Delovanje slovenskih zavetišč

Mili · 120511

Mili

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
: 30 Junij 2012, 09:05:34
Mogoče  ne  spada  v  to  rubriko,  ampak  želim posvojiti  psa Flika  iz  Zavetišča  Horjul  - celo  življenje  sem  imela  setre, moj zadnji  seter Šum -  Gordon seter  je  preminil  v  starosti  12,6 let. Prav zato   sem  želela  posvojiti  najdenčka, ki   je  že   leto   dni   v  Sloveniji, pa  me  po   30   klicih, 4  e- mail  sporočilih - niti  ne  vrnejo  klica, vrnejo e-mail  sporočila, niti   se  ne  pozanimajo kakšna oseba  sem, ne  povabijo  na  interviju,  ampak  enostavno  NISO  ZAINTERESIRANI,  DA  BI  KUŽKA  FLIKA  ODDALI  V DOBRE  ROKE.  PREDVIDEVAM,  DA  BI  MORALA  NAJPREJ  DONIRATI  SREDSTVA, PREDNO   BI  BILA  ZAŽELJENA  OSEBA  ZA  POSVOJITEV.  Najmanjši  problem ,  ampak   naj   to   sporočijo.

Zelo  neprimeren  odnos  Zavetišča  za   brezdomne  živali, ki  naj  bi  se "borilo", da  bi   kužke/muce  posvojili  dobri  ljudje. Vzgojila   sem  4  setre, imela  tudi   leglo   setrov,  imam  ograjen  veliki   atrij, AMPAK OČITNO  NISEM  PRIMERNA  OSEBA  ZA  POSVOJITEV  SETRA FLIKA.

ŽALOSTNO  AMPAK  RESNIČNO . Me  zanima koliko  donacij  dobijo  za  tega  kužka in  ga  zato  ne  želijo  oddati

mILENKA  kNEZ, tREBINJSKA  14, lJUBLJANA



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1 : 30 Junij 2012, 14:04:34
sprejemaš dejstvo, da bi moral biti na neograjenih površinah ves čas na povodcu?



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #2 : 30 Junij 2012, 15:00:41
sprejemaš dejstvo, da bi moral biti na neograjenih površinah ves čas na povodcu?
Verjetno da je  ;)
Sicer pa...  spremljam tudi jaz zgodbo od Flika...( pač seter in vsak seter pade pod moje spremljanje)
Eden od pogojev za oddajo  je tudi  ograjen vrt...

Jaz samo nekaj vem ... kolikor poznam setre... seter ni  klasičen lovski pes .  Pa naj bo anglež, gordon ali irec... setra je treba razumet.
In ni mi jasno zakaj Milenka ni primerna posvojiteljica... to mi pa res ni jasno ??? Jo poznam,vem da je in vzrejala in vedno imela setre...vzgojene
Celo življenje ima setre... ne  vem kdo drug  pozna setre  bolj kot ona...kot prvo. ;)
In  za moje pojme...  za posvojitelja bi meni po primernosti zmagal tak...prej kot nekdo ki nima niti blage veze o setrih in ima magari  6 hektarjev ograjenih.
 

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #3 : 30 Junij 2012, 15:30:30
Jaz sem tudi slišala, da je problem ker nima ograjenega vrta, ampak ne vem zakaj bi to bil tak problem, saj če ima atrij toliko za lulat je, za vse ostale aktivnosti setra je pa tako vrt premalo  ;)



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #4 : 30 Junij 2012, 15:59:34
Kolikor vem Milenka ima vrt( če se prav spomnim) ... sicer atrij...  za lulanje intermezo čez glavo ... sej ja  pelješ  psa na sprehod... meni to sploh ne bi bilo pomembno... kar se tiče vrta. Oz  tak ki bi imel ogromen vrt  bi meni( osebno)  pomenilo da bo pes v vrtu... ...  si jaz predstavljam da bi bil pes prepuščen sam sebi v vrtu... seter/ sam  ...
ne bi zmagal  tak lastnik :-\ ... sigurno da ne. Seter rabi lastnika ,ki ga razume, se z njim ukvarja pogovarja .. diha z njim... sploh tak, ki  ima neko" nelepo zgodovino"

 In če se ne motim  Milenka  še celo od doma dela
 kar pomeni ,da bi bil pes 24/7 z novim lastnikom in  pozornostjo .... za  bilo katerega setra je to  jack-pot  lastnik  :D
 ne vem no...
 ne razumem res ne zakaj ni primerna... :-\ sploh pa še , ko spremljam zgodbo Flika in  vem ,da je Milenka pred kratkim izgubila Šuma....( gordona)
Za moje pojme bi bila to res "simbioza" za oba... :)

Morem priznat ,da sem kar malo presenečena ko sem tole prebrala ...

