Lovstvo

diva1 · 280872

Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #300 : 07 April 2012, 12:37:30
Še eno vprašanje imam  :)

Easy bo 22. septembra star eno leto, zdaj hodiva v tečaj VP2. A je bolje da počakam na naslednje leto, da greva delat PZP, ali da greva že letos jeseni delat JZP? Res nimam pojma kaj bi naredila  :-[

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


helca

  • *
    • Prispevkov: 144
    • Točke: 0
Odgovori #301 : 07 April 2012, 20:09:55
Macika, glede na podatek da je poležen 22.septembra, morata JZP nujno opraviti letos. Žal vama zmanjka dober teden da bi Easy padel v novo vzrejno leto ki se začne z oktobrom-v tem primeru bi šla lahko drugo leto tako pa vama sledi ŠPP vkolikor ne opravita letos JZP-ja :-\



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #302 : 08 April 2012, 19:17:07
helca, hvala!  :-*

Pa še ena druga stvar je...za JZP potrebuje telesno oceno?

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


helca

  • *
    • Prispevkov: 144
    • Točke: 0
Odgovori #303 : 08 April 2012, 23:01:14
Kolikor mi je znano telesna ocena ni pogoj za udeležbo na JZP (konec koncev je Easy še premlad da bi dobil telesno oceno zdaj ko le-te potekajo, min.starost je namreč 9 mesecev)



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #304 : 09 April 2012, 00:30:26
Kolikor mi je znano telesna ocena ni pogoj za udeležbo na JZP (konec koncev je Easy še premlad da bi dobil telesno oceno zdaj ko le-te potekajo, min.starost je namreč 9 mesecev)

Ja saj ravno zaradi tega me je zanimalo, ker bo še premlad za telesno oceno. Glih tak hecn datum rojstva ima  :)

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


helca

  • *
    • Prispevkov: 144
    • Točke: 0
Odgovori #305 : 14 April 2012, 21:01:34
Hej lovci, kam ste se poskrili?

Innana kako napreduje sušenje kože? pidog, kako napreduje mala princeska? In Diva1, daj nam kakšno zgodbo za lahko noč napiši... :)

 Pa ostali tudi, dajmo se malo ptrudit da nam ne bo tema čisto zamrla :-\



Wachtelhund

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #306 : 14 April 2012, 23:33:36
Hehe, si mi vzela z jezika helca.  :o no, kot ti ze ves, ostali pa mislim, da se ne, takole cakamo na prostoru, ko gazda pregleduje nastrel na umetni KS.



diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #307 : 18 April 2012, 20:06:26

Meni se zdi smešno hodit na razstavo lovskih psov če to pač ni oz. me bi bilo sram nelovskega psa razstavljat na takšni razstavi. Kaj pomaga lovska pasma, če pa pes s tem nima nobene veze več.

Upam, da me bodo prijave prepričale  ;D

Tudi "lovska kinologija" bi bila lahko v tem pogledu bolj..........."zadrto nazadnjaška", nedemokratična  ;D

LOVSKI PES = minimalno pes, ki se je dokazal vsaj na preizkusu naravnih zasnov, da lahko funkcionira v lovišču
LOVSKA PASMA = .........je pa predolgo za vse novodobne "dikcije" :-\




Evo, tako nekako se je tukaj vse začelo... Z razstavo psov lovskih pasem CAC Snežnik, ki bo 28. aprila 2012  v Cerknici, prireditelj te lovske razstave in spremljevalnega programa je LKD Cerknica.
Potem nadaljevalo... In dobili smo svojo temo LOVSTVO.

Zdaj pa gre zares.  Rok za prijave je potekel.  Mi smo se prijavili. Prijavili smo našega Tončka in to v razred delovnih ter našo "mladinko"
Chanel Dravsko. Izvedela sem tudi, da na Snežnik  prihaja  Ari in njegova ponosna lastnica Lia.   Evo, smo že trije "kokeraši".
Tudi gospoda A. Selinška, predsednika vzrejne komisije za prepeličarje in kinološkega sodnika smo prepričali, da tudi on"participira"  in pripelje svojo lovsko tovarišico psičko pasme prepeličar...  Tako, smo že štirje. Drugi teden pričnemo z "glancanjem" in "plesnimi vajami"...


