Bullmastifi napadli človeka!

MIŠA · 595334

simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #510 : 03 Februar 2010, 09:36:44


Pa ne mislim s tem mnenjem, da programi "za prevzgojo" niso smiselni. Nasprotno. Samo imenovani so napačno in iz tega izvirajo napačna pričakovanja. Večina takih psov bi morala zamenjat lastnika vsi pa sodijo v skupino, ki bo vedno potencialno nevarna in za katero bo potrebno vedno spoštovati drugačne ukrepe in režim življenja kot za "običajne " pse.

Deteljica ti da m150% prav.
Pes, ki je moral najmanj 2x ugriznit človeka - kar v praksi pomeni najmanj 5 ali več napadov, ki niso bili prijavljeni, je šele kandidat za prevzgojo. Če je pes mlajši od 2 let mora priti v pol leta na prevzgojo - torej bomo pustili, da pes dokončno odraste in da se ga lastnik tako boji, da ga ne pelje na evtanazijo le zato, ker mu inšpektor ne napiše dovoljenja - iz tega razloga imamo toliko in toliko pobitih psov. Na sosednjem forumu se je takoj začela svetohlinska debata o tem, da bodo sedaj v parih dneh pobili na vaseh vsakega psa, ki bo čeprav od veselja skakal po ljudeh. Po drug strani pa javno v zavetišču napišejo, da je psica napadla in ugriznila v glavo, pa ne bodo prijavili ugriza, da pes ne bo imel še večjih problemov. Vem, da bom od zdaj naprej najbolj umazana oseba, ker sem to napisala, ampak....če hočemo imeti red, če hočemo poskrbeti za svojo in s tem za varnost vseh nas, se bo moralo vse, ne glede na to kdo in kakšne probleme bo imel zaradi prijavit.
To je tako kot ...živim na vasi, terorizirajo me vaški spuščeni psi......ampak, da ne bomo imeli problemov bomo tiho.
In potem pride do tega, da se isti dan zgodi to, da psi ubijejo človeka in da psi ubijejo celo čredo divjadi.
In kdo je kriv?
Človek in vsi, ki teh psov niso prijavljai, ko so jih videli spuščene - v primeru divjadi. V primeru bulmastifov, pa....za vsako rit se palca najde in za vsakega nespametnega lastnika agresivnega psa se pasji zob najde.


Druga tema pa je, naš ljubi strokoven kader, ki je v naših pasjih šolah in ki bi moral vzgajat tako psa kot vodnika. Ampak to ni tema o tem!

Ko pride pes na prevzgojo po tolikih ugrizih, se psa čisto nič ne prevzgaja, ker je takrat že vse prepozno. Prevzgoji se lastnika do te mere, da je sposoben to nabito pištolo vozit naokoli, ne da bi pri tem ogoržal svojo varnost ali pa varnost ostalih ljudi oz, živali.
Včeraj smo videli, da to ne gre, na najbolj nazoren način.

Zato se mi kar stemni pred očmi, ko poslušam strokovnjake, da naj gredo na prevzgojo glede na moč ugriza in poškodb. To, da je pes povzročil poškodbo mora bit takoj razlog za v šolo, ker takrat se da še kaj naredit, po se ta vzorec ponovi, je konec! Moj predlog je, da naj gredo na prevzgojo takoj po prvem ugrizu. Prevzgoja mora biti pa itak tako zastavljena, da ni šablonska ::)

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #511 : 03 Februar 2010, 09:40:14
Zelo žalosten dogodek... žal ni edini včeraj - tudi pokol damjakov v Bogojini ni čisto "nedolžna stvar".
Vsekakor pa se strinjam, da bi se moralo dosti bolj delati z lastniki teh "potencialno nevarnih psov".
Ravno včeraj sem imel priliko na lastne oči videt napad, mislim da argentinske doge, na mimoidočega, nič hudega slutečega pešca.
Na srečo je mlajši lastnik še pravočasno zategnil vrv, tako da ni prišo do poškodbe. Ker se je to zgodilo na mostu, si posledice lahko samo zamislim.
Poudariti moram, da pes ni imel nagobčnika niti haltija (upam, da sem pas čez gobec pravilno poimenoval).
Tokrat se je vse srečno izteklo, a se bo tudi naslednjič???
Po moje bodo sedaj res najbolj "nastradali potencialno nevarni psi" in njihovi lastniki - večina, žal, tudi po krivici, zakonodajalci bodo pa vdarli kar vse povprek - za njih najbolj elegantna rešitev...