 

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 30 Junij 2012, 16:35:41


Saj ne morem verjeti, kar berem. >:( >:( Morda pa nas je vročina čisto "pokurila" in nam "skisala" zdravo pamet.

Moram povedati, da sicer ne vem, po kakšnem principu oddajajo zvetišča živali v nove domove, ampak to, kar je napisala gospa Milenka - tega pa ne morem in nočem razumeti...
Jaz sem vedno mislila, da vsa  zavetišča  delujejo v DOBRO ŽIVALI... Ampak sem se očitno "zmotila"...Kakšni drugačni interesi???? ??? ???
In iz napisanega in povedanega s strani drugih forumašev, je gospa Milenka idealna oseba za Flika... In on zanjo..

Pogoji, o katerih  zavetišča govorite (hiša, vrt...), pa dajte no... Večino časa so psi tako ali tako z nami, v stanovanjih, hišah,na kavčih... Zato, ker so "družabni" in ne nazadnje naši prijatelji . Prijateljev pa je ne pustimo pred vrati...

In glede na to, da je Flik že leto dni v Sloveniji..., še manj razumem ...
Pride oseba (v tem primeru Milenka) v zvetišče, se "zaljubi" v psa... In glede na veliko izkušenj, ki jih ima s psi...

Madonca,  ljudje , ki delate in "odločate" o posvojitvah v zavetiščih, veseli bi morali biti takšnih ljudi... Pa četudi niso izpolnjeni kakšni "papirnati" pogoji za posvojitev... Je pa volja, želja, "ljubezen" in veliko srce... To bi moralo šteti..  In ne nazadnje: Pravila so zato, da jih "kršimo"...
Gospa Milena, ne poznam vas. Ampak vam srčno želim, da najdete skupni jezik z zavetiščem Horjul. In da kmalu odpeljete Flika v "lepši, prijaznejši" zeleni svet.. Kjer ni ograj in pesjakov... Domov.

In glede na veliko prijaznih  člankov o zavetišču Horjul na sosednjem forumu in srečnih posvojitev ter velike medijske podprtosti Zavetišču Horjul, srčno upam, da je v vašem primeru prišlo do "pomote", do nesporazuma...

Milenka, ne vržite puško v koruzo, v ponedejek pojdite tja osebno... In upam, da bomo kmalu prebrali prijetno novico...
Milenka in Flik.... Kako je že Damayanti napisala... SIMBIOZA!!! :P :P :P

Milenka, iskreno vam želim, da boste ponovno "zadihali" z novo "srečo na vrvici"...
Lep pozdrav.
Tatjana




andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #6 : 30 Junij 2012, 16:42:22
Jaz tudi... :-\
Sem brez besed.

Če bi imela pol manj za ponudit bi bilo še vedno perfektno! Plus, da ne dvomim, da bi ga znala naučiti tudi odpoklica  8)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #7 : 30 Junij 2012, 17:32:19
Milenka, ne vržite puško v koruzo, v ponedejek pojdite tja osebno... In upam, da bomo kmalu prebrali prijetno novico...
Milenka in Flik.... Kako je že Damayanti napisala... SIMBIOZA!!! :P :P :P

Milenka, iskreno vam želim, da boste ponovno "zadihali" z novo "srečo na vrvici"...
Podpis! Sem tudi jaz prebrala na sosednjem forumu. Bi dodala še to, da oseben obisk v času uradnih ur.

lp


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #8 : 30 Junij 2012, 21:47:18
Brez komentarja................... nekako se prav zlobno smejim.
Nekateri neke zgodbe oz. drugo plat medalje že dolgo poznamo, čeprav največkrat izpljuvaln ala rekla, kazala, z zgodbicami neizmerne ljubezni; lahko ampak le za tiste mladoletne po letih in v glavi ;)
Za "Šerloke" pa predlagam izlete po okoliških krajih, pa kakšno debatico z domačini itd.  ;)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #9 : 30 Junij 2012, 22:16:19
Če sem prav razumela, pogoj za posvojit Flika ni ograjen vrt ampak zagotovilo, das pes   ne bo brez povodca na neograjeni površini. Brezpogojno. Nikoli nikdar. Zakaj imajo za tega psa tako strog pogoj ne vem, mora pa že biti dovolj utemeljen vzrok, saj za veliko večino psov (tudi lovskih) tega pogoja ni. Predvidevam, da ne gre toliko za lovski nagon kot za kakšne panične reakcije, ki pa se jih ni mogoče znebiti preprosto s šolanjem odpoklica in ostale poslušnosti. Ne gre pozabiti, da v zavetišča pridejo tudi psi s težko preteklostjo. Takim in podobnim psom rečem psi s posebnimi potrebami in ti se oddajajo izključno osebam, ki se jim lahko zaupa, da bodo pogoje striktno spoštovale. Ljudje, ki jim je prejšnjo mačko povozil avto (so jim jo zastrupili, "ukradli"ect.) v Horjulu nove mačke ne bodo dobili. Ne glede na "reference". Tisti, ki so prejšnjim psom dopuščali nenadzorovane izlete, pa ne bodo dobili psa, ki se ga ne sme spuščati. Ne glede na zamere.


