Hladilni plašči

fun · 33392

fun

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
: 20 Junij 2012, 11:20:22
Živjo,

Brskam po netu za hladilnimi plaščki, ogledala sem si enega v Zooticu, ki mi je všeč zaradi časovnega hlajenja (vsaj en cel dan - zaradi gela, ki je v tkanini). Ker pa nimajo velikosti, ki jo potrebujem, pa me zanima za Hurttinega ali Ruffwearovega: imata tudi ta gel v tkanini, ali se ju le namoči in potem kolikor časa pač voda izhlapeva, deluje?

Zanima me zato, ker se poleti dosti vozimo s čolnom. Ni problem dnevni postanek v nekem zalivu, ker vedno iščemo takega, ki ima senco, problem je v času same vožnje. Ko se odpravimo kam daleč, je vođnje lahko tudi 4 ure in v tem času ali v času kratkega postanka za hlajenje v morju, bi potrebovala plašček, da se ne pregreje. In to plašček, ki hladi dlje kot uro dve. Poleg tega me zanima, ali se plašček lahko namaka v morski vodi, saj ko smo na poti, smo s sladko vodo omejeni na marine, torej na večerne ali zgodnje jutranje ure.

Hvala vsem za izkušnje, mnenja...



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 20 Junij 2012, 12:05:54
Tako Ruffwearov kot Hurttin delujeta na principu evaporacije.
Moker plašček deluje cca. 45min. do 2 uri, odvisno od klimatskih razmer. Je pa ko je enkrat plašček pomočen v vodo in v celoti zmočen dovolj, da ga za ponovno hlajenje samo polijemo s plastenko vode ali pa če se pes z njim ohladi v kakšni reki itd. Teoretično bi ga lahko namočila v slani vodi, vendar sol ne evaporira, tako bi bilo potrebno ko bi prišla v marino plašček temeljito sprati s sladko vodo, da se spere vsa sol.

Lp, nina



Bonnie_YT

  • *
    • Prispevkov: 104
    • Točke: 0
  • I stand for animal rights!
Odgovori #2 : 20 Junij 2012, 15:20:07
a te plaščki deljujejo tudi v avtu :) sedaj ko so poletni dopusti in gremo kar daleč na morje - Neum, me zanima, če bi delovalo v avtu....

Since rescuing animals I lost my mind but I found my soul


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3 : 20 Junij 2012, 19:52:17
a te plaščki deljujejo tudi v avtu :) sedaj ko so poletni dopusti in gremo kar daleč na morje - Neum, me zanima, če bi delovalo v avtu....

Ja seveda delujejo.



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 21 Junij 2012, 22:12:42


Brskam po netu za hladilnimi plaščki, ogledala sem si enega v Zooticu, ki mi je všeč zaradi časovnega hlajenja (vsaj en cel dan - zaradi gela, ki je v tkanini).

Veš mogoče od katere firme je?

Once you go boxer, you never go back :)


soncek_1

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 22 Junij 2012, 07:44:39
Nam se plašček super obnese in ga te dni pes nosi vsak dan na sprehodih... kot je rekla Nina, najprej ga dobro zmočiš, za potem pa vzameš plastenko vode in ga polivaš npr.  na pol ure. V hudi vročini na soncu zdrži moker okrog 30-45 min.

PSI SVET, šolanje psov in vedenjsko svetovanje
www.psi-svet.si


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #6 : 22 Junij 2012, 11:39:29
Pri teh, ki imajo kristalčke notri malo vprašajte oz. se pozanimajte če po aktivaciji bistveno spremenijo težo. Saj aktivirani kristali ponavadi pridobijo na volumnu in teži, ker vsrkajo vodo.

Lp, nina



baron1

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 25 Junij 2012, 11:20:47
Zdravo

Tudi sama se zanimam za take plašče in hladilne odeje, vendar sem malo skeptik, ker ne dobim zadostnih odgovorov.
Sama imam namreč bernija in se izogibam vsemu, kar mu lahko povzroči bolečine v sklepih in mišicah.

Zanima me ali ti plašči/odeje, ko jih namočiš, ostanejo na zunanjem delu (kjer se stikajo s kožuhom) mokri in vlažni. Ker če je tako, mi ne pride v upoštev, saj bi plašč skufal s sebe, na odejo pa niti ne bi stopil (je gospod in ne mara vode).



