo na smrtni rani jelena. Stopi do uplenitelja, mu stisne roko in izreče lovski blagor... Ko si uplenitelj zatakne vejico na desno stran klobuka, lovovodja zapove pozdrav lovini- "uplenjeni divjadi za lovski blagor-hvala" Lovci se odkrijejo,poklonijo divjadi in lovski rog trikrat zatrobi..."Hvala!"

Elfi danes ni več z mano. Žal je izgubila boj z boleznijo...Rogovje jelena pa ima častno mesto v našem lovskem domu...Ostajajo nepozabni spomini, ki ne zbledijo...Elfi hvala za čudovite pohode v tvoji družbi po zelenih stečinah!



Wachtelhund

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #122 : 08 Marec 2012, 22:45:23
Helca! Precudovita zgodba za lahko noc, hvala, ker si jo delila z nami.... Prav  zal mi je, da tvoje Elfi nisem poznal "v zivo".... Odsla je, se preden sva se midva spoznala.... Pa vendar si jo zivo predstavljam ob tvojem pripovedovanju....



helca

  • *
    • Prispevkov: 144
    • Točke: 0
Odgovori #123 : 08 Marec 2012, 23:03:46
Šest let bo že odkar je odšla, še vedno jo pogrešam, dala pa mi je popotnico za celo življenje... ;)



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #124 : 09 Marec 2012, 07:03:11
helca: A bi vi malo bolj updajtali svojo spletno stran (lkd lj)? :-[

Bi človek kdaj prišel na kakšen tečaj al pa preizkušnjo, pa so samo stare info gor :-\



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #125 : 09 Marec 2012, 07:06:09
Še, še, še  :o
Hvala Helca za prelepo zgodbico!
Verjamem, da je pogled na rogovje več vreden kot vsaka žar; vsaj kar se ponosa in spomina tiče na tvojega najboljšega tovariša oz. tovarišico.



helca

  • *
    • Prispevkov: 144
    • Točke: 0
Odgovori #126 : 09 Marec 2012, 09:52:18
Sasha, stran bo updajtana ko bo kaj novega, do zdaj je bil še vsak tečaj objavljen pravočasno... Plan prireditev za 2012 bo pa objavljen v teh dneh ;)



Wachtelhund

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #127 : 09 Marec 2012, 13:43:36
Sem zjutraj zacel s pisanjem prigode z lova pa mi je moja (boljsa?) Polovica zaplenila racunalnik.... Je kar malo ljubosumna na mojo zvesto tovarisico, pa na to, kako mi zazarijo oci ko vneto pripovedujem o najinih skupnih lovih.... Da nujno rabi racunalnik za sluzbo je se dodala.....  ::) ???



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #128 : 09 Marec 2012, 13:51:09
Druga polovica rabi svojga psa  ;) ;D

Lepo je brat take zgodbe, čeprav raje vidim, da pade bolna žival kot kapitalc  ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


helca

  • *
    • Prispevkov: 144
    • Točke: 0
Odgovori #129 : 09 Marec 2012, 13:58:14
Andreja, zvečer napišem zate eno tako. Je pač tako, da se dela na tem da se upleni bolno al poškodovano, amapak celoten plan ki nam ga določa ZGS je pa praktično nemogoče izpolniti na ta način ;)



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #130 : 09 Marec 2012, 14:00:55
Vem vem  :)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Wachtelhund

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #131 : 09 Marec 2012, 15:27:22
Druga polovica rabi svojga psa  ;) ;D

Lepo je brat take zgodbe, čeprav raje vidim, da pade bolna žival kot kapitalc  ;)

Psa? Dvomim, da kdaj.... Je bolj macji tip cloveka, macke pa pri meni niso ravno najboljse zapisane....  ;) sem dal jasno vedet: pes je bil pred tabo, pa bo tud za tabo ce bo treba...  ::)


Helca, le napusi se kaksno....