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 30 Junij 2012, 22:35:07
Pa četudi niso izpolnjeni kakšni "papirnati" pogoji za posvojitev... Je pa volja, želja, "ljubezen" in veliko srce... To bi moralo šteti..
:D Žal včasih samo papir šteje, ostalo pa ne.  ;) :-\



Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 30 Junij 2012, 23:00:10
Ljudje, ki jim je prejšnjo mačko povozil avto (so jim jo zastrupili, "ukradli"ect.) v Horjulu nove mačke ne bodo dobili. Ne glede na "reference". Tisti, ki so prejšnjim psom dopuščali nenadzorovane izlete, pa ne bodo dobili psa, ki se ga ne sme spuščati. Ne glede na zamere.
No, bodo pa dobili psa ljudje, ki jim je prejšnjega povozilo... načelnost? Mogoče višina donacije?

Danes je zgleda horjulski dan, in zagotovo ne gre za kakšne redke izjemne ali slučajne primere in ja, zagotovo gre za kakšne moje obsedenosti al kaj že, in zagotovo je tole vse na Radiu Hit danes en od mojih alter egov al kaj že... enivej, zmontiran današnji prispevek, če koga zanima.

Hec... po mamo z mladiči v koruzo je brez veze hodit, posvojitelju (ki je čisto slučajno še nekdanji vzreditelj pasme) je očitno brez veze odgovorit, kar mene seveda ne čudi, glede na to, da se niti na uradne dopise, na katere je treba odgovorit po zakonu, ne odgovori z obrazložitvijo, da se organu (ZH) pač ne zdi potrebno na vsak dopis občanov odgovarjat, čeprav organ izvaja javno službo... no comment.

Enivej, namen oz. glavna naloga zavetišč je iskanje primernih domov zanje, kar v precejšnji meri vključuje delo z ljudmi, pogovore, včasih tudi neprijetne, včasih tudi zavrnitve. Zavetišča niso sama sebi namen psi tam pa niso zaradi nabiranja donacij. Institut "psa s posebnimi potrebami" je preveč enostavno zlorabit, je pa za "image" (al pa money magnet) najbrž da fajn met psa s posebnimi potrebami že 434 al pa 1300 dni v zavetišču, a ne?   

Važno, da je vse visoko etično, strokovno, neosebno in objektivno...

Mili, škoda da nisi pogledala še na strani drugih zavetišč. V obalnem je iskal dom seter s "posebnimi potrebami", sicer ne bel. Pred kakšnim tednom ga je našel. Ga pa seveda privoščim tudi Fliku, čimprej...

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #12 : 30 Junij 2012, 23:45:13
Če sem prav razumela, pogoj za posvojit Flika ni ograjen vrt ampak zagotovilo, das pes   ne bo brez povodca na neograjeni površini. Brezpogojno. Nikoli nikdar. Zakaj imajo za tega psa tako strog pogoj ne vem, mora pa že biti dovolj utemeljen vzrok, saj za veliko večino psov (tudi lovskih) tega pogoja ni. Predvidevam, da ne gre toliko za lovski nagon kot za kakšne panične reakcije, ki pa se jih ni mogoče znebiti preprosto s šolanjem odpoklica in ostale poslušnosti. Ne gre pozabiti, da v zavetišča pridejo tudi psi s težko preteklostjo. Takim in podobnim psom rečem psi s posebnimi potrebami in ti se oddajajo izključno osebam, ki se jim lahko zaupa, da bodo pogoje striktno spoštovale. Ljudje, ki jim je prejšnjo mačko povozil avto (so jim jo zastrupili, "ukradli"ect.) v Horjulu nove mačke ne bodo dobili. Ne glede na "reference". Tisti, ki so prejšnjim psom dopuščali nenadzorovane izlete, pa ne bodo dobili psa, ki se ga ne sme spuščati. Ne glede na zamere.

