Pobiranje pasjih iztrebkov malo drugace!

Nelly · 40380

Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
: 16 Marec 2006, 02:08:05
Lep pozdrav!

Zgodba sicer ni moja, se je pa dogajala v moji blizini.

Gres z psom na sprehod oborozen z kupom vreck itd. Pes pac opravi svoje nekje na robu ceste… V miru pocakas da pes opravi in vmes vleces vrecke iz zepov, ko te sredi ceste napade mimoidoci in te ozmerja z vsem mogocim, ker si najvecja svinja, ker pustis psa da opravlja svoje. ??? Ko poves da misliš za psom pobrati, mu mahaš z  vreckami pod nosom … se pa pojavijo se vecja zgrazanja, da »onesnazujes pogled« (ja tudi to lahko pocnes  ???) ker je totalno neestetsko se je  z polno vrecko sprehoditi do prvega smetnjaka, tudi 50 m ce ga prej ne najdes.  :o :oKaj narediti v tem primeru razen totalnega smeha in razmisljanja ali tisti diseči kupček  vrzes nazaj na cesto ali pa komu v narocje. ;D

 Tale zgodbica danes me je prav nasmejala, ker ocitno bi ljudje poleg tega, da za psom pospravljas radi se da tovoris s seboj  nahrbtnik za spravljanje raznih kupckov ter po nasvetu omenjenega gospoda rezervar vode, da bos travo pocistil, ko pes lula. ??? ??? ???

Ocitno je bila danes res luna na pohodu  ;) Me je pa tole danes tako nasmejalo, da sem morala deliti z vami. Nekateri so res prismuknjeni.

In drugace pospravljate za svojim psom? Jaz vedno.. res pa je da vode za ciscenje polulane trava pa nimam s seboj  :D Ker glede na kolicino bi kmalu morala za seboj vleci vrtno cev  :D


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #1 : 16 Marec 2006, 05:52:27
Lepo, da si odprla tole temo.  ::). Jaz imam sicer malo drugačne poglede na vso zadevo. Včasih sem resnično pobrala vsak kakec. Potem pa sem opazila, da moram vrečke v nedogled nositi s seboj in včasih sem opazila tudi zgražanje (večinoma mladine, ki si ga resnično nisem gnala k srcu). Včasih nalašč pustim, kadar vidim da je v bližini kakšen zadrgnjenec, ki začne razpravo o tem in mu preprosto rečem, naj svoj čas raje porabi za to, da nam lastnikom psov omogoči pasji smetnjak z vrečkami. Ker jaz po zakonu nisem dolžna pobirati iztrebkov, če občina ne poskrbi za primerne smetnjake. Smola pač!
lp, Ines!






scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #2 : 16 Marec 2006, 06:43:12
Doma za Astorjem pobiram iztrebke, ko so le ti v bližini ceste - vendar se to do sedaj še ni zgodilo, kajti najin sprehod poteka cca 3 minute po cesti - nato pa smo že na prostranem barju ali pa v gozdu. Pač živim na deželi in zaenkrat še ne skačem za njim naokoli, da bi pobirala kakce. Jih pa poberem na določenem travniku (če se tam pokaka - vendar se redko), ker sem tako dogovorjena z lastnikom te parcele (ampak tam tako ali tako zelo malo hodim).

Ko pa sva z Astorjem v bolj urbanih predelih kakce absolutno pobiram.

