Doga in driska (izredno mehko blato)

samosamo · 61157

samosamo

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
: 19 Julij 2012, 12:29:43
Zivjo,

Imamo 10 mesecev staro dogo(kupljena v sloveniji), in problemi z blatom so prisotni ze od zacetka. Takoj na zacetku sicer, ko je bil se zelo mlad (prvi meseci ni bilo tako hudo).
Bili smo ze na Vetrinarski univerzi, kjer so naredili vse teste blata in krvi. Vse je bilo OK, torej nobenih anomalij.
Na zacetku smo jo hranili z Eukanuba puppy large breed (s tem ga je hranil vzreditelj).
Ko smo ga prvi peljali k veterinarju, nam je predisal antibiotike  in eukanuba intestinal + neke posebne konzerve.
Po tem tretmanu smo presli nazaj na Eukanubo vendar ni bilo nic bolje. Ker ni bilo nic bolje smo presli na kuhan puran + riz. Rezultati so bili da je bilo prve par dni OK, potem pa z vsakim dnem slabse.
Sprobali/zamenjali smo ze do sedaj
Eukanuba puppy
Eukanuba intestinal
Golden Eagle
Traninner (se mi zdi)
Now (grain free)

Vsako hrano smo menjali pocasi, recimo 90% stare hrane 10% nove, in tako dan za dnem pocasi da smo prisli samo do nove hrane.

Sedaj smo na Pedigree (vemo izredno slabo), ampak zacuda je pa po tej hrani dosti ,dosti bolje. Sedaj ima "dokaj" trdo blato, gre 2x na dan (prej tudi po 5x). Sedaj smo pa v veliki dilemi. Vem da je pedigree nekvalitetna hrana , predvsem za take pse. Ampak po vseh hranah do sedaj smo imeli probleme.
Naj se povem da je pes drugace vesel,ni nic apaticen, se ne slini, veterinarji so ga pregledali in je vse OK. nikoli do sedaj se ni bruhal (OK razen enkrat k je pojedel pac neko travo :) ).

Smo pa opazili da obasno poje svoje kakce (predvsem takrat ko izredno smrdijo). Pes je drugace vzunaj na vrtu. 100% mu noben ne daje nobenih priboljskov. Cisto vodo ima cez cel dan, ima senco in mehko podlago.

Kaj naj naredimo, ostanemo na Pedigree in mu mogoce dodajamo kaksne vitamine ? Ima mogoce kdo drug kaksen predlog.

hvala za kakrsno koli pomoc,
Samo





roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 19 Julij 2012, 13:28:48
Pri nas je bil razlog za podobne težave alergija na določene beljakovine in OH.
JE bil pes testiran?



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #2 : 19 Julij 2012, 13:51:27
Probaj zamenjati znamko hrane.Kolikor vidim si hranil samo z različnimi varjantami Eukanube,pa tremi drugimi hranami.Poleg tega bi ti svetovala,da se obrneš na vzreditelja in se posvetuješ z njim.Za to ga pa imaš.Tudi pri nas je naš najmlajši imel pred kratkim probleme z paranalnimi žlezami.Hranili smo ga po navodilih vzrediteljice.Ko je prišlo do problemov sva se posvetovale in zamenjale hrano.Stvar se je hitro uredila.
Kar se Eukanube tiče sem pri enemu od mojih psov imela kar probleme.Tudi on je hodil po 5x dnevno na blato,pa še količine so bile nenormalne.Smo zamenjali in je bil potem mir.



Bonnie_YT

  • *
    • Prispevkov: 104
    • Točke: 0
  • I stand for animal rights!
Odgovori #3 : 19 Julij 2012, 16:18:46
ne vem če bo dolgotrajno zaleglo, ampak pri driski pomaga, če psu ponudiš razkuhan riž in piščanca... To je naš jedel, ko je bil bolan in je imel disko. Pa se je stanje potem izboljšalo. Smo pa tudi mi takrat imeli Eukanubo, ampak veterinary's diet. 1kg je pojedel brez problema, potem se je pa zečel upirati.
Sicer imamo tudi eukanubo za vsak dan, samo smo jo zmešali s temi dietnimi, da jih poje do konca, ker je še cca 500g ostalo. Imamo pa tisto za Yorkije, tako da smo z njo kar zadovoljni. Prej smo uporabljali pa royal canin york.terier in je bila tudi ok.

morda pa res ni vse v hrani?

