Poceni, a kvalitetna hrana..

Ria · 79227

Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
: 18 April 2012, 12:20:16
Tašča dobi od soseda "domačo mačko". Ker je izredno varčna, vem da ne bo kupovala kakšne drage hrane, zato me zanima,katera je tista, ki je najcenejša, pa je še vedno ok? Muca bo občasno dobila tudi kuhano hrano.

Once you go boxer, you never go back :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1 : 18 April 2012, 12:26:28
Mi smo kupovali Royal Canin in bili izredno zadovoljni. Pride pa mislm da 4 kg nekje 40 €. Drugače smo probali tudi Trainer, samo ni bil uredu.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2 : 18 April 2012, 12:29:48
Meni se zdi uredu Porta21. 12€ za 2 kg.

battito animale


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 18 April 2012, 12:32:55
Mi smo kupovali Royal Canin in bili izredno zadovoljni. Pride pa mislm da 4 kg nekje 40 €. Drugače smo probali tudi Trainer, samo ni bil uredu.

Ok, res priznam, da nimam pojma o mačkah, samo to je še ražje kot za pse :o Koliko pa poje? Oz. za koliko časa so 4 kg?

Once you go boxer, you never go back :)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #5 : 18 April 2012, 12:41:48
naš je mel nekje za mesec in pol.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #6 : 18 April 2012, 19:58:35
Kot so že omenili Sanabelle - 2kg/12eur
Royal Canin se mi zdi zelooo drag, sploh glede za svojo kvaliteto. Za 40eur se da dobit kvalitetnejšo hrano, pa še količinsko več (npr. PON, Arden grange.. - okrog 7kg/cca. 40-44eur) Mi imamo AG, pa smo zlo zadovoljni.
Če pa ne bo pristala, pa je vseeno boljše kot Whiskas hrana ONE (Purina), ki se jo dobi v Milerju. Ne me razumeti napak - vsekakor pa je boljše kot friskas, kitekat...

Dogs are best friends ever!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #7 : 18 April 2012, 20:43:03
Mi smo kupovali Royal Canin in bili izredno zadovoljni. Pride pa mislm da 4 kg nekje 40 €. Drugače smo probali tudi Trainer, samo ni bil uredu.

 :o :o Ma to ni poceni. 1kg hrane 10€ ??? Porta21 imaš 7,5kg za 37,50€, kar je  1x ceneje.  ::)



hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 18 April 2012, 20:45:48
Ne me popljuvati ampak mi kupimo našima mačkoma brikete in tiste vrečke ipd. kitekat,wiskas,friskas...Pa jih zelo rada jesta in z njima še nič ni bilo narobe.Res naravnost obožujeta jih.



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 18 April 2012, 20:55:46
Itak, da jih rada jesta, če so pa slani. Te znamke so kot fast food pri ljudeh.  :) Mokre Whiskas vrečke so še vedno manjše zlo, kot pa briketi. Briketi so pa res samo prazna in na žalost škodljiva hrana.

Za cenovno ugodne tudi jaz priporočam Sanabelle - največji žakelj naj kupi, se najbolj splača.

RC so pa dragi, sploh glede na to kaj dobiš.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #10 : 18 April 2012, 21:03:32
Js konzervice kupujem v DMu. Ful poceni pa pomoje ful velika vsebnost mesa



hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 18 April 2012, 21:08:37
Js konzervice kupujem v DMu. Ful poceni pa pomoje ful velika vsebnost mesa

Tudi ni jih kupimo v DMju.



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 18 April 2012, 21:14:04
Kakšna pa je sestava?



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #13 : 18 April 2012, 21:24:22
V Leclercu imajo ful poceni sardelce v konzervi za mačke. Notri so koščki sardelce in pa tisti žele, ki je ponavadi v konzervah. Fino je, ker je brez soli in mnogo ceneje kot konzervirane sardele za ljudi. Jaz jih uporabljam za kakšne ekstra nagradice za svojo psičko. Pomoje se tudi mački ne bi zmrdovali nad njimi :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 18 April 2012, 21:57:57
Hvala za odgovore...še nekaj me zanima. Pri doziranju za mladičke povsod piše odrasla teža mačke. Koliko tehta navadna odrasla mačka :-[ ?

