kaj vse je potrebno kupiti pred prihodom psička v novi dom

how_how · 7809

how_how

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Živjo! Nikjer na forumu nisem zasledila kakšne teme, ki bi govorila o tem kaj moramo mi, ki težko pričakujemo psička kupiti preden da pride k nam. Če pa je kakšna in sem jo spregledala se že v naprej opravičujem. Čez 1 mesec dobimo kužka in zanima me kaj vse ste vi ki imate že več izkušenj kupili preden je prišel? Da ne bom jaz nakupila polno nepotrebnih igračk in vsega kar mladiček še ne potrebuje bi vas prosila za pomoč. Hvala že vnaprej

lp



hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 09 April 2012, 16:29:31
Mislim da je tole zelo uporabna tema  :) Jaz še nimam psa,ga niti ne pričakujem,vendar če bom prepričala starše ga bomo dobili.Se pa o vsem že prej zanimam.Tudi o tem sem že razmišljala.Žal ti ne morem pomagati ker nimam psa.Ampak posode,hrano,ležišča ali pesjak,igrače,krtače ipd. pa mislim da moraš že prej nabaviti.



hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 09 April 2012, 16:30:12
Če ni skrivnost,katero pasmo psa pa boste dobili?



mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #3 : 09 April 2012, 18:08:51
Jaz sem pri pekinezerju nabavila 2 ovratnici, povodec, mislim da 3 posodice, igrace, priboljske, brikete, ati je bil isti cas v drugi trgovini in je kupil lezisce, krtace, sampon.
Torej, bil je ze preskrbljen, ko je prisel :)
Ko sem domov pripeljala bokserko, nisem imela za njo popolnoma nic, ker nisem imela namena jo kupit sploh. Bila je sobota zvecer in sem morala cakat do ponedeljka, da sem sploh lahko sla v nabavo - ta cas je uporabljala od pekinezerja stvari in hrano ( na sreco je imel pekinezer eno ovratnico taksno, ki je za vec velikosti, da sem jo lahko uporabila na njej, za povodec se pa sploh ne spomnim, kako je bilo, mogoce sem jo celo tista dva dni imela brez, ne vem ).

Pri bokserki sem bila zelo nepremisljena in prevec zagnana. Zal, v tistem trenutku nisem nic razmisljala. Tega ne ponovim vec. Ne, da mi je zal, da jo imam, ampak se sramujem, da sem rinila z glavo skozi zid in  nisem pocakala - bila bolj odgovorna.

Mimi*


how_how

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 09 April 2012, 18:27:36
dobimo cotončka:) hvala za pomoč!
hov-hov ne obupaj, ker jaz sem čakala na kužka 10let :)



Banjusie

  • *
    • Prispevkov: 75
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 09 April 2012, 18:46:45
 Jaz sem že kupila igračko, puppy aport, načrtujem pa še dekico, ležišče, boks, krtače, posodice in hrano...
how_how lahko tudi vzreditelja vprašaš ;).



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 09 April 2012, 18:52:09
Za na začetku bo dovolj pomoje:
-1 ovratnica, dobro je če je nastavljiva(jo imaš vsaj za nekaj časa)
-1povodec krajši in 1 daljši(beri:flexi)
-2posodici
-posteljica
-nekaj igračk, sploh kakšne s katerimi se bo v tvoji odsotnosti lahko zamotil/zamotila
-kartače in šampon
-vreča briketov, konzerve ipd.
-priboljški
-boks v katerem bo pes med odsotnostjo(ni ravno "nujno")
-veliko časopisnega papirja
-veliko čistila za pomivanje tal  :D
-transporter(lahko uporabiš boks v katerem bo pes med odsotnostjo, ampak osebno bi kupila kar 2, itak lahko potem prodaš...)

To je po moje za prve dni popolnoma dovolj...

Potem pa če imaš psa nevem zunaj prej postaviš pesjak/uto...
Lahko kupiš sledni povodec, kakšno posodico več, vrečke za iztrebke ipd.



mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #7 : 09 April 2012, 18:53:38
Ja, to sem se še spomnila. Jaz sem namesto časopisnega papirja imela one pleničke, ki jih kupiš v lekarni, ko zadržijo vodo. ;) Se mi zdi bolj praktično.

Mimi*


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 09 April 2012, 18:55:37
Ja no tiste se da kupiti tudi v trgovinah za male živali, ampak prideš s časopisnim papirjem veliko cenej skozi. ;)



Banjusie

  • *
    • Prispevkov: 75
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 09 April 2012, 18:57:13
Mi smo imeli tudi pleničke, ampak zdaj smo se odločili za časopisni papir. Se vsaj uporabi, pa kakor je rekla Abby labrador je veliko ceneje.



mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #10 : 09 April 2012, 18:58:39
Mene je pri časopisnem motlo, da je itak vse mokro pod časopisem. Če imas pa kak les spodaj, ti vse napihne - to se je nam zgodilo.

Mimi*


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 09 April 2012, 19:01:57
Zato daš pa kar debelo plast jaz sem ponavadi dala tako da sem dala pod časopisni papir tiste reklame, ker je gladek papir potem pa časopis čez, pa kar debelo plast, pa naša psička je bila ubistvu ravno za to tudi v prostoru s ploščicami... Jo je pa kdaj zagodla tudi kje na parketu, pa se nam ni nič dvignilo, ker smo "takoj" pospravili... Enkrat smo kupili tiste plenice, pa namesto da bi lulala po njih jih je zgrizla in potem nikoli več, se je pa res kar hitro naučila opravljati potrebo zunaj in nismo dolgo uporabljali časopisa...