Since rescuing animals I lost my mind but I found my soul


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #4 : 19 Julij 2012, 17:01:09
Razen če je alergičen na piščanca, kar je pogost alergen. Tudi riž zna biti alergen.
Potrebno je biti pozoren na sestavine, ne samo na okus in znamko, treba je primerjati vse kar je noter.

Načeloma je občutljivčkom priporočljiva hrana z eno vrsto beljakovine in OH. Danes je že kar nekaj takih hran na policah trgovin in pri spletnih. Ena možnost je še, da dobiva preveč hrane.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


samosamo

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 23 Julij 2012, 08:31:32
Pri nas je bil razlog za podobne težave alergija na določene beljakovine in OH.
JE bil pes testiran?

Cao,

Testiran  se ni bil, naredili smo samo pregled krvi in blata.
Kaj pa pomeni OH ?



manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 23 Julij 2012, 09:19:42
Ogljikovi hidrati

Bulldogs... And nothing else...


samosamo

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 23 Julij 2012, 10:02:58
Ogljikovi hidrati

o hvala :) , sej se mi je zdela ampak sem hotel biti 100%

Imam pa se eno vprasanje.
Kako naj ga odvadim da ne je svojih iztrebkov ?



samosamo

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 23 Julij 2012, 10:04:34
Razen če je alergičen na piščanca, kar je pogost alergen. Tudi riž zna biti alergen.
Potrebno je biti pozoren na sestavine, ne samo na okus in znamko, treba je primerjati vse kar je noter.

Načeloma je občutljivčkom priporočljiva hrana z eno vrsto beljakovine in OH. Danes je že kar nekaj takih hran na policah trgovin in pri spletnih. Ena možnost je še, da dobiva preveč hrane.

Zivjo,
Hrane ne dobi prevec, mu doziramo tocno toliko kot pise pa vreci.
Imas mogoce kaksen predlog za hrano, oziroma a kdo ve za kaksno stran kjer so vpisane vse sestavine.

lp,
samo



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #9 : 23 Julij 2012, 11:05:57
Mogoče bi poizkusili s kakšno hrano za katere je znano, da tudi občutljivčki po njih lepo kakajo, po možnosti brez piščanca....priporočam acano pacifico, taste of the wild, orijen regional red, orijen 6fish...itd....(vse naštete so grain free) sestavine hran so skoraj vedno dostopne in v spletnih trgovinah ali pa direktno na proizvajalčevi stran...
Seveda ni nujno, da mu bo odgovarjala, vendar ste dosedaj če se ne motim preizkusili le hrane na bazi piščanca...eukanuba po možnosti še s koruzo in pšenico....sicer hrana je tudi hrana now super in res možno, da mu piščanec ne odgovarja.
Pomembno pa je da prehod delate resnično počasi in tudi na hrani vztrajate okrog 3 tedne (no po občutku, če ravno dobi hudo drisko verjetno ne bo ok)...po mojem mnenju se splača potruditi in najti primerno hrano, drugače boste verjetno morali delati kakšne alergijske ki so dokaj dragi pa verjetno ne 100%....



roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 23 Julij 2012, 11:29:16
Mi smo tudi že sprobali vse mogoče opcije-Orijen, Acana, TOT,....( vse na ribji osnovi, ki mu potrjeno najbolj paše), ampak ni bilo ok, so mu "premočni".
Najboljše so se obnesli briketi od RC Sensitivity control ( bela riba in tapioka), ampak so žal spremenili recepturo inod takrat nisem še našla briketov, ki bi mu ustrezali.  :(



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #11 : 23 Julij 2012, 12:14:22
Na forumu so pohvalili hrano za občutlivčke Healthy paws-še posebno zajec in rjavi riž in pa Farrado, tudi Bosch sensitive-s tem, da tale pa za ekstra občutljivčke ni top izbira, od Acane potem raje Lamb and apple, tudi pacifica, pri Orijen Regional red-raje ne, je veliko kdo povedal, da so psom vetrovi peli  in da niso tako dobro izkoristili hrane

samosamo-tista tabela na vreči je okvirna, nekateri psi potrebujejo precej manj, drugi pa precej več. Sestavine so napisane na vseh žaklih in na straneh od proizvajalcev ter večinoma tudi po spletnih trgovinah, kjer te hrane prodajajo.