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #512 : 03 Februar 2010, 09:48:21
Zame je ta dogodek resnično tragičen, ampak sem že vajena dejstva, da se pri nas v Sloveniji nekaj začne počasi premikat šele, ko so smrtne žrtve  :(.



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #513 : 03 Februar 2010, 09:53:18
Druga tema pa je, naš ljubi strokoven kader, ki je v naših pasjih šolah in ki bi moral vzgajat tako psa kot vodnika. Ampak to ni tema o tem!

Dober kader ti nič ne pomaga, če ljudje ne hodijo v pasje šole.  :-\ :-\  Nekako dvomim, da bo šel (recimo primer, da ne bo kdo narobe razumel) nek mulec, ki si je kupil rotija zato, da bo frajaril okrog, v šolo.  :-\

ata, halti ni namenjen temu, da preprečuje ugrize (ker jih tudi ne).


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #514 : 03 Februar 2010, 10:11:37

 Moj predlog je, da naj gredo na prevzgojo takoj po prvem ugrizu. Prevzgoja mora biti pa itak tako zastavljena, da ni šablonska ::)

Moja trditev pa je,da je takrat že prepozno in da bi moral na prevzgojo- oz vzgojo pes še preden prvič uspe nekoga ugrizniti ali poškodovati ( bilo človeka ali psa). Torej vsak pes, ki kaže napadalno vedenje, še preden mu uspe ga izvršit. V tem primeru bi bilo šolanje še lahko uspešno, mogoče bi v posameznih primerih celo lahko govorili o prevzgoji. Ko pes že ima izkušnjo kako je grizt "u živo" je ne bo več nikoli pozabil. To vedo tudi policaji čeprav v obratni smeri- namreč imaš izšolan epolicijske pse,ki krasno grizejo na rokav, celo obleko , ko pa je treba u živo se pa neha  ::). zato so tako veseli psov,ki jih prodajo kakšne familije in po možnosti to že znajo oz so pokazali ,da so tega sposobni  ;)
Vleja pri tem : Razbito vazo lahko zalepimio, a nikoli več ne bo taka kot nova! Če hočemo,da ostane kot nova , jo moramo ujeti preden pade na tla .

ata, halti ni namenjen temu, da preprečuje ugrize (ker jih tudi ne).

halti lahko prpreči večino ugrizov in napadov bolj učinkovito kot nagobčnik. Vem po lastnih izkušnjah. Zahteva pa seveda vodenje in pozornost. Ko pes na haltiju skoči oz se zažene v napad s tem da halti zadržiš obrneš glavo stran od  točke napada , obenem halti zategne in zapre gobec, obenem se 100% sile naprej resorbira v rotacijo kar pomeni da tudi težak pes ne premakne lažjega vodnika.
Pes z nagobčnikom na ovratnici. ko se zažene pride do cilja (vrvica se vedno malo nategne in ovratnica se premakne bolj na plečko, redkokdo obstoji kot vkopan ,kar da najmanj 1/2 do 1 m rzdalje) in lahko z nagobčnikom naredi kar lepo udarno poškodbo (celo zlom)  , ali če je kovinski tudi raztrganino , ki je primerljiva ugrizu, čeprav ni globine.
Da ne bi o tem ,da ko s haltijem obrneš psu glavo že ko se potencialni napadeni bliža prekineš očesni stik in s tem večino sporov. Edina pomanjkljivost je,da zaradi teg aker se lažje sname rabiš za nevarne pse dvojno pripenjanje ( se pravi + ovratnica)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #515 : 03 Februar 2010, 10:12:50
sicer se tole ne nanaša direktno na ugriz, vendar pa me vseeno zanima... ne se mi smejat, ampak me resnično zanima, če obstaja kakršenkoli "vzorec"...

