Težave pri vstajanju,vleganju..

Rinchy · 21804

Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
: 14 Marec 2006, 14:18:31
Pa imamo spet težavo  :-\
Po počitnikovanju na Rogli se je Rina doma(v nedeljo) zleknila v posteljo in zaspala(za celo popoldne).Ko se je zbudila,ni mogla več dvignit zadnjega dela telesa.Ima tudi probleme pri vsedanju,da o pripravah na prostor ne govorim..  :-\
Ne šepa nič,včeraj je še šibala okrog...danes zjutraj ni mahala več s repkom ,je bol mirna in hodi zelo počasi(brez šepanja).

Ima kdo kakšno iskušnjo s tem primerom? Če jutri zjutraj ne bo bolje jo bomo odpeljali k veterinarju.

Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1 : 14 Marec 2006, 14:40:33
Če imaš srečo, se je samo "pretegnila", če je med vikendom malo preveč divjala gor in dol. Takrat se nič ne pozna, ko pa se ohladi, takrat pa boli. Lahko se tudi " priščipne" kakšen živec - tudi zaradi divjanja. Najbolje je kar iti do veterinarja. Kadar obstaja sum, da bi sei lahko poškodoval kakšen živec, mora čimprej dobiti kakšna protivnetna zdravila. Seveda pa gre lahko tudi za kaj drugega - kakšno vnetje ledvic.. Vsekakor bi jo jaz na tvojem mestu že zdavnaj imela pri veterinarju.


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #2 : 14 Marec 2006, 14:44:24
Norela je in to ne mal-nonstop je divjala po snegu,ki ji je segal čez tace. Bi jo peljala pa žal še ne vozim avtomobila,z domžalskimi imam slabe izkušnje,tako da bom mogla počakat do jutri.

Hvala za odgovor!

Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #3 : 14 Marec 2006, 18:41:11
A potem gresta jutri k veterinarju?? Se stanje ni nič izboljšalo?



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #4 : 14 Marec 2006, 19:01:37
ja jutri zjuraj smo naročeni.Ah nič bolje,na desno zadnjo nogo je začela rahlo šepat  :'( :-\

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #5 : 14 Marec 2006, 19:05:15
Potem prej slabše kot boljše  :-\ ... sporoči kaj bodo pri veterinarju rekli  :(



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #6 : 14 Marec 2006, 19:12:18
Kaj pa kolki??
Oh, upam da bo z Rino vse super. A še kar nič ne maha z repkom? A je (se prehranjuje) in pije normalno?

AAA .. Nina, kaj pa kakšen nateg kite, to tudi boli, no to vem po mojih izkušnjah. Čist možno da si je kej nategnila na Rogli. Ali pa potem doma. Hmm .. drugega pa ne vem.



Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #7 : 14 Marec 2006, 19:15:09
Z Nino sva govorili tudi o "muskelfibru" oz. bolečini mišic...bomo jutri vidl kaj bo...



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #8 : 14 Marec 2006, 19:30:09
Z repkom maha ja,pa še kako  :)
Sva šli en krog okoli ulce pa jo zgleda boli ko hodi(ker hodi počasi).Čisto možno da si je natrgala kakšne vezi(glede na to koliko je skakala po visokem snegu),samo da bi se tako pozno pokazalo-šepanje mislim. Nič ne bom rekla..jutri vam sporočim,ko zvemo kaj več. Za kolke pa nevem...verjetno bomo dali kar slikat jutri.

Držite pesti!

Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #9 : 14 Marec 2006, 19:37:03
Ce pes skace po globokem snegu, ki se mu vdira in se potem tako rekoc vlece iz njega hitro "gredo" krizne vezi.
Ker eno je ko je sneg sveze zapadel, drugo pa je ko je povrhnjica ze trda in se vdira; najpogosteje res gredo vezi...

Saj ne vem ce je pri tebi isto, ampak veterinarji res odsvetujejo hojo psom po globokem snegu.

Upam, da ni nic resnega! ;)

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #10 : 14 Marec 2006, 19:40:02
No,ona je skakala po globokem snegu...in to ne tako malokrat.Snega je bilo okrog pol metra(in spodaj zamrznjen)..možno da je res kaj z vezmi  :-\ samo to pomeni večdnevni počitek,kar za njo kot hiperaktivno bernko ne bo lahka stvar..
Drugače pa nastja..Rina ima apetit in pije tudi normalno.
lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #11 : 14 Marec 2006, 19:41:24
Aja; pozabila sem povedat, da psi dostikrat, ko so poskodovane vezi ne sepajo, ampak hodijo tako "naokoli" z zadnjimi tacami..
Upam, da me razumes... kot bi bila neka ovira v sredini zadnjih tac (al pa npr. ko kavbojci)

Samo tudi ce so vezi, jo vseeno raje pelji k veterinarju. Ker; res upam da ne; so lahko tudi potrgane...

