Banane

GOSCH · 11678

GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
: 09 Marec 2012, 16:27:11
Hojla!

Nikjer nisem zasledila, da bi bilo kaj več napisano glede uživanja tega sadeža... Naš pesjan ima namreč blazno rad banane. Če bi bilo po njegovem, bi jih jedel vsak dan, tudi večkrat na dan. ::) Največkrat mu jo dam po popoldanskem obroku, kar 1,5-2 cm dolge odtrgane koščke, ki jih malo stisnem med prsti, da so mehkejši. Pozimi jo je običajno dobil zmiksano in zmešano z žlico medu. Prebava je ok (ga ne zapira ali povzroča mehkega kakca), tako da nima nobenih neželenih reakcij.
Zanima me, kako pogosto ga lahko hranim z bananami? Jo lahko dobi vsak dan ali je bolje dajati občasno (1x, 2x tedensko) in kakšne so bolj priporočljive, zrele ali tiste bolj "zelenkaste"?

Lp,
B.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 10 Marec 2012, 13:27:44
Sicer nisem nikjer zasledila kakšnih posebnih opozoril glede banan.
Naši skoraj redno dobivajo zmiksane banane z jabolkom, skuto, kefirjem, limono...''ostanek'' od našega musli zajtrka. Ga enostavno obožujejo. So vsi še ok.  :) Imam pa tudi sama rajši bolj zrele banane (oz vso sadje- nezrelo najbrž ni ok).

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 10 Marec 2012, 16:04:56
Moja je banano dobila 1x en mali košček. Je imela rada, tudi prebava OK.
Za moje pojme je banana čisto OK, ampak v primernih količinah. Ker vsebuje tudi veliko sladkorja  ;)



Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 25 Marec 2012, 21:17:14
Jaz dam vsak dan moji tamali 2-3 koščke banane, pa ni nobenih neželenih reakcij. Jih ima zeloooooo rada, vendar ne pretiravam. Tako kot je rekla Tejch, vse v primernih količinah. Sladkor za psa ni ok.



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 26 Marec 2012, 15:41:35
Dino ima banane res zelooo rad :P in ko vidi da jih jaz jem kar znori (mu ne pustim, ampak... ::) :-[). Mu dam mogoče enkrat na teden, tako ko jaz jem kak košček, bolj redko pa jih uporabim tudi za nagrado, ko učim novega trika (je pa seveda zelo uporabno, se hitro nauči! :o).



manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 16 Oktober 2013, 18:19:24
Moj že nekaj časa je surovo in ima zelo rad banane. Na netu sicer piše, da so banane ok, ampak če jih damo preveč, da ni ok. Koliko je to preveč? Ena banana na dan je preveč? Koliko jih ostali dajete oziroma ali jih splog dajete psom ???

Bulldogs... And nothing else...


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 16 Oktober 2013, 19:05:37
Jaz jih dajem moji včasih, ampak samo kak košček, pa še to mogoče 1x na teden in samo pozimi. Največ je dobila eno banano naenkrat (ne kot posamezen obrok, poleg ostalega), pa je bila driska.

Po moje je ena banana na dan preveč, ker ima veliko sladkorja. Sedaj spet odvisno od tega kako je pes velik in kako mu ustreza, koliko še ostalega je sladkega, ampak vseeno, po moje ni za pretiravat s tem.



manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 16 Oktober 2013, 20:16:35
Moj nima driske, pa je že pojedel celo naenkrat. Druga sladkega nič ne dobi... Samo surovo meso je, grah, korenček in bučke... V bistvu je to edina stvar, ki mu jo lahko dam kot priboljšek zaradi alergij in potem ni težav ne s kožo in ne s prebavo..

Bulldogs... And nothing else...


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 17 Oktober 2013, 19:01:19
Če mu ne dela problemov, potem mogoče lahko. Ne vem, nisem nek profi glede dajanja sadja psu, jaz se ga raje izogibam ;)



Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 17 Oktober 2013, 19:12:10
moja dobi košček banane ali hruške ali jabolka..ne mara pa mandarin ;D. zelo rada poje surovo papriko, ampak to ji res dam malo



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 17 Oktober 2013, 19:14:28
Moj bo banano jedel samo če jo v šunko zavijem.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #11 : 17 Oktober 2013, 20:01:06
Banane so za psa celo zdravilne (tiste, že nekoliko prezrele). Za srednjevelikega psa ena ali dve na dan zagotovo nista preveč. Od mojih psic jih imajo nekatere rade, druge pa ne. Škodilo ni še nikoli nobeni, pa se je že zgodilo, da je pojedla dve naenkrat. Je pa res, da so navajene jesti velike količine sadja (si ga nabirajo same v sadovnjaku). Pri tistih, ki niso navajeni na sadje, bi bilo verjetno smotrno začet jih dajat postopno.


Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 17 Oktober 2013, 20:28:25
Moj prejšnji pes je v vrtu pobral vse jagode, pa vedno tazrele :P



majča

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 31 Januar 2014, 17:48:13
Pupa ima tudi zelo rada banane, ponavadi si jo razdeliva. Tudi razni smoothiji so ji zakon (npr s spirulino&cimetom). Vedno dobi malo v svojo skledo.  :P

Be happy :)