 
In me resnično neizmerno zanima koga od vas bom srečala in spoznala... Tako, da javite se prosim.  Jaz se že veselim.

Lep pozdrav.
Tatjana
Lep
 



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #308 : 18 April 2012, 20:14:43
Mi pridemo  ;D

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #309 : 18 April 2012, 20:14:55
Če mi rata, pridem firbce past  :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


helca

  • *
    • Prispevkov: 144
    • Točke: 0
Odgovori #310 : 18 April 2012, 22:06:52
Iz naše kotline pridemo štirje. In sicer resassta jazbečarka, beaglica in dve prepeličarki :) Pa potem še en prepeličar iz sosednjih krajev...nekaj nas torej bo.

Sem pa malo povprašala in naj bi bilo prijavljenih 150 psov 38 različnih pasem. Bo pa menda že jutri na straneh LKD Cerknica objavljena statistika 8) (ne me tepst če česa nisem točno napisala)

Tudi mi malo treniramo "ples" čeprav nam ne gre ravno najbolje, je enostavneje delat krvno sled hi,hi



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #311 : 19 April 2012, 07:52:13
No nas ne bo... ziher. Ker bomo ravno takrat v dnevih orto gonje :-9  S sabo jih izak ne morem vlečt, doma pustit vsakega v svojem cimru bo pa cel kažin...če bi hudini sploh ostal ločen.... ne bi imela legla  kakšnih "švabo-setrov" res ne :D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Wachtelhund

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #312 : 19 April 2012, 19:16:03
Naju zal ne bo.... Sluzba je le sluzba.  :-\ smo pa danes dobipi tole pripravo.  ::)



helca

  • *
    • Prispevkov: 144
    • Točke: 0
Odgovori #313 : 19 April 2012, 19:46:41
Oooo pridna, kar veselo na delo ;) Škoda da se ne bomo družili na razstavi, no pa saj se vidimo potem na UP-KS :)



Wachtelhund

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #314 : 19 April 2012, 20:56:47
Jp, podaljsan vikend je pred nami, krvi smo danrs dobili dovolj, tako da cez vikend bo intenzivno. Upam da prideva do kosa na UP s tole hrenovko za veckratno uporabo v gobcu.  :o



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #315 : 21 April 2012, 15:29:55
Evo naju  :P ;)
Torej, projekt sušenja kož je uspel. Naredila dve prinosili, eno manjše in lažje ter drugo večje in težje.

Pogled, ko ga je prvič zagledal/zavohal (ravno po plavanju) :o Imamo obsedenca >:D  8)


In akcija :D




Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #316 : 21 April 2012, 15:49:31
A že kje piše, če pa ne se pa priporočam za razlago  :)

Kako pse učite na piščalko? Torej usmirjanje na piske. Me zanima čist iz firbca. Mam eno brihto, ki ji je prihod na piščalko ena najbolj zanimivih vaj. Vedno prav čaka na klike. Pa bi njene priljubljene zvoke še uporabila za kako dodatno vajo. Nekaj malega usmerjanja na besedo in roke že zna, mi je pa piščalka izziv.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #317 : 21 April 2012, 15:53:13
Lunette

Ja ptičarji rabijo tri piske in sicer dvakratni pisk-sem, kratek pisk-sprememba smeri pri preiskavi terena in dooolg pisk za down ;) Pri meni (oz.pri mnogih) gre brez problema z eno stranjo piščalke :) Sicer pa kakor psa navadiš, lahko ga učiš dol magari na zvok kanarčka  :D

