Dvodnevna agility tekma Logatec, 18. in 19. 8. 2012

zoe · 16113

zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
18. 08. 2012 – 11. TEKMA ZA DRŽAVNO PRVENSTVO SLOVENIJE

19. 08. 2012 – 6. TEKMA ZA POKALNO PRVENSTVO SLOVENIJE

OBA DNEVA DODATEN TEK ZA POKAL LOGATCA


Organizator: ŠKD LOGATEC

Kje: VADBIŠČE ŠKD Logatec

Koordinate: N 45.90313, E 14.17345

Sodnika: Wolfgang Tieber, Austrija
              Mitja Žnidarič, Slovenija

Teki: A/J1, A/JV, A/J2, A/J3

Oba dneva dodaten tek za POKAL LOGATCA - Jumping Open!

Štartnina: za en dan: 15€ za psa, vsak dodaten pes 11€,
                za dva dni: 30€ za psa, vsak dodaten pes 22€,

Tek za POKAL LOGATCA je brezplačen, udeležijo pa se ga lahko le tisti, ki tekmujejo oba dneva!

Prijave na: strani Komisije za agility

Prijave do: ponedeljka, 13.08.2012

Pričetek prijav: 7.30 – A1, V
                        9.00 – A2, A3

Pričetek tekov: A1, V ob 9.15
                          A2 in A3 ob 12.15
                          tek za pokal Logatca ob 15.30

Dodatne info: [email protected]

Možnost kampiranja bo na vadbišču ŠKD Logatec ob predhodni rezervaciji. Cena kamp mesta je 10€ za vikend. Število mest je omejeno! Informacije in rezervacije na: [email protected]!

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1 : 19 Maj 2012, 17:05:37
Nekaj utrinkov lanskoletne tekme :)






"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


sračka

  • *
    • Prispevkov: 87
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 19 Maj 2012, 22:28:08
Upam, da je letos prostor, kjer se bo odvijala prireditev očiščen :-\
Da ne bo slabe volje zaradi porezanih tačk :-[



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #3 : 08 Avgust 2012, 11:15:26
Spoštovani,

Zaradi ekstremne suše, ki je zajela celotno notranjsko regijo ne moremo kvalitetno izpeljati dvodnevne tekme: 11. tekme za DP in 6. tekme za Pokal Slovenije, zato moramo na žalost tekmi odpovedati.

ŠKD Logatec

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #4 : 08 Avgust 2012, 13:36:28
19.8. je tekma v Gnessau v Avstriji, zelo blizu.
Če koga zanima, imam vabilo.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #5 : 08 Avgust 2012, 17:32:46
Se opravičujem za mojo nevednost  ::) Ampak kaj ima suša z izvedbo agilit tekme?



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #6 : 08 Avgust 2012, 18:13:09
Se opravičujem za mojo nevednost  ::) Ampak kaj ima suša z izvedbo agilit tekme?

Nevedna tudi jaz  :-[

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #7 : 08 Avgust 2012, 18:30:58
Travnata površina na našem poligonu zaradi dolgotrajne suše ni ustrezna za takšno tekmovanje. Pomanjkanje dežja in vročina sta onemogočila ustrezno rast trave, zato je precej požgana, na določenih mestih pa je praktično ni.

Ker drug termin ni na voljo in nismo našli nadomestnega prostora, smo se odločili, da je najbolje, če tekmo odpovemo.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #8 : 08 Avgust 2012, 20:36:22
ŠKD Fido ima trave in vode kolikor hočeš, pa ogromen poligon, res ogromna dva poligona.
Samo mimogrede.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #9 : 08 Avgust 2012, 21:26:37
Travnata površina na našem poligonu zaradi dolgotrajne suše ni ustrezna za takšno tekmovanje. Pomanjkanje dežja in vročina sta onemogočila ustrezno rast trave, zato je precej požgana, na določenih mestih pa je praktično ni.

Ker drug termin ni na voljo in nismo našli nadomestnega prostora, smo se odločili, da je najbolje, če tekmo odpovemo.

Hvala za razlago, pa še eno podvprašanje. Kaj pa je recimo ustrezna trava in površina? Mislim a ni samo važno, da imajo vsi enake pogoje? Nekako mi je še namreč razumljivo, zakaj se včasih v dvoranah pritožujejo tekmovalci za tepihe, ki preveč drsijo, jasno, tam je nevarnost poškodb. Kaj pa je tukaj "problem"?



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #10 : 08 Avgust 2012, 22:16:46
Si ne predstavljam v kakšnem prahu bi tekli psi, če bi tekma bila.

Drugače pa, vsi tisti, ki vzdržujemo poligone se borimo s travo. Suša jo požge in če je ne paziš uničiš trano rušo za vedno. Tako kot v pretirani suši, tudi takoj na začetku leta, ko je trava še čisto nežna, ni pametno divjati po njej - če jo seveda kdaj želiš imeti. Govorim o močni travi.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #11 : 08 Avgust 2012, 22:20:14
Glede na lanskoletne pogoje se čisto strinjam z organizatorjevo odločitvijo, da so tekmo odpovedali. Namreč že lani s(m)o imeli probleme s steklom po celi travnati površini in če letos sploh nimajo trave na poligonu je vrjetno še huje.

