Doga in driska (izredno mehko blato)

samosamo · 61151

samosamo

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #60 : 20 September 2012, 08:40:13
Za zacetek bi jaz dajala samo meso (se pravi misice), ce boste ostali na taki prehrani, bo treba pa poleg mesa dodajati tudi organe in kosti/hrustance (to samo v surovi obliki).
Kuhano - surovo meso, stvar odlocitve ... Ce se boste odlocili za kuhano, kosti mu ne dajat kuhanih v nobenem primeru.

Cao,

OK zdej se mi ze mal bl svita  ;D , bomo sli v ta Nimrod (al kva je ze po futr). Odloct se se moram al Jelen/Srna (verjetno boljs k divji prasic, al tuki ni tolko pomembno) neki od tega. Zdej k vem da je treba misice je izbira lazja :). K sm vidu da ponujajo ogromno vrst mesa.
torej neki tazga Jelen stegno brez kosti 4deli , al pa Srna stegno brez kosti.

Kuhanje ali pa surovo, kaj priporocas, ce mu dajemo zgoraj omenjeno. Ker bom kupil verjetno mal vecjo kolicinio, da se ne vozim vsak dan v skofjo loko, in bo meso zmrznjeno, pol je verjetno bolje da se ga skuha ? Ko / ce se mu izboljsa bomo pa pocasi zaceli dodajati te brikete ki jih priporocas.

Nas je tud zivc, glede aktivnosti je pa tako, da je cel dan pac vzuni in skace naokoli.
Ne hodimo pa z njim na neke dolge ture, in na zalost nima nobenega "prijatelcka" s katerim bi tekal naokoli. Vecinoma se ga vsi psi bojijo "velikost" ker majo vsi naokoli nas same majhne cucke  :o



lp,samo



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #61 : 20 September 2012, 09:08:12
Samosamo, če boš od Nimroda futral, lahko pokličeš in ti šofer pripelje pred trgovino v tvojem kraju, oziroma ko ima razvoz mesa ga pač počakaš. Jaz sem nazadnje vzela 40kg mesa - obrezkov srne za pse. Je dosti ceneje kot če kupiš naprimer stegno, meso pa je lepo, vsaj jaz sem vedno dobila tako. Pakirano je ponavadi po 10kg skupaj, zmrznjeno. To doma kr zmrznjeno presekamo na 4 kose in damo naprej v skrinjo. Potem pa 1 dan preden jim damo za jest vzamemo iz skrinje. Z tem da jaz to futram surovo, 3x na teden
Se mi zdi da to sploh ni drago. Nazadnje sem dala za cca. 40 kg mesa 45 €, pa še čisto nori so na to :)



GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #62 : 20 September 2012, 11:01:32
miško, to je pa ful dobra cena! :o :o
A si kaj seznanjena, če vozijo tudi na Štajersko (Maribor ali okolica) in če bi bili pripravljeni teh 10 kg spakirat po 4 pakete? Imamo namreč majhen, 3-predalni zamrzovalnik (2 predala sta, seveda, rezervirana za psa ::)), poleg tega mesa nimam kje za razsekati. Zdaj jemljem mletega pišeka, ki je pakiran po cca 2 kg in mi ravno paše v predale.



Yushy

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 20 September 2012, 11:17:19
Kar se tiče Štajerske vprašaj, samo je sedaj tako, da so full bolj previdni pri kakšnih novih strankah. Starim še vozijo brez problema pri kakšnih novih znajo pa kar zakomplicirat oz. je vse odvisno od tega kako si šoferju, ki tole razvaža simpatičen preko telefona.
Razsekali ti dvomim, da bodo, ker imajo pakete že vnaprej spakirane. Imajo mislim da tudi po 5kg samo čisto odvisno kaj dobiš, se jim ne da kaj preveč ubadat s tem, vsaj od kar imajo tako veliko prometa ne.



GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #64 : 20 September 2012, 11:34:56
Tnx Yushy, bom poklicala, ko bo šla zdajšnja zaloga proti koncu, pa bomo videli, kaj bodo rekli.



