Še predlogov

zoe · 68497

zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
: 12 Marec 2006, 20:40:56
A bi lahko mogoče imeli za prihajajoča in trenutna legla poseben forum, ne pa da je skupaj s temami o brejosti in kotitvi? Bi se še komu zdelo to smiselno?

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1 : 13 Marec 2006, 21:13:15
Ok, pa še to bi predlagala, upam da ne težim preveč. Glede na to, da je zavetišče Horjul izjemno aktivno na tem forumu - in ostalih - kar se mi zdi zelo pohvalno, bi lahko imeli pod forumček od samega zavetišča, Kaj pravite?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #2 : 13 Marec 2006, 22:42:27
Zoe: vsi predlogi so zelo dobrodošli in o vseh se bo pošteno premislilo, oblubim ... glede novega podforuma za oglaševanje legel sem 100% da se bo naredil. Kar pa se tiče Horjula pa ne vem če je pošteno do ostalih ? Kaj misliš?

Lp, Črt



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #3 : 13 Marec 2006, 22:51:18
Hm, ne vem, mogoče je pa ravno obratno, da bojo s tem imeli ostali več možnosti. Če zdaj pogledaš je prvih 15 tem o Horjulčanih (ne mislim s tem nič slabega) in ostali nekako zdrsnejo dol, mogoče celo na drugo stran. Če bi pa imeli v podforumu o psih še podpodforum o Horjulu bi pa ostali bili bolje vidni. Ne vem, kaj ostali menite? Jaz na to gledam tako.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #4 : 13 Marec 2006, 23:06:23
Hehhee... morm rečt da so tvoji argumenti močni ...

bi pa tut jest prosu če še kdo izraz svoje mnenje glede tega.

Lp, Črt



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #5 : 14 Marec 2006, 15:50:19
Zoe je začela, pa bi bilo fino, če bi še kdo drug dal kakšen predlog. Mogoče ne samo glede foruma ampak tudi glede portala. Kaj se vam zdi, da manjka, kaj bi dodali, spremenili, ... dajmo možganska nevihta in z predlogi na dan. ;D

Lp nina



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #6 : 14 Marec 2006, 16:26:54
Meni se zdi, da je bil podoben predlog že nekje - dobro bi bilo urediti podforum o pasmah. Sedaj je vse skupaj malo mešano na žaru - delitev po fci grupah ne bi bila slaba. Ali pa kaj drugega - nekako se mi ne zdi pregledno, kajti v temah, kjer se nič ne piše, se sčasoma premakne daaaaleeeč nazaj in potem nekako zatone v pozabo - posledično je za novega uporabnika težje najti želeno temo (se ne spomni vsak oz. ne opazi vsak, da ima podforum več strani).

Evo - to je bila prva stvar, ki mi je padla na pamet.  :-[


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #7 : 14 Marec 2006, 16:31:57
Meni se zdi, da je bil podoben predlog že nekje - dobro bi bilo urediti podforum o pasmah. Sedaj je vse skupaj malo mešano na žaru - delitev po fci grupah ne bi bila slaba. Ali pa kaj drugega - nekako se mi ne zdi pregledno, kajti v temah, kjer se nič ne piše, se sčasoma premakne daaaaleeeč nazaj in potem nekako zatone v pozabo - posledično je za novega uporabnika težje najti želeno temo (se ne spomni vsak oz. ne opazi vsak, da ima podforum več strani).

Evo - to je bila prva stvar, ki mi je padla na pamet.  :-[

Ja na tem že nekako delamo, samo se ne moremo odločit ali delitev po FCI, pa ga nevedni ne najdejo, ker ne vedo vsi v katero FCI grupo paše katera pasma, ali pa delitev po abecedi, kar pa ima spet svoje slabosti :-\ bomo se probali odločit, kaj bo bilo najbolje za vse.

Lp nina



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #8 : 14 Marec 2006, 16:38:47
Bi se dalo razdeliti po črkah, pa da je vse še vedno en sam pregled, zgoraj pa možnost, da klikneš na črko in se ti zvrstijo pasme, ki so na tisto črko. Ugotovila sem namreč, da pri forumih, kjer je vse popredalčkano, ne pogledam nič drugega kot samo neko ozko področje, če pa je nekaj tem na vrhu, pa se ponavadi sprehodim med večimi.


