beaglica pogoltnila koščico nektarine :(...prosim za pomoč-nasvet

_anita_ · 15995

_anita_

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Pozdravljeni!
 
Naša biglica je včeraj pogoltnila koščico nektarine...Zjutraj je zbruhala nekoliko rjavega žolča in danes je šla dvakrat normalno na blato.Bili smo pri vetu in je rekel,da on je nebi kar takoj odpiral in da bi počakal kake 3-4dni če bi slučajno prišla koščica ven po naravni poti,da bi jo izločla z blatom al pa izbruhala. Meni se zdi to dokaj malo verjetno, ker je psička ful drobčkana, koščica pa dokaj velika. Prosila bi če ima kdo kake podobne izkušnje, da je pes pogoltnik koščico ali pa kaj podobnega in kako se je vse skupaj končalo. Ker mene zelo skrbi, da če bomo čakal,da ne bi prišlo dokakih drugih komplikacije...da se ji recimo zatakne kje v črevesju, ali pa kaj raztrga,ker je itak koščica ful ostra :(....zelo bi bila hvaležna za kakšen nasvet,da se poskusim nekoliko pomiriti. Najlepša hvala za odgovore!



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Moj obcasno pozre kaksno koscico breskve ali marelice, ce nisem pozorna (jih gre sam nabrat na vrt ::)). Do sedaj so se vse vedno prisle ven. Ponavadi jih izbruha 3-4 dni kasneje.

battito animale


_anita_

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Lilit hvala: Upam, da bo tud pri nas koščica prišla ven brez kakšnih zapletov!



Gaja

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Naš stafford je tudi lani na morju pogoltnil koščico od nektarine. Mene je itak hmal kap. Potem, ko se je to zgodilo ni imel nobenih težav in vsi smo mislili, da se je zadeva pač nekako prebavila. No, čez kak mesec in pol po tem dogodku me je še drugič skoraj kap, ko je koščico povsem celo izbruhal ven. Na srečo tudi potem ni imel nobenih težav, ampak vseeno pazimo, da se kaj takega ne ponovi več.



joe cool

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
  • Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil.
tudi mi imamo beagla, ki požre marsikaj, :( njegov največji "dosežek" je bil, da je požrl črepinje novoletnega okraska :) - potegnil je namreč z mize prt z novoletnim aranžmajem.
smo leteli na kliniko, RTG ni nič pokazal, ker se steklo ne vidi. sem pa naletela na več nemških forumih dober nasvet - naj je kislo zelje, pa zraven kuhan redek riž - kake tri dni. Zelje namreč naredi ovoj okoli tujka, ker se pa ne prebavi, gre vse lepo ven in ne poškoduje črevesja. Naš je z največjim užitkom požrl tudi kislo zelje, :D edino tretji dan ni bil več navdušen, tako da sem dodala še malo konzervice.
Držim pesti, da se bo dobro izteklo - a na rtg niste šli, da se vidi,kje je? Midva sva bila na Veterini, so bili zelo prijazni.



_anita_

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Še enkrat hvala za nasvete in dobre misli. Včeri ji je naredil ultra zvok,samo se ni nič vidlo k je blo en kup plinov in zraka notr.Riž ji že dajem, nism pa vedela za zelje,da tud pomaga,samo da je ne bo po zelju pa ful napenjalo?. Bomo probali, js resnično upam,da ne bo potrebna operacija :(. Hvala še enkrat



joe cool

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
  • Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil.
naš ni imel nekih težav z napenjanjem  :D - pa vseno boljše kot poškodba
lp



Ray

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
naš pes je že požrl svašta... in še zdaj kdaj kaj čudnega da v gobec...

vse kar je kdaj koli pojedel je prišlo ven prej ali slej na takšen ali drugačen način - ali je zbruhal ali pokakal :)

jaz sicer to nisem izvajala, ampak na forumu je pa kar nekaj nasvetov kako pripravit psa da bruha, če te zanima...