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #65 : 20 September 2012, 15:53:25
Gosch, meni pripeljejo v Slov. Bistrico k Šparu, tak da mislim da ni problema. Razsekali pa verjetno ne bojo. Pri nas damo to na klado pa z sekiro razsečemo. Zdi se mi pa da vozijo 1x na teden na štajersko pa ti lahko da pri kaki trgovini ven. Meni ni šofer nikoli nič kompliciral. Ponavadi pa dobim srno, dobila se tudi jelena, odvisno kar pač imajo v obdelavi.

lp



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #66 : 20 September 2012, 22:57:27
Skoda kaksnega drugega mesa, kot tistih obrezkov, ki so pakirani za pse. Ce fajn prepucas, bi se po mojem mnenju dalo tudi kaksen golaz iz tistega naredit (nisem pa ravno ekspert za cloveske mesne jedi). Vzami pa srno, pri jelenu je dostikrat ful loja zraven.
Medved ali divji pujs nista primerna zaradi nevarnosti trihinele (kljub temu, da je vse meso pregledano) in virusa psevdorabies (pri divjem pujsu).

Meso je pakirano po cca. 8-10 kg, odvisno od paketa. Je globoko zamrznjeno in v enem kosu. Po njihovem odgovoru meso lahko odmrznes (prepakiras) in ponovno zamrznes. Pri odmrzovanju priporocam, da se to dela v banji/tus kabini/neki zelo veliki posodi (cez noc), ker je precej krvavo ...

Kuhano : surovo - jaz dajem surovo.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


attems

  • *
    • Prispevkov: 141
    • Točke: 0
Odgovori #67 : 01 Oktober 2012, 12:06:04
Ej Miško za kak dolgo maš potem to? 

You can have no better friend than a dog.


samosamo

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #68 : 06 November 2012, 10:17:30
Zivjo,

No pa da malo se napisem. Trenutno smo na kuhani hrani in stanje je SUPER  :) :) .
Pocasi se redimo  :P in seveda kakamo 1x (vcasih 2x na dan) tako lepo "klobaso".
Nisem takoj napisal ker sem hotu biti 100% da ni to muha enodnevnica kot je bilo do sedaj pri hranah.

Rezime:
Kaj ne smemo:
Svinjina (to sm ze itak vedu :)
Adjova kasa (tole je blo prov grozno )
Zelenjava (strocnice)
Zelodcki in ostalo (kar lahko kupis od Jate)

Kaj lahko:
Piscanec
Riz
Krompir
Srna (odrezki  :o ) -- nazalost jih imajo zelo poredko tko da bomo zdej probali se Jelena
Zelenjava (korenje,brokoli,cvetaca,koruza )
Spinaca
Surovo Jajce (vmesano med riz)
Olivno olje (recimo 3 zlice na polno skledo)

Kaj nismo se 100%
Makaroni
In zanimivo riba (probali smo Panga in Losos, vendar mozno da je tukaj bil problem olje (ceprav je bilo olivno), ker so bile ribe pecene na ponvi.

Tudi dlaka mu sedaj skoraj nic ne izpada (mogoce zarad mraza :) al pa zarad hrane :) )
Sedaj pa sem prisel do situacije da bi mogoce probali spet briketno hrano.
Probali bomo verjetno
CIBAU ADULT LARGE BREED (piscancje meso (min. 25%), riž (min. 25%), skrbi me sicer
sušeni pesni rezanci, laneno seme (ker z rezanci se nismo 100%)
CIBAU LAMB & RICE , ker jagnetine nismo se probali kuhat.
CIBAU FISH & RICE SMALL BITES (za ribo pa tudi nismo 100 % )

Bom kupil 3kg vreco pa da vidimo.
Kako naj gremo na brikete ? Sedaj jemo 2x na dan. A zamenjamo tako da mu damo zjutraj kuhano in zvecer brikete ?
Ali damo brikete in meso+riz  za vsak obrok ? sam tukaj je pol mal bl problem kolicina koliko mu dati ?