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #9 : 14 Marec 2006, 16:39:04
Ja na tem že nekako delamo, samo se ne moremo odločit ali delitev po FCI, pa ga nevedni ne najdejo, ker ne vedo vsi v katero FCI grupo paše katera pasma, ali pa delitev po abecedi, kar pa ima spet svoje slabosti :-\ bomo se probali odločit, kaj bo bilo najbolje za vse.
To je res - se spomnim, ko sem dobila Astorja - nisem imela pojma kaj je FCI - kaj šele, da so pasme razdeljene po grupah.  ::) :-[
Se pa da to rešiti, če se pod naslov podforuma (torej npr: FCI II) napiše katere pasme spadajo (npr: FCI II Pasme: Bernski planšarski pes, Bernardinec, Nemška doga, Novofundlanec, Nemški bokser.... etc)



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #10 : 14 Marec 2006, 16:39:20
Ja jaz sem tudi za to,da se pasme razvrstijo po FCI skupinah.In da se nato na portalu naredi še en...hmmmm,kako bi temu rekli...seznam katere pasme približno so v kateri FCI (npr. FCI 2---pinči,molosi,šnavcerji in švicarski planšarski psi (novofundlandec,berenski planšarski pes,rottwailer,nemška doga...))...tako,da vsaj na približno vidiš katere pasme sodijo v katero FCI in se po tem že da sklepati.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #11 : 14 Marec 2006, 16:56:12
Jaz se tudi strinjam s tole razvrstitvijo pasem po FCI grupah ali podobno... ;) Spodaj pa samo napisali kaj spada pod omenjeno FCI skupino...Če pa še jaz priznam, sem na za četku tibetanske španjele dajala v FCI V. ... :-[ :P Ampak, če bi pa odspodaj pisalo vsaj splošno katere pasme kam bi se pa že poznalo in bi bilo tudi lepše razvidno,.. ;)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #12 : 14 Marec 2006, 18:14:55
Aha, še nekaj sem se spomnila, glede portala, oz. chata...Lahko bi se zmenili za en dan in vsaj približno uro, pa bi imeli vsak teden drugo temo na urniko in bi malo klepetali, no, ampak to že ni več kaj prida predlog, samo ideja... ;)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #13 : 14 Marec 2006, 19:01:41
tudi jaz se strinjam,da se pasme razvrsti po FCI...tisti pa ki ne bodo vedeli kaj hudiča je to bo sigurno odpru in poglej poglej moja pasma spada pa sem pa sem...tako nekako sem se naučila jaz in z tem nimam nobenih problemov.

definitivno pa podpiran predlog zoe glede zavetišča horjul, da ima podforum, ker npr. zdaj ko sem jaz bolj odsotna in ko na hitro priletim za 10minutk je tam vse zmešano, pomešano itd. in potem po možnosti mislm, da na 2 strani so pa itak še stari posti itd. ubistvu je pa prav tako novo! zelo dober predlog!

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #14 : 14 Marec 2006, 19:12:05
definitivno pa podpiran predlog zoe glede zavetišča horjul, da ima podforum, ker npr. zdaj ko sem jaz bolj odsotna in ko na hitro priletim za 10minutk je tam vse zmešano, pomešano itd. in potem po možnosti mislm, da na 2 strani so pa itak še stari posti itd. ubistvu je pa prav tako novo! zelo dober predlog!

lp

to je že urejeno. Prav tako pod forumom Vzreja je podforum legla...

Lp nina



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #15 : 14 Marec 2006, 19:52:34
No, malo glupa ideja , ampak zdravje bi lahko  spremenili v težave in bi bile potem pač psihične pa zunanje-fizične razdeljeno



big guy

  • *
    • Prispevkov: 65
    • Točke: 2
  • I have a soft spot for animals...
Odgovori #16 : 14 Marec 2006, 23:12:22
živjo

pa še nekaj z naše strani. Mi se tudi strinjamo da bi se pasme razvrstile po FCI skupinah. Kar se zdravja tiče bi bile teme oz. podforumi npr.presnova-prebava, srce in obtočila, mišice in kosti, živčni sistem (se pravi nevrološke težave), koža (dermatologija), nalezljive bolezni......,potem tudi pri negi psa bi bili lahko "podforumi" da bi bilo vse bolj pregledno saj je trenutno vse "nametano". :P
Sedaj je tako, da imamo glavni naslov teme in v njemu en kup posameznih tem, vse skupaj pa je zelo nepregledno za nekoga , ki išče neko konkretno informacijo. Po mojem manjka ta vmesna stopnja (podforumi oz. neke širše skupine), ki bi nas usmerila v tisto kar iščemo in bi dala celotnemu forumu neko preglednost.