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #132 : 09 Marec 2012, 16:11:31
A še mačke ji ne dovboliš met?  :o
c... c... c...

eno mucico prinest domov pa boste meli jin/jang  :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Wachtelhund

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #133 : 09 Marec 2012, 16:49:52
Pri meni doma je 7 mackov, samo so zunanji, kar mi je ok, notranjih ne prenasam najbolje.... Jing jang? Se strinjam, samo namest muce enga serca prepelicarja se pripeljat....
 8) ::)



diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #134 : 09 Marec 2012, 17:10:29
Wachelhund, čisto zares... Veš kaj pa je  resnično boljše kot en pes?

Dva psa! Tako, vrgla sem rokavico v "ring"...

Koliko daleč nazaj mi seže spomin, pri nas sta bila sočasno vedno najmanj dva psa. Ker eden ni nobeden.. Tako so rekli.

Največ pa štirje. Če odmislim "mladino" enkrat na dve leti...

...Dva nemška lovska terierja, pa še psička, pa potem še "plemeniti", pa dva "plemenita", pa mešana družba NLT-jev in "plemenitih", potem 3:1 v korist kokerjev, zdaj pa že kar dolgo samo plemeniti..l.
Ja, starost svoje naredi.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #135 : 09 Marec 2012, 17:16:06
Definitivno. Ni ga čez število min. 2  >:D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #136 : 09 Marec 2012, 17:33:26
 Se pa spomnim, bilo je dobrih 25-30 let nazaj.. Prejšnje tisočletje.  Takrat je bila pogosta praksa  "izmenjava" lovcev. Italijanskih in nemških lovcev.  In so naši jagri gostili eno skupino nemških jagrov.

Pa je naša mama slišala "konverzacijo" med Milanom in enim jagrom... Razumela ni nemško, nekaj besed pa ji je bilo vseeno "domačih"... Hans, Ich moechte ein jagd tereir von dir kaufen....Jagd terier, kaufen.... To je že razumela... In ko sta Hans in njegov tovariš zaspala, je  jezno rekla Milanu: "Veš kaj, ti. Če pa privlečeš še enega psa domov, potem pa grem jaz od koče...
Pa je Milan samo nekaj zamomljal... "Ja, ja,  midva se samo pogavarjava se, ti tak nič ne razumeš nemško...Eeee..
Nikoli ne bom pozabila maminega pogleda... Tistega izpod obrvi...

In ni preteklo veliko časa. Hans je naslednje leto pripeljal s sabo mladička, pubeca... NLT-ja. Rodovniško ime Condor vom Guentzhal.   Oba sta ostala pri "koči". Tako pes, kot mama... In med njima se je, kot vedno, razvila velika ljubezen. Našo mamo imajo vsi naši pri radi. Saj veste "babičina kuhinja" je najboljša...

Helca, hvala za doživeto opisano lovsko prigodo.  Tudi jaz se že veselim nove.
Moram pa nekaj povedati.  Jaz ne "znam" streljati. Ker enostavno ne zmorem. Brez zamere, jagri... Rada pa "svetim" zraven.





helca

  • *
    • Prispevkov: 144
    • Točke: 0
Odgovori #137 : 09 Marec 2012, 18:51:19
Wachtelhund, res bi bilo dobro da Ajdici družbo pripelješ. Tako kot so ti rekli ostali eden ni nobeden. Pri meni ne bo nikoli več en sam in če meni ratuje obvladovat ptičarja in prepeličarja, tebi res ne bo problem imet še enega prepeličarja serca. Pa počakaj konec leta, je ena huda kombinacija na vidiku če bo vse po planih ;)

Diva1, nima kdo kaj zamerit tukaj, tudi jaz sem šla med lovce samo in izključno zaradi psov...potem pa je šele prišlo tisto s puško za menoj....



helca

  • *
    • Prispevkov: 144
    • Točke: 0
Odgovori #138 : 09 Marec 2012, 19:14:03
No, kot sem obljubila, še ena o srnjačku-lanščaku ;)

Majski dan je bil, natančneje 5.5. ko sem premlevala kam naj grem proti večeru spočit svojo glavo...Zapuščeno krmišče ob gošči, kjer že nekaj let ne krmimo, preža,prazne jasli in solnica pa so ostali se mi je zdelo kot nalašč. Že zgodaj spomladi sem založila solnico, ker sicer ostane prazna, lokacija je namreč pozabljena od lovcev...Morda pa se pripase kaj od srnjadi, morda celo jelenjad...

