Hladilni plašči

fun · 33403

Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #30 : 09 April 2013, 19:30:01
Jaz sem mojega do sedaj še vedno dokaj lahko očistila, sem pa tudi že delce trave izpod plaščka morala vleči. Ga imam že par let, je kar dosti preživel po tekmah, treningih in v hribih pa je v zelo dobrem stanju. ;)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 09 April 2013, 19:36:34
Super hvala za odgovor, me je bilo strah da bi plašč na koncu bil rjave barve.  :D Nekaj mu moram kupit ker zelo slabo prenaša vročino.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 09 April 2013, 21:11:07
Mi bomo prodajali Ruffwear, rabljena eno sezono, ker smo ju prerastli. Imamo pa dva komada,če se ne motim M velikost. Ju moram pa še poiskat, da vidim kako sta ohranjena, predno povem ceno.

Once you go boxer, you never go back :)


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #33 : 01 Julij 2013, 16:04:26
Če bi koga zanimalo... Spletna trgovina Big Fat Whale ima na voljo poleg hladilnih izdelkov za ljudi in konje, tudi hladilne izdelke za pse. Imajo dva tipa hladilnih plaščkov za pse, enega ki deluje po sistemu evaporacije in hladi psa od 6-12°C pod zunanjo temperaturo zraka 5-10 ur, ter t.i. "Ledeni plašček", v katerega se namesti Cool Pax hladilne vložke, ki vzdržujejo temperaturo plaščka na 14°C do 3 ure:

http://www.bf-whale.com/hlajenje-zivali.html

Trenutno imajo akcijo do 10.7.2013 podarjajo KUPON z 20% POPUSTA na vse živalske izdelke. Za aktivacijo je treba v košarico vpisat kodo: PASJEPOLETJE

http://www.facebook.com/bfwhale



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #34 : 02 Julij 2013, 11:51:21
Šapa, hvala za ta info! Že od vročinskega vala izpred 2. tednov resno razmišljam o nakupu plaščka....

Se mi pa poraja še eno vprašanje.... menite, da s tem, ko psu "umetno" vzdržujemo neko nižjo temperaturo posredno oz. posledično ne škodimo pri njegovi samo-ohlajevalni funkciji? Hočem napisati, a ni to oblačenje podobna situacija kot oblačenje psa pozimi; konec koncev je pes narejen za razpon temperatur od npr. -10 do +30....  Oz. še večjih temperaturnih razlik. In posledično lahko z oblačenjem pozimi upade njegov obrambni mehanizem na prilagajanje temperaturam.
Morda butasto sprašujem, ampak sem kar dosti razmišljala o tem....
Poleg tega me skrbi še, da pes ne bi imel zdravstvenih posledic zaradi nošenja mokrega in mrzlega odevala. Kaj pa vem... prehlad, vnetje kakih sklepov ipd?
Hvala za vaše odgovore in razmišljanja!
Katja



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #35 : 02 Julij 2013, 12:48:50
Psi so različni. Če slabo prenaša vročino, mu je bolje kupit hladilni plašč za tiste nujne sprehode, kot pa ga gledat celega pregretega. Isto za zimo, eni psi so zmrzljivo, niso več toliko aktivni, jih že kosti bolijo ob mrazu, bolni-rabijo plašč. No eni pa zgolj zaradi praktičnosti = snežnih kep.

Jaz niti malo ne obžalujem nakupa hladilnega plašča.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #36 : 02 Julij 2013, 13:33:44
Hvala za odgovor!
Da, tudi jaz zadnja leta oblačim psa pozimi; predvsem zaradi praktičnosti - da se ji ne nabirajo na dolgi oz. daljši dlaki kepe. In je pes čisto zadovoljen.
Vročino pa pesjanka vbistvu izjemno dobro prenaša. Midve hodiva tudi pri 34 stopinjah na Šmarno goro. Pa se tisto dobro uro nič ne muči. Se bolj jaz.  :P
Predvsem sem imela namen kupiti ta hladilni plašč, kadar bi jo dalj časa "vlačila" po vročini in soncu....



