Poceni, a kvalitetna hrana..

Ria · 79284

andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #30 : 20 April 2012, 09:06:34
Moja nebi bila vsaj 5 let več živa zaradi problemov z jetri in samo hrana oz. menjava hrane je pripomogla k odpravi vseh težav.

Hrana je ZELO pomembna!

In dejstvo je, da s slabo hrano škodiš svojim živalim.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 20 April 2012, 15:40:29
Ja, žal mi je za vašega povoženega mačka, upam da vam teh zdaj in psa tudi ne povozi...Če se ne motim mačke rabijo še več mesa kot psi. Se pravi je smiselno hrano, če je briketirana in v konzervah, kupovat tako ki se temu približa. Jaz zdaj prehajam iz Schesirja na Acano, pa se mi ne zdi nekaj ful drago. Sploh pa vedno kupujem največje žaklje možne in se ful pozna na ceni. Konec koncev pomoje več nanese pesek in ostale stvari, kot pa sama hrana. (Imam pa 3 mačke, hrano jim tehtam.)

Kar se tiče Whiskasa, pa ne mislim nikogar v nič silit, ker se vsak odloča sam, ampak tkole - če bo mačka imela srečo in je ne povozi avto,  :-\ , se zna zgodit da ji bodo ledvica začela pešat, če ne kaj drugega. Seveda je en faktor tudi genetika in se ne pozna na vsaki mački isto, pa vseeno. Da res vidiš kakšna je razlika že brez da kupiš hrano, je dovolj da deklaracije prebereš.

Primer Whiskas: Meat and Animal Derivatives (inc. min 4% Chicken, min 4% Fresh Meat), Minerals; Vitamin E (8 mg/kg).
With colourants (EC additives)



Primer applaws in vse podobne: Chicken Breast 75%, Chicken Broth 24%, Rice 1%

Saj želodec ima mačka poln od obeh vrst hrane. Kaj dobi iz katere je pa verjetno jasno.

Mačka nam ne bo povozilo ker se bojita avtomobilov.Glede na to da pravite da wiskas ipd. ni vredu
jima bomo dali power of nature .Hrano bomo naročili v spletni trgovini Aro,vzeli bomo še nekaj vzorčkov.



Yushy

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 24 April 2012, 12:45:18
Če jima boste dajali Power of Nature bo to super, vendar naj bo prehod na novo hrano počasen, saj PON vsebuje visok delež beljakovin in se ob nenadnem prehodu lahko pojavi driska. Če imata rada surovo meso, je pa seveda več kot priporočljivo, da ga vključiš v vsakodnevno prehrano.



hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 25 April 2012, 08:38:49
Meso dobita vsak dan.Upam da jima bodo briketi všeč.



Yushy

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 25 April 2012, 09:31:29
Ti kar jaz povem, da jima ne bodo, sploh če sta do zdaj dobila Whiskas. Morala boš uvesti počasen prehod, tako da boš vsak dan v njuno hrano dodala nekaj novih briketkov. Najbolje, da jih že kar vnaprej zmešaš s starimi briketi, da se navzamejo vonja in potem lahko v to mešanico dodaš vsak dan nekaj briketov več, da se počasi navadita na nov okus in da seveda ne bo po nepotrebnem kakšne driske.



hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 25 April 2012, 09:55:49
Ti kar jaz povem, da jima ne bodo, sploh če sta do zdaj dobila Whiskas. Morala boš uvesti počasen prehod, tako da boš vsak dan v njuno hrano dodala nekaj novih briketkov. Najbolje, da jih že kar vnaprej zmešaš s starimi briketi, da se navzamejo vonja in potem lahko v to mešanico dodaš vsak dan nekaj briketov več, da se počasi navadita na nov okus in da seveda ne bo po nepotrebnem kakšne driske.

Hvala za nasvet.



hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 02 Maj 2012, 09:37:18
Danes smo jima čisto nepričakovano kupili hrano Royal kanin za aktivne mačke ki so zunaj.Hrano smo kupili v Zooticu in zraven sem še dobila revijo Moj pes,aprilsko.Ali mi lahko kdo napiše kolikšen % mesa ipd. stvari je v teh briketih/hrani.



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 02 Maj 2012, 10:00:06
Super! :)Ne vem točno koliko % mesa je... Ampak meni se vseeno zdi RC predraga glede na svojo kvaliteto (našim mucam je bila tudi dobra, ampak nas je proti Sanabellu prišlo kar precej...). :-\



Yushy

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 02 Maj 2012, 10:16:04
Hrana RC nima ravno prav visokega deleža mesa. Je pa precej dražja kot npr. Power of Nature(2kg cca. 13€) in se niti približno ne more primerjati z njeno kvaliteto.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #39 : 02 Maj 2012, 10:18:10
Ampak vsekakor boljse RC kot Friskies...