Še enkrat pa...vprašaj vzreditelja s čim on hrani svoje pse in s čim vzreditelj samca, ter če se pri njih pojavlja kaka preobčutljivost na kako sestavino.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Target

  • *
    • Prispevkov: 270
    • Točke: 4
Odgovori #12 : 23 Julij 2012, 12:18:26
Hrani, ki sta se sami izkazali pri bolj občutljivih psih, sta tudi Cibau in Exclusion - sem tudi jaz na začetku želela hranit s katero od holističnih, bolj "mesnatih" hran, pa ni nikakor šlo skozi, z nobeno..



Klaudija

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 23 Julij 2012, 12:56:12
Jaz sem tudi skoraj diplomirala pri hrani, ko je bil moj labradorec malo mlajši.

Trainer Fitness mu čez kratek čas sploh ni pasal. Ne samo, da je imel mehko blato, očitno ga je tudi ščipalo v trebuščku in je v tem času veliko neprimernih stvari grizel (najbolj je nastradal topli pod ko smo ga 2x pustili malo samega). Ko se je pokakal je nehal grist in je zaspal.
Potem sem šla na hrano brez žitaric (Acana in Orijen). Stanje se je izboljšalo, očitno ga pri sami prebavi nič več ni mučilo, blato je bilo pa vseeno še premehko. Zato sem ostala na varianti brez žitaric, ampak sem poiskala hrano z nižjo vsebnostjo proteinov (Taste of the Wild - jagnje). Zdaj je stanje čisto ok, razen ko kdaj kaj druga zmaže se opazi da še zmeraj hitro reagira.

Katera hrana bo odgovarjala tvoji dogi boš lahko le sam ugotovil, na žalost ni enega pravega recepta, vsak kuža malo drugače reagiraj. Pomembno pa je, da je prehod počasen (ker pač imaš občutljivega psa), pa da vztrajaš nekaj časa na eni hrani. Nekdo je rekel 3 tedne, jaz bi priporočala celo več, pri meni se je prav pokazalo šele po mesecu in pol.



samosamo

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 23 Julij 2012, 15:45:30
Zivjo,

Ni tako da smo probali samo Piscanca.
NOW ki smo mu ga dajali je Turkey and Duck, brez predelanega mesa, predelanih olj, mesnih mok, stranskih mesnih produktov, žitaric, glutena, proteinskih koncentratov, koruze, pšenice, riža, ovsa, ječmena ali prosa.

Pa je bilo OK samo na zacetku. :(



Klaudija

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 23 Julij 2012, 16:01:01
Piščanec je ena tistih zadev, ki se najde v precej hranah, tudi če ne piše piščanec gor. Pred časom so kolegi iskali hrano, ki bi bila čist brez piščanca, pa so takrat menda našli le en Taste of the Wild.



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #16 : 23 Julij 2012, 16:37:17
Samosamo prvo bi te vprašala od katerega vzreditelja je kuža?
Tudi sama imam dogo z enakimi težavami že od vsega začetka od kar ga imam. Pes ima sedaj 4 leta pa njegova prebava še vedno ni ok in tudi nikoli ne bo, kar gre zahvala vzreditelju.
Midva rešujeva problem s surovo - kuhano hrano in občasno brikete, trenutno ima Fitmin brikete, ki mu edini odgovarjajo. Imava pa mesečno še vedno hude probleme z drisko, žal.


samosamo

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 24 Julij 2012, 08:45:09
Samosamo prvo bi te vprašala od katerega vzreditelja je kuža?
Tudi sama imam dogo z enakimi težavami že od vsega začetka od kar ga imam. Pes ima sedaj 4 leta pa njegova prebava še vedno ni ok in tudi nikoli ne bo, kar gre zahvala vzreditelju.
Midva rešujeva problem s surovo - kuhano hrano in občasno brikete, trenutno ima Fitmin brikete, ki mu edini odgovarjajo. Imava pa mesečno še vedno hude probleme z drisko, žal.