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #37 : 02 Julij 2013, 13:44:58
Se strinjam z obema, eni psi to res nucajo ker bi jih drugače še kap, sama pa raje psu drugače pomagam - zračen kožuh, veliko vode, večinoma senčnati sprehodi in pogosto tudi po soncu da se telo navadi vročine, najpomembneje pa je psa držat v čimboljši fizični in psihični kondiciji. Natrenirano telo kljub vročini normalno funkcionira in se ne pregreva pretirano. Mojmu psu je poleti res vroče večino časa, vendar visoke temperature dobro prenaša kar pa vseeno ne pomeni, da ga ob enih popoldne teram ob kolesu (če ni nujno. sva že imela obdobje ko je bilo treba dnevno dozo aktivnosti spravit v najbolj vroče poletne ure). Pri nama se tud pozna a po vročini grema samo na sprehod al dejansko kaj delava, v slednjem primeru ga velik prej zmatra. V končni fazi pa noben od naju ni neki fejst navdušen nad temperaturo več kot 25 stopinj in izkoristiva hladnejše dele dneva za akcijo



Melly

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Pia & Kirra
Odgovori #38 : 02 Avgust 2013, 13:15:54
Mene zanima nekaj glede Hurttinih plaščev, cca. kako dolgo ga je treba na začetku namakat v vodi? (vem, da se potem lahko še malo polije s plastenko)  Je nujno, da je voda mrzla?


Isa.Ash

  • Gost
Odgovori #39 : 19 Avgust 2013, 22:53:15
Jas že dolgo razmišlam o nakupu hladilnega plaščka oz. blazine.  ;D Še zdaj nismo nabavli, ampak do zdaj se mi zdi, da niti ni blo neke potrebe po teh stvareh, ker imamo vodo in v hiši imamo hladno, kjer se v teh vročih dneh največ zadržujemo :)



_ZOYA_

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • ♥Maltese Maly♥Schapendoes Gavin♥Mix Ajda♥
Odgovori #40 : 26 Avgust 2013, 19:18:46
Mi bomo drugo leto kupili plašček, ker ne more biti skos v vodi, ker se mu potem dlaka zvozla, če ga ne takoj počešem.  >:(

Shiny Angels Blue Star-Maly
Gavin Fibby Jingle Slomar Tuft-Gavin
Ajda-Ajda


xmark9x

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 30 Julij 2014, 19:19:42
Živjo, malo brskam po netu za hladilnimi plašči pa me zanima še iz prve roke - koliko to zares pomaga ? Ker naša baba je pri 30stopinjah čisto 'adijo' .



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #42 : 30 Julij 2014, 19:58:52
Zelo. Tako, da sem tudi zase kupila hladilno ruto. Lakše se diše.
Ampak ne moreš pričakovati, da bo pes v vročini zunaj v pesjaku in ga bo plašč ves čas hladil-to pa ne. Ampak od 1-4 ure pa delujejo. Odvisno od plašča do plašča in tega ali je direktno sonce in vročina (čoln).

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


xmark9x

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 30 Julij 2014, 20:41:58
Hvala :)!
 Na direktnem soncu ni skoraj nikoli, če je vroče je v predprostoru kjer je bolj hladno, pa še vedno samo poležava cel dan . Na sprehode gremo pa ob vročini v gozd, da je vsaj senca, že to se pozna .. Tako da , bom nabavil sigurno :)

Lp



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #44 : 01 Avgust 2014, 10:11:39
Zelo. Tako, da sem tudi zase kupila hladilno ruto. Lakše se diše.

Homemade varianta je pa ožeta mokra majica, priporočam  :)



BlackSwan

  • Gost
Odgovori #45 : 01 Avgust 2014, 10:30:57
Kje pa kupujete te hladilne plaščke?

Ima kdo izkušnje s hladilnim ovratnikom/bandano od Flair pet-a, kako se kaj obnese :)?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #46 : 01 Avgust 2014, 11:28:48
Imela-prodala. Preprosto zato, ker Bina izredno slabo prenaša vročino. Tudi najnujnejši 10 min wc sprehod. In za tako, je ta ovratnik premalo. Jaz sem vzela plašč od Ruffwear na pasji.net (pokurila vse kostke in me je prišel res ugodno). Imaš pa še na Kikubi in mogoče še kje.
Ruta/ovratnik je blažev žegn. Deluje sicer precej časa, vendar na malem področju in med sprehodom je nepraktičen, če pes vohlja po telah (se tolk naprej prestavi in binglja, da ne hladi). Recimo, da bi bil OK za rahlo ohladitev v avtu za par trenutkov, dokler klima ne vžge.

