Prehod na adult

brown · 3525

brown

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
: 07 Maj 2012, 21:42:11
zanima me pri  kolikih mesecih naj bi  začel hraniti  psa s hrano za  odrasle. Psica je pasme  labrador čokoladne barve, katero hrano mi priporočate ali lahko  visokobeljakovinska hrana negativno vpliva na labradorce.
Nekako gledam te hrane  orien, acana , artemis , hapy dog (irland), profine, a pozna kdo  hrano adragna ki še nima zastopnika v slo.
lp Tadej



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1 : 07 Maj 2012, 22:26:42
http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=2618.0
Povprašaj še za izkušnje vzreditelja.
Sama sem sicer pristaš, da so psi vsaj do 9 meseca na pupy hrani in se potem postopoma preide na odraslo varianto. Oz. se preide prej, če se pokaže, da je hrana premočna. Pomembno je pa pravilno razmerje hranil, posebno kalcija, fosforja.

Poglej še temo o labradorjih, ker se je pred časom ravno nekaj o tem pisalo, da visok% beljakovin in odraščajoč labrador po izkušnjah nekaterih naj ne bi bil dober.

Po drugi strani je tudi neka raziskava (poguglaj v ang. jeziku) da naj bi prehitra menjava na adult vplivala na razvoj/nastanek displazije kolkov.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #2 : 08 Maj 2012, 02:30:23
Labradorca bi osebno dala na hrano za odrasle pse pri starosti enega leta, do takrat bi ga hranila kot psa velike pasme, se pravi, da bi pazila na to, da je pes med odraščanjem suh in da dobiva hrano bogato s hranili, ki jih v obdobju rasti potrebuje, tako, ki poskrbi za ustvarjanje suhe mišične mase. Pomembno je, da pes raste počasi in enakomerno, za kar ni kriva količina beljakovin v hrani ampak neuravnoteženo razmerje med določenimi hranili, predvsem razmerje kalcij:fosfor.


brown

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 08 Maj 2012, 19:25:35
Hvala za odziv zanima me  še kje je možno  te hrane ki sem jih zgoraj  navedel kupiti razen na  spletni trgovini.
Verjetno se bom  odločil s pomočjo upam da strokovnega prodajalca....



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #4 : 09 Maj 2012, 00:34:36
Malo lažje napišem, če vem iz katerega konca Slovenije si  :)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #5 : 09 Maj 2012, 09:43:37
Hvala za odziv zanima me  še kje je možno  te hrane ki sem jih zgoraj  navedel kupiti razen na  spletni trgovini.
Verjetno se bom  odločil s pomočjo upam da strokovnega prodajalca....

Moje izkušnje so take REDKI trgovci dejansko poznajo sestavine, sestavo in kaj je dobro in kaj ni.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 09 Maj 2012, 09:56:45
Moje izkušnje so take REDKI trgovci dejansko poznajo sestavine, sestavo in kaj je dobro in kaj ni.

Se popolnoma strinjam...človek ne more verjet kakšne bedarije lahko slišiš od prodajalcev..

Once you go boxer, you never go back :)


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 09 Maj 2012, 16:10:38
In večinoma prodajalci in veterinarji priporočajo samo Royal Canin, Hil's ali Eukanubo. ::)



brown

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 09 Maj 2012, 16:18:54
  sem iz primorske ampak  sem  vsaj enkrat na teden tudi v lj.



brown

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 12 Maj 2012, 02:03:28
Vzel sem acano grainfree in  če bo vse ok  bom  verjtno prešel na orien ,postopoma dvigujem beljakovine.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #10 : 12 Maj 2012, 10:18:01
In večinoma prodajalci in veterinarji priporočajo samo Royal Canin, Hil's ali Eukanubo. ::)

Prodajalci načeloma vse kar prodajajo, s tem da bolj je drago bolj propagirajo. Določene izjeme, pa te vprašajo, kaj je jedel do sedaj, ima alergije, kak je pes in ti potem povejo vse kar imajo.

Moj vet je pa eden redkih ko je bil navdušen nad healthy paws, ko sem rekla, da trenutno je na RC Light je pa rekel, OK je tudi kvaliteten. Tu in tam sem mogoče najde kakšen ki ti svetuje še kaj drugega, razen tega kar oni prodajajo.

Nauk te zgodbe-preberi si čim več o sestavinah, kaj kako vpliva, opazuj svojega psa kaj mu odgovarja-zvezdice, trgovci...to pa vzemi kot dodaten nasvet in ne suho zlato.

Edinole, to zna biti problem, pogosto menjavanje znamk etc. Določeni psi so občutljivi na menjave in je treba biti pazljiv.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!