Cortaflex kapsule

aya · 8363

aya

  • spacey
  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
  • Enkrat AmStaff - vedno AmStaff !
: 22 Marec 2012, 14:00:27
Pozdravljeni,

zanima me, če ima kdo izkušnje z omenjenim izdelkom - Cortaflex kapsule?
Imam psičko, ki si je poškodovala koleno (meniskus) in zelo priporočljivo bi bilo, da bi jemala glukozamin in hondroitin sulfat, pa je žal alergična na govedino, ki je po večini edini vir hondroitin sulfata.

Za Cortaflex kapsule pa nisem nikjer zasledila iz česa so beljakovine in maščobe sploh pridobljene.

Za vsako pomoč in info, bom izredno hvaležna.

Hvala in lep pozdrav!
spejsi

R.I.P. Aya
LunAya


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1 : 22 Marec 2012, 14:16:55
Za Cortaflex sicer ne vem, ampak obstajata glukozamin in hondroitin za ljudi, pridobljena iz morskih virov. Npr:

http://www.healthspan.co.uk/glucosamine-supplements/chondromax/productdetail-p300-c142.aspx



aya

  • spacey
  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
  • Enkrat AmStaff - vedno AmStaff !
Odgovori #2 : 22 Marec 2012, 20:40:29
Hvala kalsang, sem si spravila link. Mogoče pa bom naročila, če nič drugega ne dobim pri nas. ;)

R.I.P. Aya
LunAya


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #3 : 23 Marec 2012, 13:23:26
Pravkar sem naletela na tole:

http://www.kosmatincki.si/prehranska-dopolnila/102-canis-gelenk-vital-250-g.html

Mogoče tudi pride prav?

Vsekakor želim tvoji psički čim prejšnje okrevanje.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #4 : 23 Marec 2012, 13:50:16



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #5 : 23 Marec 2012, 13:53:40
Izdelki na Healthspanu so res odlični, ampak žal je Flexi Joints na osnovi govedine, ayina psička je pa nanjo alergična...



aya

  • spacey
  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
  • Enkrat AmStaff - vedno AmStaff !
Odgovori #6 : 23 Marec 2012, 19:02:37
Izdelki na Healthspanu so res odlični, ampak žal je Flexi Joints na osnovi govedine, ayina psička je pa nanjo alergična...
Ja res je.
Iščemo izdelek, ki NI na osnovi govedine.
Sicer pa hvala za pomoč.

R.I.P. Aya
LunAya


Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #7 : 25 Marec 2012, 09:00:21
Moj kraševec Feld je po erlihiji, malo pa tudi zaradi starosti, zelo težko hodil pa tudi nekako brez prave volje je bil. Na veterini so mi svetovali, naj naredim kuro najprej s Corta Vetom ter nadaljujem s Cortaflexom. Po teh kapsulah se je prerodil, postal je ves živahen in poskočen. Enako je bilo tudi z maminim višavskim terierjem-ki je tudi alergičen na govedino pa ni bilo težav.
Iz česa so beljakovine pridobljene pa, žal, ne vem, mogoče bi veterinarji kaj več vedeli.


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #8 : 25 Marec 2012, 13:28:33
Na cortaflex joint care prašku piše, da so beljakovine iz tkiva sesalcev, ni pa opredeljeno iz katerih.



aya

  • spacey
  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
  • Enkrat AmStaff - vedno AmStaff !
Odgovori #9 : 26 Marec 2012, 10:19:36
Na cortaflex joint care prašku piše, da so beljakovine iz tkiva sesalcev, ni pa opredeljeno iz katerih.
Sem videla ja, hvala!

Zdej sem uspela stopiti v kontakt z zastopniki za Slovenijo in mi bodo poslali nekaj kapsul za probat, ker ne upam naročit. V kolikor se izkaže za dobro, jih pa bom mirne vesti. :)

R.I.P. Aya
LunAya


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 05 April 2012, 07:20:03
Jaz sem bila najbolj zadovoljna s temi:
http://www.healthspan.co.uk/pet-health/flexi-joints-for-dogs/productdetail-p3196941-c3182.aspx

Jaz zase vse vitamine kupujem tu, sem zelo zadovoljna. Me pa zanima,če kdo ve zakaj so te zgornje tako cenejše od npr. teh http://www.entirelypets.com/chii2tach.html Razlika v ceni je več kot očitna? Paj je tudi razlika v kvaliteti tako velika, da se razlika v ceni upraviči?

Once you go boxer, you never go back :)


Tashaa

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 09 Oktober 2013, 10:45:29
Pozdrav vsem

Našla sem tole temo o cortaflexu in sem se odločila, da bom kar napisala še naš problem, da vidim ali ima še kdo od vas podobno izkušnjo.

Imamo tibetansko terierko, posvojeno iz zavetišča in ima 13 let. Pred kakšnim mesecem so ji kar naenkrat odpovedale zadnje tačke in smo jo odpeljali na veterino. Tam so ugotovili močno vnetje mehurja in kristale, tako da je dobila antibiotike in smo zadevo uspešno odpravili :) Naša Bina je bila po tem, ko jo ni več bolelo, kot nova.

Ker pa je že starejša gospodična in z zadnjimi tačkami že malo na trdo hodi, sem ji kakšen mesec nazaj kupila cortaflex kapsule in začeli smo z jemanjem pri obeh psih. Razlika je opazna. Psička spet skače, teče, spet rada hodi na sprehod, a tu pridemo tudi do slabe plati zgodbe, saj je neizmerno sitna. Ne vem kako naj to opišem...nonstop hodi, išče nekaj, voha, laja, hoče ven, pije, je, itd., z drugimi besedami ne da miru ne čez dan, še manj pa čez noč.

Ko hoče ven, gre normalno lulat, malo prevoha, se sprehodi in pride nazaj notri, ampak ne gre spat, tako kot je to počela prej, temveč se spet vsede pred vrata in laja in sitnari za ven. In to se ponavlja večino dneva in vsako noč, tako da več ne vemo kaj naj. Začeli smo sumiti na cortaflex, a nismo prepričani, saj pri drugem psu ni takšne reakcije, res pa je da je veliko večji in težji od nje.

Bi mi lahko kdo pomagal s kakšnim nasvetom in ali je že kdo imel podobno izkušnjo? Ne vem, kam naj se s tem problemom obrnem.

Hvala in lp



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #12 : 09 Oktober 2013, 11:33:37
Zdej opcija je tudi, da je zunaj nekaj kar jo moti (jež, mačke....). Ste probali zamotit z učenjem trikov, dat hrano v konga ali kako drugo igračo, da ima več opravka v hiši.
Jaz bi najprej šla nazaj veterinarju za "menedžerski pregled" -krvna slika, urin, ledvice, jetra, preverit srce, slikala hrbtenico, UZ trebušne votline.
Kdaj je bila nazadnje razglistena? Kakšno ima prehrano ( % beljakovin, maščob, OH).
Predvidevam da Cortaflex dozirate po navodilih?

Naš tastar pes je bil ultra siten za hrano-problem v tem, da telo žal ni več toliko izkoristilo in je hitro izgubil občutek sitosti- spremenit futer, več beljakovin in manj OH. + razdelit obrok, da je še kak priboljšek sem in tja dobil.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #13 : 09 Oktober 2013, 11:43:23
A zgleda kot da se ne počuti dobro in ji nekaj fali ali je preprosto spet polna energije, ker je (predvidevam) ne boli več? Če prvo, je vsekakor treba odkriti vzrok, pri drugem pa psičko načrtno zaposlite in utrudite s trikci, igro, igračami.. če rada išče ji v stanovanju skrivajte priljubljeno igračo in se bo med iskanjem vsaj malo zaposlila. Sej sprehajate jo, kajne? Ni sam da bi na potrebo ven hodla, drugače pa počivala cel dan?



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #14 : 09 Oktober 2013, 11:52:48
Mislim, da to ni zaradi Cortaflexa.



Tashaa

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 09 Oktober 2013, 13:32:24
Najlepša vam hvala za odgovore.

Čara, ta pregled je veterinar opravil že takrat, ko so ji ugotovili močno vnetje mehurja in kristale. Razen tega je bilo vse ok. Kri je imela super, ledvičke brez problema, isto vse ostalo. Pomislili smo že na ježke, to je zelo mogoče, ker je terierka in ima zelo občutljiv smrček, takoj vse zavoha :) Hranimo jo z briketki (sedaj še vedno jemo tiste, ki jih je dobila ob vnetju, ker moramo vse pojest, so rekli, tako da je povečano pitje od tega). Cortaflex vsekakor doziramo po navodilih, tako da to ne bi smel biti problem.

Nika, v bistvu se sedaj komaj spet obnaša podobno, kot se je pred vnetjem mehurja. Teče, skače, rep ima pokonci, je dobre volje, tako da nič ne kaže, da bi jo kaj bolelo. Preprosto je "naspidirana"  ;D, polna energije in čisto možno da zato, ker jo ne boli več. Na sprehode jo vozimo z veseljem, ker smo srečni, da spet želi iti. (prej spoh ni želela več ven iz hiše). In vse skupaj sploh ne bi bil problem, če bi ponoči dala mir. Ampak ravno, ko vsi zaspimo, ali pa se odpravljamo spat, njo zagrabi raziskovanje in tako jo spuščamo pred hišo na dvorišče (ograjeno) skoraj cele noči.



Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 09 Oktober 2013, 13:46:51
Premalo gibanja in mentalne zaposlitve čez dan. Druge ni!

Moj psička se, če slučajno kakšen dan nima dovolj gibanja in treninga (se res zelo redko zgodi), cel večer prestavlja na prostoru, ni mirna, ima odprte oči. Ponavadi zmatrana obleži na svojem prostoru in se samo včasih prestavi  ;D