Pobiranje pasjih iztrebkov malo drugace!

Nelly · 40381

*Sky*

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #60 : 10 Junij 2008, 13:51:29
Kadar sva s Sky-em na sprehodu v gozdu, potem morebitni kakec, ki je preblizu ceste s kakšno palico premaknem tako, da je malo možnosti, da bi kdo pohodil. Ko greva npr. okoli Blejskega jezera, v Arboretum ... pa kakce vse pobereva. Vedno imam v nahrbtniku en paketek vrečk, drug paketek pa veselo vozim v avtu. Žalostno pa je, da je npr. na Bledu, ki je precej turistično obiskan, na nekaterih predelih res malo koškov, tako da kar po par minut trogam s sabo polno vrečko... Staršema je včasih nerodno, meni pa prav nič. Bolj smotan bi se počutila, če ne bi počistla za svojim psom. Res pa je mal bad feeling, ko ljudje gledajo z gnusom v tisto vrečko.

Sky ima zelo malokrat drisko. In če se to zgodi na mestu, kjer tudi sicer pobiram kakce, potem se potrudim in probam čim več pobrat, čeprav je jasno, da je težko počistit, ker se vse packa... Takrat pač porabim malo več vrečk in tudi malo več časa :-[.




Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #61 : 10 Junij 2008, 15:07:15
No če bi Alba imela drisko in bi opravila kje v urbanejšem delu, bi počistila s kombinacijo robčkov in vrečk. Kar bi pač lahko. Na srečo imam oboje vedno s sabo.

Sem pa iskala razgradljive vrečke in v merkatorju v domžalah jih nimajo.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #62 : 10 Junij 2008, 15:25:46
Z drisko je problem. K sreci nas ne bo nikoli kakal na asvalt, vedno v travo. Pocistim kolikor se da, ostalo pa pustim :-[ .. in upam, da bo cim prej dez :)


*Sky*

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 10 Junij 2008, 20:32:36
Sky je tudi priden in gre vedno kakat v travo. Ponavadi se par metrov umakne stran potke. Tako se do zdaj še ni zgodilo, da bi počepnil na asfaltu, tudi ne na makedamski potki.



1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #64 : 01 Julij 2008, 20:01:40
Jaz drekec poberem,pa naj  bo kjerkoli,večinoma jih pobiram z razgradljivimi vrečkami.
Moja učiteljica je rekla,da če drekec ne pospraviš,naj bi bilo to škodljivo za okolje. Baje grejo v zrak strupene snovi
??



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #65 : 01 Julij 2008, 20:59:56
Baje grejo v zrak strupene snovi
??

ja v zrak oddaja slabo karmo....

 predvsem tisti, ki ga pohodi in potem preklinja in benti :D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #66 : 02 Julij 2008, 09:44:12
Pri razgradnji vseh bioloških odpadkov, gre v zrak CO2, če je pa razgradnja brez kisika pa še metan.

Najboljše bi bilo, da bi imeli eno nepropustno posodo, ker bi dreki gnili in mi bi imeli ogrevanje zastonj he he he

Sicer pa krave v ZDA proizvedejo več toplogrednih plinov kot avtomobili!  :o

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #67 : 02 Julij 2008, 14:18:52
Da še jst odgovorim na vprašanje--če je driska..
No Quido je ravno zadnjič mel full redek "drekec" :)
No in ko sem videla da se pripravlja (da kroži) sem vzela robček in ko se je postavil sem mu ga podstavila [smešno ;)]

lp


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #68 : 02 Julij 2008, 14:34:24
No v naši občini pa so tako pametni, da so psom prepovedali vstop v park, ki naj bi bil javen prostor.  >:( In razlog naj bi bil, da ne pospravljamo za svojimi psi in se potem otroci, ki so se igrali v parku dobili gliste in tako naprej.  >:( Ja seveda. Večina psov, ki se sprehaja, oz. se je sprehajala po parku dobi tablete proti notranjim zajedalcem. Plus tega je večina kakce pobirala za svojimi psi. Ko sem se še lahko sprehajala s svojo psičko po parku sem videla v celih 3 letih samo 5 kakcev od psov.
No sedaj pa vidiš ko otroka na wc, ga mama pelje do bljižnega grma in opravi svoje. Bo občina prepovedala tudi otrokom vstop v park? hmmmm

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #69 : 02 Julij 2008, 14:44:42
Jst sem še vseeno videla v parku v Trb. veliko psov ;D
Pomojm je čist brez veze tista tabla ;)


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #70 : 02 Julij 2008, 14:48:45
JA jasno da poberamo ::) rapgirl mene tud to mot potepuških (ki vrjetn majo gliste ) tabla itak ne mot >:D >:D pa še neki me mot da na unih smetnakih k majo vrečke gor (če jo pozabš...) trgajo vrečke iz zabave  >:( >:( :-X

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #71 : 02 Julij 2008, 14:50:24
Ja saj se lahko sprehajaš ob potoku ali cesti in jaz grem parkrat in me nekatere mame in babice čudno gledajo kaj delam s psom tam.  ::) Tako, da me je kar minilo sprehajanje po parku. Čisto po pravici. Grem rajši v kd ali pa špicberg, mrzlica. je veliko lokacij, kjer te ne gledajo čudno, ko se sprehajaš s psom.  ;D

