kako najlažje prodati rodovniške mladičke in kam?

aboyanasanna · 4235

aboyanasanna

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Jaz sem pa odprla eno temo k je za dandanes najprimernejša in me zanima kam je najbolje priporočeno objaviti leglo mladičkov,da dobijo najbolše lastnike!Kam svetujete objavlati oglase!In kakšen je vaš način izbiranja najbolših lastnikov za mladičke?kaj pričakujete od lastnika vaših mladičkov.



aboyanasanna

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 12 Maj 2012, 01:10:40
Pričakujem rodovniške mladičke pasme shih tzu v začetku junija in me že malo skrbi kako prodati rodovniške mladičke v današnem času po rodovniški ceni,da pridejo v dobre roke!Da najdejo dober dom,topel dom in družino!K bodo najbolje skrbeli zanj,psička je črne barve :o samček pa je zlato-bele! :o Mladičkov se že veselimo,najbolje pa želimo,da prispejo v dobre roke!K skrbim lastnikom.Ki ga bodo imeli radi.
Če kdo koga pozna,vedno pride kakšen nasvet prav!moj emeil:[email protected],Sem pa iz Kranja.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #2 : 12 Maj 2012, 12:39:45
Ni nekega pravila, kam dati oglas, da se ti javijo samo najboljši potencialni kupci. Če te skrbi prodaja, spusti ceno za 100, 200 evrov, da se ti javi mogoče kakšen kandidat več in potem izberi med njimi. Vedno je tukaj ključna presoja vzreditelja, zato je potrebno čim več komunikacije.

PS: Sicer ne vem, po kakšni ceni si prodajala prvo leglo, ampak povprečna cena rodovniških šicujev pri nas (900-1000 evr) je absolutno previsoka. ;)



aboyanasanna

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 12 Maj 2012, 16:48:24
Prvo leglo nisem spuščala cene in morm priznati,da so mladički prišli v odgovorne in dobre roke!In mi še vedno pošlejo kakšno slikico in mi povedo kako se imajo z mojimi navihančki in morm priznati,da se tudi pri ceni pozna koliko so lastniki pripravleni za psička dati in so veliko bolje poskrbleni.Čisti in skrbni lastniki,zato upam,da najdem tudi letošno leto tako dobre lastnike!Kot prvo leglo!



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 27 Maj 2012, 11:49:31
Saj pomoje se že iz pogovora po telefonu ali mailu razbere, če gre bodočim kupcem samo zato, da čimprej dobijo mladička, ali je šlo za nepremišljen nakup itd.  Dober vzreditelj daje več vprašanj, kot kupec vzreditelju.

Pač prosiš, da ti povejo odgovore na vprašanja, kot so:

-Zakaj ste se odločili za to pasmo?
-Koliko časa dnevno ste pripravljeni posvetiti psu?
-Ali se zavedate, da vas bo pes spremljal 10 let in več.
- Kje bo pes bival?
- Boste se s psom ukvarjali denimo s kakšnim športom ali ga peljali v šolo? ( Začetnikom pa šolo vsekakor priporočati)
-Kam bo šel pes v času dopusta?


In podobna vprašanja, ki vas skrbijo. LP


Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 27 Maj 2012, 21:35:35
Večkrat zasledim stavek v smislu ''...če so lastniki pripravljeni dati več denarja za psa, pomeni da so dobri lastniki in bo za psa bolje poskrbljeno...''.
Mi lahko nekdo napiše zakaj takšno mišljenje? Upam, da ne bo nihče to razumel kot kakšen napad ali kaj podobnega, ampak me resnično zanima.



Janusa

  • *
    • Prispevkov: 142
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 28 Maj 2012, 16:26:53
Meni je zelo indikativno vprašanje za potencialne kupce/lastnike (če so ti v preteklosti že imeli psa), kje in kako so kupili prejšnjega psa, njegova življenjska doba in zdravje ter od česa je poginil.
Glede lepih načrtov se lahko tudi zlažejo, ali se preprosto precenijo, dejstva pa vedno govorijo zase.
Sicer pa menim, da s to predpostavko o boljših lastnikih, ki so pripravljeni plačati več (kot omenja Saga) nek del populacije res zajameš, nikakor pa ne vseh. Imaš tudi ljudi, ki za psa zelo lepo skrbijo, a pri samem nakupu pač gledajo na ceno (osebno poznam kar nekaj takih), in potem imaš kakšne, ki jim denar ni ovira, imajo pa psa za statusni simbol in za zadovoljevanje svojega ega, pri čemer so lahko potrebe psa zapostavljene (tudi vem za nekaj primerov).