Moje veselje je nepopisno!!!  :o
Če bi že po nekem čudežu kdaj hotel žival iz zavetišča jo ne bi dobil. Jeeeeeeeeeee
Pa imam dober razlog, da vse tiste, ki posiljujejo s psi iz zavetišča brez vsakega pomisleka pošljem v PM (čeprav bi raje komu kakšno prisolil  ;) 8) )

Sam sebi se kdaj zdim smešen, da v tem otroškem vrtecu postov sploh še sodelujem  :'(



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #13 : 30 Junij 2012, 23:53:45

Če bi že po nekem čudežu kdaj hotel žival iz zavetišča jo ne bi dobil. Jeeeeeeeeeee

Bi  te preverili  ;)... in čist lahko da bi o tebi kot primernemu posvojitelju podal mnenje nek tvoj sosed ali nekdo iz tvoje soseske
In potem tako stvar zveš prek foruma...  med vrsticami....



kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #14 : 01 Julij 2012, 00:21:01
...mela setrko s posebnimi potrebami s paničnimi izpadi ob določenih dražljajih... posvojeno psihično sesuto bitje... po treh letih je lahko bila marsikje spuščena in s krasnim odpoklicem. Se veliko da. Odvisno od primera do primera in z individualnim delom se lahko doseže zelo veliko.
Sicer pa to itak nima veze v tem primeru.

na obali (mogoče tudi v Ajdovščini) je velikokrat kakšen seter v zavetišču na žalost. V sosednji Italiji pa še 100x več :(

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #15 : 01 Julij 2012, 00:49:45
Sej če vzameš v zakup da setri so že tako sami po sebi eni posebneži, pa da doživi  še neko travmatično izkušnjo, je skoraj da ne vsak psihično sesut " s posebnimi potrebami"
Verjetno da se to vzame v zakup... al kako... se ne odločiš kar tako  z namenom posvojit setra.
Ker če bi se nekomu šlo zgolj za setra ga navsezadnje lahko tud kupi odraslega...izšolanega.
Če se pa odloči posvojit... namenoma vzet iz zavetišča... pa če setre pozna...
 sej ... ja   nima veze  ;)... jaz si pač tasvoje mislim...  dones še dodatno, pa ne da bi imela kakšen namen pljuvat po kom, daleč od tega, ampak  določene stvari  mi pa niso uredu . 

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 01 Julij 2012, 01:10:02
Če bi že po nekem čudežu kdaj hotel žival iz zavetišča jo ne bi dobil.


Pa vse to me vedno bolj spominja na Center za socialno delo... In en kup pogojev za dodelitev otrok... Enemu od staršev.

Ko pa sem slišala, da so Horjulci prijavili 100 jurjev čistega dobička....,Ja, to pa me je "streslo iz gat" in streznilo tudi.

In sem pogledala njihovo spletno stran, tako, iz radovednosti.. In kaj sem videla... Že na "naslovnici" odlično medijsko naravnan "projekt zbiranja denarja" v sto in eni obliki ... In to za "pomoč" zapuščenim živalim.  Prava tovarna idej...

Ja, lahko se ""učimo od njih.




Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #17 : 01 Julij 2012, 10:07:12
Citiraj
No, bodo pa dobili psa ljudje, ki jim je prejšnjega povozilo... načelnost? Mogoče višina donacije?

Hudobno. V stilu. No naj se dopolnim: ljudje, ki jim je povozilo prejšnjo mačko v zavetišču ne bodo dobili novega v iste pogoje. Če jim je bil en povožen maček dovolj huda izkušnja, da naslednjega ne bodo več spuščali iz hiše (in jim v zavetišču verjamejo, da mislijo resno) bodo mačka dobili. Podobno velja za pse. Se bojim, da tudi krepka donacija tega dejstva ne bi spremenila.
Verjetno se s tem, da se od posvojitelja zahteva da mačke ne bo spuščal iz hiše, psa pa ne bo puščal  na neograjenem brez nadzora precej zmanjša možnost, da s ceste postrgaš, najdeš zastrupljenega, zabodenega, ustreljenega....svojega bivšega varovanca.

Citiraj
je pa za "image" (al pa money magnet) najbrž da fajn met psa s posebnimi potrebami že 434 al pa 1300 dni v zavetišču, a ne?   

Se bojim, da so taki bolj kot za money magnet za money žret. Psihično in očitno tudi fizično sesut pes, ki je dal skozi poleg starega lastnika še vsaj eno neuspešno posvojitev iz zavetišča v tujini.....Hja...nisem opazila, da bi ga uporabljali kot maskoto za izvabljanje denarcev. Lahko da sem kaj spregledala....

Kar se tiče psov v koruzi..... da je brezveze hodit po psico z mladiči v koruzo, ker jo mogoče ne bo več tam....nedopustno in nezaslišano. Razen če zadeva ni šla nekoliko drugače.... Recimo tako, da je "najditelj " videl v koruzi psico z mladiči (malo večjimi recimo), ki pa je pred njim zbežala. In v času klica v zavetišče ni več vedel, kje se psica nahaja. Če se psica boji in se pred ljudmi umika, pri tem pa je izgubljena in nima nekega stalnega terena na katerem bi se zadrževala....Verjetno je gospod poleg odgovora da je (v tem trenutku) brez veze hodit po psico, ker jo ne bodo našli, dobil tudi kakšno navodilo, kaj naj stori (nastavi vodo in hrano, opazuje, če se bo psica še pojavila in kje se običajno zadržuje.....) Navsezadnje, ko so prinesli vodo o psici ne bilo več ne duha ne sluha. Tako kot je niso mogli več najti "najditelji", je ne bi niti tisti iz zavetišča.
Ostalo v prispevku na linku pa....en gospod, ki odlično pozna Horjul zagotavlja, da tam ni nobenega zavetišča, drug ugotavlja, da dobivajo denar od Jankoviča, tretji navede dobiček, ki se ga zavetišču očita že huhu časa in ki se v vsakem krogu po netu še dodatno lepo odebeli.

ah, ah, vroče je da se kisa še kaj drugega kot kumarice.