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #69 : 06 November 2012, 22:30:31
Dajaj loceno (se pravi en obrok surova/kuhana hrana in drug obrok briketi), ker se razlicno prebavlja in bos pri tako obcutljivem psu hitro znal imeti probleme ze samo zaradi tega. V tem casu ne dajaj nobenih drugih novosti.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #70 : 07 November 2012, 17:11:19
Jaz sem mojemu dajala ločeno, dokler mi ni nehal jesti kuhano. Čuden pes... ::)
Če ti ne bo najbolj navdušen nad briketi, mu jih ponudi v obroku, ko veš, da je bolj lačen. Jaz sem jih mojemu dajala zvečer, ker zjutraj ni ravno nek jedec in je znal del obroka (briketov) pustiti v posodi. Zvečer pa je navali narod na pisker... Tako se zaganja, da stojalo kar ropota po kuhinjskem elementu. ;D Eni psi pa so bolj lačni zjutraj...
Eno opozorilo - Cibau Fish small bites je, koliko sem zasledila, dobavljiva pri nas samo v 1 kg pakiranjih. Kupi mu kar navadno ribo, kjer imaš na izbiro 3 in 15 kg vreče. Briketi so premera cca 1,5 cm in na sredi debeli nekje 0,5 cm. Mojemu so to edini briketi, ki jih grize. Zato pa ima zobe... ;) Vse ostale, ki so bili manjši, je dobesedno posesal.



samosamo

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #71 : 07 November 2012, 20:43:51
Zivjo,

Sej zdej je verjetno ze dovolj star za adult hrano.

Gledal sem adult large breed sam ta je samo 15Kg, adult ima pa vse isto samo 3% mesa vec, obstaja pa v manjsih pakungah.

K res nebi spet kupu 18Kg (adult large breed ) je zdej akcija in dobis se 3Kg zraven, pa mi pol spet ostane doma.
Ze tko mam cca 30Kg hrane k jo bom ocitno v smeti vrgu  :'(

lpSamo



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #72 : 07 November 2012, 21:36:08
Ze tko mam cca 30Kg hrane k jo bom ocitno v smeti vrgu  :'(

Ce imas viska hrano jo se vedno lahko probas prodati na bolhi ali das oglas tu na forumu, ce pa se vedno ne bo sla, jo pa odpelji v kaksno zavetisce. Da ne bo slo stran, ker je res skoda, zavetiscem pa prav pride cisto vsak prispevek.  :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Irmica

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
  • Kakršen gospodar, takšen pes.
Odgovori #73 : 10 November 2012, 12:31:43
Mogoče bi lahko poskusila z Royal Canin food. Je super, jaz hranim svojega s to znamko briketov, so super! Lahko bi mu pa tudi priskrbeli kakšno kost,da ne bo jedel kakcev, da bo bil bolj osredotočen na kostko!  ::)

-Pes je edina stvar na svetu, ki te ljubi bolj kot ljubiš samega sebe


samosamo

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #74 : 15 November 2012, 18:54:21
cao,

Eh tudi ta hrana ga driska  :'( :'( :'(

A mislite da je mozno da je voda ? , ker zdej k je brikete dosti vec tudi popije. Prej k smo mu kuhal ni skoraj nic pil oziroma minimalno ?

Gremo pac zdej nazaj na kuhano hrano da se stane izboljsa. Ne vem kaj naj se probamo.
Pocas mu bomo moral zdej ze ksne vitamine dajat.

lp.samo



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #75 : 15 November 2012, 19:52:43
To skoraj ne bi smel...Razen, če je zunaj, mrzla voda? Vem, da nekim psom, na želodec ni pasala mrzla voda in je bila kot posledica spacan kup dreka.

Si poskusil SENSITIVE hrane (BOSCH, HEALTHY PAWS....)? Ali pa Eukanubo sensitive digestion, ali pa veterinarsko dieto od Eukanube, Hillsa?

Kaj pa če psu nekega encima fali? Je možno, da ima kolitis?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #76 : 15 November 2012, 20:00:25
Koliko obrokov pa ima na dan?
Moj ima mehkejse blato ce dobi samo dva obroka (obicajno je trikrat na dan). Po treh je blato normalno.



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #77 : 15 November 2012, 20:01:38
Pri mojemu sem doktorirala iz hrane, briketi, surovo, kuhano, vsi testi b.p., nobeni probiotiki, prebiotiki in podobne zadeve niso pomagale, pes je min na vsake tri dni driskal. Njegov želodec se enostavno ni bil sposoben prilagoditi na hrano.

Sedaj pa pes že 25 dni ni driskal, dam mu lahko tudi hrano, ki jo prej še od daleč ni smel videti. Čisti užitek, da lahko pes po 5 letih končno lahko je vse, kar si zaželi. Pri našemu je pomagala alternativna medicina, tehnika, ki pri nas še ni toliko poznana, sploh pa ne pri živalih.