včeraj se je zgodil ta grozni napad + pokol damjakov (če sem prav razumela je bilo to tudi včeraj) + ...,
poleg tega sem pri svojem cucku včeraj opazila, da je bil neverjetno tečen...
Je morda še kdo drug opazil spremembe obnašanja pri svojih psih?


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #516 : 03 Februar 2010, 10:19:04
Moj samojed se je znal precej spretno izvleči ven iz haltija. Tako da pri njem ni bilo ravno uspešno. :(


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #517 : 03 Februar 2010, 10:27:41
Mhm, pes mi je skor iz tuš kabine pobegnil, čeprav se vedno vda v usodo. To je sicer malenkost, sam v treh letih mi ga še ni bilo treba na silo nazaj tiščat



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #518 : 03 Februar 2010, 10:39:04
http://24ur.com/novice/crna-kronika/video-psi-so-bili-tempirana-bomba.html

No simi pa je prišla izjava iz denarnice le v javnost :D



frigga

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #519 : 03 Februar 2010, 10:52:56
Na sosednjem forumu se je takoj začela svetohlinska debata o tem, da bodo sedaj v parih dneh pobili na vaseh vsakega psa, ki bo čeprav od veselja skakal po ljudeh. Po drug strani pa javno v zavetišču napišejo, da je psica napadla in ugriznila v glavo, pa ne bodo prijavili ugriza, da pes ne bo imel še večjih problemov.

simi, zakaj pa tega ne napišeš na sosednjem forumu? Glede na to, da avtorica zgoraj omenjenega na tem forumu ne sodeluje, bi bilo prav da ima tudi ona možnost podati svoje mnenje glede tega komentarja.

Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #520 : 03 Februar 2010, 11:17:31
Moj samojed se je znal precej spretno izvleči ven iz haltija. Tako da pri njem ni bilo ravno uspešno. :(
si imelaže narobe nastavljen halti oz narobe psa pripravljenega na nošenje haltija  :-\, to nima veze z učinkovitostjo, če bi ga nosil ,pač pa  z dejstvom,da nisi uspela prit do stopnje,ko bi ga sploh nosil  :D. Tudi iz večine ovratnice se znajo rešit psi, ki pridobijo to razvado. Poznam celo majstre, ki se znajo losat ovratnice na zateg v 10 sek  ;).

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


kcmb

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #521 : 03 Februar 2010, 11:44:57
Jaz pa mislim, da tudi ne bi škodilo, če bi sprejeli zakon, da mora človek - bodoči lastnik psa, ne glede na pasmo, preden gre v nakup ali posvojitev psa, opraviti ustrezno izobraževanje in položiti izpit. Za določene pasme, bi morda dodali še izkušnje (npr. da je v preteklosti človek že bil lastnik vsaj enega psa, ki ni bil nikoli označen za problematičnega in ga je pripeljal vsaj skozi osnovno stopnjo šolanja), za lastništvo večjega števila psov bi spet veljala posebna pravila itd.
Saj te tudi na cesto kar ne spustijo z avtom, da se malce spoznaš z njim in drugimi avtomobilčki, potem greš pa, ko ugotoviš, da stvari niti malo ne obvladaš, na izpit, ali pa še to ne (bom vozil samo po vaških cestah) :-)



Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #522 : 03 Februar 2010, 11:49:08
Se absolutno strinjam, samo potem bi morali začeti nadzirat vzrejo... to bi bila pa seveda že preveč... :-\



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #523 : 03 Februar 2010, 11:50:28
sicer se tole ne nanaša direktno na ugriz, vendar pa me vseeno zanima... ne se mi smejat, ampak me resnično zanima, če obstaja kakršenkoli "vzorec"...

včeraj se je zgodil ta grozni napad + pokol damjakov (če sem prav razumela je bilo to tudi včeraj) + ...,
poleg tega sem pri svojem cucku včeraj opazila, da je bil neverjetno tečen...
Je morda še kdo drug opazil spremembe obnašanja pri svojih psih?