Ja lahko bi postavili smetnjake za kakce z vrečkami. Plus tega moraš sedaj po novem tudi na trimstezi imeti psa privezanega. ::)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #72 : 02 Julij 2008, 14:59:19
Pri nas so ampak grejo vrečke tkoj ker jih eni butli trgajo iz zabave  >:( >:( mene niko ne gledajo čudn ko grem rolat tm po eni potki ob Ljubljanci  (res da nimam ene velke mrcine ampak vsen je pa zlo glasen ;D)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #73 : 02 Julij 2008, 15:06:11
Mi bi tud rabl vrečke in posebne koše za kakce :)

Ker če greš od Piramide (v Zagorju seveda :D ) proti trgovini Tuš ni nobenega koša. Razen tisti za ločevanje in zasebni smetnjaki. In če se ravno tam nekje pokaka? kaj pa pol? vržemo v smetnjak za steklo ali za papir? ::) ::) 8) [misliiim halo]


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #74 : 02 Julij 2008, 15:13:45
Ker če greš od Piramide (v Zagorju seveda :D ) proti trgovini Tuš ni nobenega koša. Razen tisti za ločevanje in zasebni smetnjaki. In če se ravno tam nekje pokaka? kaj pa pol? vržemo v smetnjak za steklo ali za papir? ::) ::) 8) [misliiim halo]

Ne, poberes z vrecko, pred kanto vrecko odpres, kipnes kakec v kanto za bioloske odpadke, vrecko pa med plastiko  :D :D :D :D ::)

Se strinjam, na splosno je premalo kosev za smeti (vsaj pri nas v Trb. lahko cez pol doline neses tisto vrecko, razen ce pac odvrzes v kaksen "privat" smetnjak pri kaksnem bloku/hisi - pa se tisto te kaksen stanovalec cudno gleda)..  ::) :-\

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #75 : 02 Julij 2008, 15:21:27
Ne, poberes z vrecko, pred kanto vrecko odpres, kipnes kakec v kanto za bioloske odpadke, vrecko pa med plastiko  :D :D :D :D ::)

ok :D
Sam..sj tud nevem če je kakšen za bio. odpadke ::)

V našem kampu (Bijela uvala v Poreču) je takšnih košev ful veliko. In skoraj vedno je polno z vrečkami. Pa ni zloooooooo velik psov (no kukr katero leto ;))


1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #76 : 11 Julij 2008, 10:22:43
Mene pa zanima,če so vrečke,ki visijo ob strani smetnjaka za pasje drekce biološko razgradljive?
http://www.moj-album.com/slike/444115/F478Cr6TlclsolLE.t.jpg
npr. vrečke pri takem smetnjaku

 :)
p.s. : bedno vprašanje,samo želim biti prepričana :)



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #77 : 11 Julij 2008, 11:05:05
LittLe_sTaR*  a ti si tudi v Bijeli Uvali? jaz tudi včasih. Tam je zelo dobro priskrbljeno za pesjankote.

Vrečke, ki so v smetnjakih niso bio razgradljive. So predrage verjemi.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #78 : 11 Julij 2008, 16:03:19
A kdo ve kok stanejo razgradljive vrečke za pasji drek  ?

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #79 : 11 Julij 2008, 18:14:35
A kdo ve kok stanejo razgradljive vrečke za pasji drek  ?


46 evrov.




Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #80 : 11 Julij 2008, 18:24:16
Ooooooooooooo :o :o kok jih pa je not  ? :-\

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #81 : 11 Julij 2008, 18:28:42
Ful mal. Kaj češ, shit costs money!  ;)



Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #82 : 11 Julij 2008, 18:33:33
Kok je to  ? (sori kr te tok morim ampak morm vidt kok se nam splača)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #83 : 11 Julij 2008, 18:37:38
Kok je to  ? (sori kr te tok morim ampak morm vidt kok se nam splača)


Pa ej, hecam te!

46 je  moja najljubša številka in kadarkoli kdorkoli vpraša kaj v zvezi s številkami, je moj odgovor vedno 46.  ;)


Drugače nimam pojma, koliko stanejo.

Jaz kupujem te zelene v Mercatorju. Niso drage (okoli 1 evro) in jih imam za kakšen teden.



Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #84 : 11 Julij 2008, 18:38:58
Pa so razgradljive (bio)  :o :o ?

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #85 : 11 Julij 2008, 18:40:20
Ne, mislim da niso, oz. sem prepričan, da niso.  :(


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #86 : 11 Julij 2008, 18:43:21
Škoda  :( :(

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #87 : 11 Julij 2008, 19:01:05
Zakaj vsi kupujete take drage vrecke?? Jaz nabavim tiste prozorne z rocaji v Top domu ali Kmetijski zadrugi, dam okoli 2 eura, gor jih je pa mislim da 500 komadov.. Imam jih pa za kaksne dva meseca..  :P :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #88 : 11 Julij 2008, 19:03:02
Ne vem, ne maram teh prozornih z ročaji. Ko poberem drek, mi nekako ni, da vsi vidijo, kaj nosim.  ;)



Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #89 : 11 Julij 2008, 20:48:33
Jaz kupujem tiste za pse, ko jih je v enem zavitku 20 komadov, pakirane pa so po tri skupaj in to imam za slab mesec za dva psa. Stanejo pa okoli 1,5 eur.