Tista piscal se lahko uporablja za retrieveje (rabijo npr. le 1 pisk=sedi, obrni se proti meni in spremljaj mojo usmerjanje, "razlicno" psikanje za mikrolokacijo, 2x pisk za sem), pticarji pa rabijo en konec piscali za down, na drugem koncu pa 1 pisk pomeni spremembo smeri pri preiskavi terena, 2 piska pa sem (ce se prav spomnim): http://www.dogspartner.de/ACME-Hundepfeife-Doppelton-No.640/.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #318 : 21 April 2012, 16:06:59
Inanna, hvala.  :) To sm vidla. Samo mene to zanima kako se uči v praksi in vaši načini  ;) Kako naučit kaj je en, dva...piska.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #319 : 21 April 2012, 16:08:15
Nimam pojma, je ne uporabljam. Če pa postopek ni preveč zakompliciran, morda poskusim. Se mi ne da vedno nekaj vpiti  ;)


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #320 : 21 April 2012, 16:11:01
hehe no točno zato mene zanima kako naučit  ;)

Torej imaš psa, ki želi delat. Imaš piščalko. Kako se pa vaje lotit? Prosim za načine, ideje, izkušnje...

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #321 : 21 April 2012, 19:08:20
Jaz sem mojo učila na enak princip, kot se uči dodajanje novega ukaza že naučenemu vedenju + piskala nisem samo na treningih, temveč tudi na sprehodih, ko so bile take situacije, da je bila povezava pisk - vedenje logična. Težje je bilo potem to v delu, ko je bila v polnem nagonu (divjad). Tam imava še zdaj pri 'stoj in se obrni' problem, če ima ona v glavi fiksno idejo da nekje nekaj je. Takrat sicer obstoji, ampak ima proti meni navadno obrnjene samo uhlje, gleda pa v smer, kjer naj bi nekaj bilo (ni dobro za usmerjanje, ki ga imava narejene na točne kote 90° l/d in 180° glede na njeno pozicijo).
Terier ima pa zaenkrat le 'sem' in 'mikrolociranje'.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #322 : 21 April 2012, 19:19:09
Jaz sem svojega mehkuznega pticarja najprej naucila besednih komand, potem sem te povezala z rocnimi signali. Ko so te delovale brez da bi morala kaj reci, sem pa piskanje dodala zraven.

Imava dva kratka piska za "sem", en kratek (zaenkrat) za "go" in en dolgi za "down". Down deluje zaenkrat samo ce je pes na miru in me v oci gleda. Ce je v gibanju se pa ustavi, obrne in butasto pogleda, kar je konec koncev tudi ok za zdaj, ker je namen dosezen...  :)



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #323 : 24 April 2012, 22:44:54
Če koga zanima statistika za CAC Snežnik  :) Za FCI 7 so zgleda zamenjali sodnika...

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


helca

  • *
    • Prispevkov: 144
    • Točke: 0
Odgovori #324 : 24 April 2012, 23:59:08
Bi se lahko reklo končno za tole statistiko ;)
Ja so zamenjali, oz. malo premetali, ptičarje so dali k Kavčičevi, prepeličarje in špringerje pa so nas dali k Svetcu...
se vidimo! Komaj čakam... 8)



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #325 : 25 April 2012, 08:35:08
Pa še to je pomoje nebi bilo, če jim nebi zatežila po mailu  :-X  >:D

Mi je malo škoda, da so nam zamenjali sodnika, pa dobro... Se bomo imeli vseeno fajn  ;D

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #326 : 25 April 2012, 10:48:09
Eh... mene pa vedno bolj verjetno ne bo  :-\

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #327 : 01 Maj 2012, 22:26:25
Malo pavziram z interaktivnostjo  :)
Naša "bejba" je OK, napreduje............ko bom na volji mogoče napišem več opažanj :-\
Imam, druge "projekte"................obnavljam MK puško (da bo na pikniku tudi kaj drugega športa in ne samo kinologija ;D ) .
Možujemo in pametujemo ob pivcu in ob



..................kot pri psih. Važno je, da se nekaj dogaja....................sev eda pa za resno delo rabiš "patentin" ;D ;D ;D