No, mi smo se tudi včeraj ukvarjali s posebno tečnimi psmi in so se nekateri na treningu kar brez razloga usajali eden preko drugega.  Smo se po ogledu poročil vsi začeli spraševati, kaj je danes v zraku

Po današnji izjavi Vidica na radiu, kjer je dajal komentarje v stilu, da se bo sedaj po zakonu znižalo število psov na gospodinjstvo, o vodenju le enega psa na osebo na sprehod itd. pa mene bolj skrbijo tile zakoni, ki se nam imajo namen zapisat, ker nekje se bo poznalo, pa če hočemo ali ne.  Sedaj kar vse skrbnike vržt v isti koš, je pa malo prehuda, ker nekdo prav lepo obvlada 4 pse, nekdo pa še niti enega ne. In mogoče bi bilo fajn, če bi se v oblikovanje zakonov vtaknil še kdo, ki nekaj dejansko dela s psmi skozi neko obdobje in je še sedaj aktiven in z obilo zdrave pameti in ne samo kravatarji naše kinologije, politiki, ki si bodo nabijali glasove ter samooklicani kinološki strokovnjaki, ki so trenutno pri koritu  :-\

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #524 : 03 Februar 2010, 11:55:06
Po današnji izjavi Vidica na radiu, kjer je dajal komentarje v stilu, da se bo sedaj po zakonu znižalo število psov na gospodinjstvo, o vodenju le enega psa na osebo na sprehod itd. pa mene bolj skrbijo tile zakoni, ki se nam imajo namen zapisat, ker nekje se bo poznalo, pa če hočemo ali ne.  Sedaj kar vse skrbnike vržt v isti koš, je pa malo prehuda, ker nekdo prav lepo obvlada 4 pse, nekdo pa še niti enega ne. In mogoče bi bilo fajn, če bi se v oblikovanje zakonov vtaknil še kdo, ki nekaj dejansko dela s psmi skozi neko obdobje in je še sedaj aktiven in z obilo zdrave pameti in ne samo kravatarji naše kinologije, politiki, ki si bodo nabijali glasove ter samooklicani kinološki strokovnjaki, ki so trenutno pri koritu  :-\

Me zanima, kam bodo uvrstili vaške pse, ki se sami sprehajajo okrog.  ::) Pa tiste, ki uidejo iz "ograjenega" vrta in napadajo.  :-\ Itak bodo to upoštevali samo tisti, ki so že brez tega odgovorni lastniki/vodniki. Tistim, ki pa dol visi, pa ne bo pomagal noben zakon in noben izpit.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #525 : 03 Februar 2010, 12:08:08
sicer se tole ne nanaša direktno na ugriz, vendar pa me vseeno zanima... ne se mi smejat, ampak me resnično zanima, če obstaja kakršenkoli "vzorec"...

včeraj se je zgodil ta grozni napad + pokol damjakov (če sem prav razumela je bilo to tudi včeraj) + ...,
poleg tega sem pri svojem cucku včeraj opazila, da je bil neverjetno tečen...
Je morda še kdo drug opazil spremembe obnašanja pri svojih psih?

Ja, Jazz že par zadnjih dni zjutraj in zvečer spet kar nekaj laja oz. bevska  ::) .. prej je bil par mesecev mir s tem in se je čudno obnašala edino par dni pred gonitvijo.. sedaj celo nima več veze ali je kdo kje, ali pa laja kar nekam v temo, kjer ni nobenega živega bitja. Včeraj zvečer jo peljem še na vrt lulat, predno smo šli spat, se polula in predno sva šli nazaj notri skozi vrata, obrne in dvakrat zabevska in gre not ???

