Nemški Ovčar [Deutscher Schäferhund,German Shepherd Dog]

chayka · 1468533

**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #450 : 31 Oktober 2007, 09:43:19
Absolutno ne dvomim o vaši profesionalnosti... ampak po navadi vrhunski kinologi ne pišejo na "takšnih" forumih...  Kakšna je sploh povprečan starost članov foruma??? Poleg tega poznam prave kinologe..ki sicer niso nikoli agresivni in podcenjevalni ! GG

Sem videla že mnogo starejše ljudi od sebe, ki govorijo in pišejo večje neumnosti. Saj ne rečem, sem mlada in neizkušena, ampak zato pa delam s psom, da si nabiram izkušnje. In morda tisti na tem forumu, ki imajo veliko več izkušenj (SKY, Lanabela, simi, Urška, Igis itd.) tu sodelujejo zato, da vidijo kakšno je povprečna slovenska inteligenca- in ne zato, da računajo povprečno starost. Če pa ti podcenjuješ sogovorca samo zaradi tega, ker je cca. 20, 30 let mlajši od tebe, je pa to zelo žalostno...



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #451 : 31 Oktober 2007, 11:41:42
Izkušnje se na žalost lahko pridobijo samo z leti in z delom...vsak se uči vedno od starejših, bolj izkušenih! Tako deluje svet..in pri ljudeh in pri pseh ! Vsi imamo svojega mentorja ! Uživajte! GG


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #452 : 31 Oktober 2007, 11:48:10
Ja, ampak to tudi ne pomeni, da tisti ki je mlad, je avtomatsko neumnejši, manj izobražen, manj dovzeten, manj izkušen in nevemkajše vse od nekoga, ki je starejši.

Pa hvalabogu, da imamo ljudi na forumu, ki so nam lahko tudi vzor in ne samo tiste ki se z nekimi bednimi izjavami delajo pametne!



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #453 : 31 Oktober 2007, 12:56:51
Citiraj
Takšen kinolog bi mogel strmet k tem da bi popravil napake, ki so jih naredili drugi..

Žal. Napak, kot so narejene pri nekaterih linijah nemških ovčarjev ne bi mogel popraviti niti bog. Take linije bi res bilo najbolje opustiti. Če bi bili njihovi tvorci in promotorji res ljubitelji psov in ne denarja, bi to tudi storili. Ostanejo naj tisti, ki so sposobni normalno živeti in delati, pa naj so razstavni ali delovni.
En pisatelj je nekoč napisal, da v vsem vesolju obstaja samo en resničen greh: ustvariti bitja, ki jim že samo življenje povzroča trpljenje.

Zakaj pa naj bi bila debata destruktivna? Meni se ne zdi. Aja, Dina in GG, saj vidve menda ja nimata tistih skrajnih, zakaj se pa razburjata?


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #454 : 31 Oktober 2007, 14:15:48
Lanabela! Jaz sem kot ti..ko smo hodili na specialke NO in sem videla tiste boge NO, ki so bili bolj podobni zajcam kot psom sem se zgražala..amapk takih ni veliko..pa tudi daleč ne pridejo, ker revčki nimajo kolkov ok..in se stavr zaključi pri vzrejnem dovoljenu...torej ne prenašajo svojih hib naprej... mi smo imela dosti NO vsi so bili razstavni, ampak so bili daleč od zajcev..meni je pač všeč takšen NO..kot oče od Paxa..



za delo mi je pa dovolj I..tista minimalna obraba..ker pri resično delovnih me moti to da vsak prehiter gib proti domači osebi, je za njih znak za napad..Naša  Rea sedaj stara 11 let je enkrat skočila v eno starko, ki je hotela pobožati mojega sina v vozičku... In lahko rečem, da je to izjemno coolska psica, ampak šolana je bila za obramo in to je to..moji otroci ji lahko vzamejo hrano v bosku ne bo naredila ničesar, ampak tujcu, ki bi naredil neprimeren gib...pa ne bi dala roko v ogenj glede njene rakcije.. Zato imam raje moje škotske medvedke !Uživajte naprej ! GG
Pravi NO po standardu, torej razstavna linija ni tako deleč  ;D


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #455 : 31 Oktober 2007, 18:25:46


Ninci če pa res verjameš, da se specialci za iskanje droge igrajo z žogicami...je pa res lepo... Koliko takšnih psov si sploh videla v živo..kako se obnašajo ???


GG doma imamo 2 policijski psički- nemški žimavko za iskanje drog in špringer španjelko za iskanje eksploziva.

če prav razumem tole v citatu praviš, da se s psi za iskanje grdo ravna, ne namenja časa ali  kaj?!