čau

Petra


big guy

  • *
    • Prispevkov: 65
    • Točke: 2
  • I have a soft spot for animals...
Odgovori #17 : 14 Marec 2006, 23:17:27
aja pa še to sem pozabila  >:(, sem vidla da je glavni naslov teme oprema in nega, mogoče bi bilo boljše da bi bile to dve različni temi oziroma vsaka zase. Oprema o vseh pripomočkih , nega pa o negi dlake, zob, bla bla bla


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #18 : 14 Marec 2006, 23:27:26
100 % se strinjam z vsemi, čas je da naredite red, ker forum raste bolj k gobe tako da res postaja vse bolj nepregledno  ;D



lp

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #19 : 15 Marec 2006, 00:21:11
Jaz pa predlagam da se forum Učenje spremeni v Vzgoja in šolanje. Se mi zdi bolj primerno ime, ker tam dejansko niso samo teme o učenju psov, ampak tudi o vzgoji, kar pa ni isto kot šolanje. Se seveda povezuje, zato je prav da to ostane en forum. Poleg tega pa se beseda učenje pa se bolj reko uporablja v kinologiji v takem smislu. Psa vzgojimo in šolamo, ne pa učimo. :)
No ja, se pa lastniki učimo pravilnega dela s psom, torej bi lahko bil naslov foruma Vzgoja, šolanje in učenje.

Tudi jaz sem za razporeditev po FCI skupinah, samo da sploh ni treba napisat FCI 1, FCI 2,... Ampak samo Ovčarski in pastirski psi, Velike pasme in drugi molosi (ali kaj je že)... Za nas, ki vemo kaj je to FCI grupa in v katero grupo spada kakšna pasma, ne bo problem kliknit na 5. okenček, čeprav ne piše FCI 5.
Po abecedi se mi ne zdi fer do pasem na V, Z, Y, U... Bodo vedno čisto spodaj. Pa še lahko se pojavijo problemi o pravilnem imenu... Recimo pri švicarskem belem ovčarju... nekdo bo mislil da je samo beli ovčar, ali pa kanadsko-beli ovčar... in iskal pod napačnimi črkami. Pa škotski ovčar in dolgodlaki škotski ovčar... ::)

Pa pri opremi in negi mi je hecno, ker je tam tema o jajcih, ki so hrana. ;D Je pa res da se te tri teme kar tesno povezujejo.

lp, rina

Los je car!


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #20 : 15 Marec 2006, 15:13:26
Moj predlog pa je,da se ne da menjavat nickov.Nekateri jih potem menjajo kar 1× tedensko itd.. Sem nekaj časa tuhtala kdo je **Jackie**(preden se mi je odprla prikazna slika-in preden so se naložile vse ostale stvari oz podatki),no sem potem ugotovila da je Kancha .
Se pa strinjam glede podforumov pri pasmah zdravju vzgoji...da bo vse 'tipitopi'  :)

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #21 : 15 Marec 2006, 18:49:05
Ja, to gre pa tudi meni malo na živce, zdej se grejo vsi neki s temi (*) zvezdicami ::). Mogoče bi bilo to malo preveč, da se onemogoči menjavanje nickov za vedno, lahko je omejeno na enkratno zamenjavo, ampak še vedno se lahko vrneš na prejšnjega (če se to sploh da tko naštimat ::)).
 
Sem pa tudi jaz za razvrstitev pasem po skupinah, da pa bojo ljudje vedeli kam spada kakšna pasma, se lahko odpre še eno temo, kjer bi bilo napisano kaj vsebuje ta FCI skupina ;).

Lp



Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #22 : 15 Marec 2006, 18:56:23
Za nicke bi se dalo tudi tako zmenit, da se menjava onemogoči. Če ima pa kdo kakšno veliko željo pa pač pošlje Nini ali Črtu ZS. Če se da, seveda. Ker tudi mene moti, da nekateri menjavajo nicke. Je tudi malo problem če recimo v eni temi pišeš nekomu odgovor na neko vprašanje in napišeš recimo: Mašy, blabla... in da jaz potem nick spremenim v nekaj drugega in nekdo bere pa sploh ne ve komu je namenjen odgovor če ne ve kaj sem bila prej. Upam, da je jasno kaj želim povedati. :)

Sicer pa sem tudi jaz za podforumčke pri pasmah. ;)

Lp




trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #23 : 15 Marec 2006, 19:43:03
Ekola... prvi ukrep uveden na željo večih uprabnikov :D

Od sedaj naprej je mogoče spreminjati svoje prikazno ime samo tako da željo naslovite name ... pa še to je fino če navedete utemeljen razlog za spremembo  8)
Je res zoprno če en dan odgovarjaš Sari.. drug dan pa neki čudni spakedravščini :D (ne leti na nobenega osebno)