Čist osebno stališče do evtanazije pa imam precej ohlapno- poslala bi na ono stran tudi vse zoprne cucke, ki se zagnajajo v vse mimoidoče, čeprav so na vrvicah in za ogradami ..

Huh  :-\ po eni strani popolnoma razumem kaj želiš povedat (jasno da nimamo kaj obremenjevat okolice s tečnimi cucki), po drugi strani se sprašujem ali bi morala dat psico, ki je pod nadzorom (na vrvici) in ima obdobja (ali ob slabši vidljivosti,..) popadkov da mora sem in tja koga natulit (se ne zaganja, ampak tuli iz varnostne razdalje in če že slučajno potem pride človek bližje, se mu začne dobrikat ali pa se umakne, ko gre človek mimo vsekakor utihne, zaganja pa se sploh ne in mislim da moja izjava "ni agresivna" ni zgolj subjektivna ocena.. pravzaprav vem da ni, ker je isto potrdilo kar nekaj kinologov), evtanazirat?  ???

Namreč tudi mene marsikaj oz. marsikatero živo bitje s svojim vedenjem moti, pa zato ne bom želela da se mu odvzame življenje  ;)

Kcmb, izpiti (BBH), kakršne poznamo danes itak niso rešitev, ker imaš pse z visokimi stopnjami izpitov, ki ga prav tako lahko sračkajo in take, ki niso nikoli v življenju videli šole, pa so popolnoma neproblematični. Tudi pogoj, da si prej imel vsaj enega "normalnega" psa, ne pove čisto nič. Poznam ljudi, ki so imeli v preteklosti kar nekaj povsem neproblematičnih psov, pa se danes ukvarjajo s težavami svojih pasjih pubertetnikov, ki so že v osnovi popolnoma drugačni od prejšnjih psov in zahtevajo drugačne pristope.. pa govorim o primerih, ko gre za petega psa iste pasme, kaj šele, če v to vneseš še popolnoma drugačno pasmo.



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #526 : 03 Februar 2010, 12:20:18
Nevarnost mimo!
Sedaj pa samo upam, da se bo začelo resno izvajat zakon in bodo psi evtanizirani!

Pse bi morali - žal, ker je krivda na lastniku, pa vendar - evtanizirati ob prvem napadu. Me zanima, če bo kdo odgovarjal, ker verjetno obstaja tudi neka oseba, ki je po prvem začasnem odvzemu podpisala vrnitev psov lastniku?!?  >:(  ???

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mitja

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 1
Odgovori #527 : 03 Februar 2010, 12:23:15
Citiraj
... da se bo sedaj po zakonu znižalo število psov na gospodinjstvo, o vodenju le enega psa na osebo na sprehod ...

in s cim ogroza okolico nekdo, ki pelje na sprehod recimo 3 civave?
ali pa 3 dobro vodljive pse katerekoli pasme?
mene kar vedno pogosteje prime da bi se izselil iz te posrane drzave.



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #528 : 03 Februar 2010, 12:24:58
mene kar vedno pogosteje prime da bi se izselil iz te posrane drzave.

PODPIŠEM!!!  :o Na koncu noben ne bo odgovarjal, lastnik in psi pa so itak mrtvi.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mitja

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 1
Odgovori #529 : 03 Februar 2010, 12:26:57
se tole, kot dopolnilo in pojasnilo prejsnemu izbruhu.

v tej drzavi se vedno vseka povprek po vseh, namesto da bi se poiskalo prave krivce.
v tem primeru jih ne bi bilo pretezko najti, ali se morda motim?