1. Psi imajo več treningov. Če najdejo drogo (bom dala za primer pse ki iščejo drogo oz. je tudi pri eksplozivu enako) vodnik psa pohvali in začne igro. Igra se s takim psom ne kadar se ti zljubi pač pa samo, ko najdejo drogo- najsi bo to na treningu ali 'zaresnem' delu. To pa zato, ker pes zavoha vonj po drogi in če najde ve, da bo tam žogica oz. bo po tem žogico dobil!
2. Obnašanje? Bodi brez skrbi, da iskalce mamil ne nafilajo z mamili  ::) Več ljudi nas ravno to vpraša. In jaz vedno odvrnem 'A potem tudi pse za eksploziv nafilajo z eksplozivom al' kaj?!' Psa se IZŠOLA za iskanje in bodi brez skrbi da tudi treningi poslušnosti tem psom ne uidejo.

Ja in to nista prvi dve policijski psički . In so doma kot vsi psi- NORMALNI- živahni in vse. In v policijo ne vzamejo psi s kakšnimi boleznimi. Vedno gredo najprej na preizkus, če so dobri za policijo- preverijo zdravje, streloplahost itd..

No to je bil kratek odgovor.

Lp


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #456 : 31 Oktober 2007, 18:26:19
GG, kaj pa zadnje noge oz. koti Bijou-ja ?
Ali ne spominjajo na bolj kot ne kengurujeve noge, kot noge normalnega psa ?



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #457 : 31 Oktober 2007, 18:42:44
Sunshine 1..Hvala za obrazložitev...

Jackie ali nima Bijou iste zadnje noge kot slika iz standarda... poleg tega je to samo razstavna poza in pes ne stoji ali hodi tako... GG


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #458 : 31 Oktober 2007, 20:24:57
V redu, potem kritiziram tudi standard.
In kolikor sem videla tudi drugačne razstavne pse, imajo tudi v normalnih položajih kot zadnjih nog le minimalno spremenjen- tudi Pax.



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #459 : 31 Oktober 2007, 20:29:34
GG, mi lahko pošlješ še link strani iz kater je bila tale "slika iz standarda" vzeta?



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #460 : 01 November 2007, 07:01:35
To je na posebni strani za NO... http://www.pedigreedatabase.com/gsd/info/15.html
Kakšen naj bi bil tapravi NO z odprtimi zadnjimi koti??
Uživajte! GG



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #461 : 01 November 2007, 07:54:16
Ne, ne, se narobe razumemo, tale pes je čisto po standardu pa tudi standard je tapravi, samo niso mi všeč zadnji koti  ;)
***



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #462 : 01 November 2007, 08:18:16

http://www.pedigreedatabase.com/gsd/pedigree/35933.html (Ronovi predniki po očetovi strani)
http://www.pedigreedatabase.com/gsd/pedigree/81595.html (Ronovi predniki po mamini strani)

In 2 Ronovi sliki (če sem jaz tole prav raziskala, ima Ron popolnoma razstavne prednike- je možno, da se zgodi kartako, da ima en pes, takih staršev toliko napak po standardu ? --> dolga dlaka, plečna višina nekaj cm nad zgornjo mejo,in groza, nekam ravo hrbtno linijo glede na starše (pri kotih zadnjih nog, pa se je lepo videlo, sploh v starosti, da je celo eno stvar resno podedoval)  itn. ...)





GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #463 : 01 November 2007, 09:53:50
Veliko psov ima nejak cm nad standardno plečno višino in to pri vseh pasmah..hrbtno linijo, prsni koš in tudi kote se lahko zelo lepo razvije s treningom... Ronova edina "napaka" je dolga dlaka.. Razstavni pes ne sme imeti oddlakana ušesa in dolgo dlako...vstalo je vse ok  ;) tudi hrbtno linijo in zadnje kote ima OK in če bi veliko vlekel na povodcu bi imel lepo razstavno linijo  ;) ....GG


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #464 : 01 November 2007, 10:00:11
Evo,to mi je pa pri nemcih velika škoda,da niso nikoli priznali dolgodlake predstavnike kot enakovredne,oz.kot pač dolgodlako verzijo.

Ker,če po pravici povem ful padam na dolgodlake nemce.  ;)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #465 : 01 November 2007, 13:45:34
Me tooooo... zato mam skote  8) ;) GG


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #466 : 01 November 2007, 13:55:54
Da se ne boste sam kregal - ena slikca - Dina uživa v jesenskem sončku :)


...sledi svojim sanjam


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #467 : 01 November 2007, 14:26:06
Sej se noben ne krega ;D
Luštna kuža!



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #468 : 01 November 2007, 14:51:53
Hvala ;) Tamala full hitro raste - v pravo hudičko prefrigano :)

...sledi svojim sanjam


IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #469 : 01 November 2007, 18:30:58
Ena primerjava med "lepotci" in "delavci" narejena na podlagi stanja špice psov, ki tekmujejo na obeh tekmovanjih.
Na žalost je stvar napisana v nemščini.

http://www.bloggen.be/hd/
Primerjava med psi iz BSZ (glavna vzrejna razstava za NO) in psi, ki tekmujejo na BSP (glavno tekmovanje "delovnih" NO) v Nemčiji!

