5-mesečni border renči na domače

patrol gr · 36151

martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #30 : 29 April 2012, 11:35:56
Ne bom komentirala "komentarjev" verjetno imajo ti komentatorji sami take razmere (ZumZum, saga), mi je pa neznensko žal te čudovite pasme - da jo ali "vzrejajo vzreditelji" in se potem tole dogaja. Sicer pa recimo, da ni škode, ker to ni border. Pes se mi pa smili, ker ima verjetno nagone/potrebe podobne borderju če/ker ni še daleč od borderja.

Ker - dobri / pravi vzreditelji ne  dajo mladiča v takšne življenjske pogoje. ;)

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 29 April 2012, 12:24:22
Samo resno, kako hitro znate obsoditi pa sploh ni znane prave situacije. Vodnik je vprasal za nasvet, in VEDNO se tu najde nekdo ki obsoja in kritizira kot da je ta vodnik najvecji kriminalec. Vcasih me je prav strah tu gor postaviti kako vprasanje, ker se mi zdi, da bom enega dne samo inspektorja zagledala pred vrati, zato ker ne znam resiti dolocene situacije.

Kakor koli, moj predlog je, da si poisces pasjo solo ki ti bo ustrezala in poskusite tam najti resitev za tvojo tezavo. Imas krasno pasmo doma, s katero bo treba delati, delati in se enkrat delati. Kako pa? Se mi zdida boste v pasji soli najbolje zvedeli. P.s. Vprasanje ce bo to minilo? Dvomim. Problem je treba resiti na pravi nacin, da se nebi se utrdil in razvil poleg se kako drugo nezeljeno vedenje.



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 30 April 2012, 09:10:01
Hvala za vaše nasvete.. Sem si jih prebrala in se čist strinjam z njimi. :) Meni je npr. ful težko, ker ne razumem zakaj renči - če bi vedela zakaj, potem bi tudi lažje rešila vse skupaj, tako pa nimam pojma ali je to dominanca ali je nezaupanje, strah..
Še en primer: pridem čez vhodna vrata, pride ves vesel, ga začnem božat - najprej vse ok, potem otrdi in zarenči.  Na trenutke imam občutek, kot, da se me izogiba - me gleda kaj delam in potem gre v krogu enega metra okoli mene.
Kar se hrane tiče, mu lahko brskam po posodi, vzamem posodo, karkoli, trd postane le, če ga pobožam oz. se ga dotaknem.

Aja, če zarenči in potem opravlja določene vaje, postane le še bolj napet, renčat ne preneha.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #33 : 30 April 2012, 09:18:37
Hvala za vaše nasvete.. Sem si jih prebrala in se čist strinjam z njimi. :) Meni je npr. ful težko, ker ne razumem zakaj renči - če bi vedela zakaj, potem bi tudi lažje rešila vse skupaj, tako pa nimam pojma ali je to dominanca ali je nezaupanje, strah..
Še en primer: pridem čez vhodna vrata, pride ves vesel, ga začnem božat - najprej vse ok, potem otrdi in zarenči.  Na trenutke imam občutek, kot, da se me izogiba - me gleda kaj delam in potem gre v krogu enega metra okoli mene.
Kar se hrane tiče, mu lahko brskam po posodi, vzamem posodo, karkoli, trd postane le, če ga pobožam oz. se ga dotaknem.

Aja, če zarenči in potem opravlja določene vaje, postane le še bolj napet, renčat ne preneha.

Kaj pa, ce ga kaj boli ???

battito animale


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 30 April 2012, 09:18:57
Hvala za vaše nasvete.. Sem si jih prebrala in se čist strinjam z njimi. :) Meni je npr. ful težko, ker ne razumem zakaj renči - če bi vedela zakaj, potem bi tudi lažje rešila vse skupaj, tako pa nimam pojma ali je to dominanca ali je nezaupanje, strah..
Še en primer: pridem čez vhodna vrata, pride ves vesel, ga začnem božat - najprej vse ok, potem otrdi in zarenči.  Na trenutke imam občutek, kot, da se me izogiba - me gleda kaj delam in potem gre v krogu enega metra okoli mene.
Kar se hrane tiče, mu lahko brskam po posodi, vzamem posodo, karkoli, trd postane le, če ga pobožam oz. se ga dotaknem.