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #78 : 16 November 2012, 08:23:28
Da ne odpiram nove teme...Kako je možno,da psička,ko vstane kaka trdo klobaso, potem gremo na travnik divjamo pol ure, vmes mogoče kako travo oblizne, pridemo domov, kaka tekoče blato? Kaj bi to bilo..nimam več pojma :(

Once you go boxer, you never go back :)


samosamo

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #79 : 16 November 2012, 09:53:39
To skoraj ne bi smel...Razen, če je zunaj, mrzla voda? Vem, da nekim psom, na želodec ni pasala mrzla voda in je bila kot posledica spacan kup dreka.

Si poskusil SENSITIVE hrane (BOSCH, HEALTHY PAWS....)? Ali pa Eukanubo sensitive digestion, ali pa veterinarsko dieto od Eukanube, Hillsa?

Kaj pa če psu nekega encima fali? Je možno, da ima kolitis?

Cao,
Ne mrzla voda ni problem ker je bilo poleti isto.

Je pa zanimivo da vceraj zvecer , ko sem mu dal brikete v vodo in so stali 30 minut, potem ni bilo tako hudo. Zjutraj je bil kr trd kakec, in sem vidu da tudi ni veliko vode popil.
Bomo to probal se ene parkrat.

Danes pa itak dobim spet odrezke ( mal je problem k jih nimajo skoz), ne morem jih pa 40 kg na enkrat vzet k nimam kam za dat. Skratka spet mu bodo sline tekle, k to + riz pa kr oci obraca k zavoha  ;D ;D

lp.Samo



samosamo

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #80 : 16 November 2012, 09:54:48
Da ne odpiram nove teme...Kako je možno,da psička,ko vstane kaka trdo klobaso, potem gremo na travnik divjamo pol ure, vmes mogoče kako travo oblizne, pridemo domov, kaka tekoče blato? Kaj bi to bilo..nimam več pojma :(

Pri nas je bilo dokaj podobno. Ce je ze zjutraj bilo "komaktno" , je pa vedno ko smo sli na sprehod kr teklo od njega.
Ce je pa na kuhani hrani pa tudi na sprehodu ni tezav.

lp,samo



samosamo

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #81 : 16 November 2012, 09:56:01
Pri mojemu sem doktorirala iz hrane, briketi, surovo, kuhano, vsi testi b.p., nobeni probiotiki, prebiotiki in podobne zadeve niso pomagale, pes je min na vsake tri dni driskal. Njegov želodec se enostavno ni bil sposoben prilagoditi na hrano.

Sedaj pa pes že 25 dni ni driskal, dam mu lahko tudi hrano, ki jo prej še od daleč ni smel videti. Čisti užitek, da lahko pes po 5 letih končno lahko je vse, kar si zaželi. Pri našemu je pomagala alternativna medicina, tehnika, ki pri nas še ni toliko poznana, sploh pa ne pri živalih.
ojla,

A lohka kej vec poves o tem, lahko tudi na privat, ker sem ze tudi jst slisal da obstaja pri nas nekdo ki dela posebno "alternativno" hrano in ima tudi neko zdravljene ?

lp,samo



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #82 : 16 November 2012, 10:09:08
ojla,

A lohka kej vec poves o tem, lahko tudi na privat, ker sem ze tudi jst slisal da obstaja pri nas nekdo ki dela posebno "alternativno" hrano in ima tudi neko zdravljene ?

lp,samo

Midva nisva šla na alternativno hrano, obstaja pa . Jaz sem se šla naučit Quantum Touch in sedaj mu vsak dan delam in pes je kot nov. Še ko je bila polna luna smo imeli drekec perfekten. Kljub temu da sem mu takrat zanalašč dala hrano, ki jo drugače ni smel jesti, ker je bila takoj driska. Maršijeva prebava je sedaj res bp  :)


samosamo

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #83 : 16 November 2012, 10:18:21
Zivjo,

A tole mislis ?
http://www.quantumtouch.com/




kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #84 : 16 November 2012, 10:31:11
Ja


GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #85 : 16 November 2012, 11:27:25
samosamo, zakaj pa ne ostanete na kuhani hrani, če ugotavljaš, da po njej nima težav? Če jo rad poje in nima težav s prebavo, poleg tega pa (upam da) pridobiva na teži, potem po moje ne bi smel bit nek problem, da nadaljujete s takim načinom hranjenja. Pač imate malo več dela in več posod. Ampak za kužkovo dobro počutje vam to ne sme biti odveč in pretežko... ;)
Ko je moj dobival še kuhano, sem mu skuhala za dva dni in dala v hladilnik ali pozimi na balkon in mu, ko je prišel čas obroka, malo pogrela vse skupaj. Zvečer sem skuhala, da sem imela za naslednje jutro kar pripravljeno in je dobil po sprehodu kar servirano.