Andreja: ja.....po treh letih.





Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 01 Julij 2012, 11:27:11
Ti praviš hudobno, jaz pravim niti slučajno, je samo dejstvo. Včasih rečem (na podlagi izkušenj) še blef.
Nesreče se žal dogajajo, in neodgovorno skrbništvo je jasno eno, nesreča pa nekaj drugega. Prodajat zgodbice v stilu "pri meni posvojitelj, ki mu je povozilo psa, drugega ne bo dobil", je navaden nekorekten blef. Prvič zato, ker se dogajajo nesreče, drugič zato, ker preprosto ni res. Potem je treba stavku dodat še "razen izjemoma" pol smo pa že tam, ko se začnejo težave. Kdo pa so izjeme? Je isto pri mačkih. Oddajanje živali je sila nehvaležno delo. Prodajanje zgodbic v takem stilu zna bit dober marketinški prijem, ne vidim pa kako bi lahko koristil dobrobiti živalim in spodbujal odgovorno skrbništvo. Vidim pa idealen razlog za obilo nezadovoljstva in slabe volje. Ker ne verjamem, da imajo v ZH zaposlenega strokovnjaka, izvedence al karkoli (pa še ti se zmotijo v ocenah), ki bi z gotovostjo lahko trdil, da se je nekdo iz nesrečne zgodbe naučil dovolj, da se ne bo ponovila, drugi pa ne. Ali pa da drugi ne bo ravnal z drugim psom drugače, prvi pa bo.

Image se gradi na več zgodbah, ne eni in več takih skupaj ustvari podobo, ki je lahko daleč od realne, se pa fajn sliši. Nekaj takih prijemov (kako recimo imaš psa ali dva 400 pa tolko dni, ostale pa v skrinjo pospraviš  ???) mi je bilo razloženih prav od tam, ko sem bila še tako zelena, da bolj ne bi mogla bit in si razbijala glavo s tem da kaj hudiča ima tolko marketinga za počet pri zapuščenih živalih. No, zdej nisem več zelena in mi je marsikaj jasno, pa pustimo to. Vsako zavetišče rabi podporo in donatorje, če hoče psom omogočit več kot 30 dni bivanja v zavetišču. Samo porabljeni naj bojo res za to in ne psom odvzet primernega doma, če bi ga lahko dobil.

Interesentu se pove in razloži, zakaj psa ne more dobit. Spoštljivo, korektno in direktno. Če je treba 30 krat, pa 30 x. Če je treba večkrat, pa pač še večkrat.

Glede na to, da je "punca s kruze" v eter povedala kako je bilo, glede na to, da je vmes tudi sporočilo poslušalke, ki so ji v ZH naročili ureditev papirjev potem pa se ne več javljali na telefon (in takih primerov je bilo več, pri spopadnja z nekaj takimi sem silom prilike pomagala tudi sama), glede na to, da imam miljon in en razlog za verjet v točnost navedb poslušalke in si v živo lahko predstavljam kako je pogovor potekal, se strinjam - je nedopustno. Hodit iskat pse kr nekam v koruzo res ni smiselno, se pa z nasveti pomaga ustvarit pogoje, da bojo psi še tam. Kot je namreč povedala poslušalka je pse našel njen oče, ko je bil s psičko na sprehodu, psi pa niso kazali interesa, da bi kam šli, torej niso mogli bežat. Na hrano in vodo so se najditelji spomnili sami, v zavetišču jim tega očitno niso svetovali.
Smo spet tam - se pove in razloži kaj in kako nardit, da bo za pse varno poskrbljeno. Precejšen del zavetiškega posla je pač komunikacija z ljudmi. V bistvu ga je več kot z oskrbo živali.
Eno je osebna in zasebna komunikacija, drugo pa uradna in formalna. Ti dve stvari sta med seboj ločeni. Celo v zakonodaji.

Gospod trdi, da v Hojulu zavetišča ni (kar je res) sprašuje pa se o ekonomičnosti izbire in logističnih težavah zaradi krajevne oddaljenosti, kar je povsem logično razmišljanje in povsem ustrezna tema debat tudi zaradi časovnih določil v pravilniku.