Once you go boxer, you never go back :)


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 18 April 2012, 23:13:07
Kakor jaz vem, pa tudi na mojih žakljih hrane je tako, da so mladiči posebaj označeni, ker je za njih predpisana večja količina hrane.

(Recimo imaš tabelo, pa je skrajno levo označen mladič, skrajno desno pa odrasla mačka. V sredini je pa par razdelkov, ker je napisana starost mladiča v mesecih, pod njo pa v stolpiču količina briketov. In tako se starost od leve proti desni veča, dokler ne prideš do stolpiča skrajno desno, kjer so pa količine za odrasle mačke. Ne vem pa sicer katere brikete si gledala.)


Teža odrasle mačke je pa odvisna od velikosti same mačke. Lahko je 3,5 kg, lahko je 5 kg, ...



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 18 April 2012, 23:48:18
ja, določene imajo pa tako (gledam prav za mladiče hrano), da moraš v razpredelnici v eni koloni pogledati koliko je star mladiček, v drugi koloni pa koliko tehta odrasel maček, in potem dobiš količino briketov, ki jih potrebuje ???

Once you go boxer, you never go back :)


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 19 April 2012, 00:10:23
Lahko pa tašča hrani tudi surovo ali kuhano meso, mogoče pride še ceneje čez (jetrc naj bo okoli 5%, ne več), komot ostanke iz mesnice. Sploh srce je za mačke super (ker vsebuje taurin). Lahko tudi ostanke od rib, npr glave, ko to jedo ljudje, pa kako polovico jajca občasno.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #18 : 19 April 2012, 08:53:41
Mi smo našo mačko hranili prvih 8 let s tole junk (Friskis in podobno) mačjo hrano. Pol sem prepričala moje, da jo zamenjajo, po pol leta našla edino drugo hrano, ki jo je naša fina mačja rit hotela jesti (RC pač) in zelo kmalu se je videla razlika na kvaliteti dlake, čeprav smo vedno mislili, da ni s prvo hrano nič narobe. :-\

Po petih letih smo prešaltali na veterinarsko za podporo jeter (zelo verjetno je prva hrana pustila svoj pečat) in zdaj pri njenih dobrih 20ih še zmeraj izgleda kot rošca. Glede na njeno nagnjenost k problemi jeter pa sem 100%, da če bi ostali na prvotni hrani, je že vsaj 5 let nebi bilo več z nami.

In če se prešalta na tele boljše kvalitete, ki so malo cenejši in vzame veliko pakiranje si na istem z denarjem kot s tistimi "tazanič", ker mačke pojejo manj briketov boljše kvalitete kot bi jih, če bi dobivale slabe brikete.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #19 : 19 April 2012, 09:21:41
Mi smo ful zadovoljni s Fitnes Trainer, pa še kr poceni je, mačke ga obožujejo, imajo ful okusov, in dobile so ful lepo dlako,
žal so sedaj nazaj na veterinarski dieti in Hillsu in maček je spet dobil prhljaj nazaj, ampak kaj hočemo.




Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #20 : 19 April 2012, 10:44:38
Js konzervice kupujem v DMu. Ful poceni pa pomoje ful velika vsebnost mesa

Ma, sem čist kiksnla  :-[ Sem mela v glavi okrog 50% beljakovin, jih je pa cca 5%..