Sem pa tudi jaz zadnjič razmišljala kdaj bodo prišli trenutki, ko bomo morali s seboj nositi vodo za "očiščenje" površine, ki jo pes polula. Meni se to zdi malo trapastno - ampak imam občutek, da ta trenutek ni ravno daleč....  :-\


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #3 : 16 Marec 2006, 06:44:55
To sem se tudi jaz naveličala ampak moram. Večlinoma pa hodiva po kakšni gmajni tako da ni problemov. Če pa greva po cesti so pa v bližini drevesa, visoka trava, grmičevje in potem pač vržeš tja notr, seveda če imaš papirnato vrečko (se dobijo prav vrečke za pasje iztrebke - papirnate, ker se razgradijo). Če pa ni smetnjaka pa nosim s sabo tut 50 m če je treba . Samo tule pri nas imajo pred vsaki bajti kakšen smetnjak, tako da izberem tistega, ki ni nobenega človeka zraven. Hehe  ;D



Jolly

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 1
Odgovori #4 : 16 Marec 2006, 07:41:37
Pri nas je kar se tiče smetnjakov za pasje iztrebke res urejeno, tako da noben bumbar ne more mimo njega z izgovorom, da nima kam vržt iztrebke.

Se je pa tudi meni zgodilo, da me je ena gospa fajn nadrla, če me ni sram, ker je pes kakal v kupu snega. Na žalost ga nisem mogla privleči do gozda, ker je imel revež drisko. Ob takih zadevah se samo nasmejim, pokažem vrečko, se obrnem in mislim svoje.  Ljudi, ki ne marajo živali bo motilo tko ali tko čisto vse kar se lahko spomneš.



meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #5 : 16 Marec 2006, 09:14:53
Tudi meni se je že zgodilo, da me je kakšna mama, ki ves čas straži pred hišo nadrla.

Pred gasilskim domom je imela Atra, ko je bila mlajša, stalen prostor kjer je kakala in smo seveda pobirali za njo. Neka mama pa je dobesedno pritekla do mene in začela: "A boš pospravila! Potem pa jaz tukaj voham te smrdljive zadeve." itd.... Jaz sem samo veselo prijela vrečko in rekla da pospravljamo in jo je kar odneslo nazaj v hišo  :D tako da ni imela ničesar več za pripomnit :)


Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #6 : 16 Marec 2006, 12:56:49
ha ha... najboljše so ponavadi stare nonice, ki jih že na daleč vidiš kako se pripravljajo, da ti bodo zatežile, pol jih pa ti prehitiš in vzemeš vrečko iz žepa in pospraviš za sabo-->psom, pol pa slišiš same lepe besedice ko se pogovarjajo med sabo.  In kako se jim spremeni izgled!
Ni se še zgodilo, da bi mi kdo težil zaradi drekcev, sta pa dve, nonici seveda, modrovali kako se bodo vse rožice na travniku ali ob cesti...ali kje že vse, posušile. No, pripomnila sem, da bom naslednjič šla na otroško igrišče kjer ni rožic in kjer je itak že vse nasvinjano in se ne bo poznalo. Sta samo čudno pogledali in utihnili.
Seveda sem se hecala. Ampak da mi težijo za dve marjetici ob cesti, ki imata itak toliko svinca in ostale svinjarije, da še za povohat nista... ??? ::)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lanyca

  • Gost
Odgovori #7 : 16 Marec 2006, 14:02:59
Jaz vedno počistim za Lano.
Razen seveda če sva kje v naravi, tam pustim, drugače pa na cesti ali pločniku v glavnem tam kjer so ljudje. Pes je moj zato sem dolžna za njim počistit, ne. :)
Če bi vsi bili taki kot nekateri, da to samo pustijo pa jih briga... potem bi bilo našo mesto mesto dreka. >:( ;D
V naši ulici predvsem na začetku je toliko pasjih iztrebkov, da moraš pazit kam stopaš.
Po moje bi morali uvesti tak zakon, kot v nekaterih državah, da če za psom ne pobereš plačaš, čeprav dvomim, da bi to docela to rešilo. ::)
Seveda pa so nekateri čudni, no ja pri nas se mi to še ni zgodilo, da bi mi kdo težil če čistim za psom.
Se je že zgodlo, da sem enkrat pozabla vrečko doma pa se je Lana eni tam pod oknom pokakala. :P
Pa ona vem pogleda pa pravi"Ko je tvoj ati mel svojega psa je vedno vrečke s sabo nosil pa pospravljal." no ja ta je res tak za te stvari sem šla po vrečko domov in počistila.
Naslednjič spet se je Lana polula na travipred eno hišo, pa en stari ven prileti pa se začne dret" Pa kaj je to? Spravi psa stran, meni že nebo po dvorišču srau!!!" :P
No pa sem mu rekla, da je Lani pač trebalo lulat in, da tega ne morem počistit, pa je začel z rokami mahat pa v hišo odšel.