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 09 April 2012, 19:27:38
puppy aport,

Kaj to je?

Jaz sem poleg vsega naštetega dala delat še id tag, z najinimi podatki...vsak upa,da ga ne bo nikoli rabil,vseeno pa previdnost ni odveč.


Once you go boxer, you never go back :)


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 09 April 2012, 19:47:17
To je pomoje navaden aport, le da je verjetno lažji in je pač prav narejen za mladičke. ;)
ID tag smo dali tudi mi delat ja, le da kasneje....



Banjusie

  • *
    • Prispevkov: 75
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 09 April 2012, 19:48:02
Aprot za (retriever) mladičke narejen na hitrco, ker pravih ne prodajajo več.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #15 : 15 April 2012, 10:44:54
Meni se zdi nujno pri mladičku naslednje

-žičnata kletka (čim večja tem boljša)
-transportni boks za v avto
-ovratnica, povodec (fiksna dolžine je nujna, po želji še fleksi), nekaj proti klopom/bolham
-vrv za vlečenje s tabo (cufa), vlečka, kong ali everlastning fun ball oz. nekaj podobnega, gumjasta žoga, platnen frizbi
-vrečka kvalitetnih žvak, da se pasje iglice tudi tako zaposlijo
- za posteljo je dobra tudi kartonska škatla kamor daš deke (še posebej če je grizli in ti bi košaro uničil)
-plenična podloga za v kovinski boks
-vrečke za drekce
-hrana kot jo je jedel pri vzreditelju
-pinceta za klope
-glavnik oz. krtačo ali trimer, s čimer se pač neguje tvoja pasma
-klešče za kremplje
-jod oz. betadine na zalogi, pa kakšen bepanten, še bolje pa cevaderm krema, ki jo dobiš na veterini
in nujno že zdaj preberi kaj o negi, vzgoji, učenju mladička in sprašuj vzreditelja vse kar ti pade na pamet

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


kamy

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 15 April 2012, 12:49:43
Ja no tiste se da kupiti tudi v trgovinah za male živali, ampak prideš s časopisnim papirjem veliko cenej skozi. ;)

pleničke oz. plenične podloge se dosti ceneje kot v pasjih trgovinah dobijo v lekarni ali trgovini za medicinske pripomočke...


shivas_

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 2
  • Izberi svojo ljubezen, in ljubi svoj izbor!
Odgovori #17 : 20 April 2012, 11:55:55
Meni se zdi nujno pri mladičku naslednje

-žičnata kletka (čim večja tem boljša)
-transportni boks za v avto
-ovratnica, povodec (fiksna dolžine je nujna, po želji še fleksi), nekaj proti klopom/bolham
-vrv za vlečenje s tabo (cufa), vlečka, kong ali everlastning fun ball oz. nekaj podobnega, gumjasta žoga, platnen frizbi
-vrečka kvalitetnih žvak, da se pasje iglice tudi tako zaposlijo
- za posteljo je dobra tudi kartonska škatla kamor daš deke (še posebej če je grizli in ti bi košaro uničil)
-plenična podloga za v kovinski boks
-vrečke za drekce
-hrana kot jo je jedel pri vzreditelju
-pinceta za klope
-glavnik oz. krtačo ali trimer, s čimer se pač neguje tvoja pasma
-klešče za kremplje
-jod oz. betadine na zalogi, pa kakšen bepanten, še bolje pa cevaderm krema, ki jo dobiš na veterini
in nujno že zdaj preberi kaj o negi, vzgoji, učenju mladička in sprašuj vzreditelja vse kar ti pade na pamet

Zelo pomembno je, da mu nudite enako hrano, kot jo je jedel pri vzreditelju. In potem postopoma zamenjate, če z njo ne boste zadovoljni. Pomembno pa je zelo, da je hrana kvalitetna! Ker če mu boste doma ponudili drugo hrano ima lahko prebavne motnje, kar vam pa sploh ne bo v pomoč pri navajanju na sobno čistočo pa še mladičku bo to dodatni stres ;)
Drugače pa so super napisali v prejšnih komentarjih kaj vse potrebujete :)


_Tyra_

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 10
Odgovori #18 : 20 April 2012, 13:30:13
Pred mano so že veliko napisali...

Samo ena stvar... jaz vsem svetujem, da naj grejo kupit ovratnico, ko je mladiček že doma oz.naj prosijo vzreditelja naj izmeri obseg vratu. Povodec naj bo primerne velikosti, torej naj ima čim manjši karabin, da ne obremenjuje vrat.

Mladička navajamo na ovratnico od prvega dne (ko je pri nas) dalje. Nikoli ne čakajte, da bo kuža star pol leta.

Flexi za mladičke odsvetujem. Zakaj? Ker večina ljudi dovoli, da se kuža sprehaja kakor mu paše, na katerikoli dolžini vrvice/traku. Posledično se kuža lahko razvadi in ko ga daš na klasičen povodec, dolžine 120 cm lahko vleče.  To zna bit problem predvsem pri večjih pasmah psov.