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #328 : 22 Maj 2012, 16:49:45
Če me je že Helca "pobarala" glede naše punčare....................na jprej moram povedat, da se prav preveč ne vtikam v "šolanje"; saj veste kako je s psi. Kot z debatami o vzgoji, itd., otrok. Vsak ima svoj prav. Zelo tanek led.
Čeprav sem imel brake za bolj trmaste, težje učljive (seveda niso ptičarji :) ) sem mnenje precej spremenil, če "učljivost" primerjam z svojim baštardom, ki je glede na našo brakico hudo, hudo "trši oreh".
Sam bolj nastopam v vlogi kondicijskega trenerja ter tistega, ki zmeraj pripelje majhnega črnega psa z jeklenimi živci, da ga mlada princesa lahko preganja, "grize".........našemu gre njena "dejavnost" hudo na živce, ampak posreduje le takrat, ko ga njeni "špičaki" dobro zbodejo  ;D . Je pa sedaj dokaj uspešno menjala večino zob, tako da tudi punčara postaj vse bolj punca, kar se pozna tudi na njenem karakterju, ki je pa že od malega precej trden, dosti bolj kot pri našem ščenetu.
S čim se ukvarjamo? Ima izredno rada vodo..............najbolj je zanimiv stil plavanja, kratkonogega psa  :o . Seveda se z vodo ne pretirava saj je še precej mrzla, ampak za pokušino je takoj z veseljem zaplavala.
Uživa če dobi kakšen "predor", rov skozi katrega se lahko sprehodi. Brez vsakega občutka strahu.
Kaže izredno veselje do prinašanja, kot prirojene sposobnosti. Naš je popolni antitalent in sem se prenehal mučiti s prinašanjem in če jih primerjam je brakica že sedaj "mercedes" :) . Seveda prinašanje izgleda bolj otroško. Vrže se palico, goloba, zajčje in prašičje "preobleke".......brez problema prinese nazaj. Seveda stvar poteka brez nekih komand, na otroški ravni, edino za "kam prinesti" se je uporabilo daljšo vrv ( delalo se je v dveh in ni bilo potrebno veliko, da je pokapirala). Malo sem razmišljal ali je prav začeti prinašaje na tak način, recimo brez sedi, počakaj pred prinašanjem. Mogoče kakšen nasvet za naprej :-[ . Nekako izhajaš predvsem iz stališča veselja do dela. Sva pa zadnjič z očetom debatirala in prišla do zaključka: vsakega drugega, naslednjega psa bi šolal nekoliko drugače kot prvega, kljub kupom kinološke literature..............in forumov ;D .
Pred par dnevi je bila spuščena tudi na sled zajca (ki ga je bilo potrebno skoraj nest s ceste :) ) . 6 minut, se previ 3 za njim 3 nazaj (ga ni videla oz se je počakalo, da jo je zajec popihal), ni pa pognala. Seveda je bil oče izredno zadovoljen nad pokazanim.
Z našim psom pa kot pravim; da ima nekaj za preganjat, igrat, seveda pa tudi, da se od njega kaj nauči. Zadnjič sem jih odložil na cesti (z malo korekcijami) in nato odpoklical; zadovoljen.
Odpoklic. Hm, pri našem je kar precej dober ampak, če se spomnim njegove mladosti, kdaj ni bilo ravno perfektno tako, da se ne smem ravno pritoževat. Največkrat (na piščalko, ki jo je naš hitro pokapiral) odpokličem takrat ko me psa ne vidita. Naš zmeraj zadane "izvor" zvoka, brakica pa največkrat steče od koder je prišla, čeprav zavijem na drugo pot, stezo. Mogoče kakšne izkušnje drugih?
Je pa zanimivo k čemu oče strmi: da bo lahko z brakom uspešno jagal tudi race  ;D ;D ;D ...........ne, ne noče terjerja, ampak braka ;D
Suma sumarum: vsi zadovoljni................... .....ampak zmeraj se lahko zgodi rek, ki ga je nekoč na neki tekmi izrekel priznan kinolog, sodnik: "Pes odličen, gospodar zanič" ;D

Je pa punčara stara slabe pol leta.

Piknik, gospodične in gospe :-[ (dan mladosti in potem naslednji vikend sem zaseden tako, da je na vas da izberete termin  ;) )



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #329 : 22 Maj 2012, 17:19:06
Rekviziti so za silo nared in nastreljeni  :)



42m ob drogu  :-[