Bambi Beauty Butterfly


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Moje pajsa polarska mrcinca je par mesecev nazaj bila mnenja, da soslivove peške nekaj dobrega n jih je par snedla. Seveda posledice in je bruhala ipd. No to je bilo zvečer bilo, ko si je to privoščila. Naslednji dan, ker videno ni bila živahna in več kot očitno je bilo z njo nekaj narobe. Sem klical 3  veterinarske postaje. V dveh, da naj jo pripelje, v eni ,da naj ji dajem riž+piščančka in da če ne bi bilo v dnevu dveh bolje, da naj jo pripljm takoj in da naj bom pozorna na kupčke, če jih izloči. No sem upoštevala te in jih res sem peške opazila v kupčkih na srečo in kmalu z njo bolje. In ni blo potrebno iti k vetijem :)


_anita_

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
še enkrat hvala za nasvete. Evo samo obveščam,da je naša bučka dans izbruhala koščico, k sreči vse vredu. Smo čist veseli,da se je tk dobro končalo. Lp



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Me veseli, da je in da je vse ok z njo :)


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Sem se nasmejala dogodku z božičnimi okraski in se spomnila da sem jaz dobesedno vlekla iz "riti" naši MAČKI del mojih kopalk ki jih je snedla  ;D ;D ;D



joe cool

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
  • Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil.
ravno en teden nazaj, ko sem jaz tu delila nasvete, je naš požrešni (pojemvse) bigl
na sprehodu  >:(  požrl TAMPON.  :( To je bilo zvečer, zjutraj sem klicala veterinarko in je rekla, naj ga opazujemo. Dopoldne je izbruhal tampon (sedaj v velikosti marelice).  :-\
Tampon sicer ni bil uporabljen  :'( ampak v ovojčku pa tudi ni bil.
Predvčerajšnjim pa je na najini večerni "rundi" požrl nekaj, kar je sličilo na gnilo slivo. Tako da je zdaj na dieti - zaradi peške (kislo zelje z dodatkom riža in konzervice). Sem se odločila, da bomo vedno imeli paket zelja v hladilniku.
LP



Vezalka

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Doma imam sicer labradorca, ampak nism hotla nove teme odpirat. V četrtek zjutraj sem opazila, da pes nekaj vleče iz "štoka" vrat in ko sem prišla bližje, sem ugotovila, da vleče gumijasto tesnilo, ki je nalimano okoli in okoli štoka. Videla sem, da ga skoraj 1 m manjka, ampak nikjer nobenega ostanka, zato sem sklepala, da ga je požrl. kdaj se je to zgodilo, se mi tudi sanjalo ni. vsekakor eno dopoldne, ko se je pač zabaval po svoje. peljali smo ga k veterinarju, kjer so ga pretipali in rekli, da ni nc obcutljiv trebuh in naj zaenkrat samo opazujemo in če bo potrebno, mu previdno "pomagamo" kakšen kos izločiti. Pes se obnaša OK, normalno, kaka normalno, poje z veseljem in vse, pije normalno, edino kar se je pojavilo, je bruhanje. Včeraj zjutraj je bruhal slino in rumeno tekočino, danes zjutraj slino, rumeno tekočino in en kupček trave, pomešan s kosi gume (moji sumi so se torej potrdili). Problem je samo v tem, da kosi, ki jih je izbruhal, ne predstavljajo celotnega tesnila, ki ga je požrl. Gre mogoče za 1/3 vsega, kar je manjkalo. V blatu nisem še ničesar zasledila, čeprav sem ful pozorna. Sej vem, da je od psa do psa različno, ampak a ima kdo podobno izkušnjo? Nočem zdej panike zganjat, sam ko berem forum, sem pa vseeno mal zaskrbljena ratala, da zadevo premal resno jemljem. Prašič pasji... ravno zato, ker je tak požeruh, mu ne puščam nobene igrače, ko je sam, ker vsako dobesedno v nekaj minutah povsem razmesari, potem pa hoče kose pojest. Sam kako bi lahko to predvidela?? TESNILO na vratih? kako mu je to na pamet padlo??