No zdaj pa še nekaj kaj se je v naši ulici dogajalo.
Eden je s svojim psom vsak dan hodil po ulici pa je pes ali pri nas ali pri sosediovih vedno iztrebke puščal.
In mu je soseda enkrat rekla, da obstajajo vrečke in, da se iztrebke ne pušča pred tujimi hišami, on pa ji je rekel"Ali vi nikoli ne serjete?"(se opravičujem izrazu) ona pa mu je rekla" Ja , samo pred vašo hišo ne." ha ha ha ;D
Nekateri ljudje so res preubčotljivi za to, nekateri pa vse za psom puščajo na tleh, da moraš pazit, da ne stopiš v kak iztrebek. ::) :-X


Lp



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #8 : 16 Marec 2006, 14:14:41
Lanyca, sej ta zakon je že... vsaka občina ga je že skoraj uvedla... Pri nas je kazen za nepobrani iztrebek 5000sit, v KG, če se ne moti celo 50.000! Govorim iz glave, zato me ne prijet za besedo, niso pa še nikogar oglobili. Pri nas vem da so hodili okrog redarji, nikogar pa ne poznam, ki bi plačal. Veliko kant za pasje iztrebke so postavli, nikoli skoraj, pa ni vrečk... Se pravi, je kot da jih ni in jih moraš lepo s sabo nosit.

Je pa res, da če se lastnik neograjenega vrta razburja, ker se je psička tam polulala, ga je pa treba upoštevat. Kar je njegovo, je njegovo. Kuža bi se verjetno lahko polulal tudi kje drugje.
Prav pride tudi lulanje na ukaz, da ne pride to takih neljubih incidentov.... Na kaki gredici prej rečeš lulat in mirno se lahko sprehodiš mimo vrta tega gospoda... :P

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #9 : 16 Marec 2006, 16:14:19
Pri nas je sploh zdaj, ko je sneg, polno drekcov  :-\ Ker je brez snega samo ena potka, večina psov, ne gazi po snegu, da bi kakala, ampak to lepo opravijo na potki. Večina lastnikov pa za njimi ne pospravi  ::)

Jolly, omenila si, da imate pri vas kante za iztrebke. Kako ste do teh kant prišli? Jih je postavila občina na predlog stanovalcev ali kar tako?

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #10 : 16 Marec 2006, 19:03:16
Tudi jaz pospravim za Zaro (razen na travnikih, v gozdovih...).
In najbolj na živce mi gredo nekateri upokojenci, ki res nimajo nič drugega za početi, kot težiti drugim. In ko jaz naštimana z vrečko v roki čakam, da Zara opravi svoje, da za njo pospravim, se nek ata nalima zraven in me začne nadirati, zakaj ne pospravim za psom. Mislim a naj ji kakec z riti z vrečko potegnem >:( Prav tako me je enkrat začela kregati ena mama, da bi morala nositi vrečke in počistiti. In je bila potem prav navdušena, ko sem ji povedala, da imam vrečke in tudi počistiti nameravam ;) ::)

Lp, Marusa


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #11 : 16 Marec 2006, 19:07:17
Jaz za sibom še nikoli nisem in tudi nimam namena pobirati iztebkov.Pač hodiva v naravo kjer ni veliko ljudi tako da ni problema. Sem pa šel enkrat do šole kjer na poti srečaš res travnik dreka kjer je vse posrano in se mi zdi res grozno da psi serjejo vsepovsod...