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 19 April 2012, 13:02:11
Meni se zdi da je še kar poceni pa dobra Sanabelle (mi imamo pa je v redu!), pa tudi Applaws se mi zdi da ni tako drag... Sta pa RC in Hil's zelo popularna ampak veliko predraga za svojo kvaliteto. ;)
Hov-hov: sej se ne kregam, ampak psu bi dajala nek Taste of wild ali nekaj takega, mačke, ki so pa ravno isto vredne pa jedo en s*** :-X Whiskasa in podobnih porabiš veliko, ker seveda niso hranjljivi, z njimi mačkam škodiš, saj vsebujejo veliko dodatkov, pravega mesa pa skoraj nič (kvalitetne imejo veliko mesa, kake nekvalitetne pa 4% ostankov :o). In zakaj imaste sploh živali če vam je škoda vsega zanje? Veš da jih mački obožujejo, ko je pa noter ogromno soli in ostalega, saj tudi ti imaš menda raje sladkarije kot zdravo hrano. ::) Pa se strinjam, je dlaka in vse čisto drugačna (vem npr. ,a,a od mojih muck- najprej je jedla Friskies, potem tiste 3 mesece RC in zdaj na žalost spet Friskies, pa je imela res čisto drugačno dlako in to ko je jedla RC). Tako da jaz ti močno priporočam da zamenjate hrano! ;) ;)



hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 19 April 2012, 13:19:40
Meni se zdi da je še kar poceni pa dobra Sanabelle (mi imamo pa je v redu!), pa tudi Applaws se mi zdi da ni tako drag... Sta pa RC in Hil's zelo popularna ampak veliko predraga za svojo kvaliteto. ;)
Hov-hov: sej se ne kregam, ampak psu bi dajala nek Taste of wild ali nekaj takega, mačke, ki so pa ravno isto vredne pa jedo en s*** :-X Whiskasa in podobnih porabiš veliko, ker seveda niso hranjljivi, z njimi mačkam škodiš, saj vsebujejo veliko dodatkov, pravega mesa pa skoraj nič (kvalitetne imejo veliko mesa, kake nekvalitetne pa 4% ostankov :o). In zakaj imaste sploh živali če vam je škoda vsega zanje? Veš da jih mački obožujejo, ko je pa noter ogromno soli in ostalega, saj tudi ti imaš menda raje sladkarije kot zdravo hrano. ::) Pa se strinjam, je dlaka in vse čisto drugačna (vem npr. ,a,a od mojih muck- najprej je jedla Friskies, potem tiste 3 mesece RC in zdaj na žalost spet Friskies, pa je imela res čisto drugačno dlako in to ko je jedla RC). Tako da jaz ti močno priporočam da zamenjate hrano! ;) ;)
Za Taste of the wild sem se samo zanimala.Drugače pa naši mački dobijo tudi dovolj surovega mesa.Od wiskasa ipd. pa tudi ne bosta umrla.Drugače nam pa ni nič škoda dasti zanju.Imata krtač ipd. kolikor želiš pa po meso gremo samo za njiju v mesnico.Vem da je še boljša hrana ampak pač dobivata to.Ne bomo pa sedaj iskali hrano za njiju ne vem kje in dali ne vem koliko denarja.



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #23 : 19 April 2012, 13:32:04
Mi smo ga hranili z RC ker je mel edino po tej hrani super dlako in dejansko se je prej najedel (pojedel je manj) kot recimo s Trenerjem (sigurno nisem prav napisala znamke). Tako, da smo imeli RC za daljše obdobje kot vse druge hrane, pa dlako je imel boljšo. Očitno mu je ta hrana najbolj ustrezala.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #24 : 19 April 2012, 13:35:50
Za Taste of the wild sem se samo zanimala.Drugače pa naši mački dobijo tudi dovolj surovega mesa.Od wiskasa ipd. pa tudi ne bosta umrla.Drugače nam pa ni nič škoda dasti zanju.Imata krtač ipd. kolikor želiš pa po meso gremo samo za njiju v mesnico.Vem da je še boljša hrana ampak pač dobivata to.Ne bomo pa sedaj iskali hrano za njiju ne vem kje in dali ne vem koliko denarja.

Najprej rečeš, da ti ni škoda dati več denarja za kvalitetno hrano... potem pa izjaviš tole. Kvalitetno hrano se da dobiti v specializirani trgovini za živali... poleg tega pa so določene hrane cenovno že zelo ugodne, torej, tole ni na mestu.
Od whiskasa morda res ne bosta umrla, jima pa lahko škoduje in pušča trajne posledice. Ne vem, jaz osebno si za svoje živali želim le najboljše, ker pa jih imam, želim tudi skrbeti zanje kot si zaslužijo.

