Nemški Ovčar [Deutscher Schäferhund,German Shepherd Dog]

chayka · 1468644

andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #900 : 25 December 2007, 20:30:18
Ja. Tudi jaz sem že slišala za ponarejene rodovnike pri točno določenih osebah in verjamem, da se to dogaja. Sramota za KZS, da to dovoljuje!!!

In ni res, da majo vsi mladiče zato, da dobijo denar in s tem izboljšajo družinski proračun. Dve legli v življenju psice recimo, mogooooče (če maš ravno srečo) povrnejo stroške za vse zdravstvene preglede in pot, skočnino in lastne stroške, ki so potrebni, da se sploh pride do samca pa razstave, delo za pridobivanje podatkov o zdravju plemenjakov, dela z mladiči, ki ga je ogromno, če se hoče delat za prav... (socializacija, navajanje na vse živo ali ne živo in glasno itd...)

Seveda to ne velja za povprečnega "slovenskega vzreditelja", ki pari za prvim vogalom s prvim psom brez bližnjih prednikov in brez vseh zdravstvenih pregledov (razen obveznih) in ki vsake toliko malo pogleda k leglu in morebiti odstrani mrtve mladiče... :-\
Taki res redijo pse in nič drugega. In ****** slovenclji tam celo kupijo psa in ga sponzorirajo pri lastnem početju.

Dina, nisem hotela bit nesramna, ampak v povprečju je tako. In verjamem tudi, da je to bolj naivnost kot pa hudobija ali brezbrižnost.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #901 : 25 December 2007, 21:00:01
Andreja če je tole o prf/$jenih slovencih letelo na mene tud če nisi hotla bit nesramna si bla!!! Pa nobenga ne sponzoriram! Pa tud nisem kriva, da je tko naredil kot je. Pač sm zdj jst tuki popljuvana zaradi tega, ker sem kupila rodovniškega psa pri nekom, ki je potem čez pol leta še enkrat paril isto psico?! ...pa valda se to dogaja samo pri nemških ovčarjih, tako kot se rodovniki ponarejajo samo pri nemških ovčarjih, pa tako kot imajo samo nemški ovčarji probleme s kolki...

...sledi svojim sanjam


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #902 : 25 December 2007, 22:07:22
Nisi kriva, da je naredu kot je. Mislila sem na splošno, zato sem to dopisala.
Če si se pozanimala kakšen vzreditelj je in so ti vsi po vrsti prikrivali pa sploh nisi kriva. So te pač okrog prinesli. Sicer pa nevednost ni izgovor.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #903 : 25 December 2007, 22:22:01
Ne, nevednost ni izgovor. Sicer pa če nebi bilo povpraševanja tudi ponudbe nebi bilo, ane. Če vzreditelj nima nobene morale, ne morem pomagati. še vseeno pa to ne pomeni, da je zaradi tega kaj narobe z mojim psom.

...sledi svojim sanjam


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #904 : 25 December 2007, 22:41:03
Tako  :)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


5402

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #905 : 26 December 2007, 00:41:52
nič ni narobe s tvojim psom ampak ko boš vzrejala naprej boš širila njegovo zgodovino in tako se uniči pse..pač ...žal..



spike.

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #906 : 26 December 2007, 02:24:35
Mene pa zanima če kdo pozna kakšno psarno oz. vzreditelja delavnih NO(črnih).
Sem mal gledala pa nism nobene opazila.

Lp



WolfSLO

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #907 : 26 December 2007, 10:27:09
Mene pa zanima če kdo pozna kakšno psarno oz. vzreditelja delavnih NO(črnih).
Sem mal gledala pa nism nobene opazila.

Lp

Ogrinc Gabrijel, Semič  ;D
Arčon Hari, Vitovlje

Kjer je red, svobode ni!


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #908 : 26 December 2007, 11:48:55
nič ni narobe s tvojim psom ampak ko boš vzrejala naprej boš širila njegovo zgodovino in tako se uniči pse..pač ...žal..

...bom širila zgodovino nekoga, ki pač nima morale si mislil s tem?

...sledi svojim sanjam


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #909 : 26 December 2007, 12:57:33
...bom širila zgodovino nekoga, ki pač nima morale si mislil s tem?

Mislim da je bilo iz strani 5402 mišljeno bolj na predhodnike v rodovniku in koliko je garancije da so vpisani predniki res pravi...