DSH Kontraste: BSZ versus BSP
Eine Studie der absoluten Spitze der Deutschen Schäferhunde - mit Ergebnisse der Siegerschau und der Siegerprüfung (2000 bis 2007)

Eigene HD-Befunde der Teilnehmer: BSZ: 71% HD-1 versus BSP: 88% HD-1
procent odličnih kolkov

HD-Befunde der Geschwister: BSZ: 52% HD-1 versus BSP: 70% HD-1
procent odličnih kolkov bratov in sester

Nachkommen der Teilnehmer: BSZ: >710 NK versus BSP: < 79 NK
potomci sodulojočih psov, Lepotec povprečno "proizvede" 710 potomcev, delavec pa le 79

Zuchtwerte der Teilnehmer: BSZ: ZW > 90 versus BSP: ZW < 80
Vzrejna vrednost za kolčno displazijo (večje je slabše, manjše pod 100 izboljšuje pasmo)

Alter der Teilnehmer: BSZ: 50 Monate versus BSP: 61 Monate
starost psov

HD-Ergebnisse der Nachkommen: BSZ: 58% HD-1 (bei 38% geröntgte NK) versus BSP: 78% HD-1 (bei 53% geröntgte NK)
Prenos kolčnih rezultatov na potomce

Fazit:
Die kleine Studie zeigt, dass unsere BSP-Teilnehmer die besseren und gesünderen DSH sind, und zwar in allen Bereichen. Mit ihren ausgeprägten Gebrauchseigenschaften als absolute Priorität für unsere Rasse, stehen sie auch vorne an, wenn es darum geht gesunde Nachkommen zu erzeugen. Die Unterschiede mit den Auslesern sind schon beeindruckend, der Verein muss darauf einspielen.
Ich bin fest davon überzeugt, dass Max von Stephanitz alle Hunde mit Hüftgelenks-dysplasie rigoros aussortiert hätte. Sollten Sie es noch nicht wissen, der Rittmeister war bisweilen ein rabiater Mensch, wie seine Ausführungen über Hunde mit Angst eindrucksvoll bestätigen.
Prevod upam da ni potreben  :o

Pa brez zamere ...



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #470 : 01 November 2007, 19:32:54
...nekaterim nemščina ne leži  :P

...sledi svojim sanjam


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #471 : 01 November 2007, 19:33:35
Zakaj pa bi bila kakšna zamera... lahko bi bila delovna linjia NO 1000% boljša to ne spreminja moje mnenje...zame je PRAVI NO samo razstavni NO... Uživajte še naprej in brez zamere... GG



IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #472 : 01 November 2007, 20:07:34
...nekaterim nemščina ne leži  :P
Ha,ha ne se sekirat. Sem ti prevedel par ključnih podatkov  :P
Uživajte z svojimi NO-ji  8)


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #473 : 01 November 2007, 20:18:04
Citiraj
Zakaj pa bi bila kakšna zamera... lahko bi bila delovna linjia NO 1000% boljša to ne spreminja moje mnenje...zame je PRAVI NO samo razstavni NO... Uživajte še naprej in brez zamere...

GG,malce nerodno si povdarila.Pisati bi moralo takole:" .....lahko bi bila delovna linjia NO 1000% boljša to ne spreminja moje mnenje...ZAME je pravi NO samo razstavni NO... Uživajte še naprej in brez zamere... "

Tu bi zdaj lahko šli še enkrat od začetka.Pa raje ne bomo.  ;)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #474 : 01 November 2007, 20:20:15
Zakaj pa bi bila kakšna zamera... lahko bi bila delovna linjia NO 1000% boljša to ne spreminja moje mnenje...zame je PRAVI NO samo razstavni NO... Uživajte še naprej in brez zamere... GG

Se popolno strinjam s tabo GoldenGirl v prvem delu (1000x boljši  :o), drugi del pa le obrnjeno za 180o . Zame je pravi NO pes z izraženimi in zdravimi nagoni, nepodrt, zdrav in z močno izraženim črnim plaščom, črnuhar al pa sivc.


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #475 : 01 November 2007, 20:29:45
IgiS,tud tisti s slikce iz prejšnje strani je kr solidn,a ne?

Kot zanimivost-moj kolega je do letošnjega januarja imel dolgodlakega NOja.Nič posebnega,kajne?
Ampak ta njegov je bil popolnoma črn!

Fascinantno!


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #476 : 01 November 2007, 20:34:50
SKY, a ni tisti iz prejšnje strani od Bajke brat oz. Ajšin sin ?
Meni je krasen.



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #477 : 01 November 2007, 20:37:49
Črn in dolgodlak...torej skoraj belgijski ovčar ;) ... ne glede, če vprašate povprečnega Slovenca  kakšen je NO... in mu pokažete delovne in razstavne NO... bo brez dvoma izbral...takšnega  ;) GG





GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #478 : 01 November 2007, 20:43:11
Ko pa takšne slike gledam, me je pa že mene strah...to je pa res grozno... Ta pes je star samo nekaj mesecev in je že čisto deformiran  :'( ! GG



IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #479 : 02 November 2007, 07:52:21
Tale:


da tole spako kot sama praviš:


torej bi jaz zamislil nad tvojim idealom zgoraj  :-\
če je to kaj podobno NO naj me koklja brcne v ...  :D