Žanjska pršica, jesenska pršica

Lunette · 2393

Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
: 03 Avgust 2012, 17:19:27
A ima kdo izkušnje s tole nadlego? Latinsko najdem naziv Neotrombicula autumnalis ali pa Trombicula autumnalis sicer ne vem kako sta potem to lahko eno in ista stvar.  ??? Nikakor pa ne najdem uporabnih slik kako ''stvor'' izgleda  :-[ unih malih rdečih pajkcev pa podobnih malih rdečkasith bib imamo nekaj pa ne lociram razlike  ::)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1 : 03 Avgust 2012, 17:59:21
Mislim, da sta to moji psici enkrat fasali. Je srbelo in peklo kot hudič, ampak ko sem namazala z jodom, se je hitro umirilo.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 04 Avgust 2012, 11:11:00
No ko se men tud čudno zdi, da se je to pojavilo na 2 pa prav tiste se rade držijo skupaj na enem delu zelenice, druga dva pa ne. In pojavilo se je po prihodu domov iz počitnic. Hrana ista, priboljški isti...tako da dvomim, da je alergija na kaj. Po brskanju se mi izpuščajčki zdijo nekako podobni tem od žanjske pršice. Že mažem z bepantenom pa gre nazaj.
Samo če je ta vrag nekje na zemlji ga bi pa rada locirala...pa nimam pametne slike kako res izgleda...teh rdečih pajkcov je malo morje... vsi majhni in rdeči  :D :D :D kje je pa razlika ???

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #3 : 04 Avgust 2012, 13:08:01
Po navadi so na robu gozda, grmovja itd. Moji sta jih verjetno fasali na robu gozda za bajto. Ampak ne se bat, ni nujno, da je tisti kraj vedno "okužen". Moji redno hodita tam skozi, pa nikoli več nista fasali.