Še predlogov

zoe · 68493

zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #30 : 15 Marec 2006, 22:05:02
Se mi zdi, da je samo treba začeti z idejami. Ne se bat pesjanarji, s predlogi na dan  :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #31 : 15 Marec 2006, 22:09:03
Hhehehe sycthe ...
kot si verjetno opazila se je nina hecala :D Je pa res da je dela kar veliko, še posebej zato ker z nino pregledujeva vsak vse poste + zoe pregleduje ostale živali (bo se treba mal organizirat ;))
Izgleda da bo res potrebno kmalu "zaposliti" še kakšnega moderatorja ;) Že malo razmišljam komu bi ponudil.. oz. da bi uvedel nekakšne nadzornike ki bi poročali o sumljivem dogajanju in priporočali ukrepe, tako pozitivne kot negativne.

Glede ostalih idej se bodo slej ko prej uvedle ... glede pasem mi je najbolj všeč ideja da bi bili FCI podforumi z opisom kaj v ta podforum spada (približno), potem pa bi se še sestavilo abecedne spiske pasem, ki bi bili objavljeni nekje blizu, tako da bi laiki brez problema našli svojo pasmo.
- 1 (oz. utemeljena sprememba) nicka je že uvedena
- Omejitev vsebine v podpisih bo tudi uvedena (nažalost so nekateri podpisi res preveč moteči in človeka ki prebira forum dobesedno zmedejo)
- Glede smeškov je pa res težko ... nažalost se ne da narediti tako da bi bilo recimo dovoljeno 1 smešek na 50 znakov :D

Lp, Črt



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #32 : 15 Marec 2006, 22:15:09
Hhehehe sycthe ...
kot si verjetno opazila se je nina hecala :D Je pa res da je dela kar veliko, še posebej zato ker z nino pregledujeva vsak vse poste + zoe pregleduje ostale živali (bo se treba mal organizirat ;))


Heh Zoe pregleduje od začetka tega tedna vse in ima pravico ocenjevanja vaši sporočil, tudi drugje po forumu :P Pazite se ;D sva danes na "kavici" delali bojni načrt ;D ;D

Glede smetenja tem pa... karkoli rezati in premikati je težko, če se vsaj en staveka navezuje na vprašanje ali problemetiko oz. ko nekdo že replicira tistemu, ki sprašuje in tistemu, ki smeti temo v iste odgovoru. Odgovorov žal ne more deliti in potem nastane luknja če izločim samo en odgovor. Tukaj mislim, da rešitve ni in morate na smetenje čim bolj paziti sami 8) Obširnejša smetenja pa ponavadi pospravimo :P

Lp nina



big guy

  • *
    • Prispevkov: 65
    • Točke: 2
  • I have a soft spot for animals...
Odgovori #33 : 15 Marec 2006, 22:22:43
Zoe: sej ideje so, skupaj je samo vse zelo nepregledno in forum potrebuje "stilsko preobrazbo", ki bo pripomogla k večji preglednosti in lažjemu dostopu do iskanih informacij. Tako kot smo že nekateri napisali potrebno je več "podforumov"

Čau

Petra

A so smeškoti res tako moteči?


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #34 : 15 Marec 2006, 22:34:06
Zoe: sej ideje so, skupaj je samo vse zelo nepregledno in forum potrebuje "stilsko preobrazbo", ki bo pripomogla k večji preglednosti in lažjemu dostopu do iskanih informacij. Tako kot smo že nekateri napisali potrebno je več "podforumov"

Se popolnoma strinjam. V mislih sem imela to, da prej ni bilo predlogov ;)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #35 : 15 Marec 2006, 23:08:35
Ful dobro to, da ste ukinili spreminjanje nickov :-*
Tudi meni je slo na zivce.

battito animale


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #36 : 15 Marec 2006, 23:11:24
A so smeškoti res tako moteči?
Ko je sporočilo, kjer sta napisani 2 besedi in 15 smeškov, je zame res moteče.  ::)