Aja, če zarenči in potem opravlja določene vaje, postane le še bolj napet, renčat ne preneha.

pa to od samega začetka? kjer koli ga pobožaš? naš pudelj zarenči ko ga pobožaš samo na enem koncu hrbta, pa še to ga verjetno boli... medtem ko pa malamutka ne mara božanja po glavi :-/



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 30 April 2012, 09:40:46
Tudi to sem že razmišljala, ampak ne renči samo če ga npr. božam po hrbtu.  Zvečer pred spanjem, ga pobožam po glavi in isto zarenči. Kr neki, vse skupaj..

To, da ga kaj boli sem že razmišljala, ampak pes je normalno aktiven (pravzaprav kar preveč hiperaktiven), ne kaže nobenih znakov bolečine ali kaj podobnega.



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #36 : 30 April 2012, 09:57:08
Maruša_Star - pasma?
kaj stori, če je konfrontiran z neprijetno situacijo? Zunaj
Razumam, da   v prostoru renči...

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 30 April 2012, 10:11:51
Nemška doga.
Tudi zunaj včasih postane napet in zarenči, ampak to je redko.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #38 : 30 April 2012, 10:13:38
Jaz načeloma zaradi renčanja, ki mu ne sledi nič drugega ne delam nobenega problema.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #39 : 30 April 2012, 10:38:30
Gre za dotikanje - tu je problem. Zato se priporoča veliko nevrološke stimulacije od rojstva dalje - že in zlasti v leglu.
Kako je bilo s tem?

Ali ima morda slabo izkušnjo z vzgojo na neprimeren način??

Včasih ljudje niti sami ne vejo, kje so naredili napako in nekateri psi so pač taki, da si vse izkušnje zelo zapomnijo. Take in drugačne.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 30 April 2012, 11:01:00
V leglu (predvidevam), da ni imel preveč stika z ljudmi.

Glede vzgoje se ne spomnim, da bi bilo kaj narobe, čeprav vem, da sem delala napake, tako kot to počnemo vsi. Prvič je npr. zarenčal na sosedovo punčko, nekje pri 5 mesecih, ko ga je hotela pobožati medtem ko je bil v avtu (kak mesec prej je imel z njo neprijetno izkušnjo). Pri 8 mesecih je prvič zarenčal name, ker sem mu hotela pogledat tačko (ga je ful bolela).



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #41 : 30 April 2012, 11:08:07
Marusa si mogoce ze kaj razmisljala, da bi se obrnila na kaksne strokovnjake? Recimo Alfakan ali kaj podobnega? Baje jih kar pohvalijo.. Ti pridejo na dom, opazujejo psa, njegove reakcije, in potem svetujejo kako oz. na kaksen nacin odpravit probleme..

Drugace, jaz bi tudi rekla, da je te probleme prinesla nepravilna socializacija v leglu (oz. pomanjkanje le-te), nazalost..  :-X :-X

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 30 April 2012, 16:52:38
Ko smo se lotevali prevzgoje enga nemca, ki je imel probleme ''sam s sabo'' smo vse kar je pes povezoval kot stres zaradi katerega je čutil potrebo po renčanju, prenehali počet. Renčal je npr. ko si prišel na njegovo dvorišče, ko si ga božal dlje ko se je njemu zdel, ko si od njega hotel kakeršno koli dejavnost...za džabe. Sicer je imel še par drugih problemov (vleka na povodcu, težil mimoidočim, bal se je svašta v okolju,...).
Če je njemu bilo stresno božanje se ga nekaj časa sploh ni božalo. Ukinalo se je hranjenje iz posode. Iz žepa pa so prihajale stvari, ki so imele zanj še večjo veljavo. Vsa interakcija z njemu je bila povezana z njegovimi pozitivnimi odzivi. Vse je bilo sicer veselo nagrajeno (seveda ne preveč piskavo iiiiiii). Od začetka se je nagrajevalo vsakršno zanimanje, pozornost, potem sledenje vodniku,...pri vsem tem ni prihajalo do fizičnih kontaktov (v smislu božanja-tudi če ga je sam zahteval). Šele ko je pes dojel da je vodnik vir njegovih dobrin se je počasi začelo naključno dotikanje (kasneje veliko po sistemu TTouch). V tem primeru je prišel kliker še kako zelo prav. Hitrost učenja je šla s svetlobno hitrostjo. Tudi dotiki so bili nagrajevani s klikerjom. Nikoli pa se ni sililo v psa (in psa v situacije, ki so prinesle njegovo neželjeno vedenje). Danes je eden najbolj razmaženih nemcov, kar jih poznam.

