Nemški Ovčar [Deutscher Schäferhund,German Shepherd Dog]

chayka · 1469555

SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #390 : 29 Oktober 2007, 14:23:17
Citiraj
da ni namen sodobnje vzreje vzrejati zdravega in "lepega"

Ja,namen sodobne vzreje bi moral biti vzrejati zdravega NOja.

Žal pa vzreja zgolj masam povšečnega.    :'(


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #391 : 29 Oktober 2007, 14:25:00
Samo vseeno še ni treba popljuvat vseh lastnikov NO, ker ne grejo vsi psi v takšne skrajnosti, da bi hodili po celiem spodnjem delu tac, kot je omenila satin in tudi ne umrejo vsi pri 2 ali se upokojijo pri 4 ih letih. Moj NO, ni noben ekstremist, kar se tiče hrbtne linije, star je malo več kot 13 let, pa ne boste verjeli še vedno lahko hodi, celo za mačkami še prav poskočno steče. če kdo dvomi, lahko prilepim sliko.

...sledi svojim sanjam


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #392 : 29 Oktober 2007, 14:29:56
Jaz se popolnoma strinjam z Bambi in ostalimi podobno mislečimi.

GG, kdo govori o kakšnem sedlastem nemškem ovčarju ?
Poglej si slike od siminih psičk- obe sta krasni predstavnici pasme, pa začuda nimata linije, kot da bi se nekdo usedel na njuno rit.

Vse bi rekla, da je odvisno od osebnega okusa, ampak je pa izredno grozno, kaj lahko človek v par desetletjih naredi iz pasme.
Zato sem zaenkrat trdno odločena da je bil Ron moj 1. in zadnji nemški ovčar, ker se bom v prihodnosti rajši osredotočala na bolj primitivne in nespremenjen pasme, kot pa na tite ki se spreminjajo kot vreme.

.. delovne linije so nastale iz tistih psov, ki niso bili razstavni in v skladu s standardom...


Tu se postavlja eno vprašanje ?
Katera linija je bila prej ? Razstavna ali delavna? Trdno sem namreč prepričana, da so bili vsi psi- če ne celo pasme, v začetkih podrti in so kasneje s križanjem z drugimi vrstami pridobili kakortoliko ravne linije.

Zanimivo mi je edino, da če pogledaš v rodovnik katerega koli psa (primer; http://www.pedigreedatabase.com/gsd/pedigree/492834.html) dalj ko greš v preteklost, vse bolj so psi ravni iin meni kot taki tudi lepši.

Čudno...



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #393 : 29 Oktober 2007, 14:31:14
Dina,malce bolj potrobno preberi vse poste.Niti v enem se ne udriha niti po enem lastniku NOja.navaja se zgolj znana in zabeležena dejstva,ki si jih pa žal marsikateri lastnik noče priznati.

Tvoj je star 13 let-takrat stvari niti niso bile še tako alarmantne,so pa bile že v povojih.Pa tudi pri nerodovniškem psu je nesmiselno govoriti o kakšnih razstavnih ali delovnih linijah.  ;)

Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #394 : 29 Oktober 2007, 14:40:53
Nihče ne pljuje po lastnikih. Ti samo nasankajo. Pljujem pa po kreatorjih podrtih psov, ki so naredili to kar so naredili izključno zaradi denarcev, ki so jim pricingljali v žepe. Pa še recimo po sodnikih na razstavah, ki so nekritično podlegli modni muhi.
Edina sreča je, da so se ohranili tudi normalni psi. Če ne bi bila pasma verjetno dolgoročno izgubljena.

Dina: lepo, ampak koliko šampionatov pa je tvoj pes osvojil? Tak kot je žal ne bi nobenega. In v tem je keč.