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #12 : 14 Marec 2006, 19:44:19
Misliš tako,da hodi bol za široko..kot bi mela nekaj v hlačah(po domače povedan)..ker sem jo opazovala prej da s zadnjim delom čudno hodi...vseeno imam 'raje' da so vezi kot pa kolki...čeprav v najboljšem primeru si ne želim prav nič.

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #13 : 14 Marec 2006, 19:56:10
Ja tako! ... je kar tezko povedat - "kot da ima nekaj v hlacah" ::)

Sigurno je boljse vezi kot kolki; ceprav nic od tega ni dobro...  :(
Ti res toplo priporocam, da jo peljes k veterinarju; mi pa bomo trdo drzali pesti, da ni kaj resnega in da mi tukaj gremo v skrajnost!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!   Lepo jo pocohaj! :-*

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #14 : 14 Marec 2006, 22:29:11
Ne vem kaj je z berniji trenutno....

Astor mi je začel sedaj (pred pol ure) šepati.  :'( Ne izrazito in ne vedno - ampak vseeno ravno dovolj, da se opazi, da je šepanje.

Da ne bom zaganjala prehitro panike, še obrazložitev današnje zgodbe. Zaradi lizanja/grizenja tačk, sem ga danes spravila v banjo, da sem mu dobro izprala tačke. Ker se mi je upiral je nastala manjša nezgodica in se je za v banjo in za iz banje zataknil z eno izmed zadnih tačk, tako da je bila obakrat izravnana z njegovo hrbtno linijo (kakor bi človek delal lastovko).
Je možno, da je šepanje posledica tega? Možno, da so nategnjene vezi?

Madona - v 2eh dneh si je nakopal toliko zdravstvenih težav, da me začenja že malo panika grabit....  :'( :'(


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #15 : 15 Marec 2006, 09:51:17
Takole mi smo nazaj...ima nategnjene kolenske vezi(je took jokala,ko jo je v kolenu premikal  :( :( ).Za začetek imamo 10dni strogega počivanja in 2× dnevno po 1tableto rimadyla.Če bo 10 dneh ne bo bolj/uredu..gre na slikanje.

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #16 : 15 Marec 2006, 10:37:13
Hvala bogu, da ni kaj hujsega!!!

Drugace pa Scythe, tezko je reci kar tako za kaj bi lahko slo. Za sneg vem (ker sem bila pri Azorju "kregana" s trani veterinarja, ker je skakal po visokem snegu in so bile poskodovane vezi  :-[), kaksne so lahko posledice, drugace pa je tezko kar tako reci.
Najbolje bo, da se malo pocakas, pac trenutno nobenih naporov, potem boste pa vidli. Ce ne bo po parih dneh nic boljse pa raje poisces strokovno pomoc. :-\

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #17 : 15 Marec 2006, 10:41:25
Lahko da ga samo od udarca boli.Počakaj kak dan,če se bo pa šepanje stopnjevalo pa raje pojdi do vet.

Ja,lahko smo veseli da ni kaj hujšega! zdaj vemo,da ji ne bomo pustil noret ves čas po takem visokem snegu. Upamo le še da gre za kak lažji nateg,da ne bo imela počitka preko 1 meseca..ker to bo pa za njo grozno,pa tudi zame :(

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #18 : 15 Marec 2006, 11:54:16
Ker se je Astor danes zjutraj komaj premikal - s težavo je naredil 2 metra, sem šla h veterinarju.

Diagnoza: srbeče tačke, ki si jih že 2 dni grize in liže so popolnoma vnete. In zaradi bolečin šepa na te dve tački (to je sprednja leva in zadnja desna).
Dobil je 2 injekcije in antibiotike. Večkrat dnevno umivanje tačk in popolno mirovanje (samo kolikor mora iti za lulat in kakat - pa še to strogo na povodcu).V ponedeljek kontrola. Sta bila pa veterinar in asistentka zgrožena nad vnetjem in čisto nič presenečena, da zaradi tega ne more hodit.