Predvsem ne počni tistega kar vidiš, da psa sprovocira do renčanja in potem postopno nadgrajuj vedenje. Če renči za dotikanje, ga v prvi vrsi sploh ne tikaj (tudi in predvsem pred spanjem ne). Ko zgradiš splošno zaupanje pri psu začneš z naključnimi dotiki, ki so nagrajeni.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 30 April 2012, 19:40:06
Tole mi je pa zanimivo, ker se mi zdi, da je podobno obnašanju mojega mulca. Tudi on se najprej pusti božat, potem zarenči. Včasih je dovolj, da stopim v "njegovo" sobo in je že napet.
Potem je najbojše, da ga tudi zunaj na sprehodu ne božam, čeprav je tam čisto ok?  Na sprehodih (ko sediva na kakšnem travniku) se mi vedno vsede zraven ali pred mene in ga "moram" čohat.

No, bomo poskusili tudi na ta način..

Ful hvala vsem za nasvete..  :) :)


Ovčka, tudi pri dveh strokovnjakinjah sem že bila z njim.. nažalost nobenega efekta, je pa res, da je težko razložit kako to zgleda, če se pes tam obnaša čisto drugače. Mogoče bi res poskusila še s temi Alfakan, če ne bo ok.



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 30 April 2012, 19:41:38
ninci, tebe bi pa res prosila za tisto knjigo Mine!, da vidim če je kaj koristnega.. mi jo mogoče lahko skopiraš ali pa pošlješ tvojo in si jo sama skopiram?



Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 01 Maj 2012, 11:46:40
Ne bom komentirala "komentarjev" verjetno imajo ti komentatorji sami take razmere (ZumZum, saga), mi je pa neznensko žal te čudovite pasme - da jo ali "vzrejajo vzreditelji" in se potem tole dogaja. Sicer pa recimo, da ni škode, ker to ni border. Pes se mi pa smili, ker ima verjetno nagone/potrebe podobne borderju če/ker ni še daleč od borderja.

Ker - dobri / pravi vzreditelji ne  dajo mladiča v takšne življenjske pogoje. ;)

Ali ti bo lažje komentirati ''komentarje'', če ti povem, da si daleč od resnice? Predvidevala si, da so iste razmere, samo po tem, ker nisem ubogega človeka napadla in ker sem izrazila nestrinjanje s tvojim postom. Človeka ne mislim napadati, saj je (več kot očitno) premalo napisanega, da dobim sliko, koliko in kako se s psom ukvarja in koliko časa ta pes sploh preživi v pesjaku. Na forumu se je oglasil s konkretnim problemom in mislim, da je prav, da se tudi držimo tega - brez vnaprejšnjega obsojana. Še vedno sem mnenja, da pesjak ne pomeni takoj, da se s psom ne ukvarja.
Naj še povem, da moj pes ni videl pesjaka in ga tudi nikoli ne bo. Je družinski pes in je tam kjer smo mi.  Zunaj je, ko smo mi zunaj, ko pa lenarimo na kavču se pa z največjim veseljem stisne h nam. Tako, kot si se zmotila pri meni, si se komot lahko tudi pri njem.
Od vzreditelja sem pač več pričakovala... ampak dobro, moja napaka, očitno me je moj vzreditelj čisto preveč razvadil s svojim (VEDNO) korektnim odnosom.