Drugače pa mislim, da če bi se obrnili na kakšno društvo bi vam kdo sigurno posodil poligon in ovire.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #12 : 09 Avgust 2012, 07:35:11
rapgirl - nisem vedela, da je poligon tako nevaren. In imaš prav - na Gorenjskem imajo vsi klubi super poligone s travo vred. Sem prepričana, da tudi Naklo, poleg našega.
Ravno danes ponoči je spet deževalo in nobenne suše ni.

No pustimo.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #13 : 10 Avgust 2012, 08:57:22
vpliv suse v Logatcu:



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #14 : 10 Avgust 2012, 10:16:38
Ja, ok. ampak zakaj tekme ne organizirate pri drugem društvu?


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #15 : 10 Avgust 2012, 11:28:24
Ja, ok. ampak zakaj tekme ne organizirate pri drugem društvu?
Ja res zakaj v kakšnem drugem društvu ne??? Saj ne bi bilo prvič, ko je bila kam drugam tekma prestavljena ;)


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #16 : 10 Avgust 2012, 15:00:39
Si ne predstavljam v kakšnem prahu bi tekli psi, če bi tekma bila.

Prah je najmanjši problem. Problem je v tem, da psi dosegajo visoke hitrosti in na vsake toliko morajo celo zaviti, zabremzati,... In sigurno ni varno ne za sklepe in ne za blazinice, da to počnejo na neprimerni površini. Če ne bi bilo važno, bi lahko laufali kar na asfaltu...  :-\ :-\

In ja, glede na to, da že lani niso bile ravno najboljše razmere, je res boljše, da tam tekme zdaj ni. Sigurno pa bi se jo dalo kje drugje organizirati - samo ne bi bilo pa to v Logatcu (drugače meni osebno je vseeno, ker nas naslednji vikend ni)...  :-\

A da bi pa prestavili tekmo na kakšen oktober ali kaj podobnega pa ne bi šlo?  ???



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #17 : 10 Avgust 2012, 15:04:27
A da bi pa prestavili tekmo na kakšen oktober ali kaj podobnega pa ne bi šlo?  ???
Super ideja, sem takoj za to, pa še hladneje bo in bi bilo res super :o :o Res pametna ideja, da se prestavi in margari samo en dan.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #18 : 10 Avgust 2012, 15:08:53
edino fino bi bilo, če bi se za to odločili čimprej (če se to sploh da). ker dosti nas hodi po tujini na tekme pa da si znamo potem splanirati.  :)  ;)


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #19 : 10 Avgust 2012, 15:56:43
pa ko so že odjavljali, bi se lahko spomnili kakšen dan prej (suša traja že dolgo...) ,ko bi se dalo še prijavit za Alpe adria (meni sta dva zaporedna vikenda oba dni pač preveč zato sem se prijavila samo na Logatec ). Tako pa so počakali  na iztek prijavnega roka....

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


san-san

  • *
    • Prispevkov: 353
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 11 Avgust 2012, 09:07:21
pa ko so že odjavljali, bi se lahko spomnili kakšen dan prej (suša traja že dolgo...) ,ko bi se dalo še prijavit za Alpe adria (meni sta dva zaporedna vikenda oba dni pač preveč zato sem se prijavila samo na Logatec ). Tako pa so počakali  na iztek prijavnega roka....

enako jaz  :(


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #21 : 11 Avgust 2012, 09:59:57
pa ko so že odjavljali, bi se lahko spomnili kakšen dan prej (suša traja že dolgo...) ,ko bi se dalo še prijavit za Alpe adria (meni sta dva zaporedna vikenda oba dni pač preveč zato sem se prijavila samo na Logatec ). Tako pa so počakali  na iztek prijavnega roka....


Točno to - tudi jaz nisem Alpe Adria prijavila zaradi tega.
Ja za dvodnevno tekmo se rabi precej "delovne sile" ;)

Kar mi je pa najbolj žal, je pa to, da bo pri meni takrat kolegica vzrediteljica/agility tekmovalka iz Francije s svojimi avstralci - in sem ji res želela pokazati naš agility ( ki je zelo kvaliteten kar se tiče tekmovalcev) in ona / jaz se je zelo veselila, da bi tekmovala pri nas.
 Prav - gremo v Avstrijo - Gnesau.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


hope

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 24 Avgust 2012, 12:27:20
Oj, a lahko kar tukaj vprašam in sicer glede agility tekme, ki naj bi se odvijala 8. 9. v Novi Gorici.
Na koledarju KZS-ja agility, je tekma Državnega prvenstva 2012 finale vpisana v soboto, mi pa smo včeraj dobili program prireditev za mesec sept., kjer je ta tekma na sporedu v nedeljo.
Ker bi si rada tekmo ogledala, me zanima kateri datum velja ( vikend je nabit s prireditvami in delam selekcijo ;) ).



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #23 : 24 Avgust 2012, 20:03:16
hope, oba dneva bo, samo da v nedeljo bo 4fun agility tekma.


hope

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 24 Avgust 2012, 21:27:32
Aha, hvala aska.
Mm..4fun  ??? Sem bolj nova v tem  :-[.
A je to tudi tekmovanje z ocenjevanjem ali bolj zabava.