Sem ti poslal PM.



samosamo

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 24 Julij 2012, 08:49:54
Piščanec je ena tistih zadev, ki se najde v precej hranah, tudi če ne piše piščanec gor. Pred časom so kolegi iskali hrano, ki bi bila čist brez piščanca, pa so takrat menda našli le en Taste of the Wild.

Gledam to hrano in ne nazalost pri nas nikjer ne najdem High Prairie Puppy Formula.
A sucajno kdo ve kje bi to pri nas narocil ?

lp,
Samo



Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 24 Julij 2012, 08:57:53
Taste of the wild je hrana za vsa obdobja, ni puppy in senior variant  ;) Moja jo je z veseljem jedla.



roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 24 Julij 2012, 09:00:59
Zivjo,

Ni tako da smo probali samo Piscanca.
NOW ki smo mu ga dajali je Turkey and Duck, brez predelanega mesa, predelanih olj, mesnih mok, stranskih mesnih produktov, žitaric, glutena, proteinskih koncentratov, koruze, pšenice, riža, ovsa, ječmena ali prosa.

Puran in raca sta tudi lahko problem-gre še vedno za perutnino. Nam ne paše niti zajec, niti rdeče meso, niti divjačina,....samo riba ( govorim o briketih, pri surovi oz.kuhani hrani je malo drugače)



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #21 : 24 Julij 2012, 09:08:51
Sem ti poslal PM.

Hvala za odgovor  ;)
Moj odgovor imaš, če te še kaj zanima pa kar vprašaj. Pa veliko sreče   ;)


GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #22 : 26 Julij 2012, 14:52:09
Tudi mi imamo dogo in smo imeli podobne težave, pa prihaja od tretjega vzreditelja, kot Anin Marshal in samosamova doga (po tolikih letih spremljanja dogaške scene že približno vem, kaj kateri vzreditelj hrani :)). Pa naj še opišem našo kalvarijo, ki smo jo dali skozi...
Po Pro Planu, ki smo ga prinesli od vzreditelja (in po katerem smo morali na 3-4 tedne pucati žlezo, pes je na sprehodu žrl travo in dreke kot zmešan, pa še dlaka je bila brez leska in je začela dobivati rdečkast odtenek, dreka pa je bilo za izvoz in na enem sprehodu smo pridelali različna stanja, od klobase do pudinga), smo po nasvetu veterinarja pri njegovih 7-ih mesecih poiskali drugo hrano - Trainer Fitnes zajec in riž, ki je brez žitaric (pšenica, oves, koruza), saj smo bili prepričani, da so le-te vzrok našim težavam. Stanje glede dlake se je v 14. dneh normaliziralo, kakci so bili majhni in kompaktni, kuža je 2 meseca z veseljem pojedel obrok, vse dokler se ni zamenjala formula. Zajca več ni bilo, po raci pa ful mehak kakec (skoraj driska) in hranjenje z gnusom, dokler ni popolnoma prenehal jesti. Takrat smo prešli na TOTW losos. Največji problem pri njem je bil ta, da če ga je dobil malo preveč, je kar zletelo skozi njega (za njegovo takratno težo je bilo predpisano 750 g, pojedel je 850 g, če je pojedel 900 g, je že driskal). Tri mesece je z veseljem pojedel vsak obrok, vendar zaradi prej opisanih težav ni nič kaj prida pridobival na teži. Po treh mesecih pa se je začelo mehko kakanje. Pri prvi vreči sem pomislila, da so mogoče za malenkost spremenili formulo in mu to ne odgovarja, ko pa je bilo isto še pri drugi vreči, pes pa je bil, kljub redenemu hranjenju, iz dneva v dan bolj suh, sem začela z iskanjem nove hrane. Naj še povem, da smo vmes odkrili preobčutljivost na jagnjetino in če hrana vsebuje malenkost le-te (npr. TOTW bizon vsebuje jagnječo moko), je driska tu. Po TOTW sem nabavila Farrado z zajcem, delali smo postopen prehod cca 10 dni, nekaj dni je bilo ok, potem je več ali manj spet kakal puding. Na doga pikniku smo po prepričevanju in pozitivnih izkušnjah nekaterih dogašev, tudi vzrediteljice, vzeli vrečo Pro Fine hrane. Več je bilo novih briketov, bolj je tekoče sral, po popolnem prehodu pa fasal krvavo drisko, da smo pristali na antibiotikih, probiotikih in dietnem Hillsu. :-\
Ker se s Sergejo iz Avanturista (AG, Farrado) poznava in ker je spremljala našo zgodbo glede težav s hrano, se je tudi sama malo pozanimala in prišle sva do zaključka, da pa pes morda ne prenaša toliko mesa. Namreč večina hran, ki ne vsebujejo žitaric, vsebujejo veliko mesa (50+ procentov). Svetovala mi je, naj najdem hrano, ki bo vsebovala max 40% mesa, raje manj kot več. Najdla sem Cibau ribo z rižem (kot alternativo, če ne bi bilo ok, pa sem imela še AG losos) in najprej poskusila z majhnimi vrečami (3 kg). Pes ima že od prvega dne kompaktni kakec in nobenih težav. Sicer poje precej več, kot je predpisano (če je samo brikete, dobi nekje 1000-1200 g na dan od predpisanih 850 g), je pa v dobrih dveh mesecih pridobil skoraj 5 kg in moram priznati, da že prav lepo zgleda. :-* Občasno še ima prebliske s sranjem, kot npr. ta teden, ampak so delno psihičnega izvora (v soboto smo imeli obisk z dvema otrokoma in se revež ni mogel naspati in spočiti, v torek pa smo bili na obisku pri vzrediteljici in tudi ni bilo časa za spanje, pa še dišalo je za znoret ::) :P), delno pa zaradi kosti, ki jih je dobil za glodat.
Naj še povem, da že ves čas kombiniramo brikete s kuhanim (makaroni z mletim piščancem), tako da na piščanca (vsaj svežega, ne v obliki briketov) ni občutljiv. Brikete sem priporočala tudi kolegici, ki ima mešanca in je imela po TOTW podobne težave kot mi in je super zadovoljna. Res je, da marsikoga odvrne, ker je hrana italijanska češ, kdaj so pa Italijani naredili kaj pametnega, ampak pri nas so se zaenkrat ravno Italijani obnesli.

Jaz mislim, da je sicer res veliko odvisno od vzreditelja in njegovega odnosa do mladičev, vendar vedno ni tako, vsaj v našem primeru ni bilo, saj je bilo pri vzreditelju res dobro poskrbljeno zanj. Tako kot smo ljudje občutljivi na določeno prehrano, tako imajo tudi psi svoje "potičke", mi pa smo tisti, ki moramo ugotoviti, kaj našim štirinožcem najbolj odgovarja.



isabellpap

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 21 Avgust 2012, 22:59:57
Pozrdavljeni!!

Se spomnim kako srečna sem bila, ko smo šli mi po mojo dogico,...Ker imam psičko mešanko iz zavetišča,ki ima alergijo na razne sestavine v hrani in seveda, ker moramo sedaj zelo pazit z hrano.Pogovarjali smo se, da sedaj bomo pa imeli kužka brez alergij, ki bo lahko jedel različne stvari,...In potem je naš lepotec prispel k nam,...In tako se je začela spet ista zgodba z prebavo in drisko pri našem velikanu,...
Ker sem zaradi tamale psičke takoj posumila na alergijo, smo naredli teste in bili so pozitivni,...Alergijo pa ima na perutnino, beljak, sol, ,...In od takrat dalje imamo mir z drisko,...Brikete izključno jagnjetina ali riba, pa dobro deklaracije prebrat,...Surovo meso in vsi priboljški visokokvalitetni. Jaz bi predlagala, da poskusite različne okuse mesa briketov,...Npr.:Hill"s pupy lam & rice large breed ima res samo jagnjetino,...Ker Eukanuba ima pri jagnjetutudi piščanca poleg,...
No to so bile moje izkušnje z to prokleto drisko, a smo ji kar hitro hrbet pokazali,..
Pa pri priboljških zelo pazit,.. Naravne zadeve,...
Lp



samosamo

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 18 September 2012, 08:58:04
Zivjo,