Maruša tebi pa želim, da najdeš način, kako ''ukrotiti'' svojega mulca. Dobila si kar nekaj nasvetov, upam, da bo kateri od njih primeren za vaju  :)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #46 : 01 Maj 2012, 12:02:34
meni se to da pes renči, ne zdi tolk zelo problem kot se prikazuje. Predvsem je treba videt zakaj renči in kako renči. Pa če nakazuje ,da bi še kaj več kot renčal. V tem primeru seveda je problem. Če pa samo renči osebno običajno popolnoma ignoriram in pustim "svobodo govora"....kot v demokraciji na splošno  :D Lahko govoriš kar češ, pomaga itak nič, sekira s etud noben  :P, te pa prepričujejo, da si tako prišel do neverjetne vrednote in osebne svobode  :o
No, pa k stvari- včasih psi renčijo iz istega razloga kot včasih lajajo- stvari ne gredo tako kot so si zamislili, so v konfliktu s samim samo, nabere se negativna  energija, ki jo morajo nenako sprostit in jo pač sprostijo vokalno. Če se s tem prveč ukvarjaš, konflikt samo povečuješ in lahko eskalira do samodestruktivnega ali destruktivnega ali napadalnega vedenja.
Če pes na kratko zarenči in napade ali pokaže, da bo napadel se običajno obnese hitro ukrepanje ( fizično) brez vmešanja čustev ali komentarjev. Če je pes mlad in če se ga nismo že kdaj ustrašili. Nikakor pa ne sme prit do borbe med vodnikom in psom in nikakor do navala adrenalina pri vodniku.
Kdor tega ni sposoben ima problem. Lahko poskuša z vajicami in ipd-ampak to je pometanje pod preprogo in mnogokrat ne zaleže. Mnogi psi to dodatno "ukvarjanje" dolgoročno celo razumejo kot pohvalo za slabo vedenje.
Ena moja psica npr vedno renči, če jo zvečer iz moje postelje nesemspat na njen prostor. Pač renči, jaz jo odnesem. In to je to. Sploh se ne obremenjujem in nimam nobenega cilja da naj bi to izzvenelo ali karkoli. Ne opazim nobene manjše poslušnosti ali širjenje problema na druga področja. Ko pa je nekoč kot mladič zarenčala z drugačnim glasom in šavsnila po hčeri ker se je ta usedla k njej , ko je imela kost, pa je v sekundi brez besed letala po zraku psica en kot, kost pa na omaro in pri tem nisem niti pogledala psa niti komentirala in vsi smo mirno naprej gledali TV- niti pogledali nismo v smeri psa, če si je zlomil vrat ali če ima kakšen drug problem zaradi posega  ;) . Kar hočem s tem primeri povedat je, kako je pombno ostat čist neprizadet, ne glede na to za kakšno akcijo se odločiš.
In da je treba ločit renčanje kot sproščanje notranjega konflikta in renčanje z namenom doseč svoje za vsako ceno. Vsak primer zahteva svojo obravnavo.


Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #47 : 01 Maj 2012, 22:36:47
Ti povem še moje izkušnje z renčanjem, čeprav imam občutek, da naš renči iz drugega razloga kot tvoj. Naš "tastari" rad renči! ::) Renči ko ga dvigneš, renči ko ga navdušeno božaš in čohaš, on pač renči, ampak nikoli nima namena šavsnt, oz enkrat, ko je šavsnil proti meni je letel, kot še nikoli v svojem življenju in potem doživel celodnevni ignor, da je imel čas v svoji glavi premlevati, da grizenja se pa pri naši bajti ne bomo šli! In od takrat on še vedno renči, ampak ga vidim, da pri tem ni napet, nima namena ničesar več in kot bi rekla deteljica, mu pustim "svobodo govora" in je včasih prav luštno gledati njegove monologe :D

:)


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #48 : 01 Maj 2012, 22:52:48
Ko pa je nekoč kot mladič zarenčala z drugačnim glasom in šavsnila po hčeri ker se je ta usedla k njej , ko je imela kost, pa je v sekundi brez besed letala po zraku psica en kot, kost pa na omaro in pri tem nisem niti pogledala psa niti komentirala in vsi smo mirno naprej gledali TV- niti pogledali nismo v smeri psa, če si je zlomil vrat ali če ima kakšen drug problem zaradi posega  ;) .