mat xxl

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Pudlji so zakon !
Ja so psi, ki  vse požrejo in taki, ki ne, naša sedanja pudljica tudi povohati ne upa, če ji jaz ne potrdim, kao no pa daj ....., nam je pa prejšnja pudlica takle počenjala, kak rabljen robec je najraje požrla .... ???



joe cool

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
  • Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil.
Tole mi je znano, naš požeruh je deset dni po  v enem od prejšnjih postov omenjenem tamponu požrl še piskača iz igračke (v nekaj minutah je razparal kožuh igrače in vrečko s piskačem, kar se je končalo z operacijo želodca. Zadeva je bila prevelika, da bi lahko šla naprej, če ne bi na lastne oči videla, da jo je pogoltnil, ne bi verjela. Po mojem bi tesnilo moralo ugledati luč sveta v kakih dveh dneh, sigurno ga je zgrizel, preden ga je požrl. Nekaj ga je očitno že  izbruhal. Bodi pozorna na njegovo prebavo, če bo še bruhal, ga ponovno  pelji k veterinarju. Našega so "obdelali" v Veterinarski postaji Ljubljana in sem bila zelo zadovoljna. Pa tudi nisem imela občutka, da bi radi na vsak način naredili poseg.
Lp



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Če ne bo šlo ven po naravni poti, bo potreboval pomoč. Če kosi niso veliki, potem se lahko tujke odstrani endoskopsko (brez odpiranja želodca), če so preveliki pa na ta način ne bo šlo. Tujek v želodcu lahko povzroča ranice, pes tud pogosteje bruha rumeno slino ali je večje količine trave. Ne vem kako se guma vidi na raznoraznih posnetkih (RTG, ultrazvok), ampak če se, bi mene definitivno zanimalo kje se delci nahajajo, ker če je katerikoli delec take oblike, da bi lahko predrl črevesno steno, ti lahko pes pogine. Ne bi predolgo čakala, ker je lahko nevarno.

Pišem pa iz izkušenj, ker je moj pokojni rottweiler požrl velik tujek, za katerega odstranitev je bila potrebna operacija. Tujek je imel v želodcu dlje časa, da je nekaj narobe se je pokazalo precej kasneje in iznenada, s takimi simptomi, da so se na Veterinarski fakulteti v Lj. kar namučili, da so postavili diagozo. Imel je srečo, da se tujek ni premaknil naprej, ker bi se v črevesju zagotovo zagozdil.


Vezalka

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Ja, sem ratala precej zaskrbljena, ko prebiram vaše odgovore. Res je bilo tesnilo, ki ga je izbruhal, zgriženo, ampak nekateri kosi so bili dolgi tudi po 2 cm. Prebavne motnje ga sicer sploh ne ustavijo. Danes zjutraj na sprehodu je iz snega zbrskal vlažilni robec in sem ga komaj dobila iz gobca (Ob tem seveda ves čas preklinjam, zakaj so ljudje taki prašiči, da vsepovsod mečejo smeti).

Danes zjutraj sicer ni nič bruhal, vse normalno, ampak vseeno sem poklicala še dr. Matkota v Topolšico in mu pojasnila situacijo (saj bi se osebno oglasila, ampak sem z Dolenjske) pa je rekel, da v kolikor gre za gumijasto tesnilo, naj še malo počakam, ker računa, da bo šlo samo ven. V kakcih pa še vedno ničesar.

