Zaužitje tujka

scythe · 79010

scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
: 18 Marec 2006, 11:03:35
Kakor, da nimam še dovolj problemov z Astorjevim zdravjem, mi je moral narediti še eno traparijo. Požrl je štumf (nogavico)!  >:(

Torej kako verjetno je, da bo prišlo do komplikacij - torej, da se ta tujek ne bo izločil?
Ko je bil manjši je razcefral tepih in nekaj koščkov požrl - kasneje je to izbruhal, tako da takrat ni bilo problema.

Kaj če ne pride do bruhanja? Vem - potrebno opazovati, če bo šel normalno kakat.

Zanima me, kaj lahko skrbnik naredi v primeru, ko pes zaužije nekaj neprimernega?

+1


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #1 : 18 Marec 2006, 11:14:29
Ker gre za nogavico, lahko probas izzvati bruhanje (tega se en pocne pri dolocenih substancah, ki bi lahko poskodaovale poziralnik) - npr. s peroksidovo raztopino (mislim, da je 3 %). Da nogavica pride ven (kadar pride - bolj kot navadne nogavice so zoprne najlonke) lahko traja kar precej casa - 7 - 10 dni. Odvajal mu ne dajaj. Bodi pa ful pozorna na iztrebke. Ce ne bo mogel iztrebljat, ce bodo iztrebki "tanki", ce bo poleg tega se bruhal, ne bo jedel, bo apaticen - to so pa znaki zapore crevesja in takrat gres pa takoj k veterinarju in navadno ni druge opcije operacija ...
Drzim pesti, da bo ok.
m.

+1

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2 : 18 Marec 2006, 11:16:53
scythe imaš podobne težave kot jaz, moja sedaj ko je morala zaščito na tački nositi, sem opazila, da gumice zelo rada poje. To opazila, ko je vzunaj kupček naredila in najdem tam gumico :(: Potem kasneje sem bila bolj pozorna na to in jo tudi zalotila, ko je spet našla eno gumico in jo hotela pojesti >:(


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #3 : 18 Marec 2006, 11:30:58
O ta pasji kreten (oprostite izrazu, ampak trenutno sem ful jezna nanj)...zakaj si je moral še to zakuhat?!  :'(

Nimam peroksidove raztopine - se lahko še s čim drugim izzove bruhanje? Ker drugače bova obsojena na čakanje in upanje, da bo nogavica sama ven prišla....  :'(


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #4 : 18 Marec 2006, 11:42:26
ne vem, mogoce bi slo s fiziolosko r., oz. doam narejeno (blago) slanico... Samo, ko mu bos to v gofljo zlivala bos sigurno rabila pomoc ... Ce je bilo to danes, bi sla jaz na tvojem mestu k vetu. Ker ce se ni prav dalec, se jo da spravit ven z bruhanjem, ko je pa enkrat naprej od zelodca pa lahko bolj ali manj samo upas, da bo ok.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #5 : 18 Marec 2006, 11:45:40
scythe, upaj da bo pokakal ta štumf ven, verjetno bo res tako. glede na koliko gumic je moja pojedla, jih nisem tolko videla pri iztrebkih. Bila tud jst ful jezna, samo potem ko je to že pojedeno, ne morem nič spremenit, zaenkrtat ni še nobenih psoledic., verjamem , da pri tvojemu tudi ne bo jih...lp


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #6 : 18 Marec 2006, 12:28:45
Poizkusila sem z blago mešanico vode in soli - vendar mu nisem uspela veliko zliti - predvsem ker sem se ustrašila, da bi ga zadušila/utopila.  :-[ Zaenkrat ni bilo nobenega bruhanja. Trenutno iščem prevoz in finance za h veterinarju - vendar nisem ravno optimistična glede tega. Očitno bo potrebno čakati.....  :'(


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #7 : 18 Marec 2006, 13:02:12
scythe,

mogoče te bodo moje izkušnje malo pomirile. Moja Zoya je leder p..ka. V skoraj treh letih odkar jo imam smo pri nas ostali brez vsakega usnjenega dodatka, čevljev, copat, pasov, rokavic, ženskih torbic, celo na usnjene strojene bikove in osličkove kože se je spravila. Dobila sem jo že tudi, ko je žvakala kameljo kožo v moji spalnici >:(

Sedaj jo skrbno kontroliramo a je moja mala žabica zelo premetena in občasno še vedno pride do svojega obveznega "leder šusa". Zakaj ti to pišem ? Ker se je do sedaj vedno zgodilo, da je vsak košček usnjenega  grižljaja pogledal na svetlo po naravni poti - skozi ritko. Velikokrat smo tudi ostali brez nogavičk, zokenčkov, robčkov in rutka pa tudi na kakšno brisačko se je že spravila.