Jankovič res daje denar za zapuščene živali, celo največ v slo. Čisto možno je, da ga da tudi kakšnemu društvu, ne vem kaj je imela gospa v mislih, se pa strinjam z delom, da naj za žival poskrbi tisti, ki je za to zadolžen (in plačan).
Veliko ljudi ne ve kdo je za kaj pristojen tudi zato, ker marsikomu paše, da so stvari netransparentne in nejasne. V kalnem je lažje ribarit, in kadar stvari niso transparentne puščajo veliko "maneverskega prostora", če rečem lepo. Potem je stvari simpl ovreči z "argumentom", da "butec nima pojma o čem govori", še boljši je tisti, da je nor/obseden/vstavi po želji po repertoarju ZH.

Meni dobička ne more očitat nihče, ker ga pač ni. Tudi društvu ne, ker ga pač ni. Zna bit, da se ga da tistim, ki ga imajo. Transparento poslovanje in korektno sodelovanje stvari razjasni, pa ni treba nikomur nič očitat. Tako pa spet - v kalnem je simpl ribarit in "argument" "butci nimajo pojma" pri mariskom še vedno pali. Sicer se število manjša, pali pa še vedno.

Dejstvo je, da je treba potencialnemu posvojitelju povedat zakaj je zavrnjen in ne folk nategovat. Tale gospa ni prva s tako obravnavo, vsi se pa pač ne jezijo po netu. So tudi taki, ki grejo po psa (hvala bogu  :)) drugam, marsikdo zelo primeren. Jim gre pač vzvišen odnos, nejavljanje na tlf in neskončno ponavljanje "pokličite naslednji teden" na kaj vem kaj, pa grejo drugam. Psov je itak preveč in domov za vse ni. Zagovarjam sicer posvojitev pravega psa k pravemu človeku, ampak klinc, če se je treba ravnat tržno - pejte po psa tkja, kjer boste korektno obravnavani. Nikomur ni treba bit orodje za zdravljenje takšnih in drugačnih kompleksov.

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 01 Julij 2012, 13:05:11
damayanti se "tam" ne morem strinjat, pa zato povem tule - Ene se da utišast samo tako, da se nam onemogoči pisanje, ker na "argumente" nori/obsedeni/maščevalni/... nikakor ne trzamo "prav"
S tem, da prva nisi , pa tudi jaz mislim, da nisem bila, sem pa zadevo namesto za klan pred slabim letom označila za kult in pri tem vztrajam še danes  :)

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #20 : 01 Julij 2012, 13:25:24
  aha.... ;D... sem pač mislila da noben noče nič povedat   :D JBG :o ( tud pomislila nisem da si BAN)  :-[
 no sej  ::) jaz pa tud če me ,al pa ne.. ne bom več...  že tako ali tako poredko grem tja , pa kadar grem  se samo znerviram... edini zaključek je da se  razp*.... pa sploh ne nad nekom ,ki bi bil odgovoroen .. ampak nad čisto nekom  xy... ki sploh nima neke blage veze...
 sej mogoče  bo  damam nekega dne postalo jasno da neglede koliko dobrega nekatere  v realnosti naredijo druge v virtuali z "ritjo" poderejo... s takimi in drugačnimi vtikanji... ko ne bi bilo nič drugega treba kot samo   vzdržat se kljocat... pa počakat da  prvi kljocne  odgovoren s konkretnim odgovorom.
 zato pa javna podoba je kakršna je...
 škoda za pse ... kaj čmo  tko je

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 01 Julij 2012, 13:39:12
  aha.... ;D... sem pač mislila da noben noče nič povedat   :D JBG :o

Saj pomoje si ti s svojim postom pokrila mnenja veliko ljudi....  :) Je pa pomoje dost ljudi javno tiho zato, ker se jim ne da zaje*avat.



Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 01 Julij 2012, 14:19:18
  aha.... ;D... sem pač mislila da noben noče nič povedat   :D JBG :o ( tud pomislila nisem da si BAN)  :-[
 no sej  ::)
Hehe sem ja, že dolgo.  ;D Pa menda ja si ne misliš, da se lahko z močjo argumentov prav dolgo "boriš" proti kultu, ki uporablja argument moči? Kje si pa že vidla, da je dovoljena druga plat v enopartijskem sistemu? Dvom je menda ja bogokleten  ;D