Gina

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 4
Odgovori #19 : 15 Marec 2006, 11:56:36
Rinchy - mi smo imeli popolnoma enake probleme lani pozimi in letos spet - točno ob istem času.
Tud Gina je divjala po snegu ...Potem je doma seveda dol padla in spala kar nekaj časa, ko pa je hotela vstati so se začeli problemi in cviljenje. Kasneje tudi šepanje na zadnjo desno tačko. Ko se je razhodila, ogrela je bilo ok. To se je vleklo kar nekaj dni ( najprej smo pomislili, da jo je pač uščipnilo ), ful se je bala vstati s prostora, na kavč, v avto pa sploh ni upala sama skočit, oz. jo tud nismo silili. Zunaj je bila normalno živa, je pa občasno dvigovala zadnjo tačko.
Smo šli na slikanje hrbtenice in kolkov in so ugotovili vnetje medvretenčnih križnih živcev, ter da je živec, ki ima izhod na desno stran, se pravi v tačko rahlo poškodovan. Dobila ceporex (antibiotike ), rymadil po potrebi (ampak ji ga nisem dajala skoz, ker potem ni čutila bolečine in bi kar šibala ), pa metacam solucijo, ter seveda strogo mirovanje celih šest tednov, ampak res strogo - zunaj le kratki sprehodi na povodcu, nobenih srečanj z drugimi psi, doma pazili, da ni šla na kavč, posteljo, ampak je ležala le na prostoru na tleh...še za kakat je nisem smela spustiti, ker takrat ponavadi naredi nekaj krogov, ko opravi. No, tega smo se res striktno držali, čeprav zelo težko ( vsak ki ima bokserja ali drugega hiperaktivca si to lahko predstavlja ), doma smo izpilili vse "miselne igrice", trike....in se je splačalo. :)
Letos pa zopet ob istem času, se pravi v tem mrzlem, zimskem obdobju  popolnoma isti znaki, tako, da smo takoj ukrepali. ???
Jaz ti svetujem, da jo res paziš v tem času, da se poškodba sanira, da jo res poskušaš držati čimbolj v mirovanju, meni je Matko dejal, da v takih primerih večkrat posodi tudi kletko.
Čimprejšnje okrevanje, pa da bi vam ta čas hitro minil. ;)

Lp


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #20 : 15 Marec 2006, 12:02:17
Gina-hvala za razlago! Bomo jo imeli na mirovanju in če praviš,da ne sme skakat na posteljo,bomo tudi to preprečili. Ima tudi svoje ležišče,ampak se ji naša postelja zdi bolj udobna  ;D
Mi smo zaenkrat dobili samo 10 dni počivanja in lulanje in kakanje le na povodcu.Če bo še več kot 10 dni bo za Rino že prava žalost,saj ona skoraj ne pozna dneva brez norenja...se bo pač morala navadit!

Scythe-samo da ni kaj hujšega! Boste počivali,tako kot mi.Mi je prav zanimivo da se nekaj dogaja vsem trem skupaj(Astor,Atos,Rina),pa že nekaj časa nazaj so imeli obdobje ko vsi trije niso jedli...bernska triperesna deteljica  :)

lp,
nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #21 : 15 Marec 2006, 12:03:59
Sytche - daj mu ovratnik gor. Ne sme se namrec lizat, ce je poskodovana koza, ker se ne bo zacelilo, pa se dodatno lahko okuzi rano.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #22 : 15 Marec 2006, 12:06:39
Sytche - daj mu ovratnik gor. Ne sme se namrec lizat, ce je poskodovana koza, ker se ne bo zacelilo, pa se dodatno lahko okuzi rano.
Vem, da se ne sme lizat - zato sem jaz mislila malo improvizirati z nogavičkami in podobno. Kje pa lahko ovratnikl kupiš (na kliniki ga namreč nisva dobila - so mi rekli, da naj mu kupim tiste škorenjčke za zaščito tačk - kar grem popoldne tudi kupit)?
Se mi zdi, da bi bil ovratnik bolj učinkovit, kajti sumim, da bodo nogavičke po hitrem postopku dol letele - ne glede na to kako bodo pritrjene.  :-[


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #23 : 15 Marec 2006, 12:08:47
Poskusi še na kakšni drugi kliniki,ki je v tvoji bližini.

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #24 : 15 Marec 2006, 12:17:24
Aha, potem se dobi samo na klinikah? Se bom popoldne, ko bom šla po škorenjčke v trgovino (da zaščitimo tačko pred umazanijo na "sprehodih"), ustavila še na kliniki.
Aja - čisto informativno - mogoče kdo ve koliko stanejo ti škorenjčki in koliko ovratnik?  :-[


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #25 : 15 Marec 2006, 12:20:36
cena ovratnika je okoli 1500 sit.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #26 : 15 Marec 2006, 12:37:32
Verjetno odvisno od veterinarja... jaz sem za tavelik ovratnik poleti dala skoraj 5.000 SIT.

battito animale


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #27 : 15 Marec 2006, 12:44:09
Verjetno odvisno od veterinarja... jaz sem za tavelik ovratnik poleti dala skoraj 5.000 SIT.

 :-\ :-\ :( Jaz sem pri Matkotu decembra dala 1500 sit. Tudi za velikega psa.



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #28 : 15 Marec 2006, 12:59:02
Verjetno odvisno od veterinarja... jaz sem za tavelik ovratnik poleti dala skoraj 5.000 SIT.
??? ??? Kam pa hodiš h veterinarju?


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #29 : 15 Marec 2006, 13:03:58
Na veterinarsko postajo v Koper (no, zdaj ne vec, ampak takrat sem bila tam).

battito animale