Še slabša si kot CM.......................in ne, da bi prej poskusila s kakšno psu bolj prijazno metodo kot je klikanje, halti ali pa TTouch, katere rezultati so trajni, uspešni, itd., itd...............ampak, če uživaš življenje s pasjo razvalino; živela svoboda  :o ;D :o ;D



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #49 : 02 Maj 2012, 13:18:22
Ne Pipipi, moraš ločiti: pade kot strela iz jasnega da pes še ne ve ne od kod, lastnik se ob tem vede povsem normalno. Kazen je trenutna in dovolj konkretna da si jo zapomni za vse večne čase.  Tako hitra, da je niti ne poveže z lastnikom ampak s svojim zadnjim dejanjem (poskus ugriza). Nobene zveze s konstantnim podrejanjem psa kot pri CM.


Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #50 : 02 Maj 2012, 13:27:37
Lanabela se strinjam s stabo. Pri nas je Cane Corsica isto naredila kot 2,5 mesečni mladič. Je imela kost, ki sem ji jo poskušala vzet pa je zarenčala name in me poskusila šavsnit. Je dobila svojo kazen in od takrat dalje lahko kdorkoli šari po njeni posodi med tem ko je svoj obrok ali ji vzame kost iz gobca. Mirno čaka ali pa začne devat taco, sedi, prostor, se vrti okoli itd.


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 02 Maj 2012, 14:06:06
Lanabela se strinjam s stabo. Pri nas je Cane Corsica isto naredila kot 2,5 mesečni mladič. Je imela kost, ki sem ji jo poskušala vzet pa je zarenčala name in me poskusila šavsnit. Je dobila svojo kazen in od takrat dalje lahko kdorkoli šari po njeni posodi med tem ko je svoj obrok ali ji vzame kost iz gobca. Mirno čaka ali pa začne devat taco, sedi, prostor, se vrti okoli itd.

Točno to. Pri takih zadevah mislim da je treba reagirati hitro, konec koncev, kaj bom jaz navajala s klikerjem pesa, medtem ko mi bo vsakič znova hotel ugrizniti otroka... spodbujam pozitivno motivacijo ampak oprosti meni moj otrok še vedno pomeni več kot pes, pa naj se to grdo sliši kakor koli želite. Hitra reakcija, pes ne bo povezal tega kot slab lastink, ampak kot slab odnos ki ga je on naredil takrat... bo več efekta. To še ne pomeni da si psa "maltretiral", samo si mu postavil meje. Strinjam se z deteljicino reakcijo, mislim pa da to pri Maruši več ne pride v poštev.



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #52 : 02 Maj 2012, 15:15:59
A mislite, da ljudje, ki delamo s klikerjem tudi vzgajamo tako, da ti pes visi na rokavu in ti mu klikneš ko spusti? In točno tukaj je najbolj napačno razumevanje kliker sistema. Kliker je samo označevalec vedenja, nič več in nič manj in kako in kdaj boš to uporabil je vprašanje razumevanja klikerja. Isto je označevalec vedenja besedica recimo "to, super, bravo, ok, kar pač izbereš" in nima nobene veze s tem, da te pes grize, napada...in ti boš klikal trenutek, ko vmes pa malce preneha...pa res upam, da se to ne razume in raznaša okoli tako.

Kdaj se je kliker začel tako napačno razumeti? Kliker je samo pripomoček, nič drugega in zato sama vzgoja psa ni čisto nič drugačna kot brez njega. S klikerjem, če ga prav uporabljaš gre marsikaj lažje pri oblikovanju vedenj in to je vsa fama klikerja.


Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #53 : 02 Maj 2012, 15:25:59
Gre za bliskovito reakcijo, tako, pri kateri je "roka hitrejša od glave". Če imaš vmes čas razmišljat kaj naredit, je bolje da ne narediš nič, ker si že zamudil in boš naredil samo še škodo.
In v takem primeru pride v poštev potrpežljivo delo okrog riti v varžet, kjer se da s pridom uporabiti kliker in vse ostale pozitivne metode. Metanje psov po bajti nikakor ni edini možni način preprečevanja ugrizov - je samo najpreprostejši in najhitrejši.


BiancaBučko

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #54 : 02 Maj 2012, 15:44:22
Ko pa je nekoč kot mladič zarenčala z drugačnim glasom in šavsnila po hčeri ker se je ta usedla k njej , ko je imela kost, pa je v sekundi brez besed letala po zraku psica en kot, kost pa na omaro in pri tem nisem niti pogledala psa niti komentirala in vsi smo mirno naprej gledali TV- niti pogledali nismo v smeri psa, če si je zlomil vrat ali če ima kakšen drug problem zaradi posega  ;) . Kar hočem s tem primeri povedat je, kako je pombno ostat čist neprizadet, ne glede na to za kakšno akcijo se odločiš.


Najverjetneje ti je uspelo, ampak NE hvala za takšen način obnašanja do psov. Meni se to enostavno gnusi. Bljak...pa brez zamere. Da bi psa metala ob steno, ne hvala, res. Uf...



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #55 : 02 Maj 2012, 16:48:16
Mislim da če pes dobi kakšno v taki situaciji, ki je popolnoma nesprejemljiva, in pri kateri se roka kar sama sproži, ni s tem nič narobe, ni pa potrebno pretiravat, toliko, da pes ve, da tega se ne gremo, potem pa (pri nas) največ naredi ignoriranje. Sem pa drugače tudi jaz pristašica klikerja (s katerim gre pri nas vse takoo hitro :o) in pozitivne motivacije in nobenega znašanja nad psom ;) ampak ok zdaj je tema že malo ven iz zastavljenih tirnic :-[

:)


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #56 : 02 Maj 2012, 21:45:14
Zvissss  ;D

Mogoče kakšna ve, kakšna naj bo minimalna hitrost roke, noge  :o ;D

Ja Lanabela, mogoče ti bo pa Felina pomagala do dizertacije.....mislim okoli rit v "aržet".....hiv, hiv  ;D ;D ;D (ko ne grize "klik", ko grize pa če tudi otroke pa ignoriraš  ;) )



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #57 : 02 Maj 2012, 21:51:09
Nobene zveze s konstantnim podrejanjem psa kot pri CM.

 :-[ .................nekatere stvari morajo biti, postati "konstanta"..........okoli rit v "aržet"  :o  Hiv, Hiv



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #58 : 02 Maj 2012, 22:15:14

Ja Lanabela, mogoče ti bo pa Felina pomagala do dizertacije.....mislim okoli rit v "aržet".....hiv, hiv  ;D

Felina ne bi nobene dizertacije delala, če bi želel prebrati tako kot je napisano, bi to tudi razumel, ampak bi zagotovo bila roka zelo hitra ;) Pa vseeno Felina uporablja kliker ;) In to nima nobene veze s prevzgojo zafuranega psa, kjer pa res greš okoli riti v varžet, ampak ima veze z enkratnim dejanjem drugače čist normalnega, vzgojenega psa, ki  je malo pozabil kako se v tej družini obnašati.

Moj prispevek je bil samo v tem, da uporaba klikerja nima nobene veze s tem, da ne boš vzgojil psa tako kot je treba. Ker ne vem iz kakšnega razloga se kliker enači z razvajenimi grizajočimi ščeneti, kjer lastnik s klikerjem v roki čaka, da bo pes nehal grist in mu potem klikal negrizenje. To je kr nekaj in kaže na popolno nepoznavanje dela s klikerjem in potem še podajanje mnenj ljudi, ki še očitno niso imeli možnosti videti pravilne uporabe in rezultate.  In kliker je samo napravica, klik (zvok iz napravice) pa v večini šol nadomešča označitvena beseda, tako da na nek način vsak uporablja "kliker", ki se gre šolanje psa ;)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #59 : 03 Maj 2012, 01:21:25
Najverjetneje ti je uspelo, ampak NE hvala za takšen način obnašanja do psov. Meni se to enostavno gnusi. Bljak...pa brez zamere. Da bi psa metala ob steno, ne hvala, res. Uf...
Ma dej ne ga srat, no :) Bohnedaj, da se o kaksni "trsi" korekciji pise, saj to ne pomeni da pes dobiva batine. Saj tudi od drugega psa v krdelu znajo dobiti vzgojno, pa to ne pomeni da bojo zafrustrirani zaradi tega.
To, da pes savsne proti otroku je pac nekaj nedopustnega. In v takem trenutku je potrebna trezna glava in hitra reakcija. Upam vsaj, da imate sebe in svoje otroke raje kot pse :P

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.