Ampak v tvojem primeru menim da so kar ok predniki, psička zaenkrat vsaj po slikah sodeč izgleda "tipično" in moje laično vzrejno mnenje je, da če boš pred paritvijo svoje Dine (pa naj bo to samo ena paritev ali pa samo dve) preštudirala rodovnike in našla nekaj dobrega zanjo (če bo to izvedljivo) in ne boš gledala samo v stilu "uuu ta samec je pa lep" bi načeloma moralo biti leglo bolj ko ne OK. Lahko dobiš enkratne mladičke, mogoče celo takšne z zelo dobrim rodovnikom (nevem točno kaj ima Dina za ene prednike in ali so v rodovniku res pravi - nič osebnega pri takšnih vzrediteljih pač obstaja dvom), lahko pa pride ven nekaj X. To se dogaja večini vzrediteljev, celo nekaterim tistim, ki so znani kot "res dobri".

Ti nekaj časa počakaj, naredi vse potrebno za vzrejno dovoljenje, če se prav spomnim imaš željo po kakšni razstavi, če to ne bo to še vedno lahko odnehaš. Mislim, da si dovolj "pri pameti" da boš o tem, kakšna je tvoja psica znala OBJEKTIVNO ocenit ali je primerna za vzrejo ali ne, ne glede na to da je tvoja lubika!

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #910 : 26 December 2007, 13:10:05
Saj že skoz govorim, da si želim...če bo vse ok ;) pa ne glede na to, da si želim samo kakšno ljubiteljsko leglo bo vse tako kot je treba ali pa sploh ne bo :) glede razstav je pa takole, peljala jo bom, ker me zanima objektivna ocena (logično da je meni najlepša, zato ker je moja lubika :P), ne glede na to, tudi če bo dobro ocenjena, pa jo ne bom vodila na razstave, če bom videla, da se ne počuti dobro.

...sledi svojim sanjam


5402

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #911 : 26 December 2007, 21:32:45
neyka je razumela kaj sem želel povedati stem.ti nisi nič kriva ...
lahko se ti zgodi nekaj najhujšega.Vložila boš veliko truda da boš prišla do legla,nato pa tvoji mladiči čez leto dni ne bodo tipični NO te linijein .Ti boš mladiče prodala v svoji polni veri pravih NO....čez leto dni te bojo tvoji kupci,ki si želijo kupiti najboljšega pravega NO poklicali in rekli naš pes je pa premajhen kratke noge itd...in tvoje vzreje je v trenutku konec .,zato se dostikrat smejem kako tisti lastniki ki imajo rodovniške pse zaničujejo nerodovniške, v stavri pa imajo vsi" enake"



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #912 : 27 December 2007, 09:11:06
Ena bolj ali manj pozerska slikca :P



lp

...sledi svojim sanjam


kara

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • hov,hov :)
Odgovori #913 : 27 December 2007, 09:57:49
kok je lepa!od kje pa tok snega?  ??? sej bom še zavistna  ;D


spike.

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #914 : 27 December 2007, 23:03:33
Hvala wolfSLO

lp



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #915 : 28 December 2007, 15:44:33
Naš popolnoma apatičen  ;)  razstavni NO Pax Von Athaba star sedaj 11 mesecev! GG







chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #916 : 28 December 2007, 15:54:42
Kaj se dogaja.Dina a Dina nima rodovnika?Spet ne razumem.Saj mora vzreditelj ja prijaviti paritev in leglo.To kdo ga prijavi,da krši pravila paritve je postranskega pomena.Gre za to da ne služi na račun svojih psov ,kar je nedopustno.



chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #917 : 28 December 2007, 16:12:53
Ja Dina a nima tvoja Dina rodovnika?A ma tale vzreditelj vzrejno dovoljenje pa pari psičko ob vsaki gonitvi al kaj,Saj ne gre za nesramnost če ga prijaviš,temveč se s tem zaščiti izkoriščanje psic in pa pravih vzrediteljev.Če bi vsi parili svoje pse zaradi denarja se vzreja nikakor ne splača.Veliko več se zasluži pri rodovniških"oziroma Čistokrvnih Brez  rodovnika" takratko potegnejo vedno živali.



chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #918 : 28 December 2007, 16:14:07
Moje slike ki sem jih poskusila poslati pa so žal prevelike.



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #919 : 28 December 2007, 16:21:46
Chory, ja Dina ima rodovnik. Bona ima vzrejno dovoljenje in vse to... ampak naš "vzreditelj" jo je spet paril. torej moja je iz prejšnjega, dovoljenega, rodovniškega legla. Zdaj ima pa še eno nedovoljeno leglo. Pa mislim, da ni edini, ki to dela  >:(

...sledi svojim sanjam


chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #920 : 28 December 2007, 16:35:54
Čao.Glavno da ima Dina vse urejeno.



chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #921 : 28 December 2007, 16:39:21
Vem da ti je nerodno prijavljati take ljudi.Ampak meni ni .Nekdo mora pač opravljati tudi taka dela da se ustavi umazano početje neosveščenih lastnikov.Mi je malo na misel prišlo da nikoli ne želim prodati svojih psičk takim umazancem ki služijo na račun psov.Le s prijavami jih bomo zaustavili.Ko zvem kdo je ga bom brez kančka slabe vesti prijavila na zvezo.