Dogs are best friends ever!


hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 19 April 2012, 14:52:34
Poleg briketov tako ali tako dobita meso.Saj jima tudi jaz želim najboljše in jima je šisto v redu.Drugače sem pa rekla da se nočem nič kregati samo povem.Pa dobita jih poleg mesa in je z njima vse v redu pa je bilo tudi s prejšnimi.



KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #26 : 19 April 2012, 15:20:47
Poleg briketov tako ali tako dobita meso.Saj jima tudi jaz želim najboljše in jima je šisto v redu.Drugače sem pa rekla da se nočem nič kregati samo povem.Pa dobita jih poleg mesa in je z njima vse v redu pa je bilo tudi s prejšnimi.

Koliko ste jih pa že imeli? In koliko let so dočakale? In tudi jaz se ne želim prepirat, samo vprašam... ;)
Je pa tudi mene 'žoknilo' to, da bi psu privoščila (veliko) boljšo hrano, kot pa mucam! :-X Saj ne eden ne drugi ni manj vreden!

Če pa te skrbi, da bi morali ne vem kako daleč po brikete, imaš pa na voljo veliko spletnih trgovin, kjer naročiš in moraš samo vrata odpret, da jih dobiš  8)

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 19 April 2012, 16:20:11
Ni nujno da bi mu dajala boljšo hrano,samo zanimala sem se za Taste of the wild.Prejšni maček je bil pri nas res dolgo misli da od mojega rojstva ali pa še od prej.Poginil pa je zato ker ga je povozil avto.



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 19 April 2012, 21:38:05
Ja, žal mi je za vašega povoženega mačka, upam da vam teh zdaj in psa tudi ne povozi...

Če se ne motim mačke rabijo še več mesa kot psi. Se pravi je smiselno hrano, če je briketirana in v konzervah, kupovat tako ki se temu približa. Jaz zdaj prehajam iz Schesirja na Acano, pa se mi ne zdi nekaj ful drago. Sploh pa vedno kupujem največje žaklje možne in se ful pozna na ceni. Konec koncev pomoje več nanese pesek in ostale stvari, kot pa sama hrana. (Imam pa 3 mačke, hrano jim tehtam.)

Kar se tiče Whiskasa, pa ne mislim nikogar v nič silit, ker se vsak odloča sam, ampak tkole - če bo mačka imela srečo in je ne povozi avto,  :-\ , se zna zgodit da ji bodo ledvica začela pešat, če ne kaj drugega. Seveda je en faktor tudi genetika in se ne pozna na vsaki mački isto, pa vseeno. Da res vidiš kakšna je razlika že brez da kupiš hrano, je dovolj da deklaracije prebereš.

Primer Whiskas: Meat and Animal Derivatives (inc. min 4% Chicken, min 4% Fresh Meat), Minerals; Vitamin E (8 mg/kg).
With colourants (EC additives)

Primer applaws in vse podobne: Chicken Breast 75%, Chicken Broth 24%, Rice 1%

Saj želodec ima mačka poln od obeh vrst hrane. Kaj dobi iz katere je pa verjetno jasno.



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #29 : 19 April 2012, 22:27:54
Od wiskasa ipd. pa tudi ne bosta umrla.

Jaz v to ne bi bila tako zelo prepricana.
Sicer najverjetneje ne ravno jutri, pojutrisnjem ali naslednji mesec, na dolgi rok pa so take nizkokvalitetne hrane za macke zelo problematicne. Precej bolj kot za pse. Zakaj? Ker so macke striktni mesojedi, omenjene hrane pa vsebujejo ogromno rastlinskih sestavin, poleg tega so polne soli in raznih umetnih arom in konzervansov. Za macje ledvice in urinarni trakt precej problematicno ...

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --