oprsnica ali ovratnica

Snoopy · 17807

Snoopy

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
: 29 April 2012, 17:04:04
Mene pa  zanima , kaj je najbolje za psa ; ovratnica ali oprsnica . Pri ovratnici me še zanima , ali naj izberem polzatezno ali navadno , zatezne pa nikakor ne mislim uporabljati .

Lp

The world is full of beautiful things ....


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1 : 29 April 2012, 17:14:01
Za mladička je primerna čisto navadna ovratnica in tudi kasneje, ti zna polzatezna potrgat psu dlako okoli vratu.  Oprsnica ma pa tudi pluse in minuse in načeloma bolj vpliva na gibanje psa in če ni primerno izbrana lahko vpliva tudi na gibanje, kar pa ni v redu. Psi načeloma lažje vlečejo na njej. Kaj boste na koncu izbrali je pa čisto vaša odločitev.
Preberi si že obstoječe teme. Verjetno boš našla marsikatero informacijo, ki ti bo prišla prav.

PA tudi v bodoče najprej preveri, če so teme, ki te zanimajo že obstoječe in postavi vprašanje, ko prebereš vse, če slučajno nanj nisi našla odgovora v prebranem.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Snoopy

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 29 April 2012, 17:18:32
ok bom , hvala  ;)

The world is full of beautiful things ....


čivava

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 07 Maj 2013, 19:37:09
mene pa zanima ali je za mlado čivavo bolj primerna oprsnica ali ovratnica in ali je boljši flexi ali navadni povodec??
hvala za odgovore!!



cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 07 Maj 2013, 19:57:28
navadna ovratnica in navaden povodec ali zelo lahek,majhen in tanek flexi, da bo čim manj napora ko je treba povlečt tisto vrvico ven :)

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 07 Maj 2013, 21:29:54
Jaz bi ti svetovala, da psičko najprej navadiš lepo hoditi na navadnem (tankem, lahkem) povodcu, potem pride na vrsto flexi. Naj bo raje ko je lahko spuščena, ne pa da je ves čas na flexiju. :) Se mi zdi da se psi potem navadijo da lahko na tistem flexiju vlečejo vsepovsod če so na njem že od mladiča, pa na navadnem sploh ne znajo hoditi... (mogoče se motim ampak vsaj moje izkušnje so takšne)

Sicer pa se z vsemi temi vprašanji obrni na vzreditelja. :)



rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #6 : 07 Maj 2013, 21:32:40
Moj glas gre OPRSNICI. Čisto osebno mnenje.

Zakaj?
Ker se mi, odkar uporabljam opranico le ta zdi kot edina humana in edina pravilna izbira. Za ovratnico ne najdem nobene prednosti razen te, da pes težje vleče, ker ga boli, ga s cukanjem učimo kaj nesme početi - ampak vse to se da doseči z oprsnico in to brez cukanja, na human način. Pazi pa, da izbereš oprsnico, ki psa ne ovira pri gibanju, posebno mladička. npr. http://static.webshopapp.com/shops/003533/files/003073229/tre-ponti-secondo-sporza-dog-harness.jpg

Mi zna kdo našteti nekaj prednosti ovratnic? (res me zanima, ker po dolgem premisleku ne najdem nobene  :-\ )

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #7 : 08 Maj 2013, 09:12:05
Pri (nekaterih) dolgodlakih lahko oprsnica fajn zavozla dlako.

Pa ce pes ne vlece je po mojem cisto vseeno, ali je na oprsnici ali ovratnici.

battito animale


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #8 : 08 Maj 2013, 11:18:52
Če pes ne vleče sama ne vidim prednosti oprsnice  - nadležna za jemanje gor/dol, pes je ne more imet stalno na sebi.. Jo imam za sled in za na kolo, za šetnje je pa ovratnica čisto dovolj.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #9 : 08 Maj 2013, 13:17:29
Ko sem bila še inštruktorica v pasji šoli, so brez izjeme vsi vodniki, ki so uporabljali oprsnice, veliko bolj grdo vodili pse kot tisti, ki so uporabljali ovratnice. Ker pač oprsnica "ne boli", so po mili volji pse vlekli sem in tja, jih (manjše) celo dvigovali s tal in čez ovire in se niti najmanj niso trudili psa voditi na ohlapnem povodcu. Po mojih izkušnjah in opažanjih je za dosti ljudi oprsnica potuha, da jim psa ni treba odvaditi vlečenja in da se njim samim ni treba naučiti pravilno uporabljati povodca in voditi psa. To, da ima pes ovratnico, avtomatično ne pomeni, da vodnik psa vleče in cuka, tako kot uporaba oprsnice avtomatično ne pomeni, da je s tem problem vlečenja rešen.



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 08 Maj 2013, 15:08:25
Se strinjam z zadnjimi tremi posti. :) Meni je največja prednost ovratnice to, da jo lahko nahitro dam gor in dol ter jo ima lahko pes ves čas pa ga ne moti. Pa da se ne bo razumelo, da se za oprsnico nadeti porabi ogromno časa - ampak vseeno se ga več kot za ovratnico... Ko sem probala oprsnico enkrat pa na jazbečarju niti ni dobro stala. :-[ Vleče pa lahko z obojim ali z nobenim in lahko tudi z oprsnico cukaš če hočeš.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 08 Maj 2013, 15:50:02
Jaz pa imam oboje. Ovratnico vedno na psu, ker imajo gor obeske proti klopom ter značke s telefonsko. Če je ''sila'' jih lahko na hitro pripnem. Ali če sprehod sovpade na horuk (obhod parcele, njiva...). Skratka za Sprehod imam pa vedno oprsnike. Mi je blizu Ttouch sistem.  :)
Se mi zdi povsem ok da je pes navajen na oboje.

Koliko potuhe na čem je pa včasih odvisno od posameznika. Jaz jih večino poznam, ki so proti oprsnikom izključno zaradi tega, ker potem psa ne moreš obvladovat (beri scukat) :P Am...sploh mladiča mini pasme se obvladuje tudi na oprsniku  :P Glede na to da mi mačka hodi na povodcu BP in izvaja vajo ''poleg'' trdim, da se vse, da tudi na oprsniku in brez uporabe sile  8)

Torej psa se nauči lepe hoje na povodcu ne glede na tip opreme. Ter se spoštuje tudi to, da se psa ne vlači okrog...spet ne glede na opremo. Mladiča Učiš na tistem kar izbereš. Važno, da je glede na majhnost psa oprema dovolj lahka (da ga težek karabin ne fiksira v tla ali da ga ne potegne v flexi  ;)). Resnično za mladiča zadostuje navaden lahek povodec in ovratnica/oprsnik. Stvar izbire. Moja je oprsnik, nekomu ovratnica. Važno, da ni ne eno ne drugo vir kazni za psa ali potuha za neučenje.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 08 Maj 2013, 16:39:51
Oprsnice lahko psa oribajo, nekatere je težko namestit... ko je moj bil mladič sem imela navadno Rogzovo pa sem jo morala nonstop popravljat ker mu je kar naprej lezla na eno stran (kljub temu da je bila pravilno nameščena in pravilne velikosti)

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 08 Maj 2013, 16:51:23
Kake oprsnike mate to?  :) Jaz pa nikoli nobenih posebnih problemov. Tudi pri dolgodlaki psici ne. Pač po sprehodu dol z njo pa vsaj s prsti razčesat dlako. Oprsnik pa imam vedno tako na rahlo, da mi gre umes cela dlan. Pri begosumnih sem vedno imela dvojno pripenjanje (+ovratnica). To da se mu malo posuče me ne moti, ker se ovratnice sučejo po vratu dosti bolj. Pravzaprav če se mu posuče v mojo smer mi je še ljubše, ker pes čuti s katere smeri prihaja ''signal'' oz. v katero smer je povodec namenjen. ;)
Edino ena psica je mela probleme z vsemi oprsniki...no pravzaprav smo potem ugotovili, da z vso opremo  ::) učinek cukov iz šole  ;) Sedaj pa prav v vrsti čaka, da se ji oprsnik namesti.  Pravzaprav imam vse pse sedaj bolj pridne ravno zaradi oprsnikov oz. bolje rečeno zaradi povsem drugega koncepta sprehodov/učenja s psi kot pred leti.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 08 Maj 2013, 17:14:21
Jaz bi ti svetovala, da psičko najprej navadiš lepo hoditi na navadnem (tankem, lahkem) povodcu, potem pride na vrsto flexi. Naj bo raje ko je lahko spuščena, ne pa da je ves čas na flexiju. :)

Oprosti samo to je neumnost, dokler pes ne zna odpoklica nima kaj za bit odvezan.

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #15 : 08 Maj 2013, 17:19:29
Oprosti samo to je neumnost, dokler pes ne zna odpoklica nima kaj za bit odvezan.

Na flexiju pa se ga tudi ne bo naučil.  :-\

Dolg sleden povodec učenje odpoklica.

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #16 : 08 Maj 2013, 17:42:32
Mladiček , ki ga učimo odpoklica je na varnem ozemlju lahko spuščen - drugače se res zanesljivega odpoklica ne da naučiti. Pri odraslem (in odraščajočem) psu, ki ne obvlada odpoklica je seveda druga pesem.
Oprsnica vs ovratnica...v bistvu je vseeno. Sama imam skoraj raje oprtnico, ker imaš veliko manj skušnjav za cukanje in rukanje. Meni je všeč, če se med šolanjem čim manj zanašaš na bergle kot so obvratnice, povodci....in pri oprtnici imaš nekoliko manj kontrole nad psom kot pri ovratnici, pa se moraš za lepo hojo malce bolj potruditi


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 08 Maj 2013, 17:44:38
Vzgojno gledano je slabša redna uporaba flexa kot spuščen pes s katerim se dela.
Pa praktično vsi mladiči imajo napol narejen odpoklic serijsko.  ;) Samo problem nastane, ker se dostikrat zgodi, da se čaka tako dolgo da se reče ''O o problem imamo''. Zato pa utrjevat takoj-zdaj-prvi dan.
Moja psica, ki ima ever najboljši odpoklic kot mladička ni videla fleksa zelo dolgo ne. Ali je bila privezana (magari vsaj sledni) ko pa je lahko bila spuščena (neprometno, neobljudeno, varno okolje...) je bila pa spuščena a zaposlena z delom. Psi se namreč zanesljivega odpoklica naučijo izključno z delom, nikakor pa ne z omejitvijo s povodcem. Sploh mladič. Drugače prideš do problema, ki se mu reče ''pes na daleč ne uboga''. Ker se mu je vedno pomagalo s povodcem ali pa še ni videl ''razdalije'' stran od vodnika. Potem pa pride do ''svobode'' in neznanja kako se takrat dela, pa se lahko gresta kdo bo koga.  ;) Odrasel pes z izkušnjami (beri težavo pri odpoklicu) pa vsekakor Nujno potrebuje fizično omejitev (povodec, ograja). Sploh, če so mu izkušnje prinesle povratno informacijo, da je fajn it čim dlje od vodnika.

Do tam, da je lahko pes spuščen (in seveda ob tebi brez komande) in ti lahko gledaš v sonček je pa potrebnega vložit kar nekaj dela. Prej kot začneš prej se to zgodi.  :)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #18 : 08 Maj 2013, 19:44:00
Oprsnica. Zaradi izgleda, učinka + fraj glava, kar pomeni, da rabi lastnik več truda za motivacijo, da pes ne pobira svinjarij in ne moreš enostavno za ovratnico vleči sem tja, kot marsikdo počne.   :P  Meni ni nič težavno nameščat oprsnico. Je pa res, da moje pseto potegne za mačko, če je jaz pravi čas ne opazim, kot nora vleče, če se bliža nevihta, za take primere je boljša oprsnica, zaradi sapnika, da ne bi o tem, ko vidi svojega ljubimca!
Pri psih, ki imajo pa težave s sapnikom, pa itak-oprsnica.

Moja se bolje počuti v oprsnici. še dodaten + je uporaba oprsnice pozimi (hitro vidiš, če se pes zredi in dost hitro ukrepaš)  :P

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 08 Maj 2013, 20:33:02
Citiraj
Mladiček , ki ga učimo odpoklica je na varnem ozemlju lahko spuščen - drugače se res zanesljivega odpoklica ne da naučiti. Pri odraslem (in odraščajočem) psu, ki ne obvlada odpoklica je seveda druga pesem.
Citiraj
Vzgojno gledano je slabša redna uporaba flexa kot spuščen pes s katerim se dela.
Pa praktično vsi mladiči imajo napol narejen odpoklic serijsko.  ;) Samo problem nastane, ker se dostikrat zgodi, da se čaka tako dolgo da se reče ''O o problem imamo''. Zato pa utrjevat takoj-zdaj-prvi dan.
Moja psica, ki ima ever najboljši odpoklic kot mladička ni videla fleksa zelo dolgo ne. Ali je bila privezana (magari vsaj sledni) ko pa je lahko bila spuščena (neprometno, neobljudeno, varno okolje...) je bila pa spuščena a zaposlena z delom. Psi se namreč zanesljivega odpoklica naučijo izključno z delom, nikakor pa ne z omejitvijo s povodcem. Sploh mladič. Drugače prideš do problema, ki se mu reče ''pes na daleč ne uboga''. Ker se mu je vedno pomagalo s povodcem ali pa še ni videl ''razdalije'' stran od vodnika. Potem pa pride do ''svobode'' in neznanja kako se takrat dela, pa se lahko gresta kdo bo koga.  ;) Odrasel pes z izkušnjami (beri težavo pri odpoklicu) pa vsekakor Nujno potrebuje fizično omejitev (povodec, ograja). Sploh, če so mu izkušnje prinesle povratno informacijo, da je fajn it čim dlje od vodnika.

Saj to sem mislila, ampak kakor sem jaz razumela ima ona mladiča. ??? Vsaj večina mladičev, ki sem jih videla ima takšno navezanost na vodnika (ko so majhni še niso tako samostojni, da bi se kar sami nekam odpravili - vsaj večna) da normalno pridejo na klic in se mi zdi neumno imeti psa ves čas na flexiju, če je lahko spuščen in se dela z njim. Sem tako zadovoljna, da Dino ni imel flexija prve 2 leti (približno) in se je lepo navadil hoditi na navadnem povodcu. Zdaj pa tudi s flexijem ni problema, ampak ga jaz pogosteje kot enkrat mesečo ne vzamem z njim... In tudi pes dobro ve, kdaj je na flexiju in ne vidim koristi da bi ga na vseh travnikih imel na njem zavezanega, če je še mladič ki pride na klic... Z odraslim psom pa je druga pesem...  :-[



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #20 : 09 Maj 2013, 10:08:51
Ohooo naš pokojni karo z 8-9 tedni je že hotel sam vandrat okoli, mu je bilo raziskovanje sveta tako zanimivo, da človeka ob sebi niti ni pogrešal, ker se je zabava vedno našla, tudi oboževalci, pa je šel do vseh sosedov, psov, mačk, gnoj, kompost. Jaz pa v jok in obup, ker nismo imeli ne ovratnice, niti povodca, niti igrač ne prve tedne,  dokler pes ni imel 4 mesece in se je že obnašal kot podivjano tele.  ::) Logično, če pa je bila vzgoja, bolj nevzgoja in pustit svobodo (za kakšno ceno raje ne govorim). Jaz pa sem takrat imela 7 let-nič vpliva, niti znanja, kaj šele pomoči pri psu, nihče doma pa ni vedel kaj in kako.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #21 : 09 Maj 2013, 11:10:43
Aha, zato pa pravim, da je za nekatere 7 tednov ravno skrajni cajt za učenje odpoklica, ker so potem preveč korajžni. Pa eno je pustiti psa da se klati okrog hiše (in ga nese vse dlje in dlje) ali pa to delat nekje stran od bajte, kjer pes ni tako zelo samozavesten.
Se pa silno razlikujejo med seboj. meni so enkrat davno uspele uiti tri še ne dvomesečne samojedke in so v tisti uri, ko so bile same in frej uspele raziskati zelo široko okolico bajte (glede na stvari, ki so jih privlekle domov), kakšen teden starejši mešanci pa se v enaki situaciji niso ganili dlje kot do praga.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 09 Maj 2013, 15:45:42
 :) jp. Zato pa ne čakat z delom s psom dlje kot traja prevoz od vzreditelja/zavetišča do doma. Tam, takrat in takoj začet se zavedat, da je pes že pri hiši in ga začet učit osnove. Pri dobrih vzrediteljih mladiči že vsaj osnovo kontakta znajo in je delo doma lažje. V vsakem primeru pa ne čakat in se zanašat na izbiro opreme. Oprema je samo pomoč za takrat, ko so situacije nevarne. In je važno pri njej samo to, da pes ostane varno pripet na njej.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


larikalarisa

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 21 Maj 2013, 15:34:41
mene pa zanima ali je za mlado čivavo bolj primerna oprsnica ali ovratnica in ali je boljši flexi ali navadni povodec??
hvala za odgovore!!

Jaz imam za mojo čivavo fleksi dolg 5 metrov, pa oprsnico, ki jo "oblečeš" na tačke in ne čez glavo. Moja čivava ovratnice že od majhnega ne mara, pred tem pa sem imela tudi takšno oprsnico za čez glavo pa sem potem kupila drugo, ker mi je bila tista nepraktična.
Drugače sem pa čivavico navadila da kadar greva na sprehod hodi zraven mene in flexija skoraj da ne uporabljam, le če greva po cesti, drugače pa ne.



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 25 Maj 2013, 11:09:17
Kake oprsnike mate to?  :) Jaz pa nikoli nobenih posebnih problemov.

Mislim da ni težava v oprsnikih ampak bolj v obliki psa, če ima pes ozek/globok prsni koš bo y-oprsnica konstatno lezla na eno ali pa na drugo stran do te mere da se bo trak ki gre čez prsni koš drgnil ob eno izmed tac.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 25 Maj 2013, 17:37:23
Vem vem, imam sama večina psov blazno a-sorazmernih. ;) Jaz jim vedno namestim oprsnike toliko na rahlo, da gre cela moja dlan umes. Če je pri ovratnici merilo dva prsta mi je pri oprsniku cela dlan.
Pa še ena razlika je ...način sprehoda. Jaz precej uporabljam Ttouch pa vedno pazim kam in zakaj je oprsnik obrnjen. Ker preko oprsnika in povodca psu dajem signale o smeri gibanja (poleg tega seveda, da pes itak spremlja kje sem jaz). Tako da vedno med sprehodom ''na kratko'' jaz pazim na pozicije oprsnika. Ko je sprehod ''na fraj'' se pa oprsnik že sam toliko po psu giblje, da nimam nikoli obribanih ali zavozljanih (ena ima načeloma daljšo dlako). Da ne bo kdo mislil, da je to ful zapleteno...ker ni :)  ti hitro pride v kri in to počneš s takšno avtomatiko in spontanostjo kot eni znajo ''spontano'' cukat pse >:D ali se preprosto ''spontano'' pusitjo vlečit na sprehodu  ;)
Evo če koga zanima uporaben podatek:
http://www.youtube.com/watch?v=eYAT8AziXpo
http://www.youtube.com/watch?v=eYAT8AziXpo
http://www.youtube.com/watch?v=eYAT8AziXpo

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


MKN

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 25 Maj 2013, 20:44:46
Lep pozdrav,

Naša havanka ima okrog vratu večkrat vozličke in predvidevamo, da so od ovratnice. Ali mogoče veste, katera ovratnica najmanj vozla dlako.  Ali so boljše širše ali ožje ovratnice? Trgovci so mi povedali, da Hurta še najmanj vozla. Ali je na tem kaj resnice??
Oprsnico smo opustili že na začetku, ker je bilo vozlov še več.

Hvala za odgovore.

LP; MKN



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 28 Oktober 2013, 19:44:18
Morm se skihat.  :) Parkrat zaporedoma sm dobla ''info'' raznoraznih ''znalcev'' o pomanjkljivostih oprsnikov.  ::)

Npr. najbolj tak odmeven mi je bil ''slaba vodljivost psa''. Čist ever najbolj zmagal mi je pa argument, da psu škodi na hrbtenico in pa na zadnje tace, ker pes prenaša težo na kolke itd  ::) Pa kaj a je res tok težko zastopit osnovo ??? Da med sprehodom psa ne cukaš, psu pa ne slediš na zategnjenem povodcu. Pa nikamor narobe ne prenaša teže.  ;) Ker bodmo iskreni, če taisto počnete na ovratnicah...hkhm...ne samo da trpi hrbet, kolki...ampak še sapnik, še posebej vratna hrbtenica (in atlas). Da ne omenjam kaki sunki in na kaj vse vplivajo, ko na ovratnici psa z slednim ''popravljaš''. Ali pa da ga v upanju na hojo ob nogi ''dviguješ''.
Đizs ko to neb prijavljali ljudje, ki se imajo za strokovnjake.  ::) Konec koncev, če se k treningu in pravilni uporabi opreme spraviš zraven je čist useen kaj maš al pa nimaš na psu. Samo, če pa še izbiraš na podlagi takileh argumentov opremo...pa dejmo bit realni no.  8)

http://clicktreat.blogspot.com/2012/06/is-it-harmful-to-attach-aleash-to-your.html

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Kelly 097

  • Gost
Odgovori #28 : 30 Oktober 2013, 08:01:58
Če pes vleče na povodcu se meni zdi še najboljša rešitev halti. Če pa ne vleče potem pa tako ali tako nima veze kaj ima.  :)



rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #29 : 30 Oktober 2013, 08:16:25
Če pes vleče na povodcu se meni zdi še najboljša rešitev halti. Če pa ne vleče potem pa tako ali tako nima veze kaj ima.  :)

Citiraj
Yes, perhaps there is a dog out there, that will never ever pull suddenly towards a smell in a bush, food on the ground, an old friend or another dog.  But there might be some time in that dogs life that the dog might need to be pulled, perhaps a car mounts the sidewalk and you need to jerk your dog out of the way or perhaps a car back fires and your dog runs forward.  We would never attach a leash to a child’s neck to keep him safe, why would we attach a leash to a dog’s throat when there is the option of a harness.  In the same way a human’s neck could get severely damaged if we fell forward onto a collar attached to a lead, a dog can suffer the same harm.   

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.