Nikar ne delaj panike. En štumfek v pasji ritki še ni nujno potreben veterinarske obdelave, seveda, če ni štumf večji od psa.

Moj nasvet je, da jo pusti lepo pri miru, malo več hodi na sprehode in bodi pozorna na izločanje blata. Za primerjavo naj ti zaupam, da se mi je enkrat zgodilo, da mi je Zoya pojedla usnjen pas v ponedeljek dopoldan, v petek smo šli na razstavo in ga je veselo "švercala" čez mejo in šele naslednji teden v petek ga je tudi izločila. Celih 11 dni je normalno jedla , pila in izločala blato.

To so moje izkušnje.

Miša

+1

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #8 : 18 Marec 2006, 13:12:02
Miša - tvoja Zoya pa ima fetiše!  ;D

Sem pa ravnokar govorila z veterinarko in je rekla, da lahko glede na velikost psa (bernski planšar) predvidevamo, da se bo nogavica izločila na normalen način. Če bo Astor bruhal (in ne izbruhal nogavice), imel težave z blatom in bil apatičen - potem naj se oglasimo pri veterinarju, če pa bo normalen - pa pač čakamo.
Je pa problem, ker Astor ne sme trenutno na sprehode (zaradi vnete kože med blazinicami na tački), torej z gibanjem ne moremo pospešiti prebave.  :-\


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #9 : 18 Marec 2006, 13:13:17
Jaz se spomnim, ko je Tyson pojedel tisti del deke ki je na koncu (nimam pojma kako se reče, pa tudi razložiti ne znam bolje). No, najprej ga je "odstranil" z deke in ga zatem pojedel. Mi tega sploh nismo opazili, bilo pa nam je malce čudno kam je tisti kos izginil. In čez nekaj dni je Tys vse lepo pokakal. No, tisti kos je meril v dolžino okoli pol metra, v širino pa kakšna 2 cm, morda 3 cm.

Samo da ne govorim da je isti vsejedi pes (Tyson, kdo pa drug) ko je stanoval še na terasi "odtrgal" še tako visoko ščipalko, jo uničil na več kosov in pojedel. Na srečo je tudi to po nekaj dneh spustil čez ritko. Ampak od takrat naprej smo vsako ščipalko tako čuvali in še danes ga kar napodimo od obešenega perila, saj nima tam več kaj iskati.

No, upam da bo z Astorjem ok in da bo šel štumfek kmalu ven po naravni poti!



~Lunca~

  • Gost
Odgovori #10 : 18 Marec 2006, 13:44:13
Scythe...če ti kaj pomaga pri meni je že dvakrat pojedel usneni povodec.Toda na srečo ni bilo z njim nič narobe.Sedaj skrivamo usnene stvari.Sama sem v tistem momentu živčnosti poklicala veterinarja,ki pa je rekel da ni nič hudega in da bo pes malo bolje opravljal veliko potrebo ;D
Veliko sreče,pa poročaj o vsem :-[ :-[ :-\ :-\



shivas_

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 2
  • Izberi svojo ljubezen, in ljubi svoj izbor!
Odgovori #11 : 18 Marec 2006, 14:31:33
Hey. tudi jaz poznam take stvari. ::) Kan je pojedel nos od plišaste igračke, in bil je celo trikotne oblike-nevarno. Vendar ga je na srečo sam izločil z bruhanjem. Imam pa tudi sedaj probleme ker non-stop žveči girze, je les. Ne vem kje vse ga najde po vrtu vendar ima v gobčki skoz eno leseno stvar. Zgrize jo tako zelo da so na koncu samo še trske in nato jih poje. Je to lahko zelo nevarno? ???


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #12 : 18 Marec 2006, 14:34:45
Trska se lahko zatakne v grlu (tudi kje kasneje se lahko, če slučajno pride čez grlo)!!! :o Jst mislm da bi mu morali preprečiti da bi jedel trske!