Ker imam take probleme s tem pobiranjem smeti (užitnih in neužitnih), sem probala odvajanje s "strašenjem" (piksna s kamenčki, ki prileti v bližino iz neznane smeri), poskusila sem tudi z nagobčnikom, ampak v kolikor ga ni uspel stakniti z gobca, se je vrgel ob tla in ni hotel ne naprej, ne nazaj, nosit ga pa ne morem, ker je pretežak. V dopoldnevih, ko je sam, nam je zgrizel tudi zid, do opeke. ne upam se mu pustiti nobene stvari, ko je sam. to je neverjetno, kaj dela z igračami. Tudi tisto vrv za vlečenje je povsem uničil in razcefral. Kong, ki naj bi bil trpežen, je čisto scefral, in to pri šestih mesecih pa čeprav sem vzela kong za odrasle pse velikih pasem (računajoč, da ga tako ne bo mogel konkretno zgrabiti). Imate še kakšno idejo, kako bi se tega problema rešili? Vem sicer, da so labradorci še posebno znani po tem, da so "jedci", ampak meni so to vseeno zdi malo ekstremno. Navedene težave bi lahko bile posledica kakšne bolezni, vendar smo medicinsko zadevo že preverili in je vse OK.



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Navedene težave bi lahko bile posledica kakšne bolezni, vendar smo medicinsko zadevo že preverili in je vse OK.

Ta "bolezen" je lahko tudi ločitvena tesnoba ali pa preprosto dolgčas. Za žvečit mu kupi posušene žvake, sploh za takrat, ko je sam. To sicer ne pomeni, da ne bo zgrizel nič drugega več, ampak vsaj svojo željo po žvečenju bo potešil na bolj varen način. Za pobiranje smeti zunaj pa poslušnost, pes ves čas pod nadzorom in naj bo zaposlen s čim drugim, da ne bo samo smeti iskal naokoli. Malo pobrskaj po forumu, zagotovo se najde kje tema, kjer so nasveti kako odpravljati pobiranje smeti.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Kosi lahko hodijo ven zelo dolgo, tudi par tednov. Če nima problemov, se ni treba pretirano sekirat. Lahko mu mešaš v hrano laneno sluz, pomaga.


Vezalka

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
hjoj, Roxy, kako rada bi mojemu pikcu dala za požvečit kakšno užitno stvar, ampak žal je revček na strogi dieti. Trenutno še ugotavljamo, kaj natančno mu povzroča prebavne motnje (dali smo čez že vse preiskave: od endoskopije do krvnih preiskav), vsekakor pa so mu probleme povzročale npr. tudi bikovke ali uhlji. Ne upam se mu dajati ničesar, strogo se držim navodil veterinarja, ki mu je delal endoskopijo in odkril hudo vnetje tankega črevesja. Zdravili smo se dva meseca z antibiotiki in imunosupresivi, trenutno TRKAM NA LES, ker mamo en mesec mir (ne veste, kako sem srečna!!). Jemo samo hipoalergeno hrano, žal so to tudi njegovi edini priboljški. Tukaj je edino področje, da sem zadovoljna, da je požrešen, ker glede učenja ni problem. Vsak briketek požre s takim užitkom, kot bi mu vrgla pečenko. Ko sem napisala znak bolezni, sem mislila insuficienco pankreasa - znak te bolezni je namreč, psi kar naprej žrejo stvari, ampak to smo izključili s preiskavami. Tko, da me ne bi čudilo, če so tile njegovi popadki pisihičnega izvora.

Poslušnost je pa zanimiva stvar. Sem ravno prebirala temo, kako izpliti odpoklic in se bom kar poslužila Lanabelinih nasvetov s povodcem. V šoli je priden kot urica, kadar delava vaje, je vzor poslušnosti, tudi na sprehodu. Ko pa swe sproti in malo šiba naokoli, mava pa problem...če se seveda kaj zanimivega najde (včeraj npr. zajec in plastenka)...po trikratnem hruljenju "SEM" je nehal slediti zajcu, ampak plastenke mi pa ni hotel prinest...sem ga morala zvabiti z briketi.