Namestim se na zaprti preži, na mobitelu nastavim profil "jagica"-brez zvoka,brez osvetlitve pa vseeno dosegljivo in misli odtavajo po zelenih gozdovih. Kos ravno žvrgoli svoj pozdrav večeru, ko v gošči za jaslimi zaznam premikanje. Nato nekaj dolgih trenutkov tišine in za tem čuden zvok-kot da bi mama svinja pihnila skozi nosnice zrak. "pa menda ne? Ne ni možno, saj nimajo kaj iskat tukaj...Ampak mogoče pa so res črnuhi..." Srce nabija na max obratih, ko se ropot stopnjuje, pridruži se mu neko čudno cviljenje...in vse skupaj se začne pomikati po gošči navzdol proti preži...Sedim nepremično, tudi oči ne upam premakniti...

Iz gošče tik pod prežo izstopi kos srnjadi. Popolnoma v zimski dlaki, po velikosti pa nič večji od moje Heli...Oči mi skočijo iz jamic, slaboten je in pokašljava in ves čas spušča vso tisto cviljenje in renkanje, ki ga je izdajalo že na poti do jasice... Ugotovim da je moškega spola-ima komaj vidne rožičke-gumbke. Napoti se proti solnici in začne lizati sol, vmes pa ne preneha otresati z glavo in kašljati...

Pogledam telefon in ravnokar me kliče mentor-prekinem in mu napišem sms s kratko vsebino dogajanja in dodam naj se kar pripelje gor in naj mimogrede pripelje še mojo Heli. Ja s Heli (in sedaj tudi z Dino) so pravi prijateji. Odložim telefon in v roke vzamem svojo "zvesto" Kot bi bral moje misli, srnjaček stopi izza solnice in večerni mir prekine pok...Zanj je življenja konec...težko je razložiti, zakaj lovci jemljemo življenje tistim ki jih hkrati neizmerno občudujemo in čuvamo...Pokadim svojo razvado, to storim po vsakem strelu brez izjeme.

Poberem svoje stvari in se počasi napotim do njega. Šele ko sem prišla zraven se je dejansko videlo kako shiran je...sama kost, koža in štrleča dlaka...Odkrijem se in trenutek postojim pred njim...Tudi to je ena mojih navad, pokloniti se vsaki divjadi ki jo uplenim in se v mislih zahvaliti boginji Diani...Odomim dve smrekovi vejici- ena gre njemu kot zadnji grižljaj, druga, orošena s krvjo pa roma na desno stran mojega klobuka....

Kmalu zaslišim avto, nato zapiranje vrat, požvižgam in Heli je hitro pri meni. Počakam še mentorja in po iskrenem stisku roke se napotimo do avta.
Ker je ravno prilika, naredimo trening iz pokazanja mrtve divjadi. Helco zaprem v avto, mentor pa srnječka zavleče par 10m v kritje. Moja pridna punca ga hitro najde, pograbi prinosilo na ovratnici in se vrne k meni. Tako pokaže da je našla divjad..."Kje ga imaš?" in počasi me vodi do njega..."Bravooooo tako si pridna!"