Pocasi koncujemo 3jo vreco TOTW in situacija je sledeca. Sedaj sem skoraj 100% da niti ni problem v sami hrani,(oziroma mu TOTW kr sede)  kot pa to da nas kuza se nekako ne more upreti svojim iztrebkom.
Kljub temu da mu je jasno da tega ne sme narediti, kajti ko ga vidimo da hoce pojesti, in mu recemo NE in zbezi stran in se niti noce priblizat k nam.

Nekako sem brez idej kako mu to prepreciti.
Ne moremo ga nadzorovati 24/7 ima kdo kaksno idejo kaj narediti da bo to prenehal delati.

lp,
samo







Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #25 : 18 September 2012, 10:54:14
Sproti pobirati dreke. Sicer pa to, da pes žre lastne iztrebke ni normalno. ali je v iztrebkih še veliko neprebavljenih snovi ali pa mu nekaj manjka.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #26 : 18 September 2012, 11:15:14
Hmmmm. Zdaj ali je to res navada že od malega-v tem primeru moraš pač biti zraven in pobrat drek (čeprav, to, da pes zbeži in noče do vas, kaže na slab medsebojni odnos).

Druga opcija je pa to, da pes hrane ne izkorišča dovolj dobro in so v iztrebku še uporabne reči.
Vsekakor sprobaj kako drugo hrano še in mogoče kaki dodatki, zeliščni.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


samosamo

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 18 September 2012, 11:42:44
Hmmmm. Zdaj ali je to res navada že od malega-v tem primeru moraš pač biti zraven in pobrat drek (čeprav, to, da pes zbeži in noče do vas, kaže na slab medsebojni odnos).

Druga opcija je pa to, da pes hrane ne izkorišča dovolj dobro in so v iztrebku še uporabne reči.
Vsekakor sprobaj kako drugo hrano še in mogoče kaki dodatki, zeliščni.

Poberemo takoj ko vidimo da dokonca svoje, pac ponoci in cez dan ko smo v sluzbi tega ne moremo narediti.
Ko sem napisal da gre stran, sem hotel povedati da se zaveda da tega ne sme, isto kot pes ve ko naredi kako nemunost se umakne od tam stran. To nima nobene povezave z medsebojnim odnosom. Tudi ce ga peljes do kakca rine stran.






ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #28 : 18 September 2012, 12:09:10
Jaz pa mislim, da je problem v hrani... žretje drekov ni normalno in jaz pri enem mojem psu opažam, da začne iskat in žret svinjarijo okoli takoj ko mu hrano zamenjam in mu ne ustreza 100%. Če ga dam nazaj na hrano na kateri  dobro funkcionira, preneha s svojimi "svinjskimi razvadami" :P



samosamo

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 18 September 2012, 13:37:09
Jaz pa mislim, da je problem v hrani... žretje drekov ni normalno in jaz pri enem mojem psu opažam, da začne iskat in žret svinjarijo okoli takoj ko mu hrano zamenjam in mu ne ustreza 100%. Če ga dam nazaj na hrano na kateri  dobro funkcionira, preneha s svojimi "svinjskimi razvadami" :P

Zivjo,

OK razumem, ampak na kaj naj se gremo. Lahko probamo se kuhano hrano , ceprav smo tudi ze to naredili (puran/riz).
Kokr sm ze napisal
Eukanuba puppy
Eukanuba Veterinari Diet
Golden Eagle
Trainer
TOTW
NOW

Lahka se tole Cibau k je napisal uporabnik GOSCH. Malo sem gledal za tole hrano, ne vem  Lamb & Rice ali Fish & Rice.

Smo pa bili tudi pri vsaj 5 razlicnih veterinarjih in situacija je ista kot pri ljudeh, vsak pove svojo plat zgodbe in vsak proba prodati svoje izdelke.
Pri toliko veterinarjih smo bili tudi zato ker smo imeli operacijo ocesa (3ja veka in hrustanec).