Zavetiščni boks > Društva in Zavetišča

Delovanje slovenskih zavetišč

(1/46) > >>

Mili:
Mogoče  ne  spada  v  to  rubriko,  ampak  želim posvojiti  psa Flika  iz  Zavetišča  Horjul  - celo  življenje  sem  imela  setre, moj zadnji  seter Šum -  Gordon seter  je  preminil  v  starosti  12,6 let. Prav zato   sem  želela  posvojiti  najdenčka, ki   je  že   leto   dni   v  Sloveniji, pa  me  po   30   klicih, 4  e- mail  sporočilih - niti  ne  vrnejo  klica, vrnejo e-mail  sporočila, niti   se  ne  pozanimajo kakšna oseba  sem, ne  povabijo  na  interviju,  ampak  enostavno  NISO  ZAINTERESIRANI,  DA  BI  KUŽKA  FLIKA  ODDALI  V DOBRE  ROKE.  PREDVIDEVAM,  DA  BI  MORALA  NAJPREJ  DONIRATI  SREDSTVA, PREDNO   BI  BILA  ZAŽELJENA  OSEBA  ZA  POSVOJITEV.  Najmanjši  problem ,  ampak   naj   to   sporočijo.

Zelo  neprimeren  odnos  Zavetišča  za   brezdomne  živali, ki  naj  bi  se "borilo", da  bi   kužke/muce  posvojili  dobri  ljudje. Vzgojila   sem  4  setre, imela  tudi   leglo   setrov,  imam  ograjen  veliki   atrij, AMPAK OČITNO  NISEM  PRIMERNA  OSEBA  ZA  POSVOJITEV  SETRA FLIKA.

ŽALOSTNO  AMPAK  RESNIČNO . Me  zanima koliko  donacij  dobijo  za  tega  kužka in  ga  zato  ne  želijo  oddati

mILENKA  kNEZ, tREBINJSKA  14, lJUBLJANA

Nika:
sprejemaš dejstvo, da bi moral biti na neograjenih površinah ves čas na povodcu?

damayanti:

--- Citat: Nika na 30 Junij 2012, 14:04:34 ---sprejemaš dejstvo, da bi moral biti na neograjenih površinah ves čas na povodcu?

--- Konec Navedka ---
Verjetno da je  ;)
Sicer pa...  spremljam tudi jaz zgodbo od Flika...( pač seter in vsak seter pade pod moje spremljanje)
Eden od pogojev za oddajo  je tudi  ograjen vrt...

Jaz samo nekaj vem ... kolikor poznam setre... seter ni  klasičen lovski pes .  Pa naj bo anglež, gordon ali irec... setra je treba razumet.
In ni mi jasno zakaj Milenka ni primerna posvojiteljica... to mi pa res ni jasno ??? Jo poznam,vem da je in vzrejala in vedno imela setre...vzgojene
Celo življenje ima setre... ne  vem kdo drug  pozna setre  bolj kot ona...kot prvo. ;)
In  za moje pojme...  za posvojitelja bi meni po primernosti zmagal tak...prej kot nekdo ki nima niti blage veze o setrih in ima magari  6 hektarjev ograjenih.
 

McKruster:
Jaz sem tudi slišala, da je problem ker nima ograjenega vrta, ampak ne vem zakaj bi to bil tak problem, saj če ima atrij toliko za lulat je, za vse ostale aktivnosti setra je pa tako vrt premalo  ;)

damayanti:
Kolikor vem Milenka ima vrt( če se prav spomnim) ... sicer atrij...  za lulanje intermezo čez glavo ... sej ja  pelješ  psa na sprehod... meni to sploh ne bi bilo pomembno... kar se tiče vrta. Oz  tak ki bi imel ogromen vrt  bi meni( osebno)  pomenilo da bo pes v vrtu... ...  si jaz predstavljam da bi bil pes prepuščen sam sebi v vrtu... seter/ sam  ...
ne bi zmagal  tak lastnik :-\ ... sigurno da ne. Seter rabi lastnika ,ki ga razume, se z njim ukvarja pogovarja .. diha z njim... sploh tak, ki  ima neko" nelepo zgodovino"

 In če se ne motim  Milenka  še celo od doma dela
 kar pomeni ,da bi bil pes 24/7 z novim lastnikom in  pozornostjo .... za  bilo katerega setra je to  jack-pot  lastnik  :D
 ne vem no...
 ne razumem res ne zakaj ni primerna... :-\ sploh pa še , ko spremljam zgodbo Flika in  vem ,da je Milenka pred kratkim izgubila Šuma....( gordona)
Za moje pojme bi bila to res "simbioza" za oba... :)

Morem priznat ,da sem kar malo presenečena ko sem tole prebrala ...

 

Navigacija

[0] Kazalo Sporočil

[#] Naslednja stran

Pojdi na polno verzijo