Procent mesa ti pise na deklaraciji na embalazi.

battito animale


hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 02 Maj 2012, 12:31:33
To smo vzeli da vidimo če jima je všeč.Bomo poskusili tudi Power of nature. :)



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 02 Maj 2012, 13:02:11
Saj moraš met na vreči deklaracijo, kjer je natančno napisano kaj vse je notri. Dobiš pa za približno enak odstotek beljakovin vseeno boljšo hrano pomoje, ker je RC zelo precenjen.

Aja, pa še ena stvar, po RC-ju se mačke rade zredijo.  ;D



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #42 : 13 Januar 2014, 18:51:57
Kaj mislite o OK Cat passion od Nova foods, ki jo imajo v mr pet? 12,5 kg je 26 eur.



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 13 Januar 2014, 19:23:47
Mnja, bolj ne kot ja. :-\ Sestavine niso prav zelo kakovostne, polno zitaric...



poki

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
  • As
Odgovori #44 : 19 Januar 2014, 12:09:18
Jaz vzamem Porta 21. Na zoohit.cz me pride 10kg briketov cca 30€. Mislim da so neke srednje kakovosti, mojim odgovarjajo.


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 28 Marec 2014, 12:13:28
Mogoče pride v poštev tudi Smilla. Cenovno gledano je zelo ugodna (trenutno je akcija 21 eur za 12 kg). Je boljša opcija kot kakšne Mercator / Tuš / Spar hrane.

Sestavine 22% perutninske moke, 13% ocvirkov, riž, moka, koruza, koruzni zdrob, ječmen, piščančja maščoba, goveja maščoba, pesa, melasa, jetra hidrolizat, jabolčna pulpa, posušena jetra, laneno seme, natrijev klorid, kvas (sušeni), 0,05% juke (suho). Delež živalskih beljakovin v skupni vsebnosti beljakovin: 83,5% Dodatki: Vitamini na kg: vitamin A 13,000 IU, vitamin D3 1,300 IU, vitamin E (alfa tocopherolacetate) 100 mg, vitamin B1 5 mg, vitamin B2 5 mg, pantotenska kislina 12 mg, niacin 45 mg, vitamin B6 4 mg, biotin 700 mcg , vitamin B12 75 mcg, taurin 1,000 mg. antioksidanti, ekstrakti naravnega izvora z visoko vsebnostjo tokoferola Elementi v sledovih na kg: Železo (železo (II) sulfat) 125 mg, cink (cinkov oksid) 100 mg, baker (bakrov (II) sulfat) 12 mg, mangan (manganov oksid) 15 mg, jod (kalijev jodid) 1,5 mg, selen (natrijev selenit ) 0,15 mg, kobalt (kobaltov karbonat) 1,0 mg Aminokisline na kg: DL-metionin 4,500 mg

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #46 : 28 Marec 2014, 12:32:10
Mojim dvem mucam sem sedaj kupila 10 KG Forza 10, cena 50 eur.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #47 : 28 Marec 2014, 13:10:20
Js bankrotiram, ker se ponoči cela vas pri nas futra  ::) Sanabelle, dobrih 30€



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 18 Junij 2014, 19:39:32
Ima mogoče kdo kakšne izkušnje s cenejšo hrano za mladiče? Lastnica trenutno hrani z Royal Canin, ampak bi rada nekaj cenejšega. Kako se kaj obnesejo Sanabelle Kitten ali pa Happy Cat Junior?

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 18 Junij 2014, 20:16:46
Meni je Sanabelle vsec, s Happy cat pa nimam izkusenj. Moja mackona jo obozujeta  in se drugega ne pritakneta :) RC je pa itak predrag za svojo kvaliteto.



Sasha01

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #50 : 18 Junij 2014, 23:03:30
jaz tudi hranim skoraj celo vas muck (tudi jaz kupujem velike vreče) in sem do nedavnega kupovala OK cat potem pa sem zaradi problemov pri domači muci šla na Orijen ampak je za moje zmožnosti kar predrago in še muci je ne marajo kaj prida. Ravno danes sem gledala da bi naročila hrano Shanabelle, mislite da bi jim odgovarjala hrana? :)



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 19 Junij 2014, 07:29:40
Ce ji bo odgovarjala hrana ali ne pa mi preko neta ne moremo povedati, bos ugotovila samo ce sprobas :P Nasim odgovarja veliko bolj kot grain free hrane (Applaws, Acana, Orijen).



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #52 : 19 Junij 2014, 08:20:04
Naša pokojna muca (20+ let) vsaj zadnjih 8 let življenja ni jedla nič drugega kot friskies, izstradala bi se rajš kot pa kvaliteto jedla,  dokler nisem privlekla dveh mladičev in jih začela hranit s sanabele kitten, kasneje ji niti ni bil problem šaltanje na adult. Večina mačk ful rada je to hrano, je pa posledično pri marsikateri treba prešaltat na kaj manj ješčega, ker se redijo ko buhtli.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #53 : 19 Junij 2014, 10:15:53
kasneje ji niti ni bil problem šaltanje na adult.