V zbiralnici sem se lotila odvzema leve spodnje čeljusti (to je potrebno ob koncu leta predložiti kategorizacijski komisiji) In ob razklenitvi čeljusti me je čakalo tole:

Polna nosna votlina nosnih zoljev...tako hude zoljavosti menda pri nas še niso videli...ne bi več dolgo živel, preveč ga je izčrpalo...tehtnica je pokazala bornih 5kg (za predstavo, toliko vaga srnin mladič v avgustu)



Wachtelhund

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #139 : 09 Marec 2012, 20:00:03
"Jesen ihti, in dez vso noc turobno pada, odpadle liste veter pred seboj podi..." je zgolela zjutraj iz radia tista Miheliceva, ko sem kar v stoje pil jutranjo kavo, in s kretnjami odgovarjal na materirino vprasanje kam me s tako naglico zene hudic. Za popotnico sem si vzel par suhih klobas, si oprtal nahrbtnik in pusko, zavezal gojzarje in zaprl vrata za seboj. Zunaj pa se je obetal soncen, cisto drugacen dan, kakrsnega je opevala jutranja pesem.

Na dvoriscu me je pozdravilo obupano cviljenje iz pesjaka. Moja tovarisica je videla mojo zeleno opravo, in strah jo je postalo, da ostane doma. Ko sem ji nadel ovratnico in pripel se usnjen povodec, je vedela da bo danes spet najin dan.

Kaj kmalu sva prispela v ravninski predel lovisca, bogatega z malo divjadjo, ki mu pravimo "mah", pa tudi "marost". snamem ovratnico, sledi komanda isci, in oci se mi spocijejo in srce mi  zaigra kot majhnemu otroku, ko gledam mojo Ajdo, kako vneto preiskuje teren. Tam iz potoka
mi med sarjenjem spodi par rac, petelinka je v rami, gromek pok prereze jutranji spokoj nad ravnico, in racman negiben oblezo na vodi. Sledi povelje "aport", in prej nedosegljiv plen je sedaj v mojih rokah po zaslugi moje tovarisice. Iz oprtnika potegnem rezervno majico in zbrisem premoceno psico, saj so se jutranje temperature kljub jutranjim zarkom se vedmo drzale malo pod niclo... Pocepnem k njej, jo pohvalim, potrepljam, v zameno pa dobim moker poljub.

Pot nadaljujeva proti Ljubljanici, tam iz gostega grmovja dvigne in goni zajca, a puska ostane nema, saj je lov na dolgouhca rezerviran za skupne love.... Ja, tudi na skupnih lovih jo "obrajtajo", saj ni lova da ne bi prignala dolgouhca pred cev.  Zopet preoskuje bredoc po brezini ko zaslisim oster lajez. Takega nameni samo smrtnim sovraznicam-mitrojam. Tako dolgo vztraja z oblajavanjem luknje, da velik samec zapisti podzemeljsko domovanje na drugem izhodu. V zadnjem trenutku ga opazim, petelinka je v rami, in negiben oblezi na vodni gladoni. sledi aportiranje 8kg tezkega samca nutrije v roke presrecnega vodnika.... Srecen, da bi najraje zavriskal jo stisnem k sebi, tam, na najinem sotocju pa posediva, in opazujeva, kako se dan pocasi izteka....




Wachtelhund

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #140 : 09 Marec 2012, 21:16:50
Se opravicujem za slovnicne napake, samo tako je to pisanje z zepnega racunalnika....  >:(



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #141 : 10 Marec 2012, 09:20:01
račke  :o, najljubše moji Dini. No ja pa fazani tudi.
račk smo  še deležne za aportiranje ,lani sploh ko je bilo dolgo toplo.
baje da je najboljša račja jaga, ko gre listje dol...torej po zmrzali, ob zmrzali se pa  medve vzdrživa ker  malo pa smo " salonci"  :-[
http://www.mojalbum.com/damayanti/damc/queen-of-the-throne/12589200
zelo rada "lepa"