Žal tisto podiranje z ritjo (po mojem mnenju) sodi v "politiko" delovanja zavetišča, če ne drugo je več kot očitno sprejemljivo. Je za enopartijske sisteme verjetno tudi značilno, le da se včasih stvari začnejo kontra obračat, če je kje v okolici zasledit demokracijo in svobodo govora.
Izgovor, da je šefica na dopustu, je navaden bullshit. Zavetišče ima uradne ure, če šefica dela, je na dopustu, na bolniški al pa si samo misli kako je folk dosadan in butast in si zraven prepeva Frankov My way. Tlf. št. je na spletni strani zavetišča objavljena kot uradna telefonaka št. zavetišča in ne osebni tlf. šefice. Povsem običajno je, da se ne da vedno takoj javit na tlf, včasih tudi nekaj ur ne, obstaja pa poslovni bonton v katerem je predviden tudi čas za odgovor. Odgovor je tudi sporočilo, da bo zadeva obravnavana v naslednjih dneh, ko bo znanega več, ali kaj podobnega. Ni za pričakovat, da bo zavetišče, ki ima na dan veliko zgrešenih klicev, klicalo vsakega nazaj. Se mi zdi precej bolj logično, da klicatelj še poskuša. Mlatenje prazne slame o dopustih, pomembnejšem delu, psihološkem profilu... je bullshit za naivce. Očitno jih je še vedno dovolj, da si lahko to privoščijo.

Btw. šefica je pritožbenemu organu, ki jo je pozval k odgovoru, uradno odgovorila, da se ji ne zdi, da bi morala odgovarjat na vsak dopis občanov, in ga podučila, da nima podlage za ukrepanje, ampak seveda tisti, ki berejo bullshit o dopustu, tega ne vedo in najbrž niti smejo ne vedet. Kakšna mora biti šele interna (da ne rečem zakulisna) obravnava potencialnih posvojiteljev, kjer jasnovidna uporabnica "blizu zavetišču"celo na forumu, torej javno, napoveduje kaj bi se zgodilo, če bi se... in so očitno ocenjeni za "bruh ljudi".
Še dobro, da imajo v rokah usodo živih bitij.

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #23 : 01 Julij 2012, 14:32:18
Hehe sem ja, že dolgo.  ;D Pa menda ja si ne misliš, da se lahko z močjo argumentov prav dolgo "boriš" proti kultu, ki uporablja argument moči? Kje si pa že vidla, da je dovoljena druga plat v enopartijskem sistemu? Dvom je menda ja bogokleten  ;D

 :-[ 8) .............Sleepy, imaš moj DA  ;D
Sem tudi sam prebral sosede..............pa saj je ZH eden od moderatorjev  8) ........................in imajo vsepovsod svoje "pralce" možganov  ;)
Bullshit  ;) , tudi meni je danes ta beseda kar rojila po glavi  :o



Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 01 Julij 2012, 15:01:14
Hehe a ni hec, kako pogosto se tale "bullshit" asociacija v misli prikrade v predmetni zadevi  >:D

Tržno gospodarstvo, zgleda. Je šverc z juge zgleda čisto propadel (ne vem a zaradi konkurence al česa  ::)), pa je treba nove tržne niše iskat. Mogoče je brain laundry perspektivna reč  >:D

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #25 : 01 Julij 2012, 15:06:26
A ni čudno, enkrat se celo ujemamo. Tudi meni neke bulšit asociacije ne gredo iz glave. Asociacije so malo drugačne, isti je bulšit.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #26 : 01 Julij 2012, 15:24:05
A ni čudno, enkrat se celo ujemamo.

To se ti samo zdi  ;) . Povprašaj svojega psa po resnici  :D



Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 01 Julij 2012, 16:35:21
A ni čudno, enkrat se celo ujemamo. Tudi meni neke bulšit asociacije ne gredo iz glave. Asociacije so malo drugačne, isti je bulšit.
Verjamem, zelo. Tudi moje so bile včasih, ko so mi še bile profesionalno, neopazno in pretanjeno sugerirane...

Bom citirala z drugega foruma, ker se mi zdi precej pomembno ne samo za Flika, ampak tudi za komentiranje sicer. Nenazadnje večkrat pravim, da je bistvo očem nevidno...

Šum:
Če  mi  ne  verjamete  pojdite  v  Zavetišče Horjul  -  tudi  vi  veliki  podporniki tega  Zavetišča  Horjul , predno  komentirate,
pojdite  si  pogledati  kužka FLIKA , pa  potem  ocenjujte/komentirajte/grajajte/ bodite  nesramni  kolikor   se  da, vzemiti   si  svoj   dragoceni  čas, ki   ga  preživljate  pred  računalnikom in pisarite kr  neki, ocenjujete, nalagate izlivate   svoj  žolč, pojdi  ga  pogledati,  ne  zaupajte  fotkam,  dotaknite   se  ga,  občutite  ga , pogovarjajte  se  z  njim, pobožajte  ga

 - najprej   boste  videli hudo  sestradanega  kuža Flika ( vipetki   so   taki) , z  zavozlano/neurejeno  svilnato  dlako, ponekod  ker  je   tako  neurejen  pobrito   dlako, in  kdor  pozna  setre ....,  in kar  je  najbolj  žalostno - z močno  rjavimi  zobmi (moj  Šum je  imal pri   12,7  mesecev  starosti popolnoma  bele  zobe ), predolgimi  nohti ..... je  pa  res,  da  nima  umazanih  ušeš, ker  so  mu  jih  pozdravili - pohvalno)