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


Jolly

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 1
Odgovori #12 : 16 Marec 2006, 19:23:19


Jolly, omenila si, da imate pri vas kante za iztrebke. Kako ste do teh kant prišli? Jih je postavila občina na predlog stanovalcev ali kar tako?

lp

Če ti povem po resnici, ne vem, ker sem se komaj kaki mesec nazaj preselila sem, pa so kante že bile. Domnevam pa da jih je postavila občina, zato ker so lepo razporejene po celem mestu in tudi vsak dan spraznjene.



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #13 : 16 Marec 2006, 19:38:41
Za Witty pospravljam v urbanih delih, pa tudi na bolj odročnih če se podela zelo blizu potke. V kakšnem šavju, pa gozdovih pa ponavadi ne pospravim.
Tudi pri nas imamo tiste pasje smetnjake, ki ne vem če so bili sploh kdaj očiščeni, vrečk jasno ni... In potem se zdim smešna sama sebi, če poberem Wittyjin iztrebek, ki leži med tremi drugimi. ::) Po možnosti 2 metra stran od kante. V takih primerih tudi ne pospravljam vedno.

Me pa nekaj zanima, upam da kdo ve.
Ali lahko dam zavezano vrečko v katerokoli črno kanto. Enkrat sem pobrala kakec in ga nesla proti črni kanti, ki je bila pred eno majceno tovarno. Nek gospod in gospa pa sta šla ravno iz tovarne. Pa me je gospa nadrla, češ, kaj se pa to pravi. Sicer je gospod rekel "Ja, samo v kanto hoče dat. Ti kar daj." Pa sem dala vrečko v kanto. Tista gospa pa je naprej godrnjala, da ne morem kar tako, v kar eno kanto, pa ali nimamo svoje kante... in tako naprej dokler se nista odpeljala. >:( ??? Naj bo srečna da dreke sploh pospravim, mislim da bi bilo še huje, če bi jih pustila skoraj pred vrati. ::)
A imam pravico uporabljati tuje kante?

lp

Los je car!


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #14 : 16 Marec 2006, 19:45:50
A imam pravico uporabljati tuje kante?
Meni se zdi, da ne, ker vsaka družina plačuje prispevek za svojo kanto oz. več hiš skupaj za skupinski kontejner. Torej glede na to ima vsako gospodinjstvo pravico do polnjenja svojega smetnjaka in ne tujega. Če ti odložiš drugam, bo namesto tebe tista oseba plačala odvoz te smeti.

To - kar se tiče iz "pravnega" vidika (pa nisem ziher, ampak govorim po svoji kmečki logiki).

Jaz se v takšnih primerih potuhnem in opazujem, če me kdo gleda - v primeru, da ni okoli očividcev, nekomu "podtaknem" vrečko.  :-[

Aja - mirne vesti pa lahko uporabljaš javne smetnjake (takšne kot so po parkih etc). Teh pri nas ni.  ::) Razen pri trgovini.  ::)


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #15 : 16 Marec 2006, 22:26:12
ha ha.... pol pa tisto pri trgovini nafilat z dišečimi vrečkami in hitro boste dobili kakšno košaro več  :D :P
Meni se še nihče ni zbunu. Tista vrečkica pa res ne porabi veliko prostora, če ne pa vrečko sprazniš, ne? he he he ::)

Zoe, občina ne more zahtevat od lastnikov psov, da pobirajo iztrebke, če jim tega ne omogoči vsaj s kantami. Torej Jih postavi sama. Ne vem pa, če se lahko kar pokliče in naroči kanto. V tem primeru plačaš verjetno ti... boooo

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #16 : 16 Marec 2006, 22:30:05
Ma se ne pocutite smesno, se setat naokoli s kakcem v vrecki?
Jaz se smejem sama sebi ;D