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #37 : 15 Marec 2006, 23:21:40
Glede smetenja tem pa... karkoli rezati in premikati je težko, če se vsaj en staveka navezuje na vprašanje ali problemetiko oz. ko nekdo že replicira tistemu, ki sprašuje in tistemu, ki smeti temo v iste odgovoru. Odgovorov žal ne more deliti in potem nastane luknja če izločim samo en odgovor. Tukaj mislim, da rešitve ni in morate na smetenje čim bolj paziti sami 8) Obširnejša smetenja pa ponavadi pospravimo :P
Zelo relativno. Jaz osebno raje prenesem 1 stavek za katerega ne vem kam ga naj vtaknem, v drugače jasnem in relevantnem sporočilu, kakor pa smeti vsepovsod.
Mogoče, da sem malo preveč "stroga" - vendar imam tak način dela že v krvi.  :-[ Mi smo sporočila, ki so bila deloma OK in deloma popolnoma smetenje (ali žaljenje - etc), enostavno popravili in spodaj dodali komentar, kateri moderator je brisal in zakaj je brisal. Tako je bilo jasno, da je bilo v sporočilu nekaj popolnoma neumestnega in da če se najde stavek, za katerega nam ni jasno kam gre, je to posledica editiranja.
Da ne bo pomote - ne govorim o diktatorski cenzuri, ampak o nekem smiselnem in funkcionalem urejanju v določenih primerih.
In če sem iskrena - večkrat se je zgodilo, da je kar celo sporočilo letelo ven, ker zelo redko kdo v enem sporočilu napiše nekaj OK in nekaj "smetečega". Pa je bil to resnično obsežen forum - kar pa bo pesjanar slej ko prej postal. In če gledam v kontekstu širitve - bi bila slej ko prej smiselna nekakšna pravila obnašanja - in ne zgolj okvirna.

Ok - Ninci in Črt - če mislita, da se moram ustavit s svojim pametovanjem mi samo recita.  :-[


marc

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 3
  • Eros
Odgovori #38 : 16 Marec 2006, 00:49:04
Moj predlog je, da bi bila na koncu okna spodaj ena puščica, ki te vrne na vrh strani (okna). Ker, če je v oknu 30 post-ov moraš 3 dni skrolat do vrha. LP



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #39 : 16 Marec 2006, 06:48:35
Hmm, spodaj je hop!! Samo da si pač izbereš eno temo pa pol hopsaš   :D ;)



marc

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 3
  • Eros
Odgovori #40 : 16 Marec 2006, 07:07:02
Ja, saj tale HOP že kdaj prav pride, samo to ni tisto, kar bi jaz rad. Skratka, puščica spodaj, ki te vrže na vrh, in ena na vrhu, ki te vrže na dno, če želiš recimo takoj videti zadnji post. Point je v tem, da s čim manj klikanja prideš do željenega rezultata. Mislim, da se to ponavadi tako naredi, če so dooolga okna. LP



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #41 : 16 Marec 2006, 10:32:25
Jaz bi predlagala, da se pod forum Dogodki doda podforum Razstave, ker jih je zadnje čase vedno več, in je potem vse zmešano z ostalimi dogodki.

Lp, Urša

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #42 : 16 Marec 2006, 15:19:31
Tole z nicki je super.Glede moderiranja pa jaz predlagam,da ima "zavetiščni boks" posebnega moderatorja pa je že manj dela...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #43 : 16 Marec 2006, 15:24:41
A bi lahko mogoče imeli za prihajajoča in trenutna legla poseben forum, ne pa da je skupaj s temami o brejosti in kotitvi? Bi se še komu zdelo to smiselno?

lp
mi smo absolutno za  :)



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #44 : 16 Marec 2006, 20:36:14
Hy!

Ja tudi men je ta predlog o nickih všeč ;).No, čeprav sem jst eden tistih, ki smo si že večkrat nick menjali... :-\...
LOL!