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #395 : 29 Oktober 2007, 14:49:29
Nobenega, ker je bil pri 8ih letih (takrat sem ga dobila), moj kužek, spremljevalec, prijatelj...saj veš, kakšna je naveza otrok-pes. In ni bil nikoli namenjen za kaj drugega kot za mojega psička. Kar je po tolikih letih še vedno. In se še vedno dobro drži. Njegov problem niso kolki. Opažam, da malo slabše vidi.

...sledi svojim sanjam


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #396 : 29 Oktober 2007, 15:10:14
Pri teh letih itak vsi malo slabše vidijo, ponoči pa sploh. Ne samo nemci.

No ampak recimo da bi tvoj pes imel rodovnik in recimo da bi ga takrat, ko je bil mlad peljala na razstavo. Saj bi mogoče celo prišel skozi s kakšno pravdobro. Celo vzrejno dovoljenje bi mogoče dobil z veliko sreče. Zmagali bi pa "pavijani". In lastniki psic valjda da bi raje parili z šampionom kot pa z nečim "povprečnim". Bi se dalo za mladiče več iztržiti, ane. To, da je tvoj pes še živ in zdrav, oni so pa po vsej verjetnosti že nekaj let pod rušo pa itak nobenmu ni mar.


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #397 : 29 Oktober 2007, 15:13:44
Katera linija je bila prej ? Razstavna ali delavna? Trdno sem namreč prepričana, da so bili vsi psi- če ne celo pasme, v začetkih podrti in so kasneje s križanjem z drugimi vrstami pridobili kakortoliko ravne linije.

Jest sem prepričana, da so najprej nastale delovne linije psov oz. pasem, ker tisti ljudje oz. tako rečeno takrat so bili to kmetje, niso rabili popolnega lepega psa za na razstave ampak psa za delo.

aja še nekaj, sem prej pozabila napisat. Res je da je bil ovčar v preteklosti namenjen za delo bodisi z ovcami ali z kravami...Žal zdaj  ni ta takor rečeno šport razvit v Sloveniji. Imaš možnost iti v Italijo, Avstrijo, Hrvaško...ampak, nima vsak možnosti se vozit tja ali imet ovc doma, pa samo zato, ker ima ovčarja in ker je ta pes namenjen za pašnjo...Meni osebno je pašnja super, nekomu drugemu pa pač ne, pa ima še vseeno lahko ovčarja doma. Če bi se šli tako, da vsi tist, ki z ovčarjem ne delajo pašnje, bi bilo veliko, res veliiiiko ljudi takih oz. psov.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #398 : 29 Oktober 2007, 15:16:10
Ali je že kdo videl podrtega volka? Ali pa so se psi mogoče razvili iz hijen? Pa še te niso podrte na tako butast način.


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #399 : 29 Oktober 2007, 15:16:53
To,katera linija,razstavna ali delovna je bila prej,pa res ni vprašanje.

NO,kot delovni pes,pes,ki je bil ustvarjen s posebno vizijo in za posebne naloge,je bil najprej delovni pes.Razstavna linija je nastala kasneje,kot posledica želje po zaslužku.


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #400 : 29 Oktober 2007, 15:42:13
Jest sem prepričana, da so najprej nastale delovne linije psov oz. pasem, ker tisti ljudje oz. tako rečeno takrat so bili to kmetje, niso rabili popolnega lepega psa za na razstave ampak psa za delo.

aja še nekaj, sem prej pozabila napisat. Res je da je bil ovčar v preteklosti namenjen za delo bodisi z ovcami ali z kravami...Žal zdaj  ni ta takor rečeno šport razvit v Sloveniji. Imaš možnost iti v Italijo, Avstrijo, Hrvaško...ampak, nima vsak možnosti se vozit tja ali imet ovc doma, pa samo zato, ker ima ovčarja in ker je ta pes namenjen za pašnjo...Meni osebno je pašnja super, nekomu drugemu pa pač ne, pa ima še vseeno lahko ovčarja doma. Če bi se šli tako, da vsi tist, ki z ovčarjem ne delajo pašnje, bi bilo veliko, res veliiiiko ljudi takih oz. psov.