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #13 : 18 Marec 2006, 14:40:35
Te probleme z grizenjem palic imam tud pri moji, pa naj jih še tako skrivam, jih najde in tudi vmes kak košček zaužije, zaenkrat še ni bilo posledic.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #14 : 18 Marec 2006, 14:46:35
Scythe: ob tem poglavju bi jaz lahko naredila doktorat, toliko take in podobne svinjarije je že šlo čez črevca mojih psic.
Štumf bo prišel ven, na tak ali drugačen način. Lahko bi mu sicer izzvala bruhanje z peroksidom ali močno solno raztopino, star recept je tudi mleko z oljem, a ga še nisem preizkusila. No zdaj je za to že prepozno. Pa ni panike. Lahko da bo štumf v dnevu ali dveh izbruhal, še bolj verjetno se mu bo pa kakšen teden ali 10 dni motal po črevih. Če bo bruhal, mu  tem času  dajaj samo tekočo ali pasirano hrano - da ne bi prišlo do popolne zapore črevesa. Močnih odvajal ne smeš dajati, lahko pa daš jogurt, predvsem pa mu daj laneno sluz.
Pes, ki se mu po črevih mota tujek, se občasno lahko malo slabše počuti, tudi bruha lahko. Jaz zaradi tega ne delam panike. Je pa treba zagnati paniko, če pes začne vztrajno bruhati tudi tekočino, ki jo popije.

+1


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #15 : 18 Marec 2006, 14:58:14
No, sedaj sem že malo pomirjena, ker sem naredila celo paniko iz tega. Potem pa še iz tega, da ga bom utopila, ko sem mu vlivala solno raztopino.  :-[
No, Astor je na srečo še živ - in zaenkrat se štumf še ni pokazal. Bom pa morala počasi odpreti novo temo "Kako ne zapaničariti v primeru bolezni/poškodbe pri pasjem ljubljenčku?", kajti zavedam se da najboljši način je znanje. Zato pa sem kuhana in pečena na forumih.  ;D

Hvala vsem za koristne in predvsem pomirjujoče nasvete.

Sedaj pa čakamo na predelavo štumfa.... mast vola, bom jaz predelala Astorja v nekaj!  >:( ::)


Lp,
Mojca


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #16 : 18 Marec 2006, 16:17:38
Ok da te še jaz pomirim. Odkar imamo Indija je pojedel že toliko stvari, da smo jih začeli skrivati. Nam že orng primankuje vseh reči. Hehe. Poje vsak robček ki ga vidi. Če ga pustim v kleti prevrže škatlo z igračami in se spravi jest barbikine cotke. Pojedel je mojo volneno nogavico in kos blaga.
Tako da smo našli že polno "cotk" v kakcih. Včasih kakšno barbikino majčko. Včasih kako cunjo (enkrat je bila 30×10), potem moj volnen zokn. Zdej se mi zdi, da se počasi odvaja tega. Zdej je samo še karton.
Mislim da to ne more škodit, če potem gre pač ven. Če pa ne gre ven je pa problem.



Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #17 : 01 Avgust 2006, 21:39:51
scythe, je prišlo ven? ;D

Pri nas je pred nekaj dnevi Pago zaužil kos deke (isto kot Tys pred nekaj leti - tisto ki pride na robu) in danes je ta srečno prišel ven. No, najprej je na jutranjem sprehodu kukal iz riti le delček, pa smo potem čez kaki dve minuti še enkrat kakali in je šel še ostali delček ven. Ne vem no, zgleda bomo morali bolj čuvati kaj delata z dekami in se še bolj ukvarjati z njima, ter ju zamotiti.

Lp



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #18 : 01 Avgust 2006, 21:47:09
Pri nas smo imeli pa pokakan vložek. Ko se je gonila, jo je (sklepam) ponoči motil in ga je požrla. Zjutraj je bil čas za potrebo in v kakcu (med pobiranjem) zagledam eno čudno belo gobasto stvar  :o. Me je skoraj kap zadela. Sem pol ure stala tam in študirala kakšne vrste "zajedalce" ima moja peska... Mi je šlo že na jok od groze, ko mi je kapnilo, da je to vložek  ;D  :-[
Robčki, ki jih najdemo na sprehodih bi pasali pod specialitete, če bi ji pustila, čeprav so najboljši še vedno crknjeni golobi in mačji iztrebki  :-X
lp
T.

