Sokrvica iz spolovila

čara · 4720

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
: 11 Julij 2012, 14:22:58
Živijo!

Airedale terrier, star 7 let, nekastriran ima že nekaj časa iz spolovila sokrvico. Dobesedno mu kaplja. Bil je pri treh različnih veterinarjih, ki  so dognali, da bi to naj bilo zaradi spolnega nagona. Ena veterinarka je predlagala kastracijo, drug veterinar jo je odsvetoval.
Priporočali so ribje olje. Dobil je kuro antibiotikov in med samo kuro, je kapljala zgoščena kri (pač temna, normalna kri), po koncu antibiotikov je bil za nekaj časa mir. Krvni izvidi bi naj bili normalni.

Pes se strese in po steni se poznajo kapljice krvi.

Pes ima dnevne sprehode, je pa tudi spuščen na ograjeni parceli okoli hiše in pridno markira.

Ali je kdo imel tako izkušnjo? Je to res spolni nagon? In če je-kaj bi pomagalo) Dnevna mentalna zaposlitev + več fizične?
Bi lahko bil indikator kakega tumorja na sečilih in kako bi se to ugotovilo?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Target

  • *
    • Prispevkov: 270
    • Točke: 4
Odgovori #1 : 11 Julij 2012, 14:52:07
Za te težave priporočam dr. Romana Burjo iz Klinike Lesce.



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #2 : 11 Julij 2012, 16:10:43
Tezave s prostato so izlocili?

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #3 : 11 Julij 2012, 16:24:17
Sigurno je še kakšno drugo spremenjeno vedenje, se takoj opazi, če poznaš svojega psa oz. si z njim v stiku - če bi to vedela, bi lahko rekla, kaj bi bilo

kakšen spolni nagon neki ::)

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #4 : 11 Julij 2012, 18:04:49
Prostata naj ne bi bila, so preverili.
Žal ni moj pes in ne vem v čem bi se obnašanje lahko spremenilo. Za svojo tudi jaz hitro opazim, da nekaj ni čisto OK oz. kako novo navado. Je pa res, da je moja psica v času moje prisotnosti v moji bližini (v hiši, zunaj). Nekateri pa tudi na tak način ne opazijo nianse sprememb v razpoloženju, telesu.

Jim bom svetovala tudi tega veterinarja v Lescah.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #5 : 11 Julij 2012, 19:28:35
Po opisu sodeč bi rekla, da je bilo pri nas enako pred kakim letom in pol. Pregledali smo kri in prostato, vse v mejah normale. Rekli so mi, da mu verjetno kaplja zaradi razburjenosti (verjetno se je kakšna psica gonila). Takrat je dobil tablete Ypozane, ki jih je jemal en teden (smo jih šli iskat v Italijo, ampak z receptom), zadeva se je poštimala in od takrat ni imel več težav.

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #6 : 11 Julij 2012, 20:17:41
Narediti UZ, Odvzem urina na pregled PH , itd.- lahko so kamni ali pesek - zato kri.
Amapk potem bi se obnašanje spremenilo pri uriniranju - specifično obnašanje  - česar pa lastniki n eopazijo, če pes ne živi z njim/ je v pesjaku.
Kliniko v Lescah toplo priporočam, odlični veterinarji, dr. Burja, dr. Čopova, dr. Božič.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 11 Februar 2013, 23:38:29
Bom kar tukaj napisala naš "problem", da ne bom odpirala nove teme...in sicer imam doma skoraj 3 let starega labradorca. Ne vem ali je to posledica hormonov ali pa je kaj drugega, že dolgo časa si (sklepam) iz dolgčasa obdeluje spolovilo, včasih si je že toliko načel, da se mu je naredila ranica,ampak se je kaj hitro tudi pozdravilo. Nekaj časa nazaj sem prvič tudi opazila, da ko je spal oziroma sanjal se je malo polulal. Drug problem je, da ko nekdo pride oziroma je tako vesel obiska se vrže po tleh in si takoj začne obdelovati spolovilo, ampak se nikoli ne polula... Urin ima vizualno ok, nobene krvi vmes, enkrat je imel vnet mehur in je dobil antibiotike od takrat je bilo vse ok. Zanima me še vaše mnenje predno odletimo k veterinarju...



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #8 : 12 Februar 2013, 10:16:23
Jaz bi dala vseeno urin pogledat.



denis93

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
  • Dogo Argentino/Argentinska Doga <3
Odgovori #9 : 19 Februar 2014, 23:33:59
Moj Togo je imel občasne krvavitve takoj ko sem ga dobil, občasno je bilo huje občasno pa pač kaka kapljica, ampak samo ko se je vzburil.. Dobil e antibiotike za mehur, ker naj bi imel prehlajenega ampak od teh antibiotikov ni bilo nič, ker sploh ni imel prehlajenega mehurja.. Naj bi šlo pač za kako žilico na splovilu ki poči ob hitrem vzburjanju. Po kakem mesecu ali pa še manj je zadeva prenehala sama ;)

A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself.”
― Josh Billings