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #922 : 28 December 2007, 19:26:12
Ja Dina ma vse, samo zgleda da je bilo v pri tistem leglu preveč povpraševanja pa premalo mladičev, zato so pa še hitr novga nrdil...  ???  :'( Ja, pa še neki je - samo mamico majo isto ta leglo pa prejšnje, atek pa ni isti, ampak je v bistvu Dinin stric (brat od Dininega očeta), tako, da ni čisto ista linija.

...sledi svojim sanjam


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #923 : 28 December 2007, 20:08:50
Dina, če je oče drugega legla stric je to ista linija ! GG


5402

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #924 : 28 December 2007, 20:38:08
tega vzreditelja okronajte  z imenom i priimkom da bodo ljudje vedeli kje ne kupovati...



chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #925 : 29 December 2007, 16:59:01
Če ima Dina rodovnik po vseh predpisih je z njene strani pač vse v redu.Kot jaz razumem ta človek ki je prodal Dino ima vsa vzrejna dovoljenja urejena,le tega da ne sme pariti iste psičke več kot enkrat v koledarskem letu se ni držal.To je kaznivo in razlog za odvzem vzrejnega dovoljenja in pač ta druga paritev ne dobi rodovnih listov.To pa ne vpliva na kakovost samih mladičev ki so bili povrženi v enem leglu pred njimi.Take paritve izčrpajo psičko ki je kar naprej breja in s tem posledično tudi na mladičke, ki od mamice prejemajo slabša krvna hranila in kasneje mlezivo.Zaradi takih postopanj nevestnih"vzrediteljev" Dinina psička še vedno lahko doseže vrhunske rezultate v kakovosti psa.Dina, sama sem že videla psičke ki so jih takoimenovani vzreditelji izločali kot neperspektivne,pa so postali vrhunski lepotci in dobri delavci in obratno pes ki je bil označen kot bodoči prvak v vsem, se kot tak ni pozneje izkazal.Mladička je zelo težko odpisati ali pa ga pripraviti da postane to kar mi želimo.



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #926 : 30 December 2007, 11:46:58
Tukaj sploh ni poanta o Dini.Osebno sem že povedal,da mi je psička zelo všeč.Mi je kar malo žal,da sem izpostavil to zadevo,ker je sedaj ona na udaru.

Vendar pa se mi zdi,da ljudje morajo vedeti,kaj se dogaja,ter da imajo čimveč informacij ter se tako lažje odločijo pri komu bodo kupili svojega bodočega spremljevalca v naslednjih 10+ letih.

Sem mnenja,da bi v takšnem primeru morala biti kaznovana tako lastnik psice,kot lastnik samca v primeru,da ima ta tudi vzrejno dovoljenje.

Dejstvo je tudi,da takšno dejanje postavi celotno vzrejo takšnega vzreditelja pod velik vprašaj.
Dina je lepa psička,ki ima predano lastnico.Verjetno bosta opravili kakšen izpit,šli na kakšno razstavo,slikali kolke,naredili vzrejnega,AMPAK sam,osebno bi z njo v vzrejo šel samo z opravljenim DNK testom,ki bi mi potrdil,da so njeni predniki res njeni predniki.

V takem primeru je čez leto,dve,mogoče celo naša družina kandidat za njenega mladička.  ;)

In škoda je,da morata sedaj psička in njena lastnica čez vse to,samo zaradi brezvestnosti vzreditelja in njegovega "mentorja".


Meni tudi ni težko napisati ime in priimek tega vzreditelja: Marjan Škoflek-Velenje



Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #927 : 30 December 2007, 12:44:45
Se strinjam z SKY-em. Dina ne se sekirat, veliko ljudi ti je že in ti še bo povedalo, da imaš prekrasno psičko. Še posebaj midve z bebi komaj čakava, da se enkrat zmenimo in vaju spoznava tudi v živo. Če pa se boš kej potiakala po našem koncu, pa sporoči, ti bom predstavila še naši dve prelepi predstavnici te pasme  ::) ;)


chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #928 : 30 December 2007, 16:46:08
Mislim da je po zadnjem pravilniku preiskava DNK pri vseh n.o. obvezna, nisem pa prepričana.Moram pogledati če jo nimam pri zadnji psički vpisane v rodovnik.



chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #929 : 31 December 2007, 19:38:35
Srečno vsem ki imate radi živali, ljudi  najbolj od živali pa seveda naše štirinožne prijatelje.Chory,Lary in Kaly z družino