8)


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #19 : 01 Avgust 2006, 21:50:41
Chica je pa enkrat iz vglavnika odstranila zadrgo (40 - 50 cm) ter jo v enem kosu pojedla. Sem jo hotela peljat k veterinarju, ko jo en dan ni spravila ven - po katerikoli poti. No, na srečo jo je spravila ven - po drugi poti kot je prišla noter. Potrebovala je malo več kot 24 ur. Zadrga je bila pa v enakem stanju kot prej - ista dolžina.

Ne moreš verjet, če ne vidiš!


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #20 : 01 Avgust 2006, 23:38:16
Pri nas je Luna pojedla že vse mogoče zadeve. enkrat je razgrizla ležalnik in je potem zbruhala za dve veliki pesti pene premočene z želodčno kislino. Pogoltnila je pa tudi veliko lesenega, plišastega, plastičnega, papirnatega, balonastega ... Nasploh balone obožuje in če nisem previdna, ga potem ko je počen poje in suprise pride ven kakec z živo rumenim dodatkom  ;)

Če nima težav, ne delati panike, ker se to pogosto dogaja.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #21 : 02 Avgust 2006, 11:10:44
Citiraj
Zadrga je bila pa v enakem stanju kot prej - ista dolžina.
Ne moreš verjet, če ne vidiš!

Da bi ti videla, kako so zgledale najlonke po reciklaži (potem ko jih je Lana cele pogoltnila): malce zelene in polne črevesne vsebine, sicer pa nedotaknjene. "Kakec" je bil dolg več kot  en meter.

Psi reciklirajo res neverjetne zadeve, bolj kot je videti grozno lažje gre čez. Vseeno pa je treba biti previden - včasih čisto droben in na videz nedolžen tujek naredi veliko škodo. O majhnem koščku vložka, ki se je zalepil v požiralniku sem že pisala. O čisto navadni češpljevi koščici, ki je naredila popolno blokado črevesa pri odraslem pitbulu tudi. Nekemu psu je bilo treba odstraniti precej dolg del črevesa, ker mu ga je razrezala piščalka iz igračke (taka drobna iz dveh kovinskih listkov). V ameriki pa je že več psov poginilo potem, ko so pojedli kakšen kovanec - zaradi zastrupitve - očitno imajo tam kovance veliko slabše kvalitete kot so naši.


Gina

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 4
Odgovori #22 : 02 Avgust 2006, 14:28:54
..... balonastega ... Nasploh balone obožuje in če nisem previdna, ga potem ko je počen poje in suprise pride ven kakec z živo rumenim dodatkom  ;)
Tudi naša frajla ima takšne apetite - takoj ko balon poči ga hoče neopazno zmazat. Ampak...ji ne uspe več.
Je pa kot majhna požrla tudi vsemogoče - od gumbov na posteljnini, peno iz pliškotov, kakšne knjige... Poznam bokserko, ki je lastnici požrla brivski aparat ( tisti ženski, navaden ), pa začuda ni bila čisto nič porezana. Seveda je bila pa tu panika na mestu, ampak na srečo se je vse kul končalo.
Ja, res imajo čudne prehranjevalne navade, tile naši bučmani. ::)

Lp


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #23 : 02 Avgust 2006, 14:47:34
No, jaz sem trenutno na trnih zaradi ene paštete  :'(
Mali mi jo je sunil v petek, jo dvakrat pogriznil in nato celo z konzervo vred pogoltnil  >:( 
Seveda sem takoj v paniki poklicala veterinarja in se z njim posvetila.
Smehljal se mi je in me miril, da zdaj nima smisla kaj ukrepati.
Verjetno jo bo izločil po normalni poti, seveda naj ga opazujem in če se mu bo stanje poslabšalo ali bi začel bruhati brez da bi kaj izbruhnil, takrat ga naj takoj pripeljem.

Tako zdaj čakam in čakam, vmes še kaj po kakcih štoram.
Je normalno, pije in igra se. :o

Upam, da bo vse vredi  :'(


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #24 : 08 Avgust 2006, 11:40:32
Pišuka, jaz še kar čakam :(
Je in pije normalno, potrebe so normalne in redne, obnaša se kot vedno.

Doma se hecajo, da ima naš pes takšno močno želodčno kislino, da celo aluminij razžre :-\
A je možno, da nisem prepoznala konzerve, da je bila tako obdelana da ni bila več prepoznavna v blatu?
Vem, da je utopično, ker zelo natančno pregledujem  :'(

Kako dolgo lahko potujejo tujki v črevesju? Ve kdo?
Kako dolgo naj bom stanju pripravljenosti?