Seveda  ;)



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #401 : 29 Oktober 2007, 16:01:44

Tvoj je star 13 let-takrat stvari niti niso bile še tako alarmantne,so pa bile že v povojih.Pa tudi pri nerodovniškem psu je nesmiselno govoriti o kakšnih razstavnih ali delovnih linijah.  ;)

Lp Zoran

Že res, da rodovnika nimam, ampak psi iz tistega legla ga pa imajo, ker takrat je bilo še tako, da v številčnih leglih niso dobili vsi mladiči rodovnika-ne vem čisto točno, samo zdi se mi da je bilo to prvih 5 ali 6 mladičev. In ker nismo imeli namena vzrejati in/ali razstavljati smo vzeli brez :) tako, da se mi zdi, da je kar enakovreden tistim bratcem/sestricam, ki imajo rodovnik.

...sledi svojim sanjam


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #402 : 29 Oktober 2007, 16:11:09
Naš Pax v nerazstavni pozi  ;) Saj stvari niso več tako grozne.."moda" gre ponovno v bolj normalno smer..tudi v Nemčiji.. GG





Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #403 : 29 Oktober 2007, 16:21:26
GG, full je lep...se ga kar ne morem nagledat :P  :-* vsem tvojim kosmatincem

...sledi svojim sanjam


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #404 : 29 Oktober 2007, 16:26:58
Torej ni tako hudo... Pax ima samo razstavne prednike in ne hodi nič po komolcih.. Ko ga kledaš pa njegov kas, je pa pravi užitek! Čez 3 mesece gremo slikati kolke...    :) GG


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #405 : 29 Oktober 2007, 16:29:46
GG, ne sekiraj-mo se, če dajejo naše pse v nič :) men so še vedno 1a, tako tvoj, kot moja 2, pa še kdo...

...sledi svojim sanjam


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #406 : 29 Oktober 2007, 16:48:00
Mi jih imamo že dolgo... Moj Lex je star 10 let, naša Rea pa 11 in sta oba v super formi..prava kerlca  ;) Uživajte! GG 


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #407 : 29 Oktober 2007, 16:55:40
A Lex-a in Reo še imaš? Katerega od teh dveh si pa oddala?

...sledi svojim sanjam


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #408 : 29 Oktober 2007, 17:04:34
Lexa sem podarila enem prijatelju, ki ima kmetijo, ker ni maral drugih samcev in je bil res problem....Ne maram psov, ki se tepejo! In zlasti zaradi te dominatnosti NO sem zamenjala pasmo...moj mož je pa še vedno zasvojen samo z NO ... To je stvar okusa...Z No sem moraš veliko več ukvarjati, kot na primer s škoti, sicer NO zlasti samci lahko ratajo problematični! GG 


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #409 : 29 Oktober 2007, 17:16:50
Vse je stvar vzgoje in sposobnosti lastnika...
Ron je bil tudi zelo dominanten samec, pa je vedno zelo dobro ubogal na povelje Spusti! oziroma Dol! če  je slučajno prišel s kakšnim samcem v spor.
, ker ni maral drugih samcev in je bil res problem....Ne maram psov, ki se tepejo!
Jaz tudi ne. Še bolj pa ne maram lastnikov, ki tega ne morejo preprečiti...



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #410 : 29 Oktober 2007, 17:22:02
Saj lahko preprečiš, ampak na sprehodih ali na KD nisi nikoli sproščen... Saj Lex je tudi zelo poslušen, če je bil dovolj blizu je povelje "sem" bilo dovolj...kadar se je pa sprožil nagon, je pa prepozno.. Sedaj uživam..dva samca in dve samici brez povodca povsod... to je zame prava harmonija     ;D GG


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #411 : 29 Oktober 2007, 21:45:11

In še to! Zame sodoben NO ni več delovna pasma...postal je bolj družinski in razstavni pes... Delovna pasma ne mora biti družinska pasma, ker takoj ko pes dela obrambo ni več družinski pes in ga moraš imeti vedno pod nadzorom  :) !   Uživajte še naprej... GG 

Oprosti s temle stavkom si pa uničila vse moje upe, da imamo mogoče sogovornike v tej temi, ki so celo lastniki NO-jev,

Od kje ti sploh ideja da daješ take trditve?