Ja administrator za "zavetiščni boks"---> predlagam enega "starejšega", ki ima kaj "pameti v glavi"oz., ki piše smiselno in, da ve kaj piše :D :D.


lp Jure


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #45 : 17 Marec 2006, 18:07:47
Oj! Jst bi pa predlagala, da bi bila posebej opisi pasem in posebej debate o pasmah, ker če hoče nekdo pač samo podatke ozr. hoče vedeti nekaj o pasmi, če se recimo ravno odloča za nakup ali pa ga pač zanima (velikost, teža, značaj itd.)bo pogledal v opise pasem, če hoče vedeti izkušnje lastnikov pa kej podobnega pa bi pogledal v debato o pasmah (sej vem da je to mal teži sam bi bilo pa veliko bolj pregledno :) ) Sam en tak moj predlog :)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #46 : 17 Marec 2006, 18:39:04
kanchy : PaSme.

Lp nina



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #47 : 17 Marec 2006, 18:42:20
Ups!! :-[ Joj sem čist pozabila na to :) Sory :-\



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #48 : 19 Marec 2006, 20:51:55
Takole razstave so med dogodki dobile svoj podforum, prav tako briketirana in konzervirana hrana med Hrano. Učenje je bilo spremenjeno v vzgoja in šolanje. Prihaja še razdelitev pasem najverjetneje po FCI-ju in opis posamezne FCI skupine.

Razdelili bomo tudi zdravje in po vsej verjetnosti vzgojo in šolanje... vse ob svojem času ;) Ste nam pa z predlogi dali kar nekaj novega zagona.

Zdaj pa.. še predlogi za portal. Kaj manjka, kaj je odveč in česa si nadvse želite. Dajmo. Brain storming :o ;D

Lp nina




newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #49 : 19 Marec 2006, 22:10:26
Jaz bi na portal dodala še eno rubriko, tako v smislu aktualno ali kaj podobnega, kjer bi se objavljajo prihajajoče pesjanarske dogodke (razstave, tekme, prireditve, predavanja...) in pa še kakšen koledarček zraven (tako, kot je na forumu).  ;D  Pa seveda, bi se potem lahko objavljalo tudi poročila iz teh dogodkov...  ;D

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #50 : 19 Marec 2006, 22:19:41
Za portal bi predlagala več člankov o zdravju. Vem, da jih je težko napisati/dobiti - ampak bili bi fuuull koristni. Sploh za kakšne splošne težave (driska - to že je, čiščenje/vnetje ušes, alergije...).


Rubrika Kam... bi lahko bila bolj opazno/razločno označena (boljši/bolj razdelan naslov ali pa zgolj bolj opazen). Ko sem sama prvič prišla na ta portal - se rubrike Kam sploh nisem dotaknila, ker sem mislila, da je to kakšen vodič po strani ali pa kaj podobnega.  :-[ In me ni zanimalo.
Tako bi lahko Kam h veterinarju spadalo pod zdravje (seznam veterinarskih klinik ali kaj podobnega)

Naslovna (prva) stran portala
bi bila lahko bolj pisana/aktualna in bi bila rubrika "O nas" zgolj rubrika - tam nekje na zadnjem mestu oz. bolj v skrajno desnem kotu (pa ne, da vajine/vaše zasluge za ta portal niso pomembne - ampak na večini portalov je to razporejeno bolj na koncu - zgolj za tiste, ki si to želijo pogledati).
Tako bi na prvi strani portala lahko bili navedeni trenutno aktualni oglasi za izgubljene/najdene (kar že je) + opomba foruma + navedeni zadnji članki (predstavitve pasem, o zdravju...) + navedba kakšnih prihajajočih aktualnih dogodkov.... etc. Prostora je veliko :)

Pri rubriki Hrana bi bile lahk prispevek še o ostalih potencialno nevarnih snoveh/substancah/stvareh za psa (ne samo rastline).
Ni pa mi čisto jasno kaj dela prispevek "Mali mačji zapuščenčki" pod Hrano - ok razumem, da se govori tudi o tem kako hraniti male mačje zapuščenčke - ampak ni samo o tem. Mogoče bi bilo že dovolj, da se spremeni naslov tega prispevka (npr: hrana za mačje zapuščenčke).