Kaj pa takrat ko se mu bo stanje poslabšalo? Koliko časa mi preostane za obisk veterinarja in poseg?
Ne morem si predstavljati ali gre za 1 uro ali 1 dan?

Eh, kaj bi brez naših bučmanov, čemu bi se šele sekirali  :P


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #25 : 08 Avgust 2006, 12:58:22
Ti kar čakaj. Dokler normalno je in pije, ne bruha in nima krvi v blatu je vse v redu. Stvari hodijo ven različno dolgo, pri naših je včasih trajalo tudi 14 dni ali še več. Kakšen tujek se je prav čutilo kako se premika, vsake toliko časa je psu bilo slabo in se je grdo držal, čez nekaj ur pa je bil spet v redu in tako toliko časa, da je zadeva pripotovala ven.
Če bi se pojavili znaki za zaporo črevesa - bruhanje vsega pojedenega predvsem pa tudi bruhanje vse popite tekočine je najbolj očiten znak, pa mora biti pri veterinarju kar hitro, recimo v enem dnevu. Ni tako nujno kot zasuk želodca, čakati več dni pa vseeno ni najbolje, ker lahko pride do odmiranja črevesa.
Sicer pa zgleda, da je pri nas prav posebno ugodna klima za žretje tujkov. Kako bi se mi sicer lahko zgodilo, da sem imela probleme s požrtim tujkom celo pri akvarijski ribi? Ena pred nekaj tedni kupljena mlada akara je očitno že prej preden sem jo kupila požrla gumico, precej daljšo kot je sama. Gumica ji sicer ni povzročala vidnih problemov, ampak vselej, ko je prišla srečno ven jo je takoj znova požrla. Preden sem jaz lahko s prstom mignila. Šele zadnjič sem jo po bogvekaterem recikliranju lahko pobrala iz akvarija - šele potem, ko se je enkrat za spremembo ribica pokakala ponoči in gumice ni videla.


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #26 : 25 Avgust 2006, 15:57:00
Je že zunaj?  :o



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #27 : 25 Avgust 2006, 16:24:52
Pojma nimam  :( Vsaj upam da  :-[

1. možnost je, da je še kar nekje v psu
2. možnost je, da jo je razgradilo ( je aluminij možno razgraditi z želodčno kislino???)
3. možnost je, da je že zunaj in nisem opazila (čeprav dvomim, ker sem bila skoz na preži)
4. možnost je, da je bila tako "preoblikovana" da je enostavno nisem prepoznala, ko je bila zunaj

Ne vem, no.
Peso se hvalabogu normalno vede in je nor kot vedno  :o
Resnično upam , da bo zdaj mir!  ::)


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #28 : 27 November 2006, 11:41:18
No, jaz sem trenutno na trnih zaradi ene paštete  :'(
Mali mi jo je sunil v petek, jo dvakrat pogriznil in nato celo z konzervo vred pogoltnil  >:( 
...

Citat zato, da vas malce spomnim za kaj je šlo, in zato ker bom danas zaključila s tem primerom "pašteta missing in action"  :o


DANES
, ja prav ste prebrali, po skoraj 4 mesecih je Maj danes izločil to #$&%&*$%"!"#$ pašteto po popolnoma naravni poti kot da ni nič  ??? Da vam ne povem kakšen kamen se mi je odvalil s srca  ;D
Primer zaključen, pacijent (v vsakem možnem pomenu besede  :D ) še vedno en pravi norc in živ in zdrav  :)


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #29 : 03 April 2007, 16:39:46
Ko tole berem kar ne morem verjet, kaj vse so pojedli vaši psi haha. Naša prejšnja psica ni imela teh nagnjenj, je že kej zgrizla pojedla pa ne. No enkrat pa je nekaj pojedla. Dajali smo ji paštetke za poslastico vsake tok, in odprem jst tisto folijo gor in ji dam. Ponavadi je vse ven pojedla in na koncu polizala. Takrat pa je v enem šusu vse skupaj pojedla  :o jst gledam kdaj bo ven vrgla tisto pakungo pa nič. Ona sedi, maha z repom in me gleda. Ampak je blo vse ok. Od takrat ji seveda nisem več dajala v posodici ampak sem prej ven dala.