Lovstvo

diva1 · 279334

Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #660 : 29 Oktober 2013, 07:44:19
OK, prijaviti poginulo žival lovski družini, da bo odstrelila eno manj.

Če se ne motim, takele in recimo povožene (razen če je še živa in jo lovec usmrti) ne gredo v plan.

Prvo lahko stvar poslikaš in prijaviš na vse ustrezne inštitucije, če seveda imaš pri roki telefon ali fotoaparat, kot drugo pa za situacijo povej lovcem in sem prepričana, da bodo na tem področju bolj pozorni na njo in se ob priliki malo "pogovorili".



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #661 : 29 Oktober 2013, 10:29:46
Če poznaš lastnika, mu pošlji policijo in lovce na vrat. Vsaj sitnosti bo imel. Če ne poznaš pa vsaj lovce obvesti, jim daj opis osebe, psov.
V tistem momentu, ko si to videla, bi bilo fajn, če bi imela možnost zrukat njegove pse-pooreng začopatit, posprejat s poprovim sprejom (ta reč ima domet cca 2M in je treba pazit, da ne posprejaš še druge živali).

Če žival še ni mrtva-takoj kličeš lovce ali veterino, da končajo muke. Lastniku pa, če jezika, če to pogosto počne, lovce na vrata, kličeš lovce kadar gre na sprehod in ga bodo začopatili.

Več kot se bo zbralo ljudi na vratih tega lastnika in mu odločno povedalo, da tako ne gre in da je sramota za ostale in en velik nesposobnež, ki si ne zasluži psa, večji bo učinek.



http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #662 : 29 Oktober 2013, 10:35:26
Slikat in prijavit policiji in lovcem.
V tujega psa se nimaš kaj vtikat (razen mogoče če misliš, da boš napadeno žival še lahko rešil) ker je prvič nevarno in lahko stakneš ugriz in drugič ker te lahko lastnik prijavi.


srna

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #663 : 29 Oktober 2013, 16:21:31
Nika, kako to misliš, da te ne gredo v plan? Kot razumem, naj bi se lovski družini prijavila vsaka mrtva divjad, ker jih potem všetejo v kvoto in toliko manj odstrelijo.

Jah, prijava. Preden policija (ali lovska družina) pride na teren (in če ima srečo, da najde lokacijo), povzročitelja že dolgo ni več. Taki primeri pa se itak dogajajo večinoma vsaj malo izven naselij. Sploh če divjad še ni pokončana in se je v tem času sposobna odvleči vsaj malo stran od lokacije. Če je takoj ne najdejo, ni niti dokaza, psa in njegovega lastnika pa itak že zdavnaj ne. Čemu potem služi prijava in kaj je dokazno gradivo? Očividec? Haska je torej samo toliko, da se prijava utegne razvedeti in da nekaj časa folk morda privezuje tiste pse, za katere vedo, da gonijo divjad.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #664 : 29 Oktober 2013, 16:26:28
Če se povzročitelja slika, potem se ga lahko najde (sploh če je redni sprehajalec in večkrat povzroča težave). Niti ni treba da se mu karkolim dokaže in da se ga kaznuje, ponavadi zadošča že obisk lovca/policaja na domu in opozorilo. saj je navsezadnje cilj preprečiti ponovne napade na divjad, ne toliko kaznovanje krivca.


srna

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #665 : 29 Oktober 2013, 16:35:03
Imaš prav, ja, seveda zna zaleči tako opozorilo. Ampak kot se mi zdi, še zmeraj ostanemo pri tem, da mora žival poginiti, da se kaj zgodi. Ranjena se večinoma odvleče, dokaza potem ni in dvomim, da bodo sledili kaki obiski, tudi ob prijavi.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #666 : 29 Oktober 2013, 17:22:35
Nika, kako to misliš, da te ne gredo v plan? Kot razumem, naj bi se lovski družini prijavila vsaka mrtva divjad, ker jih potem všetejo v kvoto in toliko manj odstrelijo.