samosamo

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #86 : 16 November 2012, 11:30:57
Zivjo,

Ja sej verjetno bomo res tako ostali. Ampak ali je dovolj samo kuhana hrana , brez kakrsnih koli dodatkov.

lp,
samo



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #87 : 16 November 2012, 18:27:06
A mislite da je mozno da je voda ? , ker zdej k je brikete dosti vec tudi popije. Prej k smo mu kuhal ni skoraj nic pil oziroma minimalno ?

Dvomim.

Zakaj pa potem ne ostanete na kuhani hrani? Obcasno lahko dodas kaksne vitamine (v obliki mesecne kure), ampak sele, ko se stanje umiri. Postopoma tudi razsirjaj asortiman zivil, ki jih uporabljas, ampak eno po eno, z dovolj velikim razmakom, da vidis, ce se pojavi reakcija in na kaj odreagira.

m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #88 : 03 Januar 2013, 07:21:13
joj, kako mi je tole poznano.. Tudi moj Star (ND) je imel ful probleme s prebavo. Jedel je od Cibau, TOTW, Orijen, Acano, Bosch,... nikoli ni bil vredu iztrebek. Najboljši je bil po Cibau, pa vseeno je šel na potrebo po 4x na dan ali več. Visok delež beljakovin v briketih (Acana, Orijen) mi ni odgovarjal. Poskusili smo tudi z kuhano hrano pa ni bilo nič boljše. Najboljši iztrebek je imel po surovem mesu (vendar še vseeno to ni bilo 100% kompaktno), je pa res, da je potem iztrebljal 1-2x na dan.

Jaz ti vsekakor svetujem, da ostaneš pri tem kar mu odgovarja, če pa boš kdaj želel nazaj na brikete, pa poskusi Cibau.



samosamo

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #89 : 19 Februar 2013, 15:45:51
Zivjo,

Po dolgem casu spet status.
Kuhana hrana ni pomagala vec   :( , shujsali smo do 39kg  :'( .
Ker noben veterinar ni imel nobene ideje kaj se probati, sem se odlocil pisat skoraj na vsak forum k sm ga najdu ki ima tematiko glede psov.
Na enem forumu so mi napisali naj pogledam stran http://www.epi4dogs.com/ . Vidu sem da se je ta stran tudi tukaj omenjala, ampak nazalost mi google tega ko sem iskal simptome ni najdu  :(
Videli smo da ima nas kuza skoraj vse znake za EPI in SIBO. Naslednji dan smo sli k veterinarju (seveda sploh ni pomislil na to) ,in smo sami mu povedali da sumimo da ima EPI.
Nekako da se nas je resil smo dali kri (plazmo) in to poslali na Dunaj , ker pac slovenija je tako zahojena drzava da nima laboratorija za simpl EPI test. Prislo nas je priblizno 70 EUR z postnino vred.
Po 14 dneh  ::) smo dobili nazaj rezultate (ceprav traja test kolikor sem bral  med 10-12 h ). Rezultati so bili negativni. Vmes smo jemali tudi Tylosin (seveda smo morali prositi da smo ga dobili), in ker se zadeva ni nic izboljsevala smo na lastno pest preko vez dobili eno skatlico KREONa (veterinar ni hotel napisat recepta  >:( ).
Po 24h je bila zadeva za 100% boljsa, sedaj 14dni ze jemo KREON in do sedaj se enkrat ni bilo driske, ne je vec za seboj.
Trenutno ga hranimo tako kot pravijo na strani torej 150% vec, da pocasi zacne pridobivat na tezi, in trenutno se lepo pocasi redimo.
Aja pa se to jemo celo hrano ki ima svinjino (BREZ TEZAV )  ;D

Za vse ki imate ali pa boste imeli podobne probleme, NE ZAUPAJ ZDRAVNIKOM, raje sami res preiscite vse.
Nazalost smo mi dolgo casa pac hodili k veterinarjem in poslusali njihove ideje  >:(

Bom kasneje dodal se slikice da boste videli razliko
lp,s