Tule se mi zdi da sem se mogoče mal zlagala, ker nisem ziher da je ta mačka sploh dočakala prehod na adult. Zgornje velja za drugo našo mačko, ki je isto prej jedla to supermarket sranje.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #54 : 19 Junij 2014, 10:45:50
Sedaj sem prvič probala Sanabelle in se mi zdi v redu.



Sasha01

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 14 Oktober 2014, 00:42:50
Moji mačkoni so zdaj že nekaj mesecev na hrani Shanabelle in sem z njo zelo zadovoljna, saj so se vsi lepo poredili :D . Jim pa dajem Sensitive+ z jagnetino, ta zbirčna pa je tiste mehke briketke z račko (isto od Shanabelle) ;D



Panama

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Little Dreams come true...
Odgovori #56 : 04 Januar 2015, 10:41:29
Moja mačka jesta brikete iz DMja (Dein bestes) pa smo zadovoljni. So pa tudi bolj poceni, ampak v majhni embalaži.

Be My Sp´Icy Dream-Dreamy
www.mojalbum.com/panama


luizagrooks

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #57 : 18 Januar 2015, 11:08:21
Se mi zdi da so od konzervic še najboljše animonda carny - visoka vsebnost mesa + ugodna cena. Naročam pa jih na nemškem zooplusu.

Psi so čudeži s tacami.
Poceni pasja kuharija
Join me :)


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #58 : 06 Marec 2015, 11:38:53
Ontario 10 kg za 20 eur

Sestava: piščančje meso in piščančji izdelki (min.32%), koruza, riž, piščančja maščoba, hidrolizirane piščančje beljakovine, posušena jabolka, pivski kvas, hidrolizirana piščančja jetra, lososovo olje.

https://www.mimovrste.com/suha-hrana-macke/ontario-hrana-za-odrasle-macke-piscanec-10-kg?v=532059

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #59 : 21 Maj 2015, 14:01:57
V Mr. imajo to vrsto hrane ONTARIO DOG.

ONTARIO DOG Adult Medium, 13kg
 30,08 €


SESTAVA:
piščančje meso 20%, piščančja jetra 15%, riž, koruza, krompir, piščančja maščoba (konzervirana z mešanimi tokoferoli, vir vitamina E), lososovo olje, naravne arome, posušena jabolka, pivski kvas, paradižnik, izvleček iz juke, minerali, DL-methionine, L-lizin, mannanoligosaccharides, fruktooligosaharidi, probiotiki, organski baker, holin klorid, organski cink, organski mangan, organski selen, biotin, niacin, kalcijev pantotenat, vitamin A, vitamin B12, riboflavin (vir vitamina B2 ), tiamin mononitrat (vir vitamina B1), piridoksin hidroklorid (vir vitamina B6), folna kislina, vitamin D3, vitamin E (alfa-tokoferol).

ANALITSKE SESTAVINE:
surove beljakovine 26%, surova maščoba 16%, vlaga 10%, surovi pepel 6.5%, surove vlaknine 2.5%, kalcij 1.4%, fosfor 1%.


ONTARIO DOG High Energy, 20kg    48,88 €




SESTAVA:
piščančje meso min. 30%, piščančja jetra  min. 5%, koruza, piščančja maščoba (konzervirana z mešanimi tokoferoli, vir vitamina E), lososovo olje, naravne arome, posušena jabolka, pivski kvas, paradižnik, minerali, mannanoligosaccharides (150 mg), fruktooligosaharidi (100 mg), glukozamin hidroklorid (260 mg), hondroitin sulfat (160 mg), izvleček iz juke.

ANALITSKE SESTAVINE:
surove beljakovine 33%, surova maščoba 22%, vlaga 10%, surovi pepel 7%, surove vlaknine 2.5%, kalcij 1.6%, fosfor 1.2%.



ONTARIO DOG Junior Large Breed, 13kg   Spletna cena: 32,90 €



SESTAVA:
piščančje meso 22%, piščančja jetra 15%, krompir, koruza, piščančja maščoba (konzervirana z mešanimi tokoferoli, vir vitamina E), lososovo olje, naravne arome, posušena jabolka, pivski kvas, paradižnik, izvleček iz juke, minerali, glukozamin hidroklorid, hondroitin sulfat, DL-methionine, L-lizin, mannanoligosaccharides, fruktooligosaharidi, probiotiki, organski baker, holin klorid, organski cink, organski mangan, organski selen, biotin, niacin, kalcijev pantotenat, vitamin A, vitamin B12, riboflavin (vir vitamina B2 ), tiamin mononitrat (vir vitamina B1), piridoksin hidroklorid (vir vitamina B6), folna kislina, vitamin D3, vitamin E (alfa-tokoferol).

ANALITSKE SESTAVINE:
surove beljakovine 27%, surova maščoba 14%, vlaga 10%, surovi pepel 6.5%, surove vlaknine 2.5%, kalcij 1.5%, fosfor 1.1%.