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #530 : 03 Februar 2010, 12:29:42
Mitja popolnoma nič se ne motiš. Jaz pravim že dolgo podobno kot Hamlet - nekaj gnilega je v tej deželi :).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #531 : 03 Februar 2010, 12:31:26
Razne prevzgoje so zame čisto navadne počlovečene floskule, še posebno če govorimo o prevzgoji agresivnega psa. Pomaga samo usmrtitev. Lastnika takšnega psa se težko ali pa ga je nemogoče prevzgojiti. Kaj pomaga pes, ki se pri inštruktorju obnaša prevzgojeno, doma pa je zopet stara zgodba..............največkra t. Prevzgoja odraslega “pokvarjenega” psa................do neke mere DA; 100% nikoli, kar bi moralo držat vsaj za pse agresivne do ljudi.

Dva psa oz. kardelo psov je lahko v nekih situacijah precej nepredvidljivo in tega se bi moral vsak lasnik, ki ima več psov močno zavedati. Če zadevi ni kos je prva stvar samo en pes pri bajti (pa še ta...)

Še ena stvar, ki je lahko v nekaterih primerih zelo pereča je “teritorialna pripadnost”. Pri nas je eden ob psov imel prav narisane virtualne meje, čez katere drug pes ni stopil (dokler ni bil zraven eden od domačih) tudi, če je bil drugi “močnejši” od njega; rajši smrt. Drugi domači psi pa zopet niso imeli nikakršnih takšnih teženj. Kdaj se vprašam ali je k temu pripomoglo prav šolanje ukaza “čuvaj” (v avtu, nahrbtnik), čeprav je bil pes že po genetiki bolj oster. Dokler zadeva ostane le pri agresivnosti do drugih psov je to “manjše zlo”................ampak meja je lahko zelo tanka.

Kdo je kriv? Vsi tisti, ki so na sodnika vplivali tako, da je razsodil tako kot je..................moralna odgovornost pa na žalost v naši državici (tudi v EX, pod katero so se vsi ti ptički učili socializacije........mlajši pa od njih) ne obstaja že vsaj 60 let.........nekaj časa si bodo “kinologi” in VURS podajali štafeto z mislijo: Čas celi rane (….....mogoče še preusmeritev pozornosti)

…........si predstavljate, da otrok v šoli pljune učitelju v obraz in mu le ta zato prisoli eno vzgojno. Mulc bo dobil ukor, učitelj bo zgubil službo, starši bodo tulili zakaj jih v šoli nič ne naučijo, mediji pa bodo polni izjav znalcev pozitivne motivacije, zagovornikov človekovih pravic......
Mogoče pa je rešitev “prevzgojni zavod” ???

Še sreča da so bili mastifi, ki so popapcali latnika, pasemski (ali ne?....ali nedostojni predstavniki.....). Forumašice, si predstavljate, da bi takšen dogodek povzročil mešanec...................... pregorijo vsi serverji :P


PS
sem bral to temo zjutraj pri predzadnjem postu na 17. strani in napisano izgleda "prežvečeno"............ampak vseeno; moje mnenje



IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #532 : 03 Februar 2010, 12:31:42
Nevarnih psov kot bo bili tile Bulmastifi (življensko nevarni psi) se ne da prevzgojiti in "pre-socializirati" v mačkice, lahko jih samo imaš "pod kontrolo" pa še to ob veliko dodatnih pogojih, kot so sprememba okolja, osamitev...
Mislim da v Sloveniji ni strokovnjaka, ki bi lahko prevzgojil te pse oz. tudi če je, se ne bo spuščal v to, ker je to ob teh pogojih, ki so jih imeli ti psi praktično nemogoče.
Zanima pa me, kaj so "strokovnjaki" delali, da so odobrili vračilo psov lastnikom. Verjetno se niso sprehajali z njimi v urbanem okolju ali pa testirali pse če so še sposobni ponovnega napada na ljudi ?

Če ne bi imela lastnika preveč denarja, bi bila stvar rešena ob prvem napadu in/ali če bi imela vse pošlihtano na podstrešju, bi sama pse takoj peljala na avtanazijo.