Vzamite   si  čas, poglejte FLIKA v živo v  Zavetišču  Horjul, ne  po   sliki lepo  prosim  -  v  živo   si   ga  poglejte,  potem  pa  komentirajte.  Jaz   sem  ga  videla   2  x

Vir: forum mojpes.net

Pejte, kot običajen, neposvečen xy "butec", pa ne se napovedat, pa pridite v času uradnih ur. Me zanima do kam boste prišli...
Ne vem v kakšnem stanju je prišel Flik, je pa v zavetišče že... koliko časa? Dva mesca? Nisem nikjer v temi zasledila, da bi imel težave pri hrani, pri vseh superlativih in hvalnicah in mitih o rdečem kavču, bi pa lahko bil počesan in imel postrižene nohte... Če se že ocenjuje primernost kandidatov, ki bi znali skrbet za psa enako dobro ali bolje...

Poskusa ustrahovanja z namigovanjem, da gre za žalitve pa sploh ne bom komentirala... preveč pritlehno in nevredno komentiranja, pa še nevarno je, da počim zraven od smeha. Res obupani poskusi. Kaj češ, če pa ni argumentov... Beda blišča najboljšega zavetišča...

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #28 : 01 Julij 2012, 17:09:32
Nič ni važno bolj kot etična in moralna pospravljenost podstrešja. Nič ni važno bolj kot znanje in izkušnje. Nobene marketinške poteze na dolgi rok ne pomagajo. Nobeno pljuvanje po drugih ne prinese prav ničesar dobrega. Nobene podmukle igrice ne spremenijo dejstev: živali je preveč, posvojiteljev premalo. "Pametnih" mrgoli, denarja je premalo. Zakoni so, spoštuje jih le malokdo.

vir:
http://www.zavetisce-horjul.net/kolumna.php

 ;D :o ;D :o ..........Bullshit ;)



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #29 : 01 Julij 2012, 17:18:09

Šum:
Če  mi  ne  verjamete  pojdite  v  Zavetišče Horjul  -  tudi  vi  veliki  podporniki tega  Zavetišča  Horjul , predno  komentirate,
pojdite  si  pogledati  kužka FLIKA , pa  potem  ocenjujte/komentirajte/grajajte/ bodite  nesramni  kolikor   se  da, vzemiti   si  svoj   dragoceni  čas, ki   ga  preživljate  pred  računalnikom in pisarite kr  neki, ocenjujete, nalagate izlivate   svoj  žolč, pojdi  ga  pogledati,  ne  zaupajte  fotkam,  dotaknite   se  ga,  občutite  ga , pogovarjajte  se  z  njim, pobožajte  ga

 - najprej   boste  videli hudo  sestradanega  kuža Flika ( vipetki   so   taki) , z  zavozlano/neurejeno  svilnato  dlako, ponekod  ker  je   tako  neurejen  pobrito   dlako, in  kdor  pozna  setre ....,  in kar  je  najbolj  žalostno - z močno  rjavimi  zobmi (moj  Šum je  imal pri   12,7  mesecev  starosti popolnoma  bele  zobe ), predolgimi  nohti ..... je  pa  res,  da  nima  umazanih  ušeš, ker  so  mu  jih  pozdravili - pohvalno)

Vzamite   si  čas, poglejte FLIKA v živo v  Zavetišču  Horjul, ne  po   sliki lepo  prosim  -  v  živo   si   ga  poglejte,  potem  pa  komentirajte.  Jaz   sem  ga  videla   2  x

Vir: forum mojpes.net

Pejte, kot običajen, neposvečen xy "butec", pa ne se napovedat, pa pridite v času uradnih ur. Me zanima do kam boste prišli...
Ne vem v kakšnem stanju je prišel Flik, je pa v zavetišče že... koliko časa? Dva mesca? Nisem nikjer v temi zasledila, da bi imel težave pri hrani, pri vseh superlativih in hvalnicah in mitih o rdečem kavču, bi pa lahko bil počesan in imel postrižene nohte... Če se že ocenjuje primernost kandidatov, ki bi znali skrbet za psa enako dobro ali bolje...

Poskusa ustrahovanja z namigovanjem, da gre za žalitve pa sploh ne bom komentirala... preveč pritlehno in nevredno komentiranja, pa še nevarno je, da počim zraven od smeha. Res obupani poskusi. Kaj češ, če pa ni argumentov... Beda blišča najboljšega zavetišča...

Najnovejše obvestilo:

FLIK NE IŠČE DOMA !

 ;D ;D ;D ;D ;D  (ne vem kje dobite tiste, ki bruhajo)