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #8 : 25 Junij 2012, 11:54:23
Ravno voda hladi...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 25 Junij 2012, 13:49:12
Jih je potem nujno polivati z mrzlo vodo? Ker le-ta poleti na poti ni vedno pri roki  ???

Once you go boxer, you never go back :)


baron1

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 25 Junij 2012, 22:27:21
Andreja, vem, da je voda tista, ki hladi.  Mene zanima, kako močno so ti plašči "mokri", ko jih namočiš. Ali samo notranjost plašča/odeje zadržuje vodo ali je tudi zunanji del plašča močno moker (kot npr. brisača, ki jo namočiš v vodo in ožameš) in se potem posuši z izhlapevanjem vode.




Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 27 Junij 2012, 14:00:11
Mi jih ze preizkusamo,in se mi zdi, da deluje..ce dam roko pod plascek je obcutiti hlad.  Ne mraz,hlad pa. Puncki je sicer malo velik,samo glede na rast, ga bo kmalu zapolnila. Ne vem pa komu dat nagrado za izbiro barve  ??? Po moje bi bila bolj obcutljiva samo snezno bela..se lahko plascek s kaksnim praskom opere?

Once you go boxer, you never go back :)


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #12 : 27 Junij 2012, 14:53:17
Res so smotane barve zaradi umazanije, vendar je to sigurno vse z namenom, da vpijajo čim manj svetlobe in že s tem hladijo psa :)

:)


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #13 : 27 Junij 2012, 15:16:22
Boljše barve za sonce ni  ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #14 : 27 Junij 2012, 15:27:55
Baron1, dlaka psa ob uporabi takega plaščka ni mokra, samo hladna :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #15 : 27 Junij 2012, 17:23:48
baron1 , kot je rekla zoe plašč ni moker. Ga ožameš preden ga daš na psa. In deluje voda, ki jo je plašč "vpil".
Barva pa tako pri Hurtti, Raffwearu in ostalih podobnih zadevah vedno ta "srebrnkasta" z namenom da čim bolj odbije svetlobo.

Jih je potem nujno polivati z mrzlo vodo? Ker le-ta poleti na poti ni vedno pri roki  ???

Ria polivaš ko imaš pač dostop do vode, če imaš možnost v nahrbtnik dat plastenko vode, toliko bolje, če ne bo ok tudi namakanje v bližnjem potoku itd.




Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #16 : 27 Junij 2012, 18:59:40
Jaz sem pa ves cas mislila, da se dlaka pri uporabi plasca tudi zmoci  :-[  No, dobro da vem, verjetno bo drugo leto za mojega (takrat ze skoraj seniorja) ze cas za nabavo..  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #17 : 28 Junij 2012, 08:50:18
Malenkost se navlazi tudi povrsina dlake, ni pa pes moker.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


iza123

  • *
    • Prispevkov: 121
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 28 Junij 2012, 10:26:23
Ima kdo kakšne izkušnje s tistim, ki ima kristale? Zanima me, če je kakšna razlika v učinkovitosti.



Kelly 097

  • Gost
Odgovori #19 : 02 Julij 2012, 20:36:52
živjo,

mene pa zanima, če kdo kaj pozna tudi hladilno ovratnico... Sem jo zasledila na dogmanii, pa tudi cena je dosti nižja... Mislim, saj ne bi pes ležal na žgočem soncu ipd... Samo tako za v senco recimo, popoldne ko je vroče, da ga hladi... Sploh na morju.. Za na plažo, pa večerne in jutranje sprehode...

Skratka, kaj vi predlagate... če ima kdo mogoče kakšne izkušnje s tem...

Vesela pa bom prav vsakega odgovora

Hvala in lp  8)



Kelly 097

  • Gost
Odgovori #20 : 02 Julij 2012, 20:54:01
aja pa to je ta ovratnica  ;) :




pa link če ima kdo željo pogledat :

http://dogmania.si/hladilni-ovratnik-medium-37-do-49cm.html#

piša pa da se da v vodo za 30 min. in psa hladi 6 ur. Vsebuje pa te tako imenovane kristale...