Je pa posebna uživancija "fazani"
 ampak ne vsaki. Šoltanski so taboljši... teren je zanimiv, letijo, veliki so.
Po jagi pa kopanje v morčku, pa čoln in sonce ;D... čeprav sedaj ima tekmeca, še enega slovenskega "žimkota" + že obstoječega
 Đeki...( njen dalmatinski prijatelj)
http://www.mojalbum.com/damayanti/solta-1-5-07/jacky-prepelicar/12511883

 p.s. več slik pa upam da bom lahko letos prispevala. Če nam bo sreča mila( da ne bo spet kakšnega Italjanskega gosta- teh se vzdržimo ker šibre letijo vsepovsod)


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


helca

  • *
    • Prispevkov: 144
    • Točke: 0
Odgovori #142 : 10 Marec 2012, 09:59:59
Kako znan mi je tale pogled iz druge fotke  ::)



Wachtelhund

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #143 : 10 Marec 2012, 10:26:29


Diva1, nima kdo kaj zamerit tukaj, tudi jaz sem šla med lovce samo in izključno zaradi psov...potem pa je šele prišlo tisto s puško za menoj....

Jaga brez psa je kot jahanje brez konja. Zame. ;)



diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #144 : 10 Marec 2012, 10:27:41
Tudi jaz sem z užitkom pogledala Damayantine pesjanarske  "albume"... 
Dina me spominja na "Carico Marico", taka ponosna baba je,  Damč... Damč pa je sploh en tak gospod...  Stoja po šolsko, pogled pa.... Ta pravi...

Iiii, sem pa "odkrila" v tistem "kraljičinem" albumu še našega Tončka....  Ja, lanske fotke, pozna jesen... Kopalna sezona se je za nas dvonožce  že končala, pa so si bazen lahko prisvojili psi....  Damayanti, to si mi pa res polepšala dan. Hvala ti.

Že tri leta nisem bila na morju... Splet okoliščin...  Letos pa grem.   So me fotke Dalmacije prepričale...  Morje, prihaaajaaaam!!!!



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #145 : 10 Marec 2012, 10:34:00
Stoja po šolsko ja... od Damča ::)
 ni bilo to to.
 Drugo.  ;) V cipreso so gnezdo ene lepe ptičke naredile ( nimam pojma kera vrsta)
In je bila naloga. Čuvat pred   muco.  Nič pipat - samo gledat.

Al... je imel opravit  tam okoli.... vsakič, ko je šel ven je  najprej letu gledat če so ptičke še tam .
pa so bile  ...dokler niso poletele. 8)

Je pa muca probala do ptičk pridet...

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #146 : 10 Marec 2012, 10:41:28
Ja, saj mi je jasno, da je nekaj "nakazoval"...
Aha, zdaj vem. Ptički, gnezdo.
Praviš, da so ptički poleteli, odleteli. Potem pa je Damč "nalogo" odlično opravil.

naloga. Čuvat pred   muco.  Nič pipat - samo gledat.http://www.pesjanar.si/forum/Smileys/default/grin.gif :P

Je pa muca probala do ptičk pridet...

Probala že, probala...   http://www.pesjanar.si/forum/Smileys/default/tongue.gifhttp://www.pesjanar.si/forum/Smileys/default/tongue.gif



helca

  • *
    • Prispevkov: 144
    • Točke: 0
Odgovori #147 : 10 Marec 2012, 19:43:51
Ena (upam da samo) izgubljena lovska pasja duša :-\
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,43809.0.html



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #148 : 10 Marec 2012, 21:18:16
Tako je pa naš prepeličar prišu k nam...  :-\

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #149 : 10 Marec 2012, 22:25:19
Nekaj za v to temo  ;) "Gundogs" predstavitev iz Cruftsa ta vikend..  :o ;D

Philippa Williams - Levenghyl Gundogs (z mojo karakterno najljubso koker spanjelko  :o - nekateri bi se pa ob pogledu nanjo spet krizali  :P :P)

Adrian and Caroline Slater - Kipperidge Gundogs

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album