skakanje na (ljudi) otorke in boječnost pred laježom drugih psov...

Gost · 2759

Kelly 097

  • Gost
hej,

doma imam psičko staro 3 mesece in 3 tedne. Rada ima ljudi,  živali, naspološno ves svet. In iz tega izvira tudi 1 težava...

TEŽAVA ŠT.1 :
Ko pridejo obiski se psička tako razveseli in od veselja začne skakat po njih. Takrat navadno povodec malo bolj povlečem k tlom, ravno toliko , da ne more skočiti...  Problem se pojavi, ko so z družino majhni otroci. Po njih še dosti raje skače kot po odraslih. Navadno jih še začne gristi po rokah. Otroci zatem stečejo stran psička pa šviss za njimi... Navadno jih potem še podre po tleh, začne skakati in gristi. Nevem  kako bi težavo odstranila. Mogče, da bi bila malo bolj mirna in jih ne bi grizljala in jih podirala na tla, ker je res ne bi rada imela na povodcu...  :-\

TEŽAVA ŠT. 2 :

To težavo sem pa nažalost opazila šele pred kratkim. To je bilo takrat, ko sva se sprehajali mimo hiše in je pritekel do ograje (se mi zdi) kodrasti bišon. Je začel bevskati na naju, psička pa se je ustrašila in začela bezlati stran od ograje (pa čeprav je bil tisti pes manjši od nje). Drugače se pa tudi prestraši ko hodiva mimo hiše kjer imajo tudi nekega malega psa ... Ker nimajo ograje je navadno na balkonu ali pa je privezan pri pasji uti... Tudi ta začne lajati, ko greva mimo... Ampak tega psa se pa moja samo občasno ustraši. Včasih bezla stran, spet drugič pa samo laja nazaj....


Samo prosila bi vas za pomoč, pa če ima kdo kakšno idejo kako katero od težav odpravit...

Lp



soncek_1

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
kar počnem jaz s svojim psom in predlagam tečajnikom, je povzeto v teh posnetkih...

za 1. točko:
http://www.youtube.com/watch?v=lC_OKgQFgzw

za 2. točko:
http://www.youtube.com/watch?v=JY7JrteQBOQ

lp,a

PSI SVET, šolanje psov in vedenjsko svetovanje
www.psi-svet.si


Kelly 097

  • Gost
hvala...  :)



moncy13

  • *
    • Prispevkov: 78
    • Točke: 0
  • Sky <3<3
živjo
jaz imam podoben problem s skakanjem, le da skače name med sprehodom in me grize(včasih kar močno). Bi bila zelo vesela če ima kdo nasvet kako to preprečiti.  ???

Moncy in Sky


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
A je takrat na povodcu? To dela med igro?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


moncy13

  • *
    • Prispevkov: 78
    • Točke: 0
  • Sky <3<3
da, to dela ko je na povodcu. mi začne gristi in vlečt povodec, potem pa še vame včasih skoči. če samo vleče povodec jo ignoriram in to ponavadi pomaga, saj ga spusti in je potem pohvaljena in dobi igračo. ko pa skoči name in me uščipne(ugrizne), pa ji rečem ne in jo s povodcem stran od mene potegnem.

P.S.: je pa borderka in je možno da me hoče pasti ???

Moncy in Sky


klaus

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Živjo,

Imam podoben problem s skakanjem v otroke, ki pa se je šele začel. Gre za 11 tednov starega malinoisa (torej skoraj dojenčka), ki je do zdaj bolj ali manj ignoriral otroke. Zdaj pa imam občutek, da se hoče igrati z otroci, seveda "po pasje" - loviti se z njimi, jih podreti in grizljati. Ha, otroci, še bolj pa njihove mame, sploh niso navdušeni nad tako pozornostjo. Trenutno ga držimo stran od otrok, vendar to tudi ni dobro zaradi reducirane socializacije. Moram še povedati, da to dela samo s tujimi otroci. Naši dve punci ga lepo obvladujeta in tudi če ju slučajno grizlja, ga "obdelata" po pasje nazaj in jasno pokažeta kdo je višje v hierarhiji in je takoj konec takega norenja. Tuje otroke pa zgleda, da smatra kot prijateljske pse, predvsem na istem nivoju kot je on sam in potem je frka.

Pogledal sem video iz enega od prvih primerov in drugi teden, ko pridejo otroci od ene prijateljice, bom poskusil to izpeljati. Zanima pa me ali ima kdo še kakšne izkušnje, ki bi mi prav prišle na to temo.....

Hvala!

Klaus