Prav razumeš, js sem kiksnila  :)

K meni je prišel enkrat na dom lovec z dobronamernim obvestilom kje je videl mojo psičko, če se je slučajno izgubila, in opozorilom naj v prihodnje malo bolj pazim nanjo. Tako da ne rabiš dat uradne prijave, samo prvemu lovcu poveš v čem je problem.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #667 : 29 Oktober 2013, 17:26:30
S krvosledcem bi šel po sledi in izsledil ranjeno žival. Kolikor vem v SLO ni prav veliko izšolanih krvosledcev in jih kličejo tudi iz drugih regij?
Poklicat lovce in jih usmerit na lokacijo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


GHT

  • Gost
Odgovori #668 : 22 November 2014, 10:50:03
No, da se malo pohvalimo. Imamo Nemško lovsko terierko, ki jo oče uporablja predvsem za lov - v katerem je odlična. Letos smo se udeležili 3 razstav na katerih je dosegala zelo lepo rezultate in dobivala res lepe opise. Hoja v ringu (preveč ovohavanja tal) ji nikoli ni delala problemov, no ja parkrat je res stegnila glavo proti tlem to pa je vse. Opažam pa to, da smo en redek 'lovski team', ki so bili prisotni na CACIB razstavah.



xmark9x

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #669 : 22 November 2014, 19:01:26
Zanimivo.. a lahko na grobo opišeš kako poteka lov in kakšno vlogo ima psička? :)



GHT

  • Gost
Odgovori #670 : 23 November 2014, 11:48:22
Sicer se z lovom bolj ukvarja oče. Ampak sem bila parkrat že prisotna na samem lovu in treningih. Mi našo psico uporabljamo predvsem za gonjo. S psom greš v gozd na neko točko in jo tam spustiš. Ona vse prešnofa in ko pride živali na sled glasno goni in jo proba pripeljati čim bližje lovcu oz. jo lovec že sam opazi (divjad). Če ustreliš divjad ji potem 'prerežeš' od sapnika navzdol in izločiš notranje organe. Potem naložiš v avto in odpelješ.
Potem se NLT uporabljajo tudi za jamarjenje tam pes gre v rov lisice, jazbeca in ga zadavi ter privleče do lovca. Smo se pa odločili da jamarjenja s psico ne bomo delali ker imamo znanca katerega psa je jazbec zakopal. Uporablja se tudi za vodno delo in še bi se mogoče kaj našlo.

Sem zeloo na grobo opisala zadevo, ker kot pravim nimam ravno izkušenj.  :)



hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #671 : 24 November 2014, 17:46:09
Sicer se z lovom bolj ukvarja oče. Ampak sem bila parkrat že prisotna na samem lovu in treningih. Mi našo psico uporabljamo predvsem za gonjo. S psom greš v gozd na neko točko in jo tam spustiš. Ona vse prešnofa in ko pride živali na sled glasno goni in jo proba pripeljati čim bližje lovcu oz. jo lovec že sam opazi (divjad). Če ustreliš divjad ji potem 'prerežeš' od sapnika navzdol in izločiš notranje organe. Potem naložiš v avto in odpelješ.
Potem se NLT uporabljajo tudi za jamarjenje tam pes gre v rov lisice, jazbeca in ga zadavi ter privleče do lovca. Smo se pa odločili da jamarjenja s psico ne bomo delali ker imamo znanca katerega psa je jazbec zakopal. Uporablja se tudi za vodno delo in še bi se mogoče kaj našlo.

Sem zeloo na grobo opisala zadevo, ker kot pravim nimam ravno izkušenj.  :)

Poznam kar nekaj psov ki je končalo na ta način ali pa so skoraj poginili.. Pri lisici ni takšen problem pri jazbecu pa je,poleg tega se jazbec tudi velikokrat stepe in to zelo hudo.Tako da zna biti ta oblika lova nevarna za psa.