Pro Fine

karamela86 · 4299

karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
: 26 April 2012, 15:11:47
Pozna kdo hrano? Kake izkušnje?

če sem slučajno spregledala temo, prosim me preusmerite tja.



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 10 Maj 2012, 08:13:09
Resno? Noben? Naša trenutno je to, zaenkrat po treh tednih kaže več kot odlično, prhljaja ni, lep kakec, pa še končno sem jo uspela spraviti kilo dve gor, kar pri RC ni šlo.

Sestava:
INGREDIENTS:Salmon, Potato, Maize, Poultry Fat (preserved with mixed Tocopherols, a source of Vitamin E), Salmon Oil, Natural Flavors, Dried Plain Beet Pulp, Dried Apples, Brewer´s Yeast, Tomatoes, Yucca Schidigera Extract, Minerals, DL -methionine, L-Lysine, Mannan-oligosaccharides, Fructo-oligosaccharides, Probiotics, Organic Copper, Choline Chloride, Organic Zinc, Organic Manganese, Organic Selenium, Biotin, Niacin, Calcium Pantothenate, Vitamin A, Vitamin B12 Supplement, Riboflavin Supplement (source of Vitamin B2), Thiamine Mononitrate (source of Vitamin B1), Pyridoxine Hydrochloride (source of Vitamin B6), Folic Acid, Vitamin D3, Vitamin E (alfatocopherol).


--------------------------------------------------------------------------------

GUARANTEED ANALYSIS: Crude protein 24%, Crude fat 14%, Crude fibre 2%, Moisture 10%, Crude ash 5%, Calcium 1,1%, Phosphorus 0,9%

ADDITIVES PER 1 KG:Vitamin A 20000 IU, Vitamin D3 1950 IU, Vitamin E (α-tocopherol) 500 mg, Copper 18,8 mg, Zinc 107 mg, Selenium 0,2 mg

Metabolized energy = 4 144 kcal/kg
Omega-6: 3,1% / Omega-3: 0,72%


--------------------------------------------------------------------------------
 
Prosila bi vas za mnenja... ker na prvi vtis je res fajna hrana, samo sem res levak ka se tiče sestave...



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 10 Maj 2012, 08:59:20
Meni se zdi da je cisto premalo mesa/ribe notri. Niti ni navedeno v kaksni obliki pride losos. Tisti krompir in koruza kot 2 in 3 tudi ne izgledata prevec obetavno.




karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 10 Maj 2012, 09:05:44
Meni se zdi da je cisto premalo mesa/ribe notri. Niti ni navedeno v kaksni obliki pride losos. Tisti krompir in koruza kot 2 in 3 tudi ne izgledata prevec obetavno.

Ja mi je nekdo že rekel, glede oblike lososa... da ni navedeno. Naj pa omenim, da je hrana primerna za alergike...



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #4 : 10 Maj 2012, 09:27:52
Če vama odgovarja psu, je čisto v redu ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


JuventusSC

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 15 Maj 2012, 09:09:05
Venti je trenutno na ProFine. Mešamo energy chicken in salmon&potato. Po treh mesecih sem več kot zadovoljen, dlaka je super, teža tudi, prebava pa tudi ok, tako da jaz nimam kakšnih negativnih izkušenj.


GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #6 : 16 Maj 2012, 13:17:03
Mi smo vzeli eno veliko vrečo LB junior s piščancem. Počasi smo uvajali en teden, po 100% prehodu na to hrano pa začeli močno driskati. :( :-\ Tako da našemu psu očitno ne odgovarja.
Je pa hrana cenovno kar ugodna, predvsem perutninske varijante (45-47 eur za 15 kg). Losos je, če se ne motim nekje 62 eur 15 kg vreča?
Tudi naša vzrediteljica in kar nekaj dogašev hrani z njo in so več kot zadovoljni, zato smo se na podlagi pozitivnih mnenj odločili, da bomo poskusili, a žal ne gre. :(



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 16 Maj 2012, 14:01:49
Mi smo vzeli eno veliko vrečo LB junior s piščancem. Počasi smo uvajali en teden, po 100% prehodu na to hrano pa začeli močno driskati. :( :-\ Tako da našemu psu očitno ne odgovarja.
Je pa hrana cenovno kar ugodna, predvsem perutninske varijante (45-47 eur za 15 kg). Losos je, če se ne motim nekje 62 eur 15 kg vreča?
Tudi naša vzrediteljica in kar nekaj dogašev hrani z njo in so več kot zadovoljni, zato smo se na podlagi pozitivnih mnenj odločili, da bomo poskusili, a žal ne gre. :(

Ja jaz imam tudi lososa, in je cena okoli 62 EUR. No, saj pravim  zaenkrat je pri nas OK, bomo videli na dolgi rok.

Eno vprašanje, če ostaneš na isti firmi in zamenjaš npr. okus, če bi se odločila kasneje iti na npr. jagnjetino, ali je potreben takrat prehod delati?



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 16 Maj 2012, 22:59:53
Naš je tudi pojedel že en 3 vreče te hrane. Vzela sem mu jo ker sem jo dobila super duper ugodno in sicer Energy Chicken.. Drugih sprememb nisem opazila, edino to da veliko poje trave?? Je to od hrane?
Mislim menjat malo zdaj da vidim če bo bolje



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 09 Avgust 2012, 11:38:44
Evo, zdaj jo pa že tako dolgo je, da lahko dam neko oceno kaj pa kako. Nič prhljaja, kompakten drekec, celo malo sem jo uspela porediti... Mislim da bomo za enkrat ostali na tej hrani.



GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #10 : 14 Avgust 2012, 15:18:26
Evo, zdaj jo pa že tako dolgo je, da lahko dam neko oceno kaj pa kako. Nič prhljaja, kompakten drekec, celo malo sem jo uspela porediti... Mislim da bomo za enkrat ostali na tej hrani.

Super! 8) Hvala bogu, da vam paše...
Nam je od naše nesrečne driske ostalo še nekje 7-8 kg briketov. Da ne bi šla količina v nič, sem se odločila, da mu jih bom v majhnih količinah dodajala k ostalim briketom. Tako sem začela z eno peščico (cca 20-25 g) pri večerji, ko dobi največ briketov in je bilo sicer ok, samo travo je začel bolj žreti. Ko pa sem dala eno peščico še med jutranji obrok, se je spet začelo mehko kakanje (ne driska, ampak kupčki). :(
Kolk pa kaj hraniš? A po tabeli al kaj več?