Tudi ker ce je ze taka situacija, da moram pobrat (v mestu ali pri nas na cesti) naredim tudi par 100 m do prve kante in si mislim, ce bi ljudje vedelim, kaj imam jaz v roki ;D

battito animale


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #17 : 16 Marec 2006, 22:55:38
ha ha... sej če imajo otroke so doživeli hujše  :o  ::)
mene bolj moti to, da je toplo....
žnjh žnjh... :-X

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #18 : 16 Marec 2006, 23:09:50
Ojla

Tudi jaz večinoma pobiram kakce ... in sem tudi že doživel razne napade .. najbolj smešni so mi tisti ko rumba počepne da lula, pametni človek v ozadju pa prijavi 'a ne boš nič pobral?' ... kaj nej poberem? Onesnaženo travico? Hallloo? :)
Drugače pa tudi jaz dostikrat polno vrečko vržem v kakšno privat kanto, komaj čakam da bo kdo rekel da ne smem, ker mu lahko brez problema ponudim alternativo (kakec pred njegovimi vrati :D).
In ker tudi pri nas zelo 'redno' dajejo vrečke v tiste 3 kante za pasje drekce kar jih imamo v celem mestu, kupujeva vrečke za sendviče, ki so ravno primerne za tako opravilo, pa tudi drage niso, edino kar je moteče da so skoraj prozorne :D

Dobro Pobirajte Še Naprej, Črt :)



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #19 : 16 Marec 2006, 23:20:54
glede na to da smo na vasi jih moti tudi to, da vsaj 2 na dan vidijo rondota ko se šetka....in ko poberem kakec takrat pa seveda sledi pripomba. če opravi potrebo na takem lacu, da je pač da se pobere poberem in grmeo naprej na travnikih itd. pa ne. seveda upokojenci, kot da nimajo drugega za počet kot težitvsakemu ki pride mimo...saj niso vsi isti samo večina pa ja....torej en ata, ki je tečen kot nadloga, ki se vtakne v vsakega ki gre mimo, ki je klical mojega očija ker sem rekla čer namesto dober večer, ki je rekel da nevidi pomene sprehajanja psov itd. lahko si mislite...torej rondo opravlja potrebo zraven pločnika na travici....jaz povlečem vrečo in se pripravim :D(malo heca) in poglej poglej kdo vis iz okna čez cesto...ja ta fini prijazni ata, ki si že cela vas želi da zgine in njegove bedne pripombe...˝no deklina a boš pobrala˝  pa jaz ˝dober dan˝ pa on mi začne tko pa tko pober pa kar nekaj...nebi rekla, če bi hotel dat nasvet ker tok pa že vem kdaj se človek dela norca kdaj pa ne....in enostavno ˝torej boste vi pobrali, nasvidenje˝ in sem šla drek pa tam pustila. sej ne da sm zdej najbolj nevzgojen otrok na celem svetu, da so moji starši nevem kaj, da je moj oči čudak, da nevem kaj še vse...cele zgodbice ki so zelo zabavne......pa nisem edina tuki pri nas na vas ;)

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #20 : 16 Marec 2006, 23:34:39
Jaz jih doma pobiram okrog hiše, po gozdu in po trvnikih kjer se preganjava pa ne.

Pa kadar sem kje v mestu mam obvezno vrečke s sabo pa na razstavah sem jih mela pa na srečanju. sej drugod že pa ne hodim. Ampak na javnem mestu ne bom pustila dreka zarad smešnga občutka.  ::) V gozdu mi pa dejansko dol visi  ;) :) ;)

Mam pa jaz une šumeče vrečke k se na roli dobijo. So sicer kao prozorne ampak itak se zvijejo pa se nlamr ne vidi ;) Aja..ne nosim koluta s sabo ampak si ko grem nekam lepo strgam s koluta 10 vrečk ne da bi jih raztrgala med sabo in zložim ter prepognem na žepno velikost, potem pa čist preprosto vsako posamezno stran jemlem  :D