Lp, Črt



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #24 : 15 Marec 2006, 21:20:48
Jaz sploh nisem vedela, da se da spreminjati nick.  :-[ Sem navajena še bolj konzervativnih forumov, kjer je bil prvi nick dokončen in pika.  ;D Mi je pa takšen sistem (da si ne moreš spreminjati nicka) bolj všeč - iz istih razlogov, kot so že bili napisani: tako je omogočena boljša in večja preglednost.  ::)

Drugače pa se strinjam z razdelitvijo določenih podforumov še na dodatne podforume (npr: zdravje, oprema in nega - žal to ne gre vedno skupaj; npr: pesjak nima veze s razčesavanjem dolgodlakega psa  ;) ).

V bistvu je meni osebno pomembna PREGLEDNOST foruma. Da ne iščem nečesa kot nora in da se ne "pretepam z iskalnikom", ker ni našel tistega kar jaz iščem.  ::)
Je pa res, da je preglednost širok pojem...

Torej trenutni predlogi katere absolutno podpiram (razen če pade še boljša ideja):
- 1 nick
- brez slik in celih spisov v podpisih (po mojem mnenju ni namen foruma načičkanost, ampak funkcionalnost)
- razdelitev podforumov
- omejeno število smeškov na sporočilo (kar vem, da je težko doseči - sem že sama o tem enkrat pisala)
- več moderiranja (v smislu nadzorovanja, da ne prihaja do smetenja tem - roko na srce - do tega prihaja velikokrat - in najbrž tudi sama kdaj to počnem, ampak nesmiselni posti vržejo temo iz tira, kar pa spet ovira preglednost)



Lp,
M


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #25 : 15 Marec 2006, 21:42:48

- več moderiranja (v smislu nadzorovanja, da ne prihaja do smetenja tem - roko na srce - do tega prihaja velikokrat - in najbrž tudi sama kdaj to počnem, ampak nesmiselni posti vržejo temo iz tira, kar pa spet ovira preglednost)

Ti si pa res eno zahtevno " dete" ;D :o :P

Lp nina



S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #26 : 15 Marec 2006, 21:44:15
Jaz bi rad pohvalu nino in črta ter zoe pri odličnem moderiranju in hitri, strokovni pomoči .




Lp

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #27 : 15 Marec 2006, 21:53:28
Ti si pa res eno zahtevno " dete" ;D :o :P
Jaa  ;D :-[
Ma, ne me narobe razumeti - super moderirate. Za 3 ljudi je dela definitivno preveč - zato tudi razumem situacijo. Sem pa samo dala predlog - saj je to namen te teme a ne?  :P :-[
Sama sem bila včasih moderatorka na forumu, ki je imel cca 5000 uporabnikov in ulala sporočil (točnih podatkov ne morem povedati, ker je prišlo enkrat do sesutja baze in izgube pol leta prispevkov) - in, da je bil red smo garali kot norci.  ;D ;D In očitno sem tam tako zelo vzljubila preglednost in red. Kaos preganjam.  8) :P  ;D


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #28 : 15 Marec 2006, 21:59:13
Jaa  ;D :-[
Ma, ne me narobe razumeti - super moderirate. Za 3 ljudi je dela definitivno preveč - zato tudi razumem situacijo. Sem pa samo dala predlog - saj je to namen te teme a ne?  :P :-[


Ja ja, saj moje je bilo rečeno čisto v hecu ;D

Je pa zanimivo, da tema kritike in pohvale obstaja že skoraj od prvega dne tega foruma, pa so se notri nabrale same pohvale, potem vas pa človek malo v rit brcne za kritike pa se le najde kaj, čeprav so na začetku vsi raje tiho... in rečejo ah saj je ok.ampak boljši smo (vsi skupaj ne samo mi trije kot moderatorji)  lahko samo z kritiko. Tako, da kritike so bolj dobrodošle kot pohvale, čeprav tudi pohvala prija (hvala SIb :-* ;)).

Lp nina



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #29 : 15 Marec 2006, 22:03:40
Je pa zanimivo, da tema kritike in pohvale obstaja že skoraj od prvega dne tega foruma, pa so se notri nabrale same pohvale, potem vas pa človek malo v rit brcne za kritike pa se le najde kaj, čeprav so na začetku vsi raje tiho...
Mah - a veš - to je tako kot knjiga pritožb - povečini sameva nekje zaprašena.  ;D
Ok - če priznam, sama te teme še videla nisem, dokler ni Črt ponovno "opozoril".
Mogoče pa samo imate bolj zahtevne člane, da sedaj pada več predlogov ;)  ::)