LP
Igor


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #533 : 03 Februar 2010, 12:32:48
se tole, kot dopolnilo in pojasnilo prejsnemu izbruhu.

v tej drzavi se vedno vseka povprek po vseh, namesto da bi se poiskalo prave krivce.
v tem primeru jih ne bi bilo pretezko najti, ali se morda motim?

Popolnoma Nič se ne motiš.

A je kdo že dal odpoved?...... Špelička? minister za kmetijstvo?
Lahko bi če imata ksiht!

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #534 : 03 Februar 2010, 12:41:51
Popolnoma Nič se ne motiš.

A je kdo že dal odpoved?...... Špelička? minister za kmetijstvo?
Lahko bi če imata ksiht!


Samo odpoved dejansko ni nič, ker dejansko bodo pa čez mesec, dva zasedli kakšen drug stolček in spet delali isto ::) Čas bi že bil, da odgovorni dejansko odgovarjajo, če ne drugega naj jih fajn vseka po žepu. Itak očitno izuči samo tiste, ki jih dejanje finančno "prizadane" ::)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #535 : 03 Februar 2010, 12:49:00
Pri nas se nesposobnost odgovornih itak vedno rešuje tako, da se udari po vseh enako, pri čemer ponavadi najbolj zadene tiste, ki so povsem nedolžni. Krivi se redno izmuznejo, še prav posebej če imajo dobre veze. Prav zaradi teh konkretnih bulmastifov smo že pokasirali en butast zakon, zaradi tega napada bomo pokasirali še kaj. Prva stvar je itak vedno - prepovedat "pitbule". Pa recimo še lastniki "kardel" pa kaj jaz vem kdo še vse. Oh, pa za politiziranje in obračunavanje s političnimi nasprotniki se bo dalo primer silno lepo uporabiti. Čeprav so krivi oboji enako. bivši in sedanji.

v konkretnem primeru pa bi bili lahko živi in zdravi še vsi, tako lastnik kot psi, če bi se gospod zavedal, kaj ima doma. Da mu veliki strokovnjaki iz Meli centra psov niso prevzgojili. Če si je že izboril svoje pse nazaj (sicer mi ni jasno, kako lahko nekdo živi s psi, ki so skoraj ubili človeka - jaz takega psa živega ne bi hotela več videti, pa če bi ga imela še tako rada, ne glede na zakone in predpise) potem bi moral imeti pse vedno in povsod strogo ločene. tudi doma, ne samo kadar bi šel s katerim ven.
Ampak če bi se gospod zavedal, kaj ima doma, ne bi prišlo niti do drugega, kaj šele xy napada, za katerega je bila vedno kriva žrtv, a ne.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #536 : 03 Februar 2010, 13:01:03
Samo odpoved dejansko ni nič, ker dejansko bodo pa čez mesec, dva zasedli kakšen drug stolček in spet delali isto ::) Čas bi že bil, da odgovorni dejansko odgovarjajo, če ne drugega naj jih fajn vseka po žepu. Itak očitno izuči samo tiste, ki jih dejanje finančno "prizadane" ::)

Minimalno kar lahko storijo , je da se takoj oba spokata iz položaja.
Za vse nepravilnosti ki sta jih naredila , pa itak po takem odgovarjat še pred Kosovo komisijo.

Finančno, pa dvomim da bosta odgovarjala.... a je že kdo kdaj

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #537 : 03 Februar 2010, 13:04:34
Saj ne pričakujem, da bosta :D Čeprav bi počasi bil že čas, da nekdo bi!  ::) Sicer pa... kolikor sploh je vredno človeško življenje ???



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #538 : 03 Februar 2010, 13:06:56
Sicer pa... kolikor sploh je vredno človeško življenje ???
.. odvisno za koga gre in kakšna je trenutno politična situacija. Enako velja za življenja vseh živih bitij  ;)



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #539 : 03 Februar 2010, 13:12:47
.. odvisno za koga gre in kakšna je trenutno politična situacija. Enako velja za življenja vseh živih bitij  ;)

Baje je ocenjeno na milijon evrov. ???


Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!