Ok - Ninci & Črt - saj sem že rekla - če preveč pametujem, me kar ustavita.  :-[ ;D


Lp,
Mojca


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #51 : 19 Marec 2006, 22:26:14
Btw: vidim, da ste napisali (oz. Ninci je napisala) pravila obnašanja in sodelovanja na forumu. Mogoče bi bilo bolje, da so ta pravila navedena kot prvi post/sporočilo oz. boldana tema, kajti sedaj sta v tej temi 2 sporočila (prva okvirna navodila za pisanje in druga konkretna pravila, katera sklepam, da se bo sproti po potrebi dopolnjevalo).
Pa tudi mogoče bi bilo bolje, da se mesto za pravila obnašanja na forumu najde kje drugje (drug del foruma), kot pa Mnenja in Tehnika (to berejo zgolj tisti, ki imajo tehnične težave ali kakšno konkretno kritiko/pohvalo, medtem ko bi pravila morala biti jasna in vidna vsem - oz. bi jih morali prebrati vsi in ne zgolj tisti, ki "naletijo" na to temo).


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #52 : 19 Marec 2006, 22:38:38
Scythe, vsi predlogi so dobrodošli  :D

Citiraj
Ni pa mi čisto jasno kaj dela prispevek "Mali mačji zapuščenčki" pod Hrano - ok razumem, da se govori tudi o tem kako hraniti male mačje zapuščenčke - ampak ni samo o tem. Mogoče bi bilo že dovolj, da se spremeni naslov tega prispevka (npr: hrana za mačje zapuščenčke).

Je tudi poseben prispevek o hrani za zapuščene mladičke  ;). Tele mačje zapuščenčke bi verjetno res veljajo dati kam drugam, samo kam?  :-[

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #53 : 19 Marec 2006, 22:50:52
Vidim da ste malo preuredili in popredalčaki tale forumček...  Zelo fino. Pohvale moderatorski pesjanarski ekpi! ;)

lp, rina

Los je car!


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #54 : 19 Marec 2006, 22:56:43
Je tudi poseben prispevek o hrani za zapuščene mladičke  ;). Tele mačje zapuščenčke bi verjetno res veljajo dati kam drugam, samo kam?  :-[
Kakor sem jaz razumela prispevek o hrani za zapuščene mladičke - je to bolj za pasje mladiče, ki jih najdemo zapuščene in ne za mačje. Tako da se mi zdi prav, da je poseben prispevek o hrani/negi mačjih zapuščenčkov - ampak bi mogoče pasal kam drugam ali bil drugačen poimenovan, kajti pod sedanjim naslovom ne paše v rubriko hrane (po mojem mnenju).


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #55 : 19 Marec 2006, 23:07:52
Aha, se strinjam ja. Glede prispevka o hrani zapuščenih mladičkov, sem bila pa prepričana, da je napisan za mačje mladičke  ;D pa vidim, da je za kužke...

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


marc

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 3
  • Eros
Odgovori #56 : 20 Marec 2006, 00:21:09
--->  --->  --->  --->  :'( Kaj pa moje puščice? :'( <---   <---   <--- <---



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #57 : 20 Marec 2006, 08:19:11
--->  --->  --->  --->  :'( Kaj pa moje puščice? :'( <---   <---   <--- <---

Pridejo ;) No vsaj upam, da pridejo ;)

Scythe..  ;D ;D ti kar piši, temu je ta tema namenjena, saj potem predloge še mi na naših "sestankih" razdelamo in razmislimo do konca kako in kaj ;)

Lp nina



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #58 : 20 Marec 2006, 21:10:48
Ekola... nova pridobitev foruma :D
Uspelo mi je skupaj sestaviti in vprogramirati gumbke za Gor in Dol ...  da bo marc (in verjetno še kdo) vesel  8)

Če jih kdo ne opazi... se nahajajo poleg gumba Natisni ;)

Lp, Črt



marc

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 3
  • Eros
Odgovori #59 : 20 Marec 2006, 22:22:29
SUPER. Sem glih pogledu na desno in glej kaj vidim.  :o Gor in Dol.
Hvala lepa za uslišano prošnjo.  ;) Pride zelo prav.