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #412 : 30 Oktober 2007, 06:48:56
Simi.. zakaj bi moral smo še NO biti delovna pasma in imeto svoj prvoten namen, če skoraj vse pasme ne opravljajo svoj prvoten namen  ???  .... GG


IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #413 : 30 Oktober 2007, 08:09:42
Simi.. zakaj bi moral smo še NO biti delovna pasma in imeto svoj prvoten namen, če skoraj vse pasme ne opravljajo svoj prvoten namen  ???  .... GG
policija, vojska, osebna zaščita, čuvanje objektov, iskanje ljudi, iskanje exploziva, iskanje mamil... + schutzhund, vse vrste pasjih športov  :o
Poglej si tale filmček
http://www.leomegy.com/Portals/0/Photo-Video/WUSV%202007/WUSV2007_Action.wmv
To so nemški ovčarji !!!!!!!!!!!! ustvarjeni in željni dela. Niso pa za na kavč in sprehod 1x dnevno za 2 minute.


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #414 : 30 Oktober 2007, 08:11:06
Simi.. zakaj bi moral smo še NO biti delovna pasma in imeto svoj prvoten namen, če skoraj vse pasme ne opravljajo svoj prvoten namen  ???  .... GG
Prvotni namen pasme oz. nagon se preusmeri v recimo agility, sledenje, reševanje, trike ipd. ne pa v to, da bodo psi zmagovali po razstavah...



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #415 : 30 Oktober 2007, 08:12:03
policija, vojska, osebna zaščita, čuvanje objektov, iskanje ljudi, iskanje exploziva, iskanje mamil... + schutzhund, vse vrste pasjih športov  :o
Poglej si tale filmček
http://www.leomegy.com/Portals/0/Photo-Video/WUSV%202007/WUSV2007_Action.wmv
To so nemški ovčarji !!!!!!!!!!!! ustvarjeni in željni dela. Niso pa za na kavč in sprehod 1x dnevno za 2 minute.

Sva pisala skoraj istočasno  :P
Krasni psi...



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #416 : 30 Oktober 2007, 08:20:37
Kdo pa pravi, da imamo mi svoje NO-je na kavčih?

...sledi svojim sanjam


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #417 : 30 Oktober 2007, 08:23:33
Kdo pa pravi, da imamo mi svoje NO-je na kavčih?
Nihče !
Sploh nihče ne govori o vaših psih konkretno...



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #418 : 30 Oktober 2007, 08:34:27
Kdo pa pravi, da imamo mi svoje NO-je na kavčih?

Dina mei se zdi, da si ti tole celotno debato vzela na tak način, da se je vrtelo okrog določenega psa oz. psov, pa sploh ne.Govorilo se je o NO-jih na splošno...Noben ne pravi da imaš ti svoja 2 na kavču ali pa da ima GG svojega na kavču, Igis je povedal na splošno, da No ni kavč pes ampak je pripravljen na delo...


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #419 : 30 Oktober 2007, 08:45:58
Kajcyka, jaz čisto razumem, da se ne gre za konkretno določenega psa, ne razumem pa, zakaj se določeni ljudje vedno vtaknejo v določeno pasmo in jo popljuvajo in skritizirajo do konca. In to na vsakem forumu isto. In vedno šimfajo NO-je, razstavne linije seveda, kot, da so to poden od podna, njihovi so pa waw, stoj pa glej. Zakaj nobeden ne gre šimfat ZP-jev v njihovo temo? Jaz konkretno poznam več primerov veliko prezgodnje smrti ZP-jev, kot pa NO-jev.

...sledi svojim sanjam