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #21 : 16 Marec 2006, 23:41:02
Zoe, občina ne more zahtevat od lastnikov psov, da pobirajo iztrebke, če jim tega ne omogoči vsaj s kantami. Torej Jih postavi sama. Ne vem pa, če se lahko kar pokliče in naroči kanto. V tem primeru plačaš verjetno ti... boooo

Aha, fino bi bilo, če bi se lahko zmenili s Snago, da pridejo naštimati kante, saj se nam vsem gre za lepše okolje ane ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


marc

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 3
  • Eros
Odgovori #22 : 16 Marec 2006, 23:41:36
V primeru, da te motijo prozorne vrečke (tudi mene), uporabi prej papirnat robček, pokriješ kupček in ga potem pobereš. Pa še malo boljši občutek je. Sem pa opazil da bom moral prešaltat z 2kg na 3kg vrečke. Ne gre več noter.  ;D



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #23 : 16 Marec 2006, 23:46:06
ena tukaj pri nas pobere samo če je oben ne vidi :D :D :D :D :D :D

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #24 : 17 Marec 2006, 00:43:32
Sem pa opazil da bom moral prešaltat z 2kg na 3kg vrečke. Ne gre več noter.  ;D
A so vrečke po kilogramih?  :-[ Jaz imam probleme, ker imam premajhno roko, da bi ves kakec lahko prijela. In potem ko preprijemam, mi vmes po možnosti še kaj ven pade...etc.  >:( Zato sem sedaj velik potrošnik teh vrečk - ker običajno na 1 Astorjev kakec ponucam 2 vrečki.  ;D ::)


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #25 : 17 Marec 2006, 07:12:55
V primeru, da te motijo prozorne vrečke (tudi mene), uporabi prej papirnat robček, pokriješ kupček in ga potem pobereš. Pa še malo boljši občutek je. Sem pa opazil da bom moral prešaltat z 2kg na 3kg vrečke. Ne gre več noter.  ;D

Drugače obstajajo tudi črne vrečke ;)

Jaz pobiram za Atosom ob cesti, v mestu in pa na kakšnih srečanjih. Večinoma hodiva na sprehod v gozd ali na pst, kjer se itak vedno umakne daleč od poti (no, razen, če je na povodcu) in tam ne pobiram. Me pa še ni nihče nadrl, sem pa že videla par pogledov, ki so samo čakali, da bojo kaj rekli. Pa sem jih zafrknila in pobrala ::) 8)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #26 : 17 Marec 2006, 07:26:56
Jaz pobiram samo v mestu in kje ob cesti.Čeprav ona gre tam če jo ressss tišči.Ona se rada sprosti in se iztreblja na kakšnih travnikih,kjer prej 'zavrti' nekaj krogov teka,potem pa opravi svoje. Zaenkrat mi še ni noben težil,glede tega. Me pa moti da so v celih domžalah samo 3 do največ 4koši. Na poti za bistrico kjer hodim je samo 1 pa še to čisto na koncu(kamor sploh ne hodiva). In če bi pobirala ..naj eno uro prenašam tisti iztrebek...jah ne hvala! Dokler ne bodo postavili košev,tut jaz ne bom pobirala. Po mestu že drugod pa ne(če košev ne bo)  ;)

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


marc

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 3
  • Eros
Odgovori #27 : 17 Marec 2006, 08:22:03
A so vrečke po kilogramih?  :-[

JA maš od 1kg, pa do ne vem ... 5 kg. Pol si pa nabavi večjo in kar z obema rokama zagrabi. Z občutkom in užitkom.  ;D



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #28 : 17 Marec 2006, 09:49:18
občutek dobivam da nekateri govorijo že o fetišu! :o
ha ha ha

se heeecaaaam.... :P

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #29 : 17 Marec 2006, 19:18:46
Jaz v urbanem okolju, pa tudi "v naravi", ce se podela kje ob pot,i za Spelo vedno poberem.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --