Pasja družba (:

Gost · 2905

Tasha.W

  • Gost
: 07 Marec 2012, 14:55:34
Pozdravljeni!
Mene pa samo nekaj zanima,... na kaj je treba biti pozoren ko iščeš družbo psu?
Lp
T.



mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #1 : 07 Marec 2012, 19:38:05
Mi je zadnjic rekla trenerka psov, naj iscem pse podobnih let in dobrih zivcev :D Fajn bi bilo tudi, da je strpen do drugega psa, da je lahko vzor moji psici ;)
Koliko to velja, ne vem, sem se pa po logiki kar strinjala z njo.

Mimi*


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 07 Marec 2012, 20:02:29
Odvisno kaj želiš. Če je pes preveč zaprt - iščeš psa, ki je dovolj samozavesten, da mu pokaže drugo plat. Če je preveč navit - psa, ki zna mirno čez situacijo. Če rabiš psa za zlaufat - primerno aktivnega/velikega (da ne prihaja do poškodb).
Vsekakor pa skuliranega.  8) Takega, ki bi naj bil vzor tvojemu. Pri naših se pozna. Ko pazim sosedovega se povsem lepo obnaša, če ima katerega od mojih zraven (pa se potem obnaša tako kot oni). Če je sam na sprehodu je potrebno več kontrole z moje strani.  :)
Preveč divje igre ponavadi privede do navade, da se da z vsemi tako igrat pa imajo potem preveč divjo igro tam kjer ni treba.
Po občutku.  ;)
Čeprav sem zagovornik, da neko hudo igranje samo s psi ni glih ok je pa vseeno dobrodošlo za socializacijo. Pri tem seveda delaš ogromno s psom posamezno, da ohraniš ravnovesje.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Tasha.W

  • Gost
Odgovori #3 : 07 Marec 2012, 20:23:49
Doni je zelo razigran in vcasih ga kar posvoje zanese :)
Trenutno ima svoj pesjak, s fantom se seliva v stanovanje in gre seveda z nama :) ker ga pri tasci ne morem pustit :/

zato bi ubistvu Doniju poiskala druzbo, nekiga ki bi se z njim igral, ampak da bi bil bolj umirjen kot on, da bi mu bil zgled :-\ ker Doni sicer do psov niti malo ni agresiven bi rabil prijatelja ki bi ga brzdal nazaj vsaj malo



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #4 : 07 Marec 2012, 20:24:33
Sama ne bi nikoli kupovala družbe psu, ampak bi kvečjemu kupila še enega sebi. Če je vzgoja pravilna,   dovolj zdrave pameti, da je zraven obstoječega psa dovolj časa in volje za še enega ter primerna domača situacija, da je starejši pes pravilno socializiran, jasno določeno kaj želite s psom početi, kaj želite početi z obema psoma, kaj želite početi z že obstoječim psom, ali želite to početi skupaj ali ločeno, ali vas ne moti, da bo mogoče ločeno pri preveč različnih pasmah, imate avtomobilske, stanovanjske in časovne kapacitete  itd., potem pasma niti ni toliko pomembna, niti starost, pomembni ste vi. Vedno je pomemben vodnik, ker brez prave usmeritve je ne glede na pasmo/starost  lahko polom.

Sama sem pristaš 5 letnega razmaka med psi, ampak se mi ni uspelo striktno držati tega.

Imam tudi paleto pasem, prvi je prišel hiperaktiven škot, potem aristokratsko umirjeni shih-tzu in na koncu ponoreli bradač. Med sabo se dnevno igrajo ravno 5 minut, si niso ravno kakšna huda družba, imajo se radi, ampak tista prava čaga je z mano in če bi škota vprašali, bi najraje bil edini pes.

Dejansko se kupovanje družbe psu zaradi družbe lahko slabo konča in na koncu je to lahko potuha za vodnika, da se manj ukvarja s psoma in če rata kakšen problem, potem se ta problem potencira, ne samo množi  ;)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #5 : 07 Marec 2012, 20:29:03
zao bi ubistvu Doniju poiskala druzbo, nekiga ki bi se z njim igral, ampak da bi bil bolj umirjen kot on, da bi mu bil zgled :-\ ker Doni sicer do psov niti malo ni agresiven bi rabil prijatelja ki bi ga brzdal nazaj vsaj malo

Se mi zdi, da je to malo preveč gledanje iz človeškega stališča. Pes je takšen kot je in se ne bo nekaj preveč zgledoval pri drugem kar se karakteristik tiče. Če je hiperaktivna pasma/osebek bo to tudi ostal, ne glede na njegovega pajdaša, pač bo pi...delal sam, ne bo se jim odpovedal, ker njegov "bratec" tega ne bo počel z njim. In pri tem se more pravilno prilagajat vodnik in ga pravilno usmerjat, ne drugi pes.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #6 : 07 Marec 2012, 20:59:27
Se mi zdi, da je to malo preveč gledanje iz človeškega stališča. Pes je takšen kot je in se ne bo nekaj preveč zgledoval pri drugem kar se karakteristik tiče. Če je hiperaktivna pasma/osebek bo to tudi ostal, ne glede na njegovega pajdaša, pač bo pi...delal sam, ne bo se jim odpovedal, ker njegov "bratec" tega ne bo počel z njim. In pri tem se more pravilno prilagajat vodnik in ga pravilno usmerjat, ne drugi pes.

S temle se strinjam. Imam mirnega psa in pa njo, divjakinjo :) Pa ni kaj bolj mirna, zaradi njega... Razen, ko se tamali RAZ...... :) Pripelji ga sem, mi tudi rabimo druzbo  :P

Mimi*


Tasha.W

  • Gost
Odgovori #7 : 08 Marec 2012, 07:14:24
Hvala za odgovor :)
Mogoce je res prevec clovesko gledano ja  :-\
o se enem psu razmisljava s fantom ker si zeliva se enega psa :D zato sem se mogoce prej narobe izrazila ;) Doniju bi pa pomojem druzba fajn pasala