Lani je bil ta plašč ogromno v uporabi. Letos do sedaj, pa samo par dni, ker sicer ni bilo take vročine.

Imam pa zase hladilni trak od aquacoolkeeper in je super, se lažje zadiha in ohladi vratne žile :p Zdrži hlad precej dlje časa kot mokra brisača. :p Tudi 2-3 dni. (dam čez noč v hladilnik).


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 02 Avgust 2014, 23:05:01
Mi imamo plaščke. Pomagajo,če sta psa ohlajena...da bi pa dala plašček na razgretega psa pa ne  pomaga.

Once you go boxer, you never go back :)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #48 : 03 Avgust 2014, 08:43:23
Ne vem kakšnega imaš. Ampak tale Ruffwear ohladi tudi toplega psa. Ne takoj, ampak tekom 10 minut pa že opaziš razliko, če daš prst na kožo pod plaščem.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 03 Avgust 2014, 21:21:39
Ruffwear. Nam ne pomaga,če psa nista ohlajena.

Once you go boxer, you never go back :)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #50 : 03 Avgust 2014, 21:29:36
A je to od tipa dlake odvisno? Da bi kratka, priležna dlaka bila tako dober izolator? Ker pri Bini, ki nima priležne dkale, pač pa gosto, malo krajše od NO, ampak zračno, je resnično učinek hlajenja do kože tudi kadar je ogreta. Traja nekaj časa, ampak je.

Bokserji imajo poddlako ali nimajo?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 04 Avgust 2014, 11:50:08
Nimajo. Res je, da ne preverjam če se koža ohladi, samo dokler pes diha kot stara lokomotiva zame ni ohlajen. Ampak vseeno močno priporočam, in ne zamenjam ;D

Once you go boxer, you never go back :)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #52 : 04 Avgust 2014, 16:02:11
Ne moreš pričakovati, da se bo organizem 100% regeneriral v kratkem času na tako zmerno, postopno metodo kot je hladilni plašč.
Moja psica, tudi  ko se ohladi (telesna temperatura), še vedno en čas sopiha.

Saj tudi jaz po teku sopiham, pa četudi sem kaj kmalu ohlajena ( me hitro zebe, hitro mi je vroče).

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #53 : 04 Avgust 2014, 21:20:40
Jaz ga letos še nisem uporabila, ker ni bilo potrebe. Lani je pa bil super. Meni se pes kar sesede če mu je prevroče (s tem da vedno pazim da grem z njim ven dovolj zgodaj/pozno). Je črn in ga sonce še toliko bolj zdela. Plašč ima pes na sebi od začetka pa do konca sprehoda.

Je pa res da sem dobila kar nekaj šokiranih pogledov, ker je pes pač bil sredi poletja oblečen.   :)

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #54 : 04 Avgust 2014, 22:43:40
Ja no zato pravim,da ne deluje.. raje psa prej dobro ohladim in mu nataknem plascek...potem pa samo dolivam  vodo, ce je potrebno. Veliko ljudi pa misli,da se lahko da plascek na vrocega psa,in bo enak efekt,kot ce ga das na mrzlega...ne bo,in samo to sem zelela poudarit (kar si isto napisala ti,tako da ne vem v cem je problem)

Once you go boxer, you never go back :)


BlackSwan

  • Gost
Odgovori #55 : 05 Avgust 2014, 11:58:52
Kje pa kupujete te hladilne plaščke?

Ima kdo izkušnje s hladilnim ovratnikom/bandano od Flair pet-a, kako se kaj obnese :)?

Čisto za opozorilo, v spletni trgovini Doget imajo napačno označitev teh hladilnih ovratnikov. Sem naročila M za 11,99€ (L je 12,99) in dobila L (za 11,99 seveda), na naročilu mi piše, da je SKU izdelka BANDANA hladilni ovratnik srednji-Bandana L modra. Haha. Bodite pozorni :P.