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #21 : 02 Julij 2012, 21:41:38
Ti hladilni ovratniki so sicer čisto dobri, naj bi tudi hlepo hladili. Vsekakor pa mnogo boljši so hladilni plaščki. Res dražji, a vseeno še bolj hladijo psa.  Kdor meni,da psa, z gosto dlako to ne pride v poštev, lahko povem, da moji je izredno pomagal in priporočam!


Kelly 097

  • Gost
Odgovori #22 : 02 Julij 2012, 21:45:20
no, superca.... hvala  ;D



Kelly 097

  • Gost
Odgovori #23 : 03 Julij 2012, 19:14:06
jst bi samo še vprašala, če se ti plašči uničijo, če se gre pes z njim kopat v morje ?

saj vem, da je že nekdo to pred mano spraševal (če deluje hladilno tudi z morsko vodo) pa nisem zasledila odgovora...  :-\



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #24 : 03 Julij 2012, 19:21:05
Nekje zgoraj je sicer tudi odgovor, ampak lahko gre v slano vodo -samo je treba potem plašček dobro sprat s sladko vodo (konec dneva npr.). - Govorim za plaščke ki delujejo na sistem evaporacije, kako je s tistimi, ki imajo kristale pa ne vem.

Lp, nina



Kelly 097

  • Gost
Odgovori #25 : 03 Julij 2012, 19:42:41
opala sem spregledala... :-[

ampak vseeno hvala  ::)



Labilana

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 20 Avgust 2012, 18:43:36
Pravkar smo se vrnili z dopusta v srednji Dalmaciji. Ker letos ni bilo druge izbire, kot da gremo na dopust v največji vročini (tja do 36°C) sem se tik pred odhodom  odločila, da kupim hladilni plašček. Praviloma je najbolj pametno, da se ga kupi preko spleta, a za to ni bilo časa. Odpravila sem se v večje trgovine za živali in edino ponudbo našla v Zooticu. Kupili smo plašček znamke Aqua Coolkeeper. Cena je bila res visoka (44,95 €), a nakup se je izplačal. Plašček ima kristalčke, ki se napijejo vode in ohranijo psa hladnega tja do več ur. Ko smo se sprehajali s psom po pasji vročini (vroče je bilo že zjutraj ob 8.00), je bil pes ves čas sprehoda po mestih povsem svež.

Nekaj forumovcev je spraševalo različne stvari kot, ali gre pes lahko s plaščkom v vodo, se ga lahko sproti polije z vodo in podobno. Tukaj nekaj odgovorov:
- najboljši učinek plaščka je, da ga pred uporabo namočimo v lavorju vode, nato malo ožamemo in po želji na soncu pustimo, da se deset minut osuši (ni pa nujno)
- plašček s kristalčki se žal ne sme namočiti v morski vodi, ker ga s tem učinimo
- plašček smo na poti namočili pod vodo iz vodnjaka, a se to ni izkazalo za najbolj koristno, ker plašček s tem ni enakomerno napoljnen z vodo in psu ves čas visi enkrat v eno, enkrat v drugo stran
- plašček je bil svojega denarja vreden, kar naprej sem precej kritično preverjala, ali je telo pod plaščkom res hladen in ali plašček res deluje. Tudi ko je bil plašček na otip že skoraj suh, je bil pes hladen in predvsem miren, ni sopel in dajal vtisa, da ga bo ravnokar konec.

Lep "hladen" dopust.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #27 : 20 Avgust 2012, 20:31:52
Koliko pa imaš velikost in koliko je težek aktiviran plašč? Cene so pa vse tu-tu. Kar poglej za ruffwear ali hurtta.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Labilana

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 20 Avgust 2012, 23:29:49
Ob nakupu nisem imela veliko izbire. Kupila sem velikost L, ki se je  izkazala kot povsem primerna za psa višine okoli 50 cm. Koliko je tehtal plašček v napolnjenem stanju pa res ne vem. Seveda je težji, rekla bi dobre pol kile, a meni se to ni zdelo tako problematično. Pes je bil ves čas zelo zadovoljen, mi pa z njim in to ne najbolj pomembno.



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 09 April 2013, 15:16:59
Kako se kaj čistijo ti plašči tipa Ruffwear ali Hurrta (svetla barva)? Če se pes z njim povalja po travi